Pliurpimas Nr. 25

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Lady of the Rings
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 490
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 09:08
MiestasCOLON Liverpool

#301 Standartinė Lady of the Rings » 12 Sau 2009, 02:42

Tyliai rašėCOLONOho, labai ačiū už info.
Na, mane domina tiek senosios civilizacijos, tiek baltai, jų visa istorija, mitologija ir t.t. Šiaip dar neblogai būtų stot į etnologiją, tik vat Vilniuj turėčiau geresnes sąlygas gyvent. Labai noriu į archeologiją, trumpesnės vasaros atostogos visiškai negąsdina, nes labai knieti pasikapstyt po žemelę :D
Dėl sąlygų Lietuvoje tai įsivaizduoju, apskritai su archeologijos studentais (turbūt ir su daugeliu) kiek girdėjau nelabai ir skaitomasi: jei nebaigei bent bakalauro, per praktiką kasi viršutinį žemės sluoksnį, o profesionalesni jau ten, kur galima kažką rasti. Na, bet nežinau ar čia tiesa, ar girdėjai tokių atsiliepimų? :roll:
Ooo, paskutinė naujiena tai nepradžiugino. Nors jei žmogus giliai įsimylėjęs studijuojamą dalyką, gali ir prie aplinkybių prisitaikyt manau :)
Vaje kiek pridiskutavot :D
Tyliai: Kiek teko girdėti, praktikoje duoda viską normaliai kasti, kaip kitaip studentai išmoks ;) Be bakalauro ar magistro (nežinau kaip iš tikrųjų yra nes vienaip sakė per paskaitas, kitaip vyresni archeologai) pati gauti leidimo kasinėjimams (ta prasme vadovauti) negalėtum. Dėl darbo: mus jau pirmoje paskaitoje nuramino, kad galėsime dirbti muziejuose, paveldosaugoje ir t.t. Manęs toks darbas Lietuvoje netraukia, todėl ir bandysiu keliauti mokytis į užsienį. Baigus archeologijos bakalaurą galima magistro laipsnį galima gauti ne tik paveldosaugoje, bet ir pvz. aplinkosaugoje. Tačiau sutinku, kad archeologams Lietuvoje nelengva. Šiaip tikrai yra ko kasinėti, tik problema yra ta, kad valstybė neskiria tam labai daug paramos. Bet, jei labai nori, viskas įmanoma. Juk vykdomi ir užsakomieji tyrimai, galima kurti savo verslą.
Apie VU: vienas mano kursiokas pastoviais skundžiasi, kur papuolė. Aš jo klausiu: kam tada tu stojai į archeologiją? o jis atsako: nes man svarbiausia buvo pakliūti į VU, nesvarbu į kokią specialybę. Nesuprantu tokio požiūrio... Taip, seniausias Rytų Europoje, bet toli gražu ne prestižiškiausias (bent jau ne visose srityse). Apskritai nemažai kursiokų skundžiasi kad nebenori archeologijos, trys metė studijas dar prieš pirmą sesiją, kiti manau irgi mes, tik gal po praktikos. Žinau, kad dabartinių antrakursių liko apie pusę. Štai toks bendras vaizdas :)
<hr>
Pliurpimas Nr. 26

BUTTON_TOPIC_LOCKED