Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 21 Rgs 2018, 10:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 690 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Muzika
StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 23:28 
Atsijungęs
Dešimtmečio Pipinas
Vartotojo avataras

tomas94 rašė:
le_golai tada teks apibrest ir kas yra metalas, nes man isgirdus technical metal kazkaip nesuskamba... niekad negirdejau, bet turbut ir nenoreciau...

Nu jo... No offense, bet nesąmonę suskėlei žiaurią. :D

Pirma paskaityk tiesiog čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_death_metal

Tada paklausyk tarkim čia: http://www.youtube.com/watch?v=vcZlR05X0m4
Po to kad ir čia: http://www.youtube.com/watch?v=gNhN6lT-y5U
Ir dar su lietuviška produkcija dėl visa ko susipažink: http://www.youtube.com/watch?v=LwLNGkL53KY

Ir ne visai supratau, kuria prasme apibrėžti? Metalas turi labai daug rūšių ir krypčių, manau, kad ir pats tai žinai. Kiekviena jų atskirai apsibrėžia pakankamai skirtingai. Tuo tarpu sakyti, kad "technical metal" nesuskamba... Nu nežinau. :D Daugumos metalo rūšių muzika yra LABAI techniška, be galo sudėtingai sukurta ir atliekama.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 00:48 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Vat taip vat. Kas neaišku? :D

žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 01:54 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Rašydamas apie metalo destrukciją, galvoje turiu žmogaus minčių harmoningos būsenos destrukciją - sutikim, kad sėdint prie upės miške ir klausantis paukščių čiulbėjimo galvoje besisukančios mintys tikrai skiriasi nuo minčių, kylančių klausantis metalo koncerto (plačiau apie tai skaityti trečioje pastraipoje).

Kai dar studijavau fiziką Vilniuj, pusmetį teko gyventi su metalistu kambarioku ](*,)... oi, prisiklausiau tikrai pakankamai metalo... dalinai dėl to vėliau ir išsikrausčiau į butą - galima buvo išprotėti (tiesiogine prasme, tai jau tikrai nebuvo skonio reikalas :lol:). Beje, iš tavęs, Laiqua, buvau įsirašęs Blind Guardian tolkinistinio metalo - iš smalsumo vieną kartą perklausiau visas dainas, bet daugiau nelabai kartojau, vistiek kažkaip erzino ta metalinio motyvo sąlygojama disharmonija, įskaitant ir dainų pavadinimus bei jų tekstus, kuriuose dažniausiai vartojami žodžiai: dark, blood, night, sorrow, wrath... Ir man dar visad metalas kliuvo dėl jo gerbėjų naudojamo skiriamojo "velnio ragų" gesto. Gal ir galima naiviai manyti, jog daugelis nežino jo reikšmės ar tiki, kad tai reiškia "Unity", bet realybėje greičiausiai kaip tik yra atvirkščiai ir jis naudojamas kaip sąmoningas protestas prieš religiją (keista tik, kad reiškiant pagarbą tos pačios religijos velniui... net ir čia trūksta nuoseklumo), kas man jau yra asmeniška.

Šiaip nesu labai detaliai gilinęsis į metalo filosofiją, bet pirma google nuoroda puikiausiai patvirtina mano iš mėgėjiškų ilgalaikių stebėjimų susidarytą nuomonę apie metalo destrukcinę prigimtį, nepriklausomai nuo jūsų čia linksniuojamų galybės metalo rūšių:
Agresija, šokas, ekstremalumas, neapykanta, įniršis, tamsa ir baimė buvo ir yra neatskiriami Metalinės muzikos bruožai.<...> Jis moko mąstyti nepriklausomai, moko atsilaisvinti nuo dogmų ir taisyklių.
Ne, rimtai, kas gali tikėtis iš tokia filosofija besivadovaujančių "menininkų" bent krislelį harmonijos turinčios muzikos - tiesiog jų pagrindinis tikslas ir yra griauti, deharmonizuoti, destabilizuoti... Taiiip, tiesa, iš viso to galų gale reiktų tikėtis vėliau kilsiančio kažkokio stebuklingo nušvitimo, sąmonės prašviesėjimo ir absoliutaus gėrio... taip, mes žinom, jog taip ir nutinka... :lol: Visuomenės dogmas ir taisykles visada lengviau laužyti, nei jomis vadovautis, bet žmonės turėtų suvokti, jog jos formavosi tūkstantmečius, ir skirtos ne žmonių valdymui, o kaip tik teikti pagalbą žmogaus asmeniniame tobulėjime tiek fizinėje, tiek dvasinėje būtyje. Siekiant tobulumo reikia LABAI DAUG dirbti su savimi, ir tikrai daug produktyviau dirbti turint sistemą, o ne aklai kuriant tą pačią sistemą iš naujo. Kad ten išgersi bokalą alaus ir pakratysi plaukus su iškeltais "velnio ragais" prie metalo scenos klausydamas baisios muzikos apie lavonus ir tamsą - tikrai nieko gero nenutiks, garantuoju šimtu procentų. Nemanau, kad kažką pakeistų ir veikiantys ausinukai 21 valandą per savaitę, nes jei taip ir nutiktų, ką tai reikštų, jog "išsilaisvinusiems" metalistams reiktų pereiti prie klasikinės muzikos? :lol: ? Iš savo aplinkos stebėjimų esu padaręs išvadą, jog normalūs žmonės iš metalo tiesiog išauga, o neišaugę lieka su daugybe asmeninių problemų, iširusia šeima, alkoholizmo problemomis (turiu keletą realių pavyzdžių - štai jums ir realus disharmonijos ilgalaikio poveikio pavyzdys)...

Ar subtilesnė muzika veikia teigiamai? Na, ji bent jau tikrai neveikia neigiamai, o man, kaip idealistui, lengva iš jos semtis ir teigiamų emocijų: mėgstu, kai dainininkai nuoširdžiai šypsosi, dainuoja apie džiugius dalykus, klipuose rodomi vilnijantys rugių laukai, motinos su kūdikiais, pora įsimylėjėlių, vienu žodžiu - harmonija tiek vaizdu, tiek žodžiais, tiek pačia muzika.

Ką rodo per MTV nenumanau, nes namuose televizoriaus apskritai neturiu. Bet net ir negirdėjęs destruktyviausio hiphopo, nuspėju, jog jis yra bent "dvigubai" "švelnesnis" nei pats destruktyviausias metalas. Ir paraleliai, pats švelniausias hiphopas yra kelis kartus harmoningesnis nei pats švelniausias metalas. Taip ir turi būti, nes hiphopas yra tiesiog šiuolaikinio šokio muzika, jo tikslas nėra destrukcija. Dažniausiai jo ir klausau norėdamas pajudėti, tikrai padeda, užsikrėčiau juo po Step Up filmų trilogijos. O š...o nebūtina klausyti, visada renkuosi ką klausyti :).

Tomai, kaip popso gerbėjas tikrai neįsižeidžiau dėl tavo replikos, nes žinau, jog to popso tikrai yra per daug visokio, kad manyčiau, jog tu būtent mano mėgiamu ir šlykštiesi (na, bent jau ne didžiąja dalimi) :lol: Savo mėgstamiausią išvardinau prieš paskutinėje žinutėje, bet visad esu atviras ir kitam geram (man asmeniškai) naujam popsui. Kas dėl Bieberio... Girdėjęs jo tik tą vienintelę dainą "Baby", ir turiu pripažinti, ji man visai patiko - ne be reikalo ją peržiūrėję 700 mln. žmonių :). Pats jos nesiklausau, bet jei jos klausosi milijonai paauglių - tegu sau klausosi, tikrai mažesnę žalą daro nei metalas ar kokia lady gaga. Mano laikais visi klausėsi Britney Spears "Baby One More Time", tad šiuo atžvilgiu Bieberis netgi nuosaikesnis, nepasakyčiau, kad jis prasčiau dainuoja, choreografija netgi kietesnė, tad matau tik tobulėjimą. Tas pats su Miley Cyrus - tituluočiausia paaugle pasaulyje. Dirbo vaikai, pasisekė jiems, galiu tuo tik pasidžiaugti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 03:32 
Atsijungęs
Dešimtmečio Pipinas
Vartotojo avataras

Iškart pasakau, kad visas tavo post'as yra per daug persmelktas religiniais dalykais, apie kuriuos tikrai nenoriu ginčytis ir net lįsti į tą pusę. Tai dėl šventos ramybės tuos aspektus apeisiu, ne ta gija ir apskritai, nemanau, kad tokio pobūdžio ginčas ką nors duotų.

Cituoti:
Ne, rimtai, kas gali tikėtis iš tokia filosofija besivadovaujančių "menininkų" bent krislelį harmonijos turinčios muzikos - tiesiog jų pagrindinis tikslas ir yra griauti, deharmonizuoti, destabilizuoti...

Tai, ką pateikei čia kaip "metalo filosofiją", yra tikrai ne tų "menininkų" išmislas. Tau reikėtų atskirti metalo filosofiją nuo pačios muzikos. "Metalo pranašo" nėra ir nebuvo, todėl tą "filosofiją" kuria visi, kas netingi. Ir ji, sutinku, yra mažų mažiausiai juokinga. Bet tokių muzikantų kaip Mayhem'ai su Burzumu priešaky, kurie degino Norvegijoj bažnyčias, nėra daug. Be jokios abejonės, ta chebra turi problemų su galva, bet KOKS SKIRTUMAS, kai klausai jų muzikos? Nepaskaitęs apie Mayhem'us internete, niekada nežinosi apie jų satanistinius apsireiškimus, bet galėsi mėgautis sukurta muzika.

Apskritai, visas tas satanistinis imidžas, kraujai, organai, apversti kryžiai ir panašiai ant scenos dažniausiai būna šou dalis, o ne kažkokia tų muzikantų filosofija.

Cituoti:
Kad ten išgersi bokalą alaus ir pakratysi plaukus su iškeltais "velnio ragais" prie metalo scenos klausydamas baisios muzikos apie lavonus ir tamsą - tikrai nieko gero nenutiks, garantuoju šimtu procentų.

Nieko blogo taip pat nenutiks. Velnias iš po žemių neišlįs, garantuoju šimtu procentų.

Cituoti:
Iš savo aplinkos stebėjimų esu padaręs išvadą, jog normalūs žmonės iš metalo tiesiog išauga, o neišaugę lieka su daugybe asmeninių problemų, iširusia šeima, alkoholizmo problemomis (turiu keletą realių pavyzdžių - štai jums ir realus disharmonijos ilgalaikio poveikio pavyzdys)...

Labai nemažą dalį mūsų tolkinistinės bendruomenės tokiu pasakymu gali nemenkai įžeisti.. Apskritai, tu IR VĖL per stipriai sulieji į vieną muziką ir filosofiją. Taip, sutinku, keturiasdešimties metų "metalistas", su pilnu bagažu ir ideologija - nieko gero. Taip, iš subkultūros reikia išaugti. Bet brandaus amžiaus žmogus, tiesiog klausantis ir vertinantis metalo muziką - jau žlugęs? Nu jo... Jei nori, po 20 metų padarysim eksperimentą, pažiūrėsim, kaip aš būsiu sužalotas savo mėgiamos muzikos. ;)

Muzikine prasme metalas (tikrai ne visos jo rūšys, bet daugelis - taip) yra labai intelektuali muzika, sakyk tu ką tik nori. Pasakyk man, kiek, tavo nuomone, Lietuvos universitetų profesorių klauso metalo, o kiek - Avril? Tiek, kiek aš esu susipažinęs su tokiais žmonėmis, galiu pasakyti tik tokį atsakymą, kuris tau nepatiks. Jei tau, Aldai, muzika yra tik tam, kad pagal ją pašokti, tada nešnekėk, kad metalo muzika yra šūdas, jei paprasčiausiai jos nesupranti. Bet kuris su "cubase" programa geriau susipažinęs vaikėzas galėtu prie kompiuterio per dieną sukurti visas bieberio, avrilės ar hanos montanos dainas... O žinai, kiek metų reikia mokytis groti, kad sugrotum taip, kaip Nile? Kaip Behemoth? Neminėsiu daugiau, vistiek žinau, kad nieko nesako.

Negalima spręsti apie muziką iš to, ką kažkas internete pripeckiojo ir užvadino kaip "metalo filosofiją".

Cituoti:
Bet net ir negirdėjęs destruktyviausio hiphopo, nuspėju, jog jis yra bent "dvigubai" "švelnesnis" nei pats destruktyviausias metalas. Ir paraleliai, pats švelniausias hiphopas yra kelis kartus harmoningesnis nei pats švelniausias metalas.

Negirdėjai, bet taip tvirtai nuspėji? Tu kietas. :D

Nenorėjau nieko įžeisti, specialiai stengiausi neliesti Tau, Aldai, skaudžių religinių temų. Atleisk, jei netyčia kurnos kasnors tokio išlindo. Nesitikiu nieko ir išaiškinti... Žinau, kad tau sunku tą padaryti. Tiesiog norėjau apginti gerą, kokybišką muziką, kuri buvo, mano manymu, per daug užsipulta.

:supz:

Total posts 66666 - Khamûl

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 11:09 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

+1

Cituoti:
Iš savo aplinkos stebėjimų esu padaręs išvadą, jog normalūs žmonės iš metalo tiesiog išauga, o neišaugę lieka su daugybe asmeninių problemų, iširusia šeima, alkoholizmo problemomis...

Turiu tik vieną atsakymą (po tuo ką jau parašė le_golas) - pažiūrėk į Laiquą. :D

žolelės, žolelės...
ir driežai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 13:02 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Tai aš jau supratau, kad manęs laukia alkoholizmas ir iširusi šeima...

Cituoti:
Ir man dar visad metalas kliuvo dėl jo gerbėjų naudojamo skiriamojo "velnio ragų" gesto. Gal ir galima naiviai manyti, jog daugelis nežino jo reikšmės ar tiki, kad tai reiškia "Unity", bet realybėje greičiausiai kaip tik yra atvirkščiai ir jis naudojamas kaip sąmoningas protestas prieš religiją (keista tik, kad reiškiant pagarbą tos pačios religijos velniui... net ir čia trūksta nuoseklumo), kas man jau yra asmeniška.

Laikoma, jog šį simbolį į metalo subkultūrą atnešė Ronnie James Dio, kilęs iš italų imigrantų. Jis apie tą simbolį sužinojo iš savo senelės, nes... Italijoje toks simbolis skirtas apsisaugoti nuo piktos akies, nužiūrėjimų ir velnio išmislų. Tai ne vienintelis aiškinimas, iš kur tas simbolis atėjo, bet mano supratimu vienas iš realistiškesnių.

Daugiau tai le_golas jau parašė tą patį, ką ir aš būčiau rašęs. Čia tik pridėsiu keletą nuorodų į metalo muziką. Pavyzdžiui Kamelot (dar du pavyzdžiai), kalbant apie epiškumą - Avantasia, Symphony X, Blind Guardian, tie patys jau minėti Hammerfall, Serenity, grįžtant prie nepiktų ir prasmingų tekstų - Freedom Call, Elvenking. Lake of Tears. Aišku, labai norint ir čia galima rasti visokios bjaurios ideologijos, negražių vaizdų/simbolių ir taip toliau. Bet galima taip pat grožėtis muzika, arba jos nemėgti, bet netrukdyti grožėtis kitiems ;)

P.S.
Cituoti:
sutikim, kad sėdint prie upės miške ir klausantis paukščių čiulbėjimo galvoje besisukančios mintys tikrai skiriasi nuo minčių, kylančių klausantis metalo koncerto

Nemanau, kad kas nors dėl to ginčijasi. Bet tai toli gražu nereiškia, kad negalima klausytis ir vieno, ir kito.

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 14:12 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Sutinku nusisnekejau rimtai... Sakydamas technical metal (ir niekad jo nekauses taigi sorry, uz nusisnekejima) turejau omeny visai ka kita... tikejaus technuskes su rowlu :D taigi sorry uz nusipezejima.
Kas del degradavimo klausant metalo, tai degraduoja nebent darzoves. Karta Lietuvoj buvo eksperimentas kurio metu vienam kambary svogunas klause klasikos, o kitam kitas svogunas metalo. metalistas supuvo. Bet tai buvo darzoves kuriu nieks nelaiste, o metalisto kambary langu nebuvo, o klasikas gavo langeli ir paaugines kazkapo dvieju dienu taip pat supuvo. Nesuprantu ka jie norejo tuo issiaiskinti bet ne tame esme. Kiek pazystu metalistu tikrai reta prasigerusiu. Teisingai le_golas sake, kai tau 40 ir tavo pilvas sveria daugiau nei visas kunas, o tu dar koncuose headbangini, tada jau jo reikia susimastyt, bet dauguma protingu metalistu taip nesielgia. Atvirksciai, dabar pastebejau padoriausi zmones metaliugos :D Na bet kadangi nk naujo ir taip nepasakau, tai galiu nebent duot pavyzdi: pats groju liaudiska muzika bala zino kiekoj ansambliu. vienas is ju pedagoginio Sviesa. ir patikekit manim net tarp busimuju pedagogu metaliugu gal net ir daugiau nei reikia :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 21:52 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Keista, kad daug kam power'is skamba epiškai. Man daug epiškesnis atrodo black'as, ypač folk-blackas, dar gal doom'o kai kurios grupės ir/ar gabalai.
Aldarion rašė:
man, kaip harmoningos muzikos gerbėjui, kažkaip sunku susieti bene pačią destruktyviausią kada nors žmonių kurtą muziką (metalą) su mitinėmis, herojinėmis legendomis, epinėmis poemomis.

Nesusilaikysiu ir pateiksiu kelias "sąsajas":
http://www.youtube.com/watch?v=BJXfe4eHDnQ - suomių mitologija
http://www.youtube.com/watch?v=fyvPe0uqjjY&feature=related - vikingai
http://www.youtube.com/watch?v=fU2RA2DM35U - Tolkien'o mitologija
http://www.youtube.com/watch?v=MBo2Xes8qyI - senasis testamentas (tikiuosi nieks nesiginčys, kad tai mitas :D )
http://www.youtube.com/watch?v=yHDFFH4lY9s&feature=related - Vedos
Dabar kas nors man pasakykit, kur čia destrukcija? Ar truputis kriokiančio vokalo taip jau siaubinga? :twisted:
P.S. Įsivaizduoju kas išaugs iš mano sūnaus, kuris nuo lopšio metalo klausosi...

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Vas 2012, 23:13 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Na ir užvertėt čia nuorodų, vakar visą vakarą TEKO klausytis metalo... :? Būtų buvę žinoma geriau, jei tą būtumėte padarę iš karto atsakydami į ernestasgr klausimą, o ne vienu sakiniu propaguodami epinį metalą, kuris kai kam vien iš pavadinimo absoliučiai nieko nesako. Na, bent jau apgalvotai sugebėjau pasinaudoti susidariusia situacija užvesdamas diskusiją apie metalo muzikos žalą žmogaus psichikai. Beklausydamas pateikto epinio metalo suvokiau, jog rimtų argumentų tikrai nebesurasiu šios muzikos epiškumui paneigti, tad, taip, pripažįstu iš anksto beveik aiškia buvusią tiesą, jog mūsų epinės muzikos suvokimas yra iš esmės skirtingas, tačiau keliantis jei ne identišką, tai bent jau panašų pasitenkinimo jausmą. Ir nors man iš tikrųjų nė viena daina šiurpuliukų nesukėlė, labiausiai patiko Laiquos pateikta "Kamelot - On the coldest winter night", ir dar pradžia nereali "Lake of Tears - So Fell Autumn Rain", kol groja vien tik altas ar violončelė. Visgi... ale tas elektrinių gitarų džeržgimas rimtai iš esmės mane matyt ir atgraso nuo metalo muzikos ("On the coldest winter night" vienintelė daina, kurioje jų nebuvo, dėl to matyt ir patiko), pats tas garsas kažkoks prigimtinai chaotiškas. Dar atkreipiau dėmesį į tai, jog nebuvo nė vieno gabalo su subtiliu moterišku vokalu net subtiliausiuose kūriniuose (ką aš labiausiai ir vertinu pop muzikoje), o dauguma vyriškų vokalų tikrai gana prasti ir neskambantys - nežinau ar tai tiesa, bet dabar pagalvojau, jog rimtai vyrų, turinčių gražius balsus yra vienetai, moterys šiuo atžvilgiu iš tiesų labiau apdovanotos. Kita vertus nelabai metalistams matyt ir rūpi vokalo balsas, tų lyrinių dainų ne tiek ir daug, o kriokti galima su bet kokiu balsu. Dėl įdomumo suvedžiau į youtubę "female metal" - siaubas, net neįsivaizdavau, kad taip kriokiančių moterų būna... Gyveni ir sužinai vis ką nors baisesnio. Apibendrindamas savo nuomonę apie epinę muziką, dabar jau galiu užtikrinčiau pasakyti, jog savo vaikams epinio metalo į epinės muzikos grojaraštį visgi nerekomenduočiau įsitraukti, bet jei jie patys jį susirastų ir jis jiems teiktų panašų džiaugsmą kaip, kad man Lisa Kelly, įsitraukti nedrausčiau, klausyti galima :)

O dabar sugrįžtant prie diskusijos apie metalo destrukcinę prigimtį ir visas tas filosofijas...
le_golas rašė:
Iškart pasakau, kad visas tavo post'as yra per daug persmelktas religiniais dalykais
Nagi..., apie religinius dalykus visame poste gal tik trimis sakiniais užsiminiau ir tai netiesiogiai... :-s Na, bet jei jau taip pasirodė, dėkui už pagarbą mano religiniams įsitikinimams jų čia neįtraukiant. :) Šiaip stengiausi akcentuoti metalo poveikį būtent žmogaus psichikai, o apie jos generuojamų minčių poveikį žmogaus dvasiai ir jos išganymui tikrai niekur nesistengiau plėtotis, šia tema iš tiesų verta diskutuoti jau tik su tikinčiaisiais.
le_golas rašė:
Tai, ką pateikei čia kaip "metalo filosofiją", yra tikrai ne tų "menininkų" išmislas. Tau reikėtų atskirti metalo filosofiją nuo pačios muzikos. "Metalo pranašo" nėra ir nebuvo, todėl tą "filosofiją" kuria visi, kas netingi. Ir ji, sutinku, yra mažų mažiausiai juokinga. Bet tokių muzikantų kaip Mayhem'ai su Burzumu priešaky, kurie degino Norvegijoj bažnyčias, nėra daug. Be jokios abejonės, ta chebra turi problemų su galva, bet KOKS SKIRTUMAS, kai klausai jų muzikos?
Na, labai jau supaprastintas tavo pasaulio suvokimas, jei manai, kad žmogus, turintis rimtų problemų su galva, kuria šių problemų neįtakotą muziką - manau jis ramaus epinio metalo nekūrė, bet jei aš neteisus, pataisyk ;) Tiesa ta, kad visi tie internetiniai "pripeckiojimai" (kaip tu juos pavadinai) apie metalo filosofiją iš vakuumo negimė. Yra tokia savoka kaip "trend" (lietuviškai galėtume versti į "tendencija"), statistikų vartojama siekiant nustatyti kokio nors tiksliai neišmatuojamo proceso kryptį. Taigi, jei aš dabar tavęs paklausčiau, tai kokie visgi yra hardcorinių metalo atlikėjų ir/ar gerbėjų filosofijos (jie tikrai tokią turi, nes metalistai identifikuojami kaip vieni iš labiausiai pasišventusių savo subkultūrai atstovų, o subkultūra be filosofijos nelabai ir galėtų būti laikoma subkultūra) pagrindiniai idėjiniai ramsčiai? Nemanau, kad galėtum drąsiai teikti, jog tai "gėrio skleidimas pasaulyje", "mokinimasis atleisti savo artimui" ar "puoselėti harmoningus santykius šeimoje" (jei galėtum tai kontrargumentuoti, būtų, žinoma, įdomu). Šiuo atveju tendencija akivaizdi - nors visų tūkstančių metalo filosofijos aprašymų neskaičiau, kiek perskaičiau, visur pagrinde rašo apie tą patį: violence, death, anarchy, tik vienur politkorektiškai, kitur tiesiai šviesiai. Tiesa, keliuose forumuose perskaičiau ir apie naują tendenciją - metalo popsėjimą! :o Hmm, viskas gravituoja link popso, šakokis nesišakojęs... O link ko gravituojama, tas logiškai mąstant ir yra natūraliai labiau priimtinas. Tai visiškai paaiškina ir tą faktą, kodėl metalistų yra dešimtys milijonų, o popso gerbėjų šimtai milijonų.
le_golas rašė:
Nieko blogo taip pat nenutiks. Velnias iš po žemių neišlįs, garantuoju šimtu procentų.
Dėl nieko blogo nenutikimo psichine prasme toks garantuotas nebūčiau (o dėl velnių, iškart atsiprašau už religinę repliką :lol:, tuo labiau, bet jei jie ir išlįstų, tu jų tikrai nepastebėtum, bent jau fizine rega tikrai, dėl tikimybės čia jau reikėtų konsultuotis su egzorcistais). Mėgstu kastis giliai, tad vakar perskaičiau visą psichologijos skyrių/studiją apie agresyviosios muzikos poveikį vaikams ir paaugliams: The Effects of Violent Music on Children and Adolescents. Kalba, žinoma, eina apie sunkųjį metalą, bet logiška manyti, jog kiek lengvesnis metalas poveikį daro tokį patį tik proporcingai mažesnį. Prieš pateikdamas šių mokslininkų išvadas, norėčiau dar pacituoti kelis eksperimentų su sunkiosios muzikos "priverstais" klausytis augalais ir gyvūnais aprašymus:
Dorothy Retallack conducted experiments to determine the effect of music on plants, described in her 1973 book The Sound of Music and Plants. Retallack played rock music such as Jimi Hendrix, Led Zeppelin and Vanilla Fudge to one group of plants and jazz music to another. After two weeks, the jazz plants were healthy and bent toward the radio. The plants with rock music grew very tall and droopy, had faded blooms and had almost died within 16 days.

Retallack experimented with other types of music, including country, to which the plants showed no reaction, and classical music, which caused the plants to bend away from the radio speakers - although the plants reacted positively to Bach and North Indian sitar and tabla music. Retallack has been criticized for using unscientific methods in her experiments, although others have conducted similar experiments and claimed to have found similar results.
He may have won top regional and state science-fair honors, but probably at least some of his friends aren't talking to him. Sixteen-year-old David Merrill, a student at Nansemond River High School in Suffolk, Va., thought that the loud sounds of hard-rock music must have a bad effect on its devoted fans and came up with a way to test that damage.
Merrill got 72 mice and divided them into three groups: one to test a mouse's response to hard rock, another to the music of Mozart and a control group that wouldn't listen to any music at all, rock or classical.
The young vivisectionist got all the mice accustomed to living in aquariums in his basement, then started playing music 10 hours a day. Merrill put each mouse through a maze three times a week that originally had taken the mice an average of 10 minutes to complete.
Over time, the 24 control-group mice managed to cut about 5 minutes from their maze-completion time. The Mozart-listening mice cut their time back 8-and-a-half minutes.
But the hard-rock mice added 20 minutes to their time, making their average maze-running time 300 percent more than their original average.
Need we say more? Well maybe we do. Merrill told the Associated Press that he'd attempted the experiment the year before, allowing mice in the different groups to live together.
"I had to cut my project short because all the hard-rock mice killed each other," Merrill said. "None of the classical mice did that."
Vienam metalistų forume skaičiau apie mėginimą 2010-ais metais pakartoti eksperimentą pagal atskirus metalo stilius, bet rezultatai iki šiol nepateikti, tad greičiausiai eksperimentas neįvyko...

Vis dar manot, kad klausant sunkios muzikos, tikimybė, jog nutiks kažkas blogo yra lygi 0? Juk žmonės ne daržovės ir ne kokie gyvūnai, tiesa? Mes turime sąmoningai susikurtas preferencijas ir jai jas atitinkanti muzika yra metalas, mums jo klausantis ne tik kad nekyla pavojus būti psichiškai pažeistiems, bet dar ir gauname naudos, kaip kad rašė minėtas metalistas, sugalvojęs pakartoti pelių ekperimentą su metalo muzika:
Cituoti:
Metal is very cathartic. It relieves us of strong emotions. Studies have shown time and time again that metal is calming to people who enjoy it. That’s just how it works. Listening to metal is a positive experience to us.
Tarkim, kad gal ir galima tuo patikėti, jei jau rašo, kad buvo atliktos tai įrodančios studijos. Bet, jis net neneigia, kad metalas neigiamai veikia nemetalistus:
Cituoti:
A study of the effects of different types of music found that after listening to grunge music, subjects reported increases in fatigue, tension, sadness and hostility, as well as decreased mental clarity, vigor, relaxation and compassion. However, grunge was likely not the musical preference of these subjects—a study of grunge fans may have produced different results.
May have, or may just not :) Juokas juokais, bet tai nelabai juokinga...

O dabar grįžkim prie rimtos mokslinės studijos The Effects of Violent Music on Children and Adolescents. Šiaip ją visiems siūlau perskaityti, tikrai objektyvi, man asmeniškai netgi norėjosi kategoriškesnių išvadų, bet ką jau su tais mokslininkais padarysi, ko neišmatuoja, to ir neteigia. Pateiksiu čia tik santrauką (nepergyvenkit, objektyvę):
Cituoti:
Heavy Metal Music
A number of correlational studies report positive associations between exposure to heavy metal music and a variety of troublesome attitudes and behaviors. Heavy metal music in particular has a high proportion of violent, sexual, and misogynistic themes.<…> With regard to school, heavy metal fans report more conflict with teachers and other school authorities and perform less well academically than those whose tastes run more to the mainstream (Christenson & van Nouhuys, 1995; Hakanen & Wells, 1993).<…> At the same time, there is no evidence that heavy metal fans see themselves as socially isolated. They are just as satisfied with the quality of their peer relationships as nonfans are (Arnett, 1991a).<…>
According to Arnett (1991a, 1991b), hard-core heavy metal fans tend to be driven by a generalized tendency to seek sensation and thrills and a need to engage in a variety of risky behaviors, more or less “to see what it would be like.” In accord with this thesis, he reports differences between heavy metal fans and nonfans not only in their expression of sensation-seeking motivations generally but also in their self-reports of specific reckless behaviors, including drunk driving, casual sex, and marijuana and cocaine use.<…> Youth in juvenile detention were three times as likely as regular high school students to be metal fans (Wass, Miller, & Reditt, 1991).<…>
Concern has also been expressed over the potential impact of heavy metal music’s often dismal, depressed view of the world and its depiction of depression and suicide. Martin’s and his colleagues’ data (1993) from more than 200 Australian high school students showed that those who preferred heavy metal or hard rock music reported feelings of depression, suicidal thoughts, and deliberate infliction of self-harm more frequently than others in the sample. For instance, 20 percent of the male and more than 60 percent of the female heavy metal/hard rock fans reported having deliberately tried to kill or hurt themselves in the last six months, compared with only 8 percent and 14 percent, respectively, of the pop music fans.
Do these various findings support the notion of a “heavy metal syndrome,” that is, of a constellation of related traits with heavy metal as the focal point? Probably not. If there is a “syndrome” at work here, it is a “troubled youth syndrome,” not a heavy metal syndrome. <…>The best way to phrase the relation is to say that white adolescents who are troubled or at risk gravitate strongly toward the style of music that provides the most support for their view of the world and meets their particular needs: namely, heavy metal. The point can be further clarified, perhaps, by juxtaposing these statements:
(1) Most heavy metal fans are not particularly troubled or at risk, but (a) those youths who are troubled or at risk tend overwhelmingly to embrace heavy metal. In other words, whatever percentage one uses to estimate the proportion of heavy metal fans in the total adolescent population, they surely number in the tens of millions. Most of these young people are not on drugs, not in jail, not failing in school, not depressed, perhaps not even particularly at odds with their parents (except maybe when it comes to music). Arguing the other way, however, if we know a youth is white, male, 15 years old, drug involved, and in trouble with the law, then the odds are very high indeed that his music of choice will be some form of hard rock or heavy metal.
Our rejection of the idea of a true heavy metal syndrome should not be taken to imply that heavy metal music plays only a peripheral role in the lives of its devotees. Heavy metal fans are an especially committed, devoted audience. Those who love the genre are highly absorbed in their musical identity, in terms of both listening time (Wass, Miller, & Stevenson, 1989) and a variety of other music-related behavior.<…> As Arnett points out, heavy metal plays a crucial role in the lives of the alienated and disaffected youths who seek it out; for many such youths, listening to heavy metal is what matters to them most. As has been noted in other chapters in this volume, the question of “initial causality” is probably not the important question. That is, whether heavy metal music is the thing that starts children becoming more troubled, or whether alienated youth start to like heavy metal (which is what research suggests), is probably not the best question to ask. A better question might be how will music with antisocial themes affect children who are already at risk for antisocial behaviors? It does not matter whether music started the cycle; it matters that the themes encountered in the music may help to perpetuate it. That is, the music may reinforce aggressive and antisocial thoughts and feelings, and thus make those thoughts and feelings more likely to occur in the future. Heavy metal music may thus be a risk factor, affecting most those who are already most at risk.

Violent Music Lyrics
There have been few experimental studies of the effects of violent music lyrics on listeners. Some have found no effects of lyric content on aggression related variables (Ballard & Coates, 1995; St. Lawrence & Joyner, 1991; Wanamaker & Reznikoff, 1989)<…> However, contrary to suggesting that music has no effect, these studies have provided evidence that the effects may be more subtle than we typically expect. For example, St. Lawrence and Joyner (1991) set out to test whether listening to sexually violent heavy metal would increase acceptance of gender-role stereotypes and sexually violent behavior. Groups of undergraduate males heard either sexually violent heavy metal rock, Christian heavy metal rock, or easy listening classical music. A month before and immediately after listening, the students answered a questionnaire measuring gender-role stereotyping, adversarial sexual beliefs, acceptance of interpersonal violence, rape myth acceptance (the idea that women invite and/or enjoy rape), and self-reported sexual arousal. The somewhat surprising result was that it did not matter whether participants heard sexually violent heavy metal or Christian heavy metal. Relative to classical music, exposure to either type of music produced more negative attitudes toward women. In other words, the lyrics did not make a difference, but the heavy metal musical form did. While there is reason to wonder whether the students really “heard” the lyrics, the larger issue may be that the sound of the music carries a great deal of information independent of lyrical content. “Angry-sounding” music may increase aggressive thoughts and feelings, regardless of the specific lyrical content. Christenson and Roberts (1998) argue that the “sound” of heavy metal serves to cue more aggressive schemata, and thus increase the likelihood of aggressive responses.<…>
Anderson and his colleagues (2003), using the theoretical framework of the General Aggression Model (described in chapter 5), hypothesized that violent lyrics would be most likely to show short-term effects on aggressive emotions and aggressive thoughts. These hypotheses were confirmed in a series of five studies with undergraduate students (both males and females).<…>

Suicides and Shootings
It is true that a number of adolescent suicide victims have spent the hours immediately prior to taking their lives immersed in heavy metal music. It is also true that several of the young people involved in recent school shootings have been avid fans of Marilyn Manson and other “goth rock” performers. However, that exposure to popular music can operate as “the” cause of such drastic behaviors is unlikely.<…>
This is not, however, to absolve popular music from a role in at least some suicides and violent incidents. Recall earlier points about the uses of music and about heavy metal fans in particular. First, one of the more important functions of popular music for adolescents is what we have called the “primacy of affect” (Christenson & Roberts, 1998). Teens (and most age groups) frequently use music as a tool to maintain or change particular moods, and they readily admit that music has direct, profound effects on their emotions. Moreover, some of the research on music’s impact on mood suggests what might be called an “amplification effect,” a strong tendency for music to heighten whatever emotional state a listener brings to a listening situation—including anger and depression (Gordon et al., 1992; Wells, 1990). As noted earlier, although it is not legitimate to assume that all fans of extreme music are “troubled,” kids who are troubled are very likely to be fans of extreme music. There is substantial evidence that adolescents who are depressed, angry, alienated, experiencing suicidal thoughts, having family problems, abusing drugs or alcohol, or having difficulty at school constitute a group that is particularly drawn to the sort of angry, nihilistic music that celebrates these “troubled” states and traits. These factors, when coupled with the high levels of identification with the music and its performers, seem at the very least cause for reason to be concerned.
To immerse oneself in angry, desperate, depressing music is a poor strategy for coping with anger, despair, and depression. Neuroscience suggests that “brooding,” or dwelling on one’s current emotional state, is more likely to deepen the state rather than to alleviate it (Goleman, 1995).<…>

Summary
Taken together, these studies suggest that the main effects of music may be carried by the emotional “sound” of the music rather than by the lyrics. The effects of violent music lyrics do not appear to be nearly as powerful as the effects of other, more visual, violent media. In fact, this may be because lyric content may be difficult to understand, may be interpreted differently by different people, or because visual images may be a more direct and powerful communicator. As is discussed by Comstock & Scharrer (chapter 11, this volume), visual images of violence or danger appear to be more primary in terms of their ability to elicit fear reactions than verbal or cognitive descriptions of violence or danger. These considerations make it necessary to question whether violent music videos have a greater effect on viewers than violent music alone has on listeners. In short, the answer is yes, violent music videos appear to have a much more powerful effect.
Vienu žodžiu, susimąstyčiau, ypač pratindamas vaiką prie metalo nuo mažų dienų. Norėjau čia dar pateikti lietuvišką reziumė, bet žiūriu, jog prie šios žinutės jau sugaišau 16 valandų, tad sorry, kas angliškai nesuprantat...
le_golas rašė:
Apskritai, visas tas satanistinis imidžas, kraujai, organai, apversti kryžiai ir panašiai ant scenos dažniausiai būna šou dalis, o ne kažkokia tų muzikantų filosofija.
Studijoje dar buvo visas poskyris apie muzikinius klipus ir jų dar didesnę žalą nei vien tik muzikos be vaizdo, kurio necitavau dėl apimties, bet ir remdamasis vien santrauka (paskutine citatos pastraipa) galiu nesunkiai įrodyti, kad vizualiniai efektai nėra nekaltas balastas ant scenos - tai labai sustiprina muzikos psichinį poveikį ir dažniausiai net "flash back'ina" klausantis tos pačios muzikos jau per ausinukus kad ir gražiame miesto parke. O ar tai filosofijos atributai ar ne... vėlgi net jei tai ir šou elementai, jie skirti pritraukti tuos, kuriems tai yra filosofija arba sustiprinti poveikį tiems, kurie atėjo tiesiog paklausyti muzikos - rezultatas vienodas - filosofinių atributų atveju juk tikslai būtų tie patys.
le_golas rašė:
Labai nemažą dalį mūsų tolkinistinės bendruomenės tokiu pasakymu gali nemenkai įžeisti.. Apskritai, tu IR VĖL per stipriai sulieji į vieną muziką ir filosofiją. Taip, sutinku, keturiasdešimties metų "metalistas", su pilnu bagažu ir ideologija - nieko gero. Taip, iš subkultūros reikia išaugti. Bet brandaus amžiaus žmogus, tiesiog klausantis ir vertinantis metalo muziką - jau žlugęs? Nu jo... Jei nori, po 20 metų padarysim eksperimentą, pažiūrėsim, kaip aš būsiu sužalotas savo mėgiamos muzikos.
Įsižeisti nuo tokios išvados būtų vaikiška, tad nemanau kam nors esantis skolingas atsiprašymą. Na, o jai kas pažįsta normalų 40-metį metalistą vis dar bevaikštantį su juoda odine "koža" ir turintį laimingą šeimą bei gražų gyvenimą, laimingas jis, tiesiog mano kaimynas ne -fakto konstatavimas. Bus tikrai įdomu sužinoti, ką tu klausysi po 20 metų, pasirašau po eksperimentu. Aš, asmeniškai, tikiu nugravituosiant link klasikinės muzikos, šiuo metu ji man vis dar per "stipri", nors kartais ir paklausau, kuomet mama užsileidžia bendrame kambaryje.
le_golas rašė:
Muzikine prasme metalas (tikrai ne visos jo rūšys, bet daugelis - taip) yra labai intelektuali muzika, sakyk tu ką tik nori. Pasakyk man, kiek, tavo nuomone, Lietuvos universitetų profesorių klauso metalo, o kiek - Avril? Tiek, kiek aš esu susipažinęs su tokiais žmonėmis, galiu pasakyti tik tokį atsakymą, kuris tau nepatiks. Jei tau, Aldai, muzika yra tik tam, kad pagal ją pašokti, tada nešnekėk, kad metalo muzika yra šūdas, jei paprasčiausiai jos nesupranti. Bet kuris su "cubase" programa geriau susipažinęs vaikėzas galėtu prie kompiuterio per dieną sukurti visas bieberio, avrilės ar hanos montanos dainas... O žinai, kiek metų reikia mokytis groti, kad sugrotum taip, kaip Nile? Kaip Behemoth? Neminėsiu daugiau, vistiek žinau, kad nieko nesako.
Aš ir nesakau, kad ji nėra intelektuali, aš tik manau, jog ji yra žalinga psichikai. Taip, Apocalypticos kūriniai išties sudėtingumu nelabai nusileidžia klasikinės muzikos aranžuotėms, tikiu, jog tavo suminėti gitaristai kiečiausiai pasaulyje gitaros genijai, ir apskritai visos metalo grupės LABAI DAUG laiko ir kūrybinių jėgų įdeda į tekstus ir pačią muziką, bet... sakyti jog "bet kuris su "cubase" programa geriau susipažinęs vaikėzas galėtu prie kompiuterio per dieną sukurti visas bieberio, avrilės ar hanos montanos dainas" yra mažų mažiausiai absurdiška. Tokia absurdiška logika remdamasis aš irgi tuomet tą patį galėčiau pasakyti apie metalo kūrimą, nes visos jo dainos iš pirmo žvilgsnio yra labai panašios ir gana primityvios - daug džeržgiančių gitarų ir būgnų (vėlgi, stipriai išskiriant Apocalypticą), bet to nedarysiu, nes esu bandęs kurti muziką... Visų pirma, LABAI retas žmogus apskritai gali ją kurti (jei neturėsi šio talento, kad ir kaip bevaldytum Cubase'ą, geriausiu atveju sukursi kokį nors techninį šlamštą); visų antra - tai milžiniškų pastangų reikalaujantis kūrybinis procesas. Imk bet kokią dainą, kad ir tą pačią pigiausią, elementariausią ir labiausiai nušvilptą Rebeccos Black Friday ir pasakyk, kad ją be talento, bet su gerais Cubase skilais, įmanoma sukurti per vieną dieną!? :lol: Jei tai būtų tiesa, youtubas seniai būtų paskendęs tokiose šiukšlėse, o kiekvienas einantis į talentų konkursą susikurtų sau po originalią dainą. Bet net nereikia taip toli žvalgytis, užtenka jau vien į savo daržą pasižiūrėti: pas mus forume rodos tiek rimtų žmonių yra, rodos ir motyvacijos netrūksta, bet originalių dainų vistiek tik dvi turim, ir tos abi Starlin be Cubase sukurtos. Tuo tarpu turime filksingo dainą su "Švieski man vėl" melodija... Persistengei menkindamas pop'są, le_golai, tikrai persistengei, pripažink ;) Čia manau tiktų pacituotį vieną šiuolaikinį filosofą:
How easy is it to create high quality pop music? I have never seriously attempted to make a hit or song, to be played by a band, and I am not a composer. But I know something creative processes in general, through my work in philosophy and writing. And I know that in general creative processes are tough and very demanding. It demands full concentration, and you must have a clear idea of what you want to create. Very few people are truly creative.<...>
Pop music is based on creativity and originality. The performance of pop music is not itself so creative, but the creativity behind writing songs is creative work. A good songwriter must have a quality which resembles what Kant and Wittgenstein were looking for. A songwriter who wants to touch his listeners and communicates something important through music, must be able to renew himself and be original. Nobody likes clichés, if a band uses the same theme over and over again their audience will become very bored.<...> One might be tempted to say that pop music is even more demanding, because the works of these artists are touching so many people. The song-writer must in a new way find something universal, which many people can relate to.
Taip pat verta paminėti neslaptą faktą, jog daugumai pop muzikos atlikėjų, ypatingai paauglių žvaigždėms kaip Avril, Miley, ar Bieber dainas padeda kurti bent keletas ar net keliolika profesionalių kompozitorių, taip kad į kiekvieną jų kūrinį yra įdedama tūkstančiai profesionalaus darbo valandų, kas stipriai padidina jų meninę vertę.

Kiek Lietuvos universitetų dėstytojų klausosi Avril, o kiek metalo atlikėjų? Šiuo metu Avril manau klausosi tik keletas doktorantų/čių, bet kokio Stingo, manau dešimtys profesorių, šimtai - Stasio Povilaičio, o likę - klasikos! Metalo muzikos tikrai daugiausiai klauso fizikos ar meno doktorantai, keli profesoriai, bet kadangi jų yra mažuma, manau pops'as ir lengvas rokas universitetų kabinetuose valdo. Internete tikslios apklausos neradau, čia tik mano spėjimas :).
le_golas rašė:
Negirdėjai, bet taip tvirtai nuspėji? Tu kietas.
Na, fizikos studijų laikais buvau girdėjęs patį baisiausią metalą, tad negalėdamas įsivaizduoti baisesnio hiphopo ir pateikiau tokį spėjimą. Hmm, užsinorėjau įsitikinti, ar aš tikrai kietas! :lol: Šiuo tikslu atlieku eksperimentą: 1) suvedu į youtubo paiešką "most brutal metal song ever". Pirmas paieškos rezultatas: TOP TEN MOST BRUTAL DEATH METAL/CORE SONGS IN MY OWN OPINION!!!; 2) tą patį padarau su fraze "most brutal hip hop song ever". Ups, sorry, tokių antraščių nerasta... Na, bet galim paimti trečią paieškos rezultatą: The Most Sadistic - Necro song from I need Drugs Album; 3) švelniausio ir harmoningiausio metalo kūrinio per paiešką surasti nepavyko su bet kokiom "calm", "romantic", "metal", "song" žodžių kombinacijomis, tad imu palyginimui Metallicos legendinį kūrinį "Nothing Else Matters" - jei nesutinkat, papostinkit švelnesnią dainą ;); 4) su hiphopu tas pats kaip ir su metalu trečiame punkte, nors pasinaudojęs naršymo funkcija nesunkiai surandu štai tokį beat'ą: Piano Composition/Beat [Fl Studio] **Beautiful**; 5) Palyginu kūrinius: 1) su 2) ir 3) su 4). Aš kiiietas!!! :lol: 1) su 2) net sunkiai sulyginami brutalumo prasme - klydau sakydamas, jog baisiausias metalas tik 'dvigubai' destruktyvesnis už baisiausią hiphopą, sakyčiau čia ir '10 kartų' mažai ką koreguoja... 3) su 4) kūriniai tikrai sulyginami, tad šioje vietoje gal ir visgi klydau. BET... kiek yra tokių metalinių kūrinių kaip "Nothing Else Matters"? Manau, kad nulis, o jei yra norėčiau apie juos žinoti (Apocalyptica netinka, nes ji vistiek pakankamai sunkų metalą kuria, kad ir kaip ten meniškai sudėtingą). Tuo tarpu **Beautiful** beat'as yra beveik klasikinė muzika su paukščių čiulbėjimu, tad kas destruktyvesnis, metalas ar hiphopas - mano išvada lieka ta pati! :) Jei ten Laiqous minėtuose klipuose ir rodomi besikeikiantys gangsteriai didžiakrūčių pusnuogių merginų fone, manau, jog tai tikrai neapneša vaizdų su kruvinu, besitaršančiu pragaro velniu, kriokiančio žvėrišku balsu =;.
Aredhel rašė:
Turiu tik vieną atsakymą (po tuo ką jau parašė le_golas) - pažiūrėk į Laiquą. :D
Laiqua dar labai jaunas elfas, su amžiumi viskas keičiasi. Įdomiau būtų sužinoti, ko klausosi Laiquos tėvai - ne ką toleruoja (aristokratiški žmonės visada būna tolerantiški kitų muzikos skoniui ar nuomonei), o būtent ko klauso savo malonumui? Jei metalo, tuomet mano stebėjimų išvadas gal ir būtų būtina pakeisti.
Laiqualasse rašė:
Tai aš jau supratau, kad manęs laukia alkoholizmas ir iširusi šeima...
Manau, jog tu iš tų nekomplikuotų, kritiškai mąstančių metalistų, kuriems, pagal studiją galima pasakyti, jog viskas bus gerai ;)
Laiqualasse rašė:
Laikoma, jog šį simbolį į metalo subkultūrą atnešė Ronnie James Dio, kilęs iš italų imigrantų. Jis apie tą simbolį sužinojo iš savo senelės, nes... Italijoje toks simbolis skirtas apsisaugoti nuo piktos akies, nužiūrėjimų ir velnio išmislų. Tai ne vienintelis aiškinimas, iš kur tas simbolis atėjo, bet mano supratimu vienas iš realistiškesnių.
Aš prieš rašydamas apie "velnio ragus" persiskaičiau šią kilmės versiją, bet ji man tokia veidmainiška pasirodė, kad nusprendžiau net neužsiminti. Na, ok, tarkim buvo Italijoj toks prietaras. Bet tai juk paprasčiausia raganavimo apraiška, kaip ir pas mus stuksenimai į medinius paviršius ar juodų kačių baimė. Jei tiki velnio išmislais, tai ir gintis turėtum persižegnodamas ar peržegnodamas ginamą objektą, o ne tuos pačius velnio ragus rodydamas... Satanizmas visiškas.
tomas94 rašė:
Atvirksciai, dabar pastebejau padoriausi zmones metaliugos :D
Matomai nebuvęs ateitininkų/ių kuopos sueigoj! Va ten tai šventi žmonės O:) !
Laegaladh rašė:
http://www.youtube.com/watch?v=MBo2Xes8qyI - senasis testamentas (tikiuosi nieks nesiginčys, kad tai mitas :D )
<...>
Dabar kas nors man pasakykit, kur čia destrukcija? Ar truputis kriokiančio vokalo taip jau siaubinga? :twisted:
Norėčiau pasiginčyti, jog senasis testamentas nėra mitas, tačiau tai reiktų daryti kitoje gijoje ir nebent po trijų mėnesį - it takes too much time from me :lol:.
Truputis kriokenčio vokalo jau yra destruktyvi vibracija, sąlygojanti galbūt ir niekinius, bet visgi sąlygojanti destrukcinius psichikos procesus. Iš tavųjų nuorodų man labiausiai patiko Rivendell kūrinys :), o Ensiferum gabalas pasirodė pakankamai destrukcinis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 02:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Kol kas trumpai - metalas su moterišku operiniu vokalu. Galėčiau parinkti daug daugiau pavyzdžių, bet nenoriu užversti tavęs :)

Mano tėvai klausosi "M1-plius" ir Secret Garden, tikrai ne metalo. Jaunystėje klausydavosi Bitlų, Slade, ABBA, Smokie ir panašių.

Į kai kurias kitas žinutės dalis atsakysiu kada nors artimiausiomis dienomis (nebent kas nors kitas, pvz legolas, atsakys anksčiau).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 13:30 
Atsijungęs
Dešimtmečio Pipinas
Vartotojo avataras

Cituoti:
Na, labai jau supaprastintas tavo pasaulio suvokimas, jei manai, kad žmogus, turintis rimtų problemų su galva, kuria šių problemų neįtakotą muziką - manau jis ramaus epinio metalo nekūrė, bet jei aš neteisus, pataisyk

Neturėjau to omeny. Norėjau pasakyti, kad man asmeniškai yra nesvarbu, kiek jo galva sužalota, jei man jo muzika patinka.

Cituoti:
Taigi, jei aš dabar tavęs paklausčiau, tai kokie visgi yra hardcorinių metalo atlikėjų ir/ar gerbėjų filosofijos (jie tikrai tokią turi, nes metalistai identifikuojami kaip vieni iš labiausiai pasišventusių savo subkultūrai atstovų, o subkultūra be filosofijos nelabai ir galėtų būti laikoma subkultūra) pagrindiniai idėjiniai ramsčiai? Nemanau, kad galėtum drąsiai teikti, jog tai "gėrio skleidimas pasaulyje", "mokinimasis atleisti savo artimui" ar "puoselėti harmoningus santykius šeimoje" (jei galėtum tai kontrargumentuoti, būtų, žinoma, įdomu). Šiuo atveju tendencija akivaizdi - nors visų tūkstančių metalo filosofijos aprašymų neskaičiau, kiek perskaičiau, visur pagrinde rašo apie tą patį: violence, death, anarchy, tik vienur politkorektiškai, kitur tiesiai šviesiai.

Hardcoriniai - taip. Dažniausiai idėjiniai ramsčiai būtent tokie, bet ir vėl - koks skirtumas? Aš nesiginčiju dėl pačios subkultūros juokingų ideologinių pusių. Tiesiog manęs asmeniškai tai nekaso, klausantis muzikos.

O beje, kas dėl teigiamų emocijų metalo ideologijoj... White metal - čia, tiesa, nelabai sunkus metalas. Bet dar yra Unblack'as, kuris savo muzika pakankamai brutalus (kad ir žymiausi atstovai - Horda: http://www.youtube.com/watch?v=p-RC7I3RV7s ). Žinoma, natūralu yra tokių stilių atsiradimas... Taip pat kaip kažkada black'as atsirado kaip protestas prieš tuometinę muziką, dabar unblack'as atsiranda kaip metalistų protestas prieš black'ą (šiuo atveju ne kaip muziką, bet kaip ideologiją).

Cituoti:
Tiesa, keliuose forumuose perskaičiau ir apie naują tendenciją - metalo popsėjimą! :o Hmm, viskas gravituoja link popso, šakokis nesišakojęs... O link ko gravituojama, tas logiškai mąstant ir yra natūraliai labiau priimtinas.

Komercija valdo muziką, elementaru. Didžioji dalis sukurtos muzikos sąmoningai eina "labiau priimtinos" muzikos link, norėdami paprasčiausiai iš to daugiau užsidirbti, nei pavyktų pateikiant radikalią muziką, turinčią kur kas siauresnį gerbėjų ratą.

Dėl visų tų eksperimentų... Kaip galima lyginti muzikos poveikį svogūnui ir žmogui? Aš jaučiuosi įžeistas. :D Juokauju žinoma, nu bet rimtai... Kiek svogūnas panašus į žmogų? Ir vaikas - į suaugusį? Čia ne mano mintis, bet pasakysiu, nes, mano manymu, teisinga: suaugęs žmogus klauso metalo su nusiteikimu, žinodamas, kas jo laukia ir tikėdamasis to, ką girdi. O kad ten daržovė sudžiūna, ar vaikas išprotėja nuo metalo aš nesiginčyju ir nesakau, kad reikia vaikam Gorgoroth'us virš lopšio kabinti. Tiesiog netikiu, kad metalas daro muziką mano psichikai (jaunystėj/paauglystėj klausiau lengvesnės muzikos) taip pat, kaip svogūnui, pelei ar vaikui.

Cituoti:
Aš ir nesakau, kad ji nėra intelektuali, aš tik manau, jog ji yra žalinga psichikai. Taip, Apocalypticos kūriniai išties sudėtingumu nelabai nusileidžia klasikinės muzikos aranžuotėms, tikiu, jog tavo suminėti gitaristai kiečiausiai pasaulyje gitaros genijai, ir apskritai visos metalo grupės LABAI DAUG laiko ir kūrybinių jėgų įdeda į tekstus ir pačią muziką, bet... sakyti jog "bet kuris su "cubase" programa geriau susipažinęs vaikėzas galėtu prie kompiuterio per dieną sukurti visas bieberio, avrilės ar hanos montanos dainas" yra mažų mažiausiai absurdiška. Tokia absurdiška logika remdamasis aš irgi tuomet tą patį galėčiau pasakyti apie metalo kūrimą, nes visos jo dainos iš pirmo žvilgsnio yra labai panašios ir gana primityvios - daug džeržgiančių gitarų ir būgnų (vėlgi, stipriai išskiriant Apocalypticą), bet to nedarysiu, nes esu bandęs kurti muziką... Visų pirma, LABAI retas žmogus apskritai gali ją kurti (jei neturėsi šio talento, kad ir kaip bevaldytum Cubase'ą, geriausiu atveju sukursi kokį nors techninį šlamštą); visų antra - tai milžiniškų pastangų reikalaujantis kūrybinis procesas. Imk bet kokią dainą, kad ir tą pačią pigiausią, elementariausią ir labiausiai nušvilptą Rebeccos Black Friday ir pasakyk, kad ją be talento, bet su gerais Cubase skilais, įmanoma sukurti per vieną dieną!? :lol: Jei tai būtų tiesa, youtubas seniai būtų paskendęs tokiose šiukšlėse, o kiekvienas einantis į talentų konkursą susikurtų sau po originalią dainą. Bet net nereikia taip toli žvalgytis, užtenka jau vien į savo daržą pasižiūrėti: pas mus forume rodos tiek rimtų žmonių yra, rodos ir motyvacijos netrūksta, bet originalių dainų vistiek tik dvi turim, ir tos abi Starlin be Cubase sukurtos. Tuo tarpu turime filksingo dainą su "Švieski man vėl" melodija... Persistengei menkindamas pop'są, le_golai, tikrai persistengei, pripažink

Gali būti, kad ne visai taip išsireiškiau, atsiprašau. :) Aš daugiau lyginau, o ne menkinau... Tikiu, kad užtrukti prie cubase reikėtų daugiau nei vieną dieną (gal dvi?), bet lyginant metalo ir pop muzikos sudėtingumą tenka pripažinti, kad metalinei muzikai tiek kurti, tiek atlikti reikia kur kas daugiau profesionalumo ir įdirbio (vėl gi, NE VISAI muzikai, NE VISIEMS stiliams. Juk apskritai turbūt nėra "metalisto", kuriam nuoširdžiai patiktų visų stilių metalas... per daug yra skirtingų krypčių).

Cituoti:
Na, fizikos studijų laikais buvau girdėjęs patį baisiausią metalą, tad negalėdamas įsivaizduoti baisesnio hiphopo ir pateikiau tokį spėjimą. Hmm, užsinorėjau įsitikinti, ar aš tikrai kietas! :lol: Šiuo tikslu atlieku eksperimentą: 1) suvedu į youtubo paiešką "most brutal metal song ever". Pirmas paieškos rezultatas: TOP TEN MOST BRUTAL DEATH METAL/CORE SONGS IN MY OWN OPINION!!!; 2) tą patį padarau su fraze "most brutal hip hop song ever". Ups, sorry, tokių antraščių nerasta... Na, bet galim paimti trečią paieškos rezultatą: The Most Sadistic - Necro song from I need Drugs Album; 3) švelniausio ir harmoningiausio metalo kūrinio per paiešką surasti nepavyko su bet kokiom "calm", "romantic", "metal", "song" žodžių kombinacijomis, tad imu palyginimui Metallicos legendinį kūrinį "Nothing Else Matters" - jei nesutinkat, papostinkit švelnesnią dainą ;); 4) su hiphopu tas pats kaip ir su metalu trečiame punkte, nors pasinaudojęs naršymo funkcija nesunkiai surandu štai tokį beat'ą: Piano Composition/Beat [Fl Studio] **Beautiful**; 5) Palyginu kūrinius: 1) su 2) ir 3) su 4). Aš kiiietas!!! :lol: 1) su 2) net sunkiai sulyginami brutalumo prasme - klydau sakydamas, jog baisiausias metalas tik 'dvigubai' destruktyvesnis už baisiausią hiphopą, sakyčiau čia ir '10 kartų' mažai ką koreguoja... 3) su 4) kūriniai tikrai sulyginami, tad šioje vietoje gal ir visgi klydau. BET... kiek yra tokių metalinių kūrinių kaip "Nothing Else Matters"? Manau, kad nulis, o jei yra norėčiau apie juos žinoti (Apocalyptica netinka, nes ji vistiek pakankamai sunkų metalą kuria, kad ir kaip ten meniškai sudėtingą). Tuo tarpu **Beautiful** beat'as yra beveik klasikinė muzika su paukščių čiulbėjimu, tad kas destruktyvesnis, metalas ar hiphopas - mano išvada lieka ta pati!

Mano replika buvo labiau orientuota ne į patį tavo spėjimą, bet į tai, kaip tai pateikei ("nežinau, bet spėju, kad tikrai taip" stiliuje). O dėl pačio fakto tai net ginčytis neapsimoka, ir taip aišku, kad per daug nesuderinami stiliai lyginami. Destruktyvumo metale daug daugiau (nors, jei gilintis į tavo eksperimentą pateiktą, galima pasiginčyti dėl kai kurių muzikos pasirinkimų, tai nėra svarbu, nes faktas lieka faktu), tai yra visiškai normalu ir tai nėra blogai.

Tiesa, geriau neteik "kiek yra tokių metalinių kūrinių kaip "Nothing Else Matters"? Manau, kad nulis, o jei yra norėčiau apie juos žinoti"... Aš nesu lyrinio/baladinio metalo gerbėjas, bet manau, kad Laiqua galėtų tau tiek daug "Nothing else matters" tipo pavyzdžių pateikti, kad forumas užlūžtų. :D

Bendrai paėmus, Aldai, mes per daug skirtingai suprantam gyvenimą, kad tam tikrus dalykus galėtumėm traktuoti vienodai (o kartais neišeina net suprasti, kaip kitas gali turėti būtent tokią nuomonę). Sakau tikrai neįžeidžiančiai, bet, kiek tave pažįstu, aš paprasčiausiai gyvenu kitame pasaulyje, negu tu.. Nesvarbu, kuo jie skiriasi ir kuris pasaulis geresnis, taip tiesiog yra. Tai niekada netrukdo žmonėms bendrauti, tiesiog kartais trukdo kai kuriais klausimais sutarti. :)

Nu ir pabaigai, kažkiek muzikos (vis dėlto čia muzikos tema): http://www.youtube.com/watch?v=ul7GepVanu4&feature=related Nežinau, kaip jūs, bet aš čia jaučiu tokią galią ir teigiamą emociją, kokios niekada joks popsas, hip-hop'as ar klasika nesuteiks.

EDIT: Ir dar, kad neatrodytų, kad esu vienakryptis metalistas, tai galiu priminti, kad labiausiai myliu du muzikos stilius: metalą ir repą (tikrai, visada taip buvo). Tiesa, repą labai atsirinkinėju, nes tikrai daug kas nepatinka. Ir šiaip, sunki muzika visada No. 1. Na, bet ta proga, kad repą prisimenam, dar ir kitokios muzikos (tiesiog tas, kas šiuo metu per kolonėles skamba): http://www.youtube.com/watch?v=bM3EPu0V6Fk (kai kurie lietuviai varo daug geriau už visus USA nigerius ;) ).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 15:51 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Prisipažinsiu, kad neskaičiau visos Aldo žinutės nuodugniai, tik permečiau akimis. Labiausiai užkliuvo šitas sakinys:
Cituoti:
Nemanau, kad galėtum drąsiai teikti, jog tai "gėrio skleidimas pasaulyje", "mokinimasis atleisti savo artimui" ar "puoselėti harmoningus santykius šeimoje"

Nesu girdėjusi nė vienos popsinės dainos kurios tai propaguotų.

žolelės, žolelės...
ir driežai.

Paskutinį kartą redagavo Aredhel 08 Vas 2012, 19:37. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 18:17 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Aldarion rašė:
Įdomų čia klausimą uždavei, ernestasgr ;). Na, man asmeniškai epiškumas natūraliai asocijuojasi su didvyriais, kovojančiais su blogiu už savo šeimas, namus, valstybę, o atsakant į konkretų klausimą apie mėgstamiausią epinę muziką, vienareikšmiškai - epinių filmų garso takeliai, ypač juose esančios lyriškos dainos! Requiem for a Tower išties gražus epinis kūrinys (esu ir ją daug kartų "sukęs"), bet labiausiai patikusiomis įvardinčiau štai šias dainas:

King Arthur - Song of Exile
Gladiator - Now We Are Free
LotR RotK - The Edge of Knight
LotR musical - Now and For Always (albuminė versija)

Asmeniškai, dainų su žodžiais galiu klausytis kur kas dažniau, nei vien tik instrumentinių kūrinių, bet ir tokių nevengiu. Be to, vertinu ir dainos kontekstą/istoriją (konkrečiai, dainos apdainuojamą filmo realiją, situaciją, personažą), ir geriausiomis laikau tas, kurių klausantis per kūną pradeda lakstyti šurpuliukai O:) Pirmosios dvi būtent tokios man ir yra, nors ir kitos dvi tik truputį mažiau "aštrios".

O ne epinės muzikos klausausi gana įvairios, išskyrus metalą ir didžiąją dalį roko, labiausiai mėgstu Avril Lavigne, Charlene Soraia, Laura Izibor, Miley Cyrus stiliaus popsą, nevengiu B.o.B. hiphopo, Breaking Benjamin alternatyvaus roko ar Dixie Chicks 'country' muzikos \:D/.

na the edge of the king is tiesu gera,bet now and for always nelabai patiko 8-[

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 19:53 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Šiandien nusprendžiau perskaityti tą jūsų diskusiją apie metalą, nes vis ypatingai tingėjau skaityti beprotiško ilgumo postus, bet netyčia perskaičiau porą paskutinių žinučių ir nusprendžiau visą pokalbį permest akim. Iškart atsiprašau visų, kad grįšiu prie senų žinučių, bet jas skaitant kai kurie dalykai labai krito į akis ir nesinorėjo jų praleist, nors gausis truputį kabinėjimasis prie smulkmenų. Kai pagalvoji - iš smulkmenų kontekstas susideda, taigi tataigi:

Cituoti:
erzino ta metalinio motyvo sąlygojama disharmonija

Čia buvo kalbama apie Blind'us, primenu. Pas juos disharmonijos beveik nulis, ten distortionas taip skamb.

Cituoti:
griauti, deharmonizuoti, destabilizuoti
IR
Cituoti:
dogmas ir taisykles visada lengviau laužyti, nei jomis vadovautis, bet žmonės turėtų suvokti, jog jos formavosi tūkstantmečius

Čia galima išskirti kelias susiliečiančias temas - meną ir istoriją. Man iš esmės Aldariono postuose ir komentaruose nepatiko šių dalykų ignoravimas, toli gražu ne tai, kad jis klausosi pop muzikos, ar ne tai, kad jam labai nepatinka metalas. Velnias, net nežinau nuo ko pradėti...
Gerai, menas. Meno paskirtis nuo senų senovės buvo atspindėti visuomenėje aktualius procesus. Iš labai sakralaus menas perėjo į absoliučiai socialinį (tikriausiai ir daug labiau, nes pasikeitė prioritetai) ir visuotinį. Menas atspindi svarbius įvykius, žmonių mentalitetą ir savimonę, visuomenės struktūrą ir panašiai. Čia apie meną savo monologą truputį nutrauksiu, nes reikia pakalbėti apie istoriją ir, svarbiausia, jos bėgyje susiformavusias taisykles. Tikriausiai turėjai omeny moralines kiekvieno nuostatas, o ne susiformavusias taisykles, nes tos taisyklės, kuriomis žmonės šiandien vadovaujasi gyvendami yra XIX a. išmislas, pasiimtos iš liberalizmo doktrinos (kalbu apie vakarų pasaulį) ir mažytės moralės priemaišos. Viduramžiais visus vien vaikė bažnyčia su inkvizicija pašonėj (vėlgi - remsiuos Europos, o ne konkrečiai Lietuvos pavyzdžiu, nes visai kitas reikalas čia gautųsi), vėliau - sutinku, vystėsi kultūra, mokslas, visi buvo labai geri, buvo atsižvelgiama į visokias struktūras, harmonijas ir t.t. Tada atėjo XX amžius su visais savo karais ir pasaulis buvo sukrėstas - suprasta, kad toliau niekas nebegyvens taip, kaip anksčiau, atsirado įvairiausi Kamiu su savo absurdo filosofijomis, Kafkos ir t.t., visa tradicinė kultūra iš esmės žlugo, iškilo modernioji. Čia jau galima pilnai grįžri prie meno - muzikos, jei konkrečiau. Atsirado visokiausi futurizmai, sonoristikos, ekspresionizmai, minimalizmai ir t.t. - žmonės ieškojo būdų kaip mene atkurti šiuolaikinį pasaulį - deformuotą, jau kitokį. Rado. Struktūros muzikoje liko, tačiau harmonijų - deja deja. Metalas, aišku, nėra nei minimalizmas, nei fluxus, nei ypatingai didis menas, tačiau po tekstus ir muzikos struktūrą pasikapsčius galima rasti gerų perliukų. Tuo tarpu pop muzikoje nei struktūros nebūna sudėtingos, nei tekstai sudėtingi (dažniausiai, visų atvejų tikrai nežinau) - čia pasireiškia pirmasis ir, matyt, svarbiausias metalo pranašumas ir jo disharmonijų tam tikrais atvejais pateisinimas.

Dar apie metalo filosofiją. Vėlgi - reikėtų grįžti prie modernios kultūros, postmodernizmo, naujųjų laikų žmonių, prie to, ką rašė tas pats Kamiu - visi mes mirsim (atsiprašau, kad aš taip tiesiai šviesiai, bet nugi po visais nušvitimais ir egzistencializmais esmė lieka būtent tokia) :D Vartotojų visuomenė šį faktą kaip įmanydama neigia. Tam tikra tos pačios visuomenės dalis tiesiog labai reaguoja į tokius veiksmus - taip ir gimsta radikalūs dainų tekstai ar grupių pavadinimai - tai tiesiog natūrali reakcija apie natūralius dalykus į tų natūralių dalykų absoliutų neigimą. (soriuks, čia kalbėjau konkrečiai apie visokių blekų ar defų dainų tekstus) BE TO, dalis metalistų savo tekstuose remiasi įvairiais filosofais, rašytojais, juos interpretuoja (Peste Noire ir t.t.), taigi galima daryti išvadą, kad nemaža dalis metalo yra skirta intelektualesniai publikai, taigiii dar vienas metalo pliusas.

Cituoti:
Aš ir nesakau, kad ji nėra intelektuali, aš tik manau, jog ji yra žalinga psichikai.

O šiuolaikinė popsa ne? Gal ji ir skamba kiek švelniau, bet pasiklausyk tų dainų tekstų, pažiūrėk į publiką, kuri tos muzikos klausosi, ir suprasi, kad tie tekstai bei video klipai tikrai gali būt daug žalingesni - gal ne psichikai, bet paprasčiausio požiūrio į viską vystymuisi. Nors šiaip tai dzin, nesu aš ten nei prieš popsą nusistačius, bet jei sakai, kad metalas žalingas, galima laisvai teigti, kad popsa ne ką mažiau. Skirtumas tik tas, kad metalo teigiami dalykai yra tikri (atsiprašau, visai nuklydau nuo temos apie epinį metalą :D), o popso - bent jau to, kuris yra - ar turėtų būti - absoliučiai nedestruktyvus, harmoningas, teigiantis gyvenimo vertybes, grožybes ir t.t. - jau nebelabai.

Neemoku aš rišliai ir aiškiai rašyt, ir net truputį ne į temą prirašiau, ir net truputį patingėjau pabaigt postą, bet mano pagrindinė mintis tokia - ne tuo laiku gyvenam, kad muzika, kurioje egzistuoja gėrio grožio ir visuotinės harmonijos temos, turėtų didesnę meninę vertę nei metalas. Neretai pasąmoningai metale atsiranda visos tos disharmonijos, bet vien jau jos iškelia metalą virš popso.

P.S. Soriuks už spausdeles
P.P.S. Man epiškiausias metalas, matyt, Summoning'ai - tokią jau jėgelę jie groja
P.P.P.S. Čia vadinasi "manęs laukia matematikos namų darbai"

Paskutinį kartą redagavo Nimrodel 08 Vas 2012, 20:00. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 19:59 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Čia gal labiau turėtų būti priedas prie ankstesnės mano žinutės.

Kadangi nesu taip gerai susipažinus su metalo muzikos žanrais ir subkultūra, kaip kad le_golas ir Laiqua, todėl nesileisiu į ilgų paklodžių rašymą, filosofijas ir tolesnį šios muzikos poveikio psichikai analizavimą. Pasakysiu tik tiek, kad klausau metalo gana dažnai (tai dažniausiai poweris, bet jis pasak Aldo irgi žaloja psichiką) ir nė karto nepajutau, kad kuri nors iš dainų man sukeltų neigiamas emocijas, pyktį, norą kažką padaryti negero, ar kokį nors poveikį mano psichikai. Taip pat nepajutau tokio poveikio žiūrėdama klausomų metalinių dainų klipus.
Tačiau nusprendžiau pasidomėti ir pasiklausyti ką Aldas nurodė, kaip lyg ir teigiamą muziką.
Cituoti:
labiausiai mėgstu Avril Lavigne, Charlene Soraia, Laura Izibor, Miley Cyrus stiliaus popsą, nevengiu B.o.B. hiphopo, Breaking Benjamin alternatyvaus roko ar Dixie Chicks 'country' muzikos

Paklausius pirmos nuorodos (labai subjektyviai ir be tikslo ką nors įžeisti) noriu paklausti - WTF was that??? Čia mano klausymas ir pasibaigė, ties pirma nuoroda.
Tikėjausi išgirsti ką nors lengvai ir teigiamai nuteikiančio... išgirdau paaugliukų, akivaizdžiai neturinčių ką daugiau veikti, tik bėgioti po prekybos centrą bandant ką nors sulaužyti (neskaitant gitaros daužymo) siūlymą "atvėsti", nes viskas ir taip padaryta/sugalvota etc. Šis klipas man sukėlė pyktį. Ačiū, bet kitų gal geriau neklausysiu. :D Nes poveikį psichikai pajutau iškart, rimtai. :)

Taisa: o, kol rašiau parašė Nimrodėl. :)

žolelės, žolelės...
ir driežai.

Paskutinį kartą redagavo Aredhel 08 Vas 2012, 21:46. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 20:50 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Kad ir kaip rimtai skambėtų tie moksliniai eksperimentai su svogūnais / pelytėm / žmonėmis, teigiantys apie metalo ar dar kokios nors "blogietiškos" muzikos žalą, bet manau, kad dažniau žmogus renkasi muziką pagal savo skonį, charakterį ar nuotaiką, negu klausoma muzika formuoja žmogų. Aišku, yra kažkoks atoveiksmis, sakykim, kuo daugiau klausai geros muzikos, tuo labiau lavėja supratimas ir skonis, bet kad keistųsi elgesys ar panašiai, tai labai menkai tikėtina. Jei aš bjauri iš prigimties ar iš principo, tai kad ir kiek man grotų gražiausių simfonijų, geresnė nepasidarysiu. Ir atvirkščiai.

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 23:21 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Aldarion rašė:
Bet net ir negirdėjęs destruktyviausio hiphopo, nuspėju, jog jis yra bent "dvigubai" "švelnesnis" nei pats destruktyviausias metalas. Ir paraleliai, pats švelniausias hiphopas yra kelis kartus harmoningesnis nei pats švelniausias metalas. Taip ir turi būti, nes hiphopas yra tiesiog šiuolaikinio šokio muzika, jo tikslas nėra destrukcija. Dažniausiai jo ir klausau norėdamas pajudėti, tikrai padeda, užsikrėčiau juo po Step Up filmų trilogijos. O š...o nebūtina klausyti, visada renkuosi ką klausyti :).

Aš atsiprašau, bet labai norėjau prisikabinti prie šito metalo ir hip hopo palyginimo. Daugiau gal iš asmeninės patirties, negu moksliškai. Metalo klausausi tikrai daug, kadaise ir hip hopo klausydavausi kažkiek. Esmė tame, kad nors dėl visų gitarų ir t.t. metalas skamba agresyviau ir tekstai kartais būna destruktyvūs (toli gražu ne visada - yra ir linksmų, yra, beje, ir grynos poezijos), metalo muzikoje daug rečiau išgirstu keiksmažodžius bei tekstus apie seksą, narkotikus, šaudymus ir šiaip visą niūrią gyvenimo realybę. Taip pat pasidomėjau repo atsiradimu. Cituoju: "Repo šaknys glūdi tradicinėje Afrikos kultūroje, bet literatūroje apie repą ir jo formas („dozens“ ir „signifying“, dar vadinami „talking shit“) pradėta rašyti maždaug 1930 m. Harleme ir Pietų Bronkse. Jaunimas varžėsi, kad kiek galima geriau improvizuotų eiliuotą tekstą pagal griežtas taisykles. Du varžovai pakaitomis keitėsi savo tekstais, kol vienas pralaimėdavo. Tuo metu repo tikslu buvo kiek galima stipriau įžeisti savo varžovą, o dar geriau – jo motiną ar seserį.". Tai šiek tiek kertasi su tavo teiginiu, kad "Taip ir turi būti, nes hiphopas yra tiesiog šiuolaikinio šokio muzika, jo tikslas nėra destrukcija."

Laegaladh rašė:
Kad ir kaip rimtai skambėtų tie moksliniai eksperimentai su svogūnais / pelytėm / žmonėmis, teigiantys apie metalo ar dar kokios nors "blogietiškos" muzikos žalą, bet manau, kad dažniau žmogus renkasi muziką pagal savo skonį, charakterį ar nuotaiką, negu klausoma muzika formuoja žmogų. Aišku, yra kažkoks atoveiksmis, sakykim, kuo daugiau klausai geros muzikos, tuo labiau lavėja supratimas ir skonis, bet kad keistųsi elgesys ar panašiai, tai labai menkai tikėtina. Jei aš bjauri iš prigimties ar iš principo, tai kad ir kiek man grotų gražiausių simfonijų, geresnė nepasidarysiu. Ir atvirkščiai.

Mitų griovėjų eksperimentas su žirniais parodė, kad šie geriausiai augo klausydamiesi metalo :D O jei rimtai, sutinku su Laegaladh, kad dažniau žmogus renkasi sau tinkamą muziką, o ne muzika formuoja žmogų. Manau, kad labai dažnai muzika apskritai jokios žalos nedaro. Pvz, jei man liūdna, tai ne todėl, kad aš klausausi liūdnos muzikos. Reikėtų sakyt atvirkščiai - aš klausausi liūdnos muzikos todėl, kad man liūdna. Geriausiai klausosi tokia muzika, kuri sutampa su dvasine būsena.
Ir metalistų "taškymasis" pagal agresyvią muziką nepaverčia jų agresyviais ar destruktyviais, greičiau kaip tik padeda išsilieti ir nusiramint. Nėra visiškai 100 procentų įrodyta, kad metalas tikrai daro kokią nors psichologinę žalą.

"This is. And thou art. There is no safety. There is no end. The word must be heard in silence. There must be darkness to see the stars. The dance is always danced above the hollow place, above the terrible abyss."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2012, 22:13 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Taip tie eksperimentai taip ir liks esperimentais. Galetume nebent uzdraust augalam ir gyvunam klausyt metalo. Nes as irgi metala rinkaus savo nuoziura ir nejauciu jokiu blogu poveikiu. Atvirksciai. Metalas paguodzia kai liudna, metalas suteikia stiprybes pries koki egza :lol: cia pats paprasciausias pavyzdys. Aciu laegaladh uz nuorodas ypac pati pirma patiko :D
O galiu paklaust? Kada vaikui bus blogiau: kai jis paklausys TYR ir pamatys juos grojancius senam buriniam laive ir purtancius galva ar kai pamatys hip-hopini klipa kur nigeris praktiskai patvar*o mergina? Cia klausimas tolimesniem apmastymam. O kas del metalo is biblijos, tai galetume ir padiskutuot as uz buciau, nes man paciam netgi labai patinka kai biblijines legendos perteikiamos metalistu akordais. Ir vel gi tai skonio reikalas. Kas del muzikos sudetingumo, tai negaliu prisiverst tiket, kad popso struktura sudetingesne uz metalo. Per pm (kol dar nepriimta ACTA) galiu uzmest pora partituru palyginimui. nes patikek manim Blindu kurinius sugrot mum su Leanbow buvo issukis sioks toks. Taigi in conclusion metalas atspindi tai ka zmogus jaucia ir kiek zinau nei vienas forsas pries sesdamas i lukiskes neklause metalo. O kai klausai brutalesnes muzikos pykciai maziau kaupias :D Ir vel skonio reikalas, gal tau Aldai labiau padeda popsas... O kas svarbiausia tikejimo nepraradau ir lyg ir nesu jau toks degradaves svogunas....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2012, 23:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Jei norite diskutuoti apie religiją, tam tinkama gija yra šita.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Vas 2012, 01:56 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

tomas94 rašė:
negaliu prisiverst tiket, kad popso struktura sudetingesne uz metalo.

Ir gerai darai, kad netiki. Aš irgi netikiu. Yra ne kartą daryti visokie eksperimentai ir projektai su tomis pop dainomis. Pasirodo, joms visoms yra bendra labai paprasta stuktūra ir bendri bruožai, ir iš esmės jie tokie paprasti ir bendri, kad į pasaulinius TOP patenkančią pop dainą įmanomą sukurti pasėdėjus prie audio programų vos kelias valandas. :D
Du vyrukai iš kito muzikanto sulaukė iššūkio. Jie per 8 valandas sukūrė pop dainą ir įrašė procesą. Tiesa, ji šiek tiek klubinė. Bet įdomu pažiūrėt :]] http://www.youtube.com/watch?v=5PRKfj_5Oso

"This is. And thou art. There is no safety. There is no end. The word must be heard in silence. There must be darkness to see the stars. The dance is always danced above the hollow place, above the terrible abyss."

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 690 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007