Pliurpimas nr. 18

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#201 Standartinė Indraja » 04 Geg 2006, 13:38

Mhm, bet kad mokytis reikėdavo tiek, jog vyresnėse klasėse apie laisvalaikį nė pasvajot neišeidavo. Tad man paauglystė su visokiais žaidimais prasidėjo dabar. Beje, mokykloj mokytis ne tik dėl įdomumo ar dar ko apsimoka - norint mokytojams aiškinti, kaip reikia mokyti, pirmiausia reik pasirūpint, jog jie paprasčiausiai neturėtų galimybės tavęs "nusodinti" pažymiais. Gal dėl to jie ir buvo tokie nepatenkinti :)

Beje, ne visi mokytojai buvo troliai - tarkim, anglų kalbos mokytoja buvo savo darbo fanatikė ir sugebėdavo savo energingumu užkrėsti mokinius. Ir išmokė.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#202 Standartinė Laiqualasse » 04 Geg 2006, 14:01

Ne, mokytojai nebuvo vien troliai.
Ne, klasiokai nebuvo vien goblinai.
Ne, mokytis nereikėjo tiek, kad nematyčiau gyvenimo (dabar dirbu daug daugiau).

BET.

Požiūris į mokinį kaip į neišsivysčiusią žemesnę gyvybės formą.
Vertimas mokytis tų dalykų, kurių niekad gyvenime nebeprireiks.
Psichuojanti administracija.

Visa tai daro savo. Labiausiai pirmas punktas.

Be to, norint galima palaikyti ryšius su buvusiais klasiokais ar net mokytojais. Bet nebėra privalomo sedėjimo klasėse su žmonėmis, su kuriais tave sieja būtent tik tas sedėjimas klasėje, ir daugiau niekas. Nebėra privalomo klausymosi to burblenimo apie tai, kas visiškai neįdomu (o jei įdomu, tai išgirsti neįmanoma pro bendrą šurmulį).
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#203 Standartinė Aiquen » 04 Geg 2006, 14:17

Laiqualasse rašėCOLONVertimas mokytis tų dalykų, kurių niekad gyvenime nebeprireiks.
Visuomet sakiau, kad man gyvenime neprireiks matematiko, chemijos ir fizikos. Praktiškai viskas, išskyrus choreografiją (kurios ir taip nelankiau) pasirodė vertinga ir reikalinga gyvenime.
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#204 Standartinė Folkas » 04 Geg 2006, 14:24

Vat čia su Aiquen nesutikčiau. Šokio pamokos man vienos iš svarbesniųjų. :D Teko būti netikėtai užkluptam ir teko šokti salsą, tango, džaivą, rock'n'roll'ą, ir aplinkiniai buvo maloniai nustebinti, kad jaunimas moka tokius dalykus. Jau nebekalbu apie tautinius šokius, kuriuos (bent jau kelis) privalo mokėti kiekvienas lietuvis.
Šiandien per matematikos pamoką nusprendžiau, kad tai labiausiai neturintis tikslo mokslas. Ne apie panaudojimą šneku... tiesiog. Kai kažką mokaisi, jauti, kad yra tikslas tą daryti, nes kažką sužinosi, suprasi, suvoksi. O matematikoje kas? Sužinosi atsakymą, kuris skamba a/2 PI arcctg x ? Ridiculous...
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#205 Standartinė Indraja » 04 Geg 2006, 14:32

Matematika kažkuo susijusi su pačių esmingiausių pasaulio slėpinių apčiuopimu ir dangiškųjų sferų muzikos harmonijos pajautimu. Bet turbūt ne kiekvienam tai pajust - pati daugiausia iš nuogirdų apie tai nutuokiu.

Hm, naudinga tikrai viskas - klasė buvo humanitarinė (o studijos ir darbas nė kiek nehumanitariniai), betgi JRRT tekstų knebojimas - labai humanitarinis užsiėmimas!
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#206 Standartinė Folkas » 04 Geg 2006, 14:40

Jo jo, visi tą girdėjo, bet niekas nematė. Labai blogai, kai tokie dalykai tampa darbu. O dabar kaip tik taip ir yra. Tai gali suvokt tik keli išrinktieji, o grūdama visiems be išimties. Aš nešneku apie paprastąją matematiką, kurioje lygtys, trupmenos ir kiti tikrai naudingi dalykai mokomi. Aš šneku apie tuos visus... nu tuos... Ai nežinau, nesimokau :D

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#207 Standartinė shlykshtukas » 04 Geg 2006, 14:44

Folkai, kai (ar čia man "jei" reik sakyti, mm? :twisted: ) tu grąžą parduotuvėj persiskaičiuoji, tai irgi matematika. 8) O minimum chemijos irgi praverstų - pvz, kad bent jau suprast, apie ką yra http://www.dhmo.org/ ... ;)

Žo, palaikau Aiquen visom galūnėm. O vat dėl tautinių šokių mokėjimo kiekvienam lietuviui...tu dar pasakyk, kad kiekvienas lietuvis privalo mokėt padaryt cepeliną, paūbaut sutartinę ir nusipint vyžas. :weedman:
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#208 Standartinė Folkas » 04 Geg 2006, 14:53

Eeei... aš apie ratus, tu apie batus. NE! Aš gi suprantu, kad matematika reikalinga kasdieniam gyvenime. Dar, beabejo, jos reikia mokėti šiek tiek daugiau. O visokios trigonometrijos? Baubas didžiausias.
Ir, BEJE, aš nešneku apie visus tiksliuosius mokslus. Fizika - ok, chemija - tuo labiau, biologija- be kalbų. :roll:
Aš šneku apie matematiką iš didžiosios M. Neveltui man ta raidė asocijuojasi su vienu nelabai teigiamu personažu iš prof. Tolkino kūrybos.

Kiekvienas lietuvis, kuris didžiuojasi tokiu esąs. (nepradėkit man apie politiką tik). Nekalbu apie Ispanijos apelsinų laukuose pasėtus padarus.
O apie vyžų pinimą, tai utopinė svajonė būtų. :) Tokia čia ir svajonė, bet nesakyk, kad tau tas nepatiktų. Būtų graži tradicija išmokyt savo sūnų vyžas pint. :D

Vartotojo avataras
Legolas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 72
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2006, 18:19
MiestasCOLON Kazkur toli toli siaures vakaruos
CONTACTCOLON

#209 Standartinė Legolas » 04 Geg 2006, 14:57

eikit jus jum reiktu i bangu 6,ten metelius antrus pasigyditumet i seansus pavaiksciotumet ir isvaziuotu jum is smegenines visi "elfai" :p nu ir seip patarciau nedelsti vienam tokiam bicui elfe pradejo kompe rodytis ir jis ten smaginosi :twisted: censored cia tas bicas yra nu cia nufilmuota kaip jam buvo is pradziu :wink:

Legolas'ai, arba sutvarkai broliuką, arba teks šiame forume nedalyvauti.
[url=http://imageshack.us][img]http://img233.imageshack.us/img233/7809/rukalius8bb.gif[/img][/url]
don`t smoke :D

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#210 Standartinė Aiquen » 04 Geg 2006, 15:01

Aha, galėtų mokyklose įtraukti vyžas į programą, na, per darbų pamokas... :lol:

Apie Matematiką iš didžiosios M galiu pasakyti tik tiek- kasdien jos, aišku nereikia (nebent "tiksliukinę" specialybę pasirinksi), bet jos oi, kaip prireikia, jei nori gauti normalų diplomą. Man, pvz, irgi giliai dzin tie integralai ir diferiancialinės lygtys, bet vien iš meilės pasirinktai specialybei atkentėjau du semestrus aukštosios matkės. Ir keikiu save už tai, kad praleidinėjau mokykloje- juk turėjau viską mokytis beveik nuo nulio. :?
Choreografijos tai man gaila, be reikalo nelankiau. Dabar gailiuosi, bet šaukštai po pietų. O ir šiaip- vistiek paprastai nevaikštau ten, kur reikia šoktį ką daugiau, nei galvapurtį...

P.S. Cepelinai- apskritai blogis, kaip ir kancerogeniniai palangos unguriai :evil:
Paskutinį kartą redagavo 2 Aiquen. Iš viso redaguota 4 kartus.
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#211 Standartinė Indraja » 04 Geg 2006, 15:02

Ačiū už DHMO, šiuo metu žvygauju.
Aš šneku apie matematiką iš didžiosios M. Neveltui man ta raidė asocijuojasi su vienu nelabai teigiamu personažu iš prof. Tolkino kūrybos.
Aaaa, žinai, kad čia anekdotas? Anekdotas gimė kaip "tas iš F" stalinių susižaidinėjimų Silo misterijai metu, o beverčiant Silą, jis evoliucionavo į "tas iš M", kai supainiojau Mandosą su Melkoru...

Kažkaip kukliai pritariu, jog biologijos Grožis, Svarba ir t.t. yra tikrai išskirtiniai. Net kai darbas neorientuotas į jokią biologinę prasmę, vien mintys apie Ją, egzistuojančią kažkur toli toli, praskaidrina gyvenimą...
Betgi - kiekvienam kita meilė. Kai kurie myli būtent M.

Tautiniai šokiai - asmeniškai kur kas labiau nesuvokiami už diferencialinį integravimą.

P.S. O čia vėl Legolas'o broliukas rašo? Mes tai nesigydysime, mūsų stogai nuvažiavo su mūsų sutikimu.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
nassa
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 815
UžsiregistravoCOLON 20 Sau 2006, 18:05
MiestasCOLON urbanistinis rojus...

#212 Standartinė nassa » 04 Geg 2006, 15:54

aš Aiquen irgi pritariu, dėl tinginystės mokykloj... aš buvau viena iš nedaugelio kuriai pažymiai, nešami tėvams, buvo dzin, jau vien dėl to į mane žiūrėjo kreivai....
bet vis tiek mokykla buvo ir liks, asmenybių suvaržytoja... beje dar ir dabar matau, iš kokių vadovėlių VPU mokosi... siaubas...
matematikos nemėgau, nes irgi nemačiau joje prasmės, bet egzą laikiau, nes tiek metų ją mokiaus..
na ir choreografija - jjjjep, turėjau tokią mokytoją, kuri mieliau šoko su stikliuku, tai ką žinau ar yra kokio nors gėrio tame...
vyžas pinti būtų žžžiauriai gerai... ale kur ir kaip?...
don't read my AURA!!!

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8383
CONTACTCOLON

#213 Standartinė Laiqualasse » 04 Geg 2006, 18:43

Hm... tiesą sakant, matematikoje ir aš nematau didelės prasmės (nors ji yra sudedamoji daugelio kitų reikalingų mokslų dalis). Bet man ji patiko, netgi labai. Anyway, čia, sakyčiau, skonio reikalas. Visiškai pritarčiau matematikos kurso mokykloje išskaidymui, humanitarams paliekant žymiai lengvesnį, o realams - pasunkinant (lyginant su dabartiniu).

Prisidedu prie Indrajos padėkos už DHMO :lol:
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#214 Standartinė shlykshtukas » 04 Geg 2006, 19:23

Laiqua, o tai dabar mokyklose nebėr profilių? Pas mane, pvz., taip ir buvo: tiksliukai turėjo daugiau matematikos-fizikos-chemijos kalbų sąskaita, humanitarai atvirkščiai.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8383
CONTACTCOLON

#215 Standartinė Laiqualasse » 04 Geg 2006, 19:39

Profiliai tebėr, bet matematiką vis tiek visi A lygiu mokosi, ir vienodai. Tas "vienodai" daugumai yra per sunku (ir aš juos suprantu), o tiems, kam to reikia arba norisi - nepakankama (čia ir man tarp jų). O nesirenkamas B lygis todėl, kad valstybinio egzamino be A lygio mokymosi neišlaikysi, o matkės egzaminas, IMO, labai sureikšminamas. Aišku, jis reikalingas daugeliui dalykų, bet vis tiek keista, kad būsimieji filologai ir pan. visiški humanitarai renkasi matkę A lygiu, o paskui dejuoja. Galima sakyti, kad čia jų problema, bet negali būti, kad 90% moksleivių turėtų vienodas asmenines problemas.

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#216 Standartinė shlykshtukas » 04 Geg 2006, 19:56

Nuh-uh, visai ne jų problema, kad teoriškai jie gali rinktis paprastesnį lygį, bet per egzaminus reikalaus advanced. Čia, kaip sakė vienas santechnikas, visą sistemą reikėtų keisti. :-s

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8383
CONTACTCOLON

#217 Standartinė Laiqualasse » 04 Geg 2006, 20:00

shlykshtukas rašėCOLONNuh-uh, visai ne jų problema, kad teoriškai jie gali rinktis paprastesnį lygį, bet per egzaminus reikalaus advanced.
Esmė, kad matematikos egzamino jie gali ir nesirinkti, bet vis tiek renkasi, nes visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad matematikos egzaminas - lygis, o jo nelaikyti - ne lygis.
Iš kitos pusės atsimenu, kaip tikėjausi sulaukti pilno profiliavimo nuo 9 klasės (mano mokykloje tai buvo, bet kaip tik mano metais suvienodino sistemą visoj Lietuvoj ir paliko profiliavimą tik nuo 11), o kiti labai purtėsi ir bijojo, nes "dar visiškai neįsivaizdavo, kur stos". Na ok, 9-oj klasėj gal dar nežinai, bet bent jau kryptį suvokti galima. Bet kai panašios problemos būna 11-oje, tai tegaliu tik pakartoti shly pasakytą santechnikų išminties perlą.

Vartotojo avataras
hekla
Baltosios Tarybos Varda
PranešimaiCOLON 607
UžsiregistravoCOLON 04 Rgs 2005, 12:24
MiestasCOLON vlk...

#218 Standartinė hekla » 04 Geg 2006, 21:05

Na ok, 9-oj klasėj gal dar nežinai, bet bent jau kryptį suvokti galima
Taip... Kas į teisę, kas į muzikos akademiją, net yra ir būsimų komunalininkų.. :roll: Rimtai...
O matematikos sistema buvo net per pamokas aptarinėjama...Deja, naujų vadovėlių nesulauksiu... O kiek klaidų ir senuose yra...
[url]http://s1.gladiatus.lt/game/c.php?uid=25585[/url]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#219 Standartinė Starlin » 04 Geg 2006, 22:18

Myliu savo mokyklą. Abi mokyklas, antrąją gal šiek tiek labiau. Bet apie tai jau ne kartą sakiau, tai nesiplėsiu. Mokykla - :prayer:
Laiqualasse rašėCOLONNa ok, 9-oj klasėj gal dar nežinai, bet bent jau kryptį suvokti galima.
Įsivaizduok ne. Aš kai stojau į licėjų, stojau į tiksliųjų profilį, ir jame dvejus metus mokiausi (na kaip, ten sąlyginai taip, nes oficialaus profiliavimo nebuvo, bet vis tiek visi žiūrėjo kaip į tiksliukus). Kodėl? Na, šeimoj matematikai, todėl nuo kokios penktos klasės natūraliai ir aš norėjau. Čiurlionkėj atrodė, kad neblogai kertu... Kai atėjau į licėjų ir pamačiau, kas iš tiesų yra "neblogai", pradėjau mąstyt kitaip, bet ne iškart. Ir dešimtoj klasėj vis dar dvejojau dėl krypties. Nuo vienuoliktos jau pradėjau krypt, kur esu dabar... Taigi čia kaip kam.

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#220 Standartinė Folkas » 04 Geg 2006, 22:51

Prisiminiau, kad rytoj mamos gimtadienis. Gerai, kad dovaną anksčiau nupirkau. Gal turit kokius gražesnius žodžius, kurie tiktų tiek mamos dienai, tiek gimtadieniui? Jei ką, tai AŽ. Negi pradėsim čia flūdint. :roll:

TAISA: Žodžių nebereikia. :D Tik dabar pastebėjau, kad nupirkau atvirutę su užrašytais žodžiais. :?

BUTTON_TOPIC_LOCKED