Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 21 Rgs 2018, 11:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 22:16 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Įtariu, kad pažįstu tą žmogų :) Savaitgalį parašysiu plačiau šituo klausimu, nes jo ir mano patirtys šiek tiek skiriasi.

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 01:40 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Norai begaliniai, ale jei jau studijuot laiko nerasi, tai studentaut dar labiau :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 15:58 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Nimrodel, deja

Laiqualasse wrote:
Cituoti:
Įtariu, kad pažįstu tą žmogų Savaitgalį parašysiu plačiau šituo klausimu, nes jo ir mano patirtys šiek tiek skiriasi.

Dėkui, lauksiu, kuo daugiau nuomonių ir istorijų, tuo lengviau apsispresti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lap 2012, 21:12 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Sveiki, gal jau turite atsakyma i mano klausima? Nes laukiau visa SAVAITGALI:D atsiprasau uz nekantruma

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2012, 01:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Aha, šiandien atsiminiau, kad pamiršau savaitgalį atsakyti.

Trumpai tariant, mano patirtis buvo tokia - nuvykau į Lesterį, pradėjau studijuoti, pamačiau, kad krūvis mažas. Nuėjau pas asmeninį vadovą (ten kiekvienam studentui tokį paskiria), paklausiau, gal galiu gauti "work experience" galimybių ne per atostogas (mūsų universitete per pavasario ir vasaros atostogas būna rengiami projektai, kuriuose studentai gali dalyvauti). Jis man nurodė, į ką kreiptis (tame pačiame fakultete), nuėjau pas tą žmogų, jis iš pradžių kreivai žiūrėjo į mano norus, bet paskui sutiko, kai pasakiau, kad noriu būtent patirties įgyti ir man nesvarbu, kad viskas bus visiškai neformaliai. Surado kitą darbuotoją, kuris turėjo kaip tik vieną projektuką, kurį manė, kad galiu ir aš padaryti. Ir pradėjau dirbti; dirbau keletą mėnesių, vidutiniškai po valandą-kitą per dieną, išmokau tikrai nemažai apie astronomų-stebėtojų darbo kasdienybę (tada supratau, kad stebėtoju būti nenoriu :)). Man buvo prigrasinę, kad neleisčiau, jog šitas darbas užgožtų mokslus, ir kad jei mano studijų rezultatai bus prasti, tai nebeleis nieko daryti. Kai metų pabaigoje pamatė rezultatus, suprato, kad veltui baiminosi :)

Tai buvo antras kursas. Trečiame kurse vėl pasiprašiau kokio nors darbo, ir vėl man pasiūlė pamąstyti apie vieną idėją, šįkart jau teorinę. Pradėjau apie ją mąstyti ir mąsčiau beveik dvejus metus, reguliariai bendraudamas su vienu iš mokslininkų, kuris man tą idėją ir pasiūlė. Nieko apčiuopiamo iš jos nepavyko padaryti, bet vėlgi įgijau šiek tiek patirties.

Dabar dėl mokymo sistemos banalumo. Nežinau, ką jis turėjo omeny, taip sakydamas, bet man neatrodo, kad koncentruota (o taip tikrai yra) lygu banalu. Studijų metu visi dalykai yra tiesiogiai susiję su specialybe, nebūna jokių filosofijų ar kalbos kultūrų. Iššūkių kiekis skiriasi kiekviename universitete; nežinau, kaip Glazge, bet Lesteryje daug dėmesio skiriama projektiniams darbams-tyrimams, nuo pirmo kurso studentai atlieka "group research project", kur bando pritaikyti turimas žinias kažkokiame daugmaž realiame kontekste. Pirmuose dviejuose kursuose dar būna laboratoriniai darbai, trečiame ir ketvirtame - kursiniai tiriamieji darbai. Ketvirtame kurse maždaug pusę kreditų susirenki iš tęstinių projektinių darbų.

Testų skaičius vėlgi greičiausiai priklauso nuo universiteto. Kai aš studijavau, jų buvo tikrai mažai ir man tai irgi nepatiko. Bet per porą pastarųjų metų situacija pasikeitė ir studentai gauna daug testų, apie 30 procentų kiekvieno modulio galutinio įvertinimo sudaro šitas tęstinio darbo balas (anksčiau taip buvo tik pagrindiniams keliems dalykams).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2012, 19:50 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Taip išeina be iniciatyvos, kaip ir visur ir visada, nepasieksi ir neišsikelsi jokių rimtesnių uždavinių sau.

Dabar klausimėlis liktų grynai apie astrofizika - norėčiau (jei nesunku) konkrečiau sužinoti bendrai ką veikiate? Ar tarkime kuriate teorijas, ar rašote darbus, susijusius, pvz, su vienos ar kitos žvaigždės pakitusiu šviesos intensyvumu ir kodėl, ar sprendžiate uždavinius. Ir kaip visa tai išsidėsto per kursus (turiu omeny, kuo pagrinde pirmieji, antrieji metai skirtųsi nuo trečių, ketvirtų).

Na tikiuosi supratote, ką turiu omeny. Ir ačiū už praeitą atsakymą, išties privertė susimąstyti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2012, 23:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Į mane daugiskaita kreiptis nebūtina :)

Be iniciatyvos toli tikrai nenueisi, niekas už rankutės neatves į akademinę bendruomenę. Bet jei iniciatyvos rodai, tai galimybių prasimušti tikrai yra.

Jei klausi apie veiklą bakalauro/magistro studijų metu, tai ji susideda iš pagrindinių dalykų, pasirenkamųjų dalykų ir projektinių/laboratorinių darbų. Pagrindiniai dalykai yra tokie, kaip dinamika, elektromagnetizmas ar kvantinė mechanika - privalomi visiems fizikos studentams. Jie paprastai susideda iš paskaitų, uždavinių sprendimo užsiėmimų ir namų darbų. Taip pat, žinoma, būna ir egzaminas mokslų metų pabaigoje. Pasirenkamųjų dalykų, kurie jau atitinka specializaciją (astronomams tai gali būti žvaigždžių evoliucija, juodosios skylės, kosmologija... tiesa, nebūtina rinktis vien specializacijos dalykus), tėra tik paskaitos ir egzaminas, kartais būna namų darbų.

Laboratoriniai darbai yra eksperimentinės užduotys, kurias reikia atlikti pagal gana detaliai surašytus nurodymus. Projektiniai darbai, kaip jau minėjau, yra tiriamieji darbai, kur jau pačiam tenka kažką mąstyti ir sugalvoti, kaip išspręsti globalesnę problemą. Pavyzdžiui, mano grupiniai projektiniai darbai (atliekami 4-6 studentų grupelėmis) buvo: antrame kurse - kraterių formavimasis uolinių planetų paviršiuose (mėtėm rutuliukus į miltų dėžę :D); trečiame kurse - aktyvių galaktikų paieška ir klasifikavimas, naudojantis viešai prieinamais objektų duomenų katalogais (konkrečiai SDSS ir 2XMMp); ketvirtame kurse - galaktikų spiečių paieška ir klasifikavimas, naudojantis tais pačiais katalogais. Trečiame kurse dar atlikau projektinį darbą su vienu kolega apie galaktikų susiliejimo modelių analizę. Ketvirtame kurse jau pats vienas dariau du darbus: vienas buvo literatūros apie Ia tipo supernovas apžvalga, kitame nagrinėjau supermasyvių juodųjų skylių sąveiką su artimiausia aplinka.

Tikiuosi, kažkas paaiškėjo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 15:20 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Kreipiausi daugiskaita vien iš mandagumo, bet tarkime, nuo šiol bus kitaip :)

Paaiškėjo, ačiū. Iš principo supratau, jog darbas privers ir pagalvoti, ir pažiūrėti kiek giliau (ne vien kaip į paprastą reiškinį). Jei teisingai supratau, tai ir būtų pagrindinis skirtumas tarp astronomijos ir astrofizikos - būtent bus gilinamasi į reiškinių aiškinimus, o ne pačius reiškinius?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 15:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Skirtumo tarp astronomijos ir astrofizikos nelabai yra. Bent jau profesionalai vadinami ir vienaip, ir kitaip :) Bet skirtumas tarp astronomų/astrofizikų profesionalų ir astronomų mėgėjų yra maždaug toks, kokį parašei - mėgėjai reiškinius stebi, profesionalai - analizuoja ir bando paaiškinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 21:23 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

O pats jau gal turi planų ar minčių susijusių būsima darboviete, ar dar universiteto dvasia gyveni?:) O galbūt ji ir liks, jeigu supranti, ką turiu omeny :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 21:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Kol kas dirbu tame pačiame Lesteryje, nuo balandžio pradėsiu dirbti VU Astronomijos observatorijoje. Tikiuosi, kad ilgam :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 22:11 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

O Lietuvoje atlyginimai nėra tokie, jog priverčia traukti į vakarus (turiu omeny būtent akademinėse srityse, kaip astrofizika, kurios, kartais, yra išties neįvertinamos)? Ir kodėl pasirinkai darbą Lietuvoje - ar traukia gimtinė, ar manai, jog sąlygos geresnės, ar kitos priežastys?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2012, 22:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsienyje atlyginimai geresni, bet Lietuvoje taip pat toli gražu neprasti. Tačiau grįžau ne dėl finansų, o dėl to, kad Lietuva - namai. Be to, darbo vietos astrofizikams vakaruose nesimėto, taigi galimybė apskritai gauti darbą pagal specialybę baigus doktorantūrą yra vertybė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Lap 2012, 19:23 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Sveikas dar kartą!

Taigi, turiu dar vieną su fizikiniais mokslais susijusį klausimą - dalelių fizika mane domina ne mažiau nei astrofizika, tai čia iškyla collision kaip ir. Mane domintų, ar astrofizikoje paliečiami dalelių fizikos klausimai, ar programos universitetuose kertasi (kertasi = surišta). Kiek girdėjau, tai taip, bet svarbų patyrusio žmogaus nuomonę išgirsti, ir ką manai apie šį mokslą?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Lap 2012, 20:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Yra tokia šaka - astrodalelių fizika (astroparticle physics). Joje nagrinėjamos elementariosios dalelės astronominėse aplinkose, pvz. įvairūs kosminiai spinduliai, jų atsiradimo būdai ir šaltiniai, sąveika su tarpžvaigždine medžiaga ir panašiai. Taigi tokia sankirta egzistuoja. Studijų metu jos gal nepamatysi, bet vėlgi tai gali priklausyti nuo universiteto; man nebuvo galimybės klausyti tokio kurso, tačiau buvau pasirinkęs atskirai elementariųjų dalelių teorijos paskaitas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 22:03 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Sveikas, gal ir išsireiškšiu visiškai ne į temą, bet ar kartais nesimokei Vilniaus Jėzuitų Gimnazijoje? (jei ne, radau bendravardį ir pavardį, neklausk kur iškapščiau jei tiesa :D)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 01:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Ot seklys Morka :twisted: Taip, mokiausi :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 16:26 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Geras! Reiks tave susirast laidu nuotraukose pirmame aukste. Pas Traigiene mokeisi?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 17:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Einam į AŽ, gerai? :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007