Ar savižudybė gali būti toleruojama?

Kiti pokalbiai ne į temą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

Ar savižudybė gali būti toleruojama?

#1 Standartinė Nimrodel » 04 Rgp 2008, 19:24

Nauja gija, tai nauja gija :) Čia galim diskutuoti apie savižudybes ir žmogaus teises. Prieš pradedant noriu apsibrėžti žodžio savižudis definiciją. Savižudis – psichinis ligonis. Aš „nestumiu“ ant tų žmonių, bet tiesiog taip yra! Dažniausiai jie serga depresija – liga, tagi savižudžiai – ligoniai.

Visų pirma – daug kur savižudybė laikoma nusikaltimu. Paradoksas, nes žmonės žudosi dėl blogo gyvenimo ir blogų valstybės jiems suteikiamų gyvenimo sąlygų (jei žmogus nelaimingas ir nuolat skundžiasi gyvenimu, ir jei tokių yra daug – galima daryti prielaidas apie tą valstybę, jos valdymą), daug žalojasi dėl ligų (depresijos – o depresija dėl tų tų pačių gyvenimų sąlygų ). Ligas reikia gydyti, ir ligonio pasirinkimas – „jo teisė“, negali būti toleruojama valstybės (ir kol kas, ačiū Dievui, nėra). Jei būtų sakoma – jis nori žudytis – tegul – būtų nesąmonė, užuot tvarkę sveikatos problemas žmonės jiems leistų psichiniams ligoniams spręsti patiems. Argi ne geriau sutelkti jėgas į sveikatos tvarkymą, padėti, užuot leidus jam būti „laisvu žmogumi su savo teisėmis“? Gal kai kuriose valstybėse ne taip kreipiamas dėmesys į sveikatos gydymą? Tarp kitko Lietuva pirmauja ne tik Europoje , bet ir pasaulyje. Kaip atrodytų, jei valstybė nesusitvarkanti su savižudybėmis jas legalizuotų?

Antra – Gyvybė duota tik vieną kartą, ir nėra ko čia jos atimti, kai pats dar esi sąmoningas.. Tie patys emo – jauni, dar nežino, ko nori iš gyvenimo. Rusijos valdžia pakankamai teisingai padarė, juos uždrausdammi, nes jų ideologija grįsta muzika, o tokia muzika sukelia depresiją. Vėlgi, grįžtame prie pirmo punkto – ligonius reikia gydyti. Ir šiaip, žmonės, kurie norėjo nusižudyti, po išgyventos krizės dažniausiai sugeba tęsti normalų gyvenimą toliau. Argi ne geriau uždrausti tą stilių/subkultūrą, kol ne per vėlu??

Įrodyta, faktas, kad visi išgebėtieji nuo savižudybės paskui prisipažįsta, kad tikėjosi iki paskutinės minutės, kad juos kažkas išgelbės.
O ypač vaikai – išgelbėti savižudžiai – teigė, kad norėjo taip padaryti, kad pažiūrėti, kaip sielvartaus jų „skriaudikai“, pvz., tėvai. O kai jie jau visai apsiverktų, būtų prisikėlę ir pasakę: „matai, kaip be manęs blogai, tai daugiau man nieko nedrausk“. Arba meilės objektui: „neatstumk manęs daugiau“ ir panašiai...
Be to, ruošiantis savižudybei žmonės VISADA duoda kokį nors ženklą aplinkiniams: arba šneka apie tai, arba atsisveikina, arba būna labai meilūs ir atidūs išeidami, vienu žodžiu, jų elgesys būna neįprastas. Reiškia, jie LAUKIA pagalbos, tik reikia pamatytai ir išgirsti. Reikia skirti žmogui daugiau dėmesio, nepalikti jo vieno. Savaime suprantama, tai atmeta pačią mintį apie atskiro žmogaus pasirinkimą ką daryti su savo depresija. Aplinkiniai būdami atidesni neturėtų sudaryti sąlygų tokiai depresijai.
Žudosi tie žmonės, kurie neturi vidinio stiebo, t.y. be vidinių nuostatų, be gyvenimo tikslo, neturintys ko siekti ir t.t. Reiškia, reikia žmonėms aiškinti kur jie gali pritaikyti savo galimybes, kur gali rasti vietą saviraiškai, surasti savo gyvenimo „nišą‘, realizuotis. Nebus minčių apie savo nepilnavertiškumą, dėl ko ir nusižudo.
helou

Vartotojo avataras
Silind
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 5
UžsiregistravoCOLON 14 Kov 2008, 15:32
MiestasCOLON Jau nuo gimimo gyvenu Mirkwood'e,bet galvoju kraustytis į Grafyste.

#2 Standartinė Silind » 04 Rgp 2008, 20:44

Kad savižudybė yra nusikaltimas tai biški keista,nes lavono juk neneš į teismo sale ir nenuteis kalėti. :)O šeip tai nesamonė žudytis.Gyvename tik vieną kartą.
Paskutinį kartą redagavo 1 Silind. Iš viso redaguota 4 kartus.
"Yes,they are Elves," said Legolas; "and they say that you breathe so loud, that they could shoot you in the dark."
Tinuviel

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

#3 Standartinė le_golas » 04 Rgp 2008, 20:45

Nediskutuosiu tokiom temom, tik šeip įdomus faktas: buvo svarstoma, ar nereikia uždrausti Ozzio gabalo "suicide solution", nes po albumo, kuriame jis buvo, išleidimo padidėjo savižudybių skaičius Britanijoj. :D
What have I got in my pocket?

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

Re: Ar savižudybė gali būti toleruojama?

#4 Standartinė sielagaudys » 04 Rgp 2008, 20:51

Nimrodel rašėCOLONNauja gija, tai nauja gija :)
Ir kodėl aš taip naiviai nuoširdžiai tikėjausi, kad tu to nepadarysi?.. :(
Prieš pradedant noriu apsibrėžti žodžio savižudis definiciją. Savižudis – psichinis ligonis.
Nebūtinai.
Galų gale, tikslesnis apibrėžimas būtų "Žmogus, kuris savo noru pasitraukia iš gyvenimo". Sutinki?
Aš „nestumiu“ ant tų žmonių, bet tiesiog taip yra! Dažniausiai jie serga depresija – liga, tagi savižudžiai – ligoniai.
Pirma. Dažniausiai. Taip, aš, ko gero, sutinku, kad dažniausiai taip yra. Bet ne visada. Labai tamsta skubat su savo išvadom ir sulyginimais.
Visų pirma – daug kur savižudybė laikoma nusikaltimu.
Na, nuoširdžiai norėčiau išgirst pavardinimus, kur. Ir kiek metų kalėjime už tai duoda.
Paradoksas, nes žmonės žudosi dėl blogo gyvenimo ir blogų valstybės jiems suteikiamų gyvenimo sąlygų (jei žmogus nelaimingas ir nuolat skundžiasi gyvenimu, ir jei tokių yra daug – galima daryti prielaidas apie tą valstybę, jos valdymą), daug žalojasi dėl ligų (depresijos – o depresija dėl tų tų pačių gyvenimų sąlygų ).
Priežastys:
materialinė situacija
psichologinė būklė
ligos (neretai iš to išplaukia ir psichologinės priežastys)
kerštas
Ligas reikia gydyti, ir ligonio pasirinkimas – „jo teisė“, negali būti toleruojama valstybės
Kodėl?
Kokią teisę turi valstybė kištis į žmogaus gyvenimą? Turiu omeny, būtent šiuo atveju? Kodėl žmogus, to norėdamas ir apsisprendęs, negali taip pasielgti?
(ir kol kas, ačiū Dievui, nėra).
Aš irgi savo įsivaizduojamiems draugams padėkosiu :p . bet čia offtopic, ir čia tema, į kurią aš dar mėnesį nelįsiu, taip kad atidedam...
Jei būtų sakoma – jis nori žudytis – tegul – būtų nesąmonė, užuot tvarkę sveikatos problemas žmonės jiems leistų psichiniams ligoniams spręsti patiems.
Iš vienos pusės, gamtoje egzistuoja atrankos dėsniai. Neprisitaikę išnyksta. Žiauru, bet toks gyvenimas. Žmonija šiuos dėsnius intensyviai pažeidinėja ir tuoj nebeturės nei kur, nei kaip gyvent.
Antra, labai griežtai čia su tais psichiniais ligioniais. Ne viskas taip paprasta. Kodėl negali žudytis žmogus, kuris būdamas sveiko proto ir nesirgdamas psichikos ligomis, apsisprendė pasitraukti?
Trečia, ties kur tu brėžtum ribą, kur už žmogų turi pradėti spręsti valstybė? Taip, aš sutinku, kad daugumai tokių žmonių reikia pagalbos.
Argi ne geriau sutelkti jėgas į sveikatos tvarkymą, padėti, užuot leidus jam būti „laisvu žmogumi su savo teisėmis“?
Žinoma, geriau. Bet, vėlgi, kaip tavo manymu, įgyvendinti tai? Kad nebūtų tuo piktnaudžiaujama?
Tarp kitko Lietuva pirmauja ne tik Europoje , bet ir pasaulyje.
Sena ir nuobodi statistika :) . Ir teisinga.
Kaip atrodytų, jei valstybė nesusitvarkanti su savižudybėmis jas legalizuotų?
Pala, primink man, kur jos nelegalios? Ir kaip tu įsivaizduoji legalizuotas savižudybes ir kaip - nelegalias?
Antra – Gyvybė duota tik vieną kartą, ir nėra ko čia jos atimti, kai pats dar esi sąmoningas..
Na, juk tie žmonės kažkodėl mano kitaip.
Tie patys emo – jauni, dar nežino, ko nori iš gyvenimo.
Taip gerai viską apie juos žinai?
Rusijos valdžia pakankamai teisingai padarė, juos uždrausdammi,
ABSURDAS, <CENSORED>.
Dar labai gerai padarytų, jei tolkinistus uždraustų. Nes jų ideologija pagrįsta visokiais ten kardais, strėlėm, ir žiūrėk padegs ką nors liepsnojančiais kalavijais bemosikuodami. Ligonius reikia gydyti. Pasakysi, kad čia kitkas? Tai kad ne. Papasakok eiliniam žmogui apie tolkinistus - jis ramia sąžine pasukios pirštą prie smilkinio. Ta prasme, pamanys apie tave tą, ką tu apie emo.
Ir šiaip, žmonės, kurie norėjo nusižudyti, po išgyventos krizės dažniausiai sugeba tęsti normalų gyvenimą toliau.
Tai kad nelabai. Daugelis bando žudytis pakartotinai.
Argi ne geriau uždrausti tą stilių/subkultūrą, kol ne per vėlu??
NE, NE, NE ir NE. Jop******, ar šiais laikais jaunimo nebemoko apie žmogaus teises?

[quoteĮrodyta, faktas, kad visi išgebėtieji nuo savižudybės paskui prisipažįsta, kad tikėjosi iki paskutinės minutės, kad juos kažkas išgelbės.[/quote]
Įrodymus - į sceną!
Be to, ruošiantis savižudybei žmonės VISADA duoda kokį nors ženklą aplinkiniams: arba šneka apie tai, arba atsisveikina, arba būna labai meilūs ir atidūs išeidami, vienu žodžiu, jų elgesys būna neįprastas.
Atiduoda skolas, užbaigia darbus, etc. Nors dėl kategoriško "visada" aš vėlgi neatsisakyčiau pamatyti įrodymus.
Reikia skirti žmogui daugiau dėmesio, nepalikti jo vieno. Savaime suprantama, tai atmeta pačią mintį apie atskiro žmogaus pasirinkimą ką daryti su savo depresija. Aplinkiniai būdami atidesni neturėtų sudaryti sąlygų tokiai depresijai.
Visiškai sutinku.
Žudosi tie žmonės, kurie neturi vidinio stiebo, t.y. be vidinių nuostatų, be gyvenimo tikslo, neturintys ko siekti ir t.t.
Arba netekę viso to. Internete buvo labai geras saitas savižudžiams, ten viskas labai tvarkingai paaiškinta, jei netyčia rasiu, mestelėsiu nuorodą.
Reiškia, reikia žmonėms aiškinti kur jie gali pritaikyti savo galimybes, kur gali rasti vietą saviraiškai, surasti savo gyvenimo „nišą‘, realizuotis. Nebus minčių apie savo nepilnavertiškumą, dėl ko ir nusižudo.
Deja, ne viskas taip paprasta.
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
Tomas :P
Lietė Žiedą ++
PranešimaiCOLON 303
UžsiregistravoCOLON 07 Bal 2004, 11:51
MiestasCOLON Skeletų krantas

#5 Standartinė Tomas :P » 04 Rgp 2008, 21:07

Gyvenimas kenkia jūsų sveikatai, darykite išvadas
Nekenčiu rasizmo ir elfų

PhanTom
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 18
UžsiregistravoCOLON 12 Lie 2008, 00:01
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#6 Standartinė PhanTom » 04 Rgp 2008, 23:48

O eutanazijos propaguotojai - irgi nusikaltėliai? Kodėl žmogus negali pasirinkti mirties, o privalo tapti daržove - t.y. mirti psichiškai, sociališkai, o gyventi tik fiziškai, egzistuoti šiame trapiame mėsos kalėjime?

Žmogus turi teisę mirti. Netgi pareigą, tiesą sakant. :D

Beje, įdomią savižudžio sampratą buvo iškėlęs H.Hesė savo apsakyme "Stepių Vilkas". Dabar jos jau nepamenu, bet tikrai buvo įdomi ir, mano požiūriu, teisinga.
[quote="Nūmenorietis"]Geeks are rising from the shadows.[/quote]

[quote="Nūmenorietis"]Nu ir priflūdino geekų.[/quote]

Vartotojo avataras
Ieva
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 34
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2008, 16:20
MiestasCOLON London, UK

#7 Standartinė Ieva » 05 Rgp 2008, 00:51

Na, nematau prasmės rašyti visko iš naujo, tad tik parašysiu - visiškai sutinku su Sielagaudžiu. Tie patys klausimai iškilo ir tie patys nesutikimai. Ypač dėl tų emo Rusijoje O_O negi tai tiesa? Čia jau kažkokia visiška nesąmonė O_o

Vartotojo avataras
Ferrum
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 22
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2008, 19:48
MiestasCOLON Vilnius

#8 Standartinė Ferrum » 05 Rgp 2008, 07:51

O kas buvo su tais EMO rusijoje ?

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

#9 Standartinė sielagaudys » 05 Rgp 2008, 11:35

O, vis dar nei vieno su manim nesutinkančio. Netgi pritariančių yra. Žmonės, rašykit ką nors prieš, o tai aš taip nepratęs, nebežinau, ką daryt :D .

apie emo, tai juos ten sumanė biški uždrausti, vat čia kažkoks filmuks į temą turėtų būt:
http://grani.ru/Politics/Russia/activism/m.139017.html
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
Ieva
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 34
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2008, 16:20
MiestasCOLON London, UK

#10 Standartinė Ieva » 05 Rgp 2008, 21:32

Ką ir bepridurti O_O akmens amžius. šlykštu net. tipo, padarykim SVEIKO žmogaus (tik kas tai yra?) pavizdį ir te visi būna kaip jis.

Klaikuma.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Exon » 06 Rgp 2008, 00:37

Savižudybė apibrežėme, o toleranciją? Kaip galima toleruoti ar netoleruoti savižudybę? Tolerancija yra "diskriminuojančių požiūrių ir veiksmų prieš nuo daugumos besiskirančią grupę draudimas". Diskriminuojamasis gali nusižudyti, bet diskriminuojamas jisai yra prieš savižudybę ir pagal kažkokį kitą požymį.
Jei savižudybė įvyko, tai savižudžiui nerupi, toleruoji tu jį ar diskriminuoji. Kaip galima diskriminuoti savižudžius? Nelaidoti kapinėse, prikalti lavoną prie gedos stulpo? Marazmas.
O jei žmogus nenusižudė, jisai dar nėra savižudis. Jei ketina - vėl gi, ką reiškia toleruoti ar ne? Padėti, paremti - reikia, skatinti - ne, gydyti, jei žmogus serga depresija ar pan. - taip. Kas neaišku?
Jei bandė nusižudyti - aišku, netoleruoti, tegu dar pabando. Joke, jiems taikytina tas pats, kas ir aukščiau.

Emo - tai smulkmena. Daugiausia jaunimo žudosi dėl egzaminų ir meilės. Uždrauskime meilę ir egzaminus, busime kvaili, užtat nesidauginsime ir kvailumo genai neišplis.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
MiestasCOLON Pilaitė

#12 Standartinė Nimrodel » 06 Rgp 2008, 16:14

Dažniausiai. Taip, aš, ko gero, sutinku, kad dažniausiai taip yra. Bet ne visada. Labai tamsta skubat su savo išvadom ir sulyginimais.
Jei tokių atvejų daug - galima daryti išvadas, kad reikia juos gydyti. Sakykime, kad tas dažinaisiai - 3 iš 4. Jei Tuos 3 išgydysi, tai savižudybių skaičius vis viena sumažės.
Priežastys:
materialinė situacija
psichologinė būklė
ligos (neretai iš to išplaukia ir psichologinės priežastys)
kerštas
EI! Žmogaus laisvė (kalbu apie veiksmus) - tokie poelgiai, kurie neliečia kito žmogaus, jo nežeidžia. Savižudybė (tas pats kerštas) liečia, ir dar kaip LIEČIA žmones. KAIP turėtų jaustis asmuo, dėl kurio "kaltės" taip pasielgta? Kaip artimieji jaučiasi? Ta mirtis taip pat glai privesti iki depresijos. Gaunasi užburtas ratas, iš kurio neišbrisime.
Dėl kokių (ne psichologinių) ligų žmonės žudosi?
Kodėl?
Kokią teisę turi valstybė kištis į žmogaus gyvenimą? Turiu omeny, būtent šiuo atveju? Kodėl žmogus, to norėdamas ir apsisprendęs, negali taip pasielgti?
Vėlgi, nes tai liečia dar kokius 3 - 10 žmonių ir sprendimas nėra tvirtas. Kai kurie žmonės galvoja, maždaug, "pažiūrėkit, kaip blogai jums be manęs". Bet jie juk nebesugrįš.
Aš irgi savo įsivaizduojamiems draugams padėkosiu .
Ignoruoju
.
Trečia, ties kur tu brėžtum ribą, kur už žmogų turi pradėti spręsti valstybė? Taip, aš sutinku, kad daugumai tokių žmonių reikia pagalbos.
Nežinau, apie ribą negalvoju, bet padėti reikia, galima.
cituoju:
Kaip atrodytų, jei valstybė nesusitvarkanti su savižudybėmis jas legalizuotų?
Pala, primink man, kur jos nelegalios? Ir kaip tu įsivaizduoji legalizuotas savižudybes ir kaip - nelegalias?
Čia aš netaip parašiau. Jei valstybė imtų jas toleruoti, ir numotų ranka, maždaug "čia kiekvieno žmogaus sprendimas". Aš tą turėjau omeny.. silly me.
Na, juk tie žmonės kažkodėl mano kitaip.
Nes dauguma jų - prislėgti, depresuoti, nepatenkinti gyvenimo sąlygomis. TAi galima išspręsti
Atiduoda skolas, užbaigia darbus, etc. Nors dėl kategoriško "visada" aš vėlgi neatsisakyčiau pamatyti įrodymus.
http://www.savizudybes.lt/vidinis.asp?DL=L&TopicID=54
cituoju:
Reiškia, reikia žmonėms aiškinti kur jie gali pritaikyti savo galimybes, kur gali rasti vietą saviraiškai, surasti savo gyvenimo „nišą‘, realizuotis. Nebus minčių apie savo nepilnavertiškumą, dėl ko ir nusižudo.
Deja, ne viskas taip paprasta.
Bet viskas įmanoma.
O eutanazijos propaguotojai - irgi nusikaltėliai? Kodėl žmogus negali pasirinkti mirties, o privalo tapti daržove - t.y. mirti psichiškai, sociališkai, o gyventi tik fiziškai, egzistuoti šiame trapiame mėsos kalėjime?
Apie eutanaziją aš jau kitoje temoje sakiau - visai kas kita atimti gyvybę, kai jos beveik nebėra. Kai žmogus prijungtas pri aparatų, ir tik jų dėka jam plka širdis, ir nebėra vilties? Dėl eutanazijos aš čia nieko nesakiau :)
Savižudybė apibrežėme, o toleranciją? Kaip galima toleruoti ar netoleruoti savižudybę? Tolerancija yra "diskriminuojančių požiūrių ir veiksmų prieš nuo daugumos besiskirančią grupę draudimas". Diskriminuojamasis gali nusižudyti, bet diskriminuojamas jisai yra prieš savižudybę ir pagal kažkokį kitą požymį.
Jei savižudybė įvyko, tai savižudžiui nerupi, toleruoji tu jį ar diskriminuoji. Kaip galima diskriminuoti savižudžius? Nelaidoti kapinėse, prikalti lavoną prie gedos stulpo? Marazmas.
Aš taip nesakiau, tiesiog turėjau omeny valstybės požiūrį į tas savižudybes. Juk savižudybė nėra žmogaus teisė.
O jei žmogus nenusižudė, jisai dar nėra savižudis. Jei ketina - vėl gi, ką reiškia toleruoti ar ne? Padėti, paremti - reikia, skatinti - ne, gydyti, jei žmogus serga depresija ar pan. - taip. Kas neaišku?
Jei bandė nusižudyti - aišku, netoleruoti, tegu dar pabando. Joke, jiems taikytina tas pats, kas ir aukščiau.
Depresuoti žmonės - nusivylę gyvenimu. Tas skatinimas - savotiškas gydymas.
helou

Vartotojo avataras
Hitoshi
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 63
UžsiregistravoCOLON 18 Lie 2006, 13:24
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Hitoshi » 06 Rgp 2008, 20:00

tingėjau visas sapaliones skaityti,tai tik paklausiu:
ar dėl to,kad persipjoviau sau venas jau esu nebetoleruojamas? ar toleruojamas? ar dabar esu ligonis? gal gali pagalbą suteikti?
[size=75]Being hurt inevitably breeds feelings of hatred towards your attacker. We have to deal with their hatred for us, and our own feelings of guilt. But knowing what it feels like to be hurt is exactly why we try to be kind to others. That's what makes us human.[/size]

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Exon » 07 Rgp 2008, 01:24

Aš taip nesakiau, tiesiog turėjau omeny valstybės požiūrį į tas savižudybes.
Pala, o kas pavadino giją "Ar savižudybė gali būti toleruojama?"
Depresuoti žmonės - nusivylę gyvenimu. Tas skatinimas - savotiškas gydymas.
Nieko sau pareiškimas! Reiškia, jei matai, jog žmogus ruošiasi žudytis, turi padėti jam virvę ar skustuvą, padės?
Žinoma, egzistuoja "šoko terapija", kai panašiai galima priversti žmogų susimąstyti, tačiau ji taikytina tikrai išimtinais atvejais. Ir apie tai tik kompetetingas psichoterapeutas ar psichiatras gali stręsti, o ne tu ir ne aš.

Dėl savižudybės sąsajų su psichine liga statistikos: duomenys žiauriai skiriasi. Yra duomenų, jog 87-98 % bandžiusiųjų nusižudyti tuo pačiu sirgo, bet yra ir statistikos, jog tik 22 % buvo diagnozuoti psichikos sutrikimai prieš bandymą, o toliau psichiatras vadovavosi logika "bandė žudytis, reiškia, psichas" (šaltinis - wiki).
Tad ši prielaida yra smarkiai ginčytina. Sielagaudys išdėstė sveiku protu paaiškinamas galimas savižudybės priežastis, tačiau tamsta kažkodėl nukreipei pokalbį visai kita linkme, apie teises, laisves ir pan. Kad žmogus susijęs su kitais žmonėm - jokia čia naujiena, ir gyvenimu, ir mirtimi susijęs, ir būna, kad nuo pastarosios naudos daugiau būna, atsiprašau už cinizmą. Labai mažai yra žmogaus poelgių, kurie neliečia kitų.

Be to, kaip ten su žmogaus teisėmis ir emo subkultūra? Ar japonistikos studijas irgi uždraustum, nes viduramžių Japonijoje savižudybės kultūra buvo itin išvystyta?
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Starlin » 07 Rgp 2008, 21:10

Live fast, die young.

Akys mirga nuo ilgų postų, bet užkliuvo žvilgsnis už laisvės:
Nimrodel rašėCOLONEI! Žmogaus laisvė (kalbu apie veiksmus) - tokie poelgiai, kurie neliečia kito žmogaus, jo nežeidžia. Savižudybė (tas pats kerštas) liečia, ir dar kaip LIEČIA žmones. KAIP turėtų jaustis asmuo, dėl kurio "kaltės" taip pasielgta? Kaip artimieji jaučiasi? Ta mirtis taip pat glai privesti iki depresijos. Gaunasi užburtas ratas, iš kurio neišbrisime.
Nim. Bet kokia bet kokio žmogaus mirtis niekada nėra vien to žmogaus, taip sakant, reikalas. Gedulas - tai ryškiausias prigimtinio žmogaus savanaudiškumo įrodymas. Velionio gedi ne dėl jo paties, o dėl savęs. Yra kaip yra. Esu įsitikinus, kad esminė ir pirminė žmogaus savybė yra egoizmas. Taip kad čia brėžti ribą tarp savižudybės ir ne savižudybės neįmanoma...

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
MiestasCOLON Pilaitė

#16 Standartinė Nimrodel » 07 Rgp 2008, 22:38

Bet kokia bet kokio žmogaus mirtis niekada nėra vien to žmogaus, taip sakant, reikalas.
*Me nulenkia galvą*
Nuginklavai :) Apie šitą nepagalvojau (silly me) :)
Po kelių dienų parašysiu atsakymus į šitas žinutes :D Dabar nelabai yra laiko kažką ilgo rašyti. Gavau Corel Painter X programą, tai niekaip nesiliauju piešus :oops:
helou

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Legolas86 » 09 Rgp 2008, 01:33

Nu ir tėmelė... 8O O aš manau, kad savižudžiai yra savanaudžiai, nes pirmiausiai jie galvoja tik apie save. negalvoja, kad kitiems daro skausmą (()nelabai kaip išsireiškiau :oops: )) tėvams, draugams...
Manau, kad jiems tiesiog dėmesio trūkumas arba smegenys pačiuožė biškį ne į tą pusę.. :D
VISA YRA TAI IR NE-TAI, TAI IR NE-TAI SYKIU, NEI TAI, NEI NE-TAI
Alassenya ná alat sinomë

Vartotojo avataras
nassa
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 815
UžsiregistravoCOLON 20 Sau 2006, 18:05
MiestasCOLON urbanistinis rojus...

#18 Standartinė nassa » 09 Rgp 2008, 20:58

jau tikrai. c'mon. atrodo forume neliko idomesniu temu, kaip tik alkoholizmas, savizudybes ir smt like that.
eikt isgert ispanu kraujo ar kazko panasaus.
bet as nuomone irgi galiu sia tema isrezt - savizudis, tai ne psichinis ligonis, nes jei taip butu, savizudybe butu uzkoduoda TLK. Savizudis beje, jau yra lavonas. jeigu jau taip nori klasifikuotis, bent jau sakyk kad tai kokia nors bukle, kaip antai neshtumas kad yra.
don't read my AURA!!!

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Exon » 10 Rgp 2008, 01:46

nassa rašėCOLONSavizudis beje, jau yra lavonas.
:yesss:

O tai šnekam apie psichinius ligonius, o nassos ne kvapo :klizma:
Mergaitė Gyvatė

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#20 Standartinė shlykshtukas » 11 Rgp 2008, 10:53

Šo to pastaruoju metu forumas prasmirdo emo dvasia, žiūrau, jau ne vien atskiri postai, bet ir visos temos. Išsivėdint reiktų. :twisted:
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

BUTTON_POST_REPLY