Anapusybės (visos diskusijos apie ne/tikėjimus - ČIA)

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Re: Anapusybės (visos diskusijos apie ne/tikėjimus - ČIA)

#101 Standartinė Laiqualasse » 01 Rgp 2010, 15:58

Vulpecula rašėCOLONCount me in. Kažkada čia buvo (ar buvo planuojama akcija) - ant marškinėlių užsirašyt "krikščionybė lietuvoje okupacinė" ir atsistot prie katedros Vilniuj. Nežinau, man toks "protestas" nelabai, nebūčiau gal dalyvavus, bet pati mintis apie okupacinę krikščionybę man oooj kaip artima. Labai smagu girdėt kad domitės Senuoju tikėjimu :D
Akcija buvo. Bet šitaip žiūrint tai "senasis tikėjimas" irgi okupacinis, nes išstūmė iki-indoeuropietiškąjį kultą, koks jis bebuvo ;)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#102 Standartinė Hurinas » 01 Rgp 2010, 18:20

Vat įdomu, koks tasai senasis kultas ir kaip jis išnyko. Ar juo tikėję žmonės asimiliavosi? Ir ar dėl "naujojo" tikėjimo buvo žudomi sentikiai? Gal kas ką žinot?
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

#103 Standartinė Bombadilas » 01 Rgp 2010, 18:50

Šiaip aš pažystu šeimą kuri vis dar tiki senajį tikėjimą, tiksliau vyras su žmona. o jų draugai ir netgi sūnus 16 pirštus prie smilkinio sukioja. kiek iš pokalbio supratau tai jie ir per visas šventes važinėja prie senūjų aukurų ir pan. namie apeigas atlieka, kas varo beprotybe sunui, nors man visai patiktu tiesa pasakius :twisted:
Hey! Come derry dol! Can you hear me singing? Old Tom Bombadil is a merry fellow;
Bright blue his jacket is, and his boots are yellow!

Ziezirba
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 18
UžsiregistravoCOLON 27 Lie 2010, 14:45
MiestasCOLON Susitiksime Apuolėje!

#104 Standartinė Ziezirba » 01 Rgp 2010, 19:06

Hurinas rašėCOLONVat įdomu, koks tasai senasis kultas ir kaip jis išnyko. Ar juo tikėję žmonės asimiliavosi? Ir ar dėl "naujojo" tikėjimo buvo žudomi sentikiai? Gal kas ką žinot?
Manau, kad Lietuvoje tas "kultas" išnyko dėl visokių ordinų puldinėjimų, tai galima sakyt, kad ir "senatikiai" puldinėjami buvo, taigi norėdami išvengti tų puldinėjimų žmonės arba gynesi arba buvo masiškai krikštijami. Mano menkomis žiniomis Lietuva buvo apkrikštyta tikintis, kad liausis puldinėjimai. Kriksčioniška šalimi buvom paskelbti tada, kai Mindaugas buvo paskelbas karaliumi (tas buvo berods 1256m.) bet iki galo mūsų Lietuvėlė apkrikštyta buvo tik 1387m. tikriausiai dėka žiemgalių, kurie buvo atkakliausi ir laikėsi savo tikėjimo. (Aišku čia gali būti ir klaidų, nes 5kl istorijos kursą ejau prieš 6m.)
O vat senasis lietuvių tikėjimas yra labai gražus, savas ir man asmeniškai priimtiniausias, nes neišsivystė iki siekimo manipuliuot žmonėm, o tiesiog buvo žmonių "kelrodis" ir paaiškinimas į nežinomus dalykus.
Kai protas sustabarės tu jį sugriausi ir leisi pasklisti savo jusmui. (M.S)

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458

#105 Standartinė Hurinas » 01 Rgp 2010, 23:17

Apie lietuviškąją pagonybę šiek tiek žinau. Neaiškiai paklausiau, soriuks. Turėjau galvoje tą tikėjimą, kultą prieš indoeuropiečių atėjimą. Kur Laiqua buvo užsiminęs. Dėl krikščionybės tai viskas aišku, dėkui :)

Man įdomu, kokiom sąlygom išnyko priešindoeuropietiškasis tikėjimas. Kad tai buvo primesta religija - sutinku šimtu procentų. Tik ar senieji gyventojai jį priėmė jėga ar asimiliavosi patys - šito nežinau. Būtų neblogai tą spragą užpildyti :)
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#106 Standartinė Laiqualasse » 01 Rgp 2010, 23:44

Hurinas rašėCOLONVat įdomu, koks tasai senasis kultas ir kaip jis išnyko. Ar juo tikėję žmonės asimiliavosi? Ir ar dėl "naujojo" tikėjimo buvo žudomi sentikiai? Gal kas ką žinot?
Deja, bet nieko apie tai neįsivaizduoju. Tiesą sakant nežinau net apie tai, ar kokia nors priešindoeuropinė religija egzistavo, tik manau, kad tai yra tikėtina, todėl ir paminėjau.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458

#107 Standartinė Hurinas » 02 Rgp 2010, 12:18

Greičiausiai buvo kažkokių vietinių animizmo apraiškų, kurias galbūt vėliau pasiskolino ir indoeuropietiškoji religija.
Turėjimas nieko...

Ziezirba
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 18

#108 Standartinė Ziezirba » 02 Rgp 2010, 12:42

Neolitas ir žalvario amžius mums yra svarbus tuo, kad būtent šiuo laikotarpiu į mezolitinių kultūrų teritoriją atėjo indoeuropiečiai.
Kiek supratau idomu koks tikėjimas buvo iki indoeuropiečių atėjimo, tai tuomet reikėtų domėtis viduriniuojiu akmens amžiumi (nes neolitas buvo naujasis akmens amžius ir tada pradėjo įsivyrauti indoeuropietiškasis tikėjimas ir papročiai). Taigi domimės mezolitiniu arba epipaleolitiniu laikotarpiu arba dar ankstesniu paleolitiniu. Rašom "paleolito/mezolito religija/kultas" ir googlei nieko gero nerandam, nes užsimenama tik apie radinius, prisitaikymą arba gyvenimo sąlygas.
Neolito epocha pažymėta didžiuliu lūžiu žmonijos istorijoje, paprastai vadinamu neolito revoliucija. Maždaug 10 tūkstantmetyje pr. m. e. Artimuosiuose Rytuose pradėta kultivuoti augalus ir jaukinti gyvulius.
Gal iki neolito laikotarpio nė nebuvo galvojama apie dievų kultą?
Aišku šitie mano išvedžiojimai gali būti ir klaidingi arba visai ne į temą,bet dabar ir man idomu pasidarė kas ir kaip :>

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
MiestasCOLON Old Forest

#109 Standartinė Bombadilas » 02 Rgp 2010, 13:20

Hm, man turbūt pasisekė, kad turiu pusprotę gerąja puse išdurnėjusią istorijos mokytoją, kuri labai, labai, labai atsidavusi savo darbui. O man istorija mielas dalykas taigi, leiskit apšviesti (gal kas išmanot geriau, man tai vėjai vasaros kai kurias žinias išpustė tai pataisykit jeigu ką, bet pasakysiu ką žinau). Taigi, priešindoeuropietiškos religijos išvis nebuvo, paprasčiausiai dėl to, kad tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. Paskui atėjo indoeuropiečiai, iš kurių atsirado visos baltų gentys. Kartu jie atsinešė ir savo tikėjimą, tikėjimą gamtos gaivalais. Nieko ten įpatingo, pradėjus griaudėt griaustiniui jie puldavo ant žemės ir melsdavo pasigailėt. Tai ganėtinai primena indėnų tikėjimą, su jų lietaus šokiais. O paskui Baltų gentys išsiskirstė kas sau ir susigalvojo savo tikėjimus, skirtingus ir vis gi panašius. Štai ir paaiškinimas, kiek aš iš to atsimenu :roll: :D
Hey! Come derry dol! Can you hear me singing? Old Tom Bombadil is a merry fellow;

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#110 Standartinė Laiqualasse » 02 Rgp 2010, 14:12

tomas94 rašėCOLON<...> tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. <...>
O likusius 99 procentus sudarė elfai, dvorfai, orkai ir hobitai? :)

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458

#111 Standartinė Hurinas » 02 Rgp 2010, 14:49

Laiqualasse rašėCOLON
tomas94 rašėCOLON<...> tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. <...>
O likusius 99 procentus sudarė elfai, dvorfai, orkai ir hobitai? :)

Laiqua tu žudai :sm4:
tomas94 rašėCOLONTaigi, priešindoeuropietiškos religijos išvis nebuvo
Aš nelabai ką išmanau apie prieš indoeuropietiškąją Lietuvos istoriją, bet manau senieji gyventojai bent jau kažką tikrai turėjo garbint. Kad ir kažkokius totemus. Tikiu, kad sudėtingos mitologijos, dievų neturėjo susimąstę, bet kažkokie garbinimo kultai turėjo būti, galbūt mums labiau suprantamu "magijos" pavadinimu. Pvz. prieš medžioklę kažkokios apeigos arba po, piešiniai. Pvz. akmens amžiaus piešiniai urvuose, manoma, kad tai visgi yra kažkokia magijos apraiška - stiprybės suteikimas ar dar kas nors.
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
MiestasCOLON Old Forest

#112 Standartinė Bombadilas » 02 Rgp 2010, 16:37

Na taip, taip, tą ir tuėjau omenyje, o kas dėl elfų ir dworfų tai iš kur tu manai atsirado krepšininkai ir neūžaugos? Kaip manai kodėl Lietuvaitės traktuojamos kaip vienos iš gražiausių pasaulyje? :twisted: :twisted: o kas dėl orkų tai čia aiškiai matosi forsiškumo pradmenys :twisted: :lol:

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#113 Standartinė Nimrodel » 02 Rgp 2010, 22:12

O ta pati Briedžių Briedė jau indoeuropietiška?
helou

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
MiestasCOLON Old Forest

#114 Standartinė Bombadilas » 03 Rgp 2010, 10:45

Hm, jinai jau kaip ir po genčių susikirstymo, man regis, nes apie ją daug duomenų, bet ką gali žinot, gal jinai tikrai indoeuropiečių, hm, įdomu pačiam pasidarė, einu knist bibliotekos :twisted:

Vartotojo avataras
King ov Isengard
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 226
UžsiregistravoCOLON 04 Kov 2009, 12:20
MiestasCOLON Gorgoroth
CONTACTCOLON

#115 Standartinė King ov Isengard » 03 Rgp 2010, 15:50

Aš kaip understand, tai iki indoeuropiečių aiškiai buvo Senosios Europos kultūra (Gimbutienė). O vat įdomiau, kas buvo iki SE. Nors gal tai ir buvo pirmoji kultūra.
Šiaip
http://www.blackmetal.lt/ Is sex dirty? Only if it's done right. Woody Allen

Ziezirba
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 18

#116 Standartinė Ziezirba » 08 Rgp 2010, 15:11

Hurinas rašėCOLONP.S. Esi šaunuolis, tuoj nuversim mes tą katalikų bažnyčią :twisted:
Čia taip į "temą":
http://www.sarmatija.lt/index.php/grozi ... imo-akcija

Vartotojo avataras
King ov Isengard
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 226
UžsiregistravoCOLON 04 Kov 2009, 12:20
MiestasCOLON Gorgoroth
CONTACTCOLON

#117 Standartinė King ov Isengard » 18 Rgp 2010, 09:20

nu visai gera akcija, užskaitom
:sm14:
http://www.blackmetal.lt/ Is sex dirty? Only if it's done right. Woody Allen

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
MiestasCOLON Old Forest

#118 Standartinė Bombadilas » 12 Vas 2012, 17:18

eigu jau pasiulet, tai kodel gi ne :)
Tik klausimas butu kokia tema? nes tie kurie rase apie bildukus, maloniai pralinksmino (neisizeiskit tik...) :) (Cia turiu omeny pirma puslapi.... :D)

Vartotojo avataras
Alma
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 127
UžsiregistravoCOLON 24 Bir 2011, 21:37
MiestasCOLON Vilnius

#119 Standartinė Alma » 12 Vas 2012, 20:56

Bildukai? Einu skaityt. :D
O jei rimčiau, tai temų galima sugalvot. Kad ir nuo šitos pradėt:
Aldarion rašėCOLONNorėčiau pasiginčyti, jog senasis testamentas nėra mitas, tačiau tai reiktų daryti kitoje gijoje ir nebent po trijų mėnesį - it takes too much time from me :lol:.
Tik nežinau kaip ten su tais trim mėnesiais. Realybėj mano laikas žmogiškas, ne elfiškas. :D
Ir kol neperskaičiau visos šitos gijos, nelabai įsivaizduoju kokios forume esančių religinės pažiūros. Nuo to, įtariu, priklausys diskusijos esmė. Aš pati esu laisvamanė, bet visų tradicinių religijų tikinčiuosius, hmmm, kaip čia tiksliau pasakius, toleruoju. :twisted:

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#120 Standartinė Aldarion » 12 Vas 2012, 21:12

Šitoje gijoje nelabai yra vykusi rimta diskusija, niekad čia per daug dar nesivėliau, ypač po diskusijos apie Evoliucijos teoriją štai šioje gijoje http://tolkien.balt.net/viewtopic.php?f=28&t=2228 - va ten tai apie Dievą daug ir rimtai prisidiskutavom (prisimenu tada dėl informacijos net dvi knygas perskaičiau)... :)

Apie tris mėnesius kalbėjau rimtai - šiuo metu per daug darbų turiu, tad iki birželio naujoms diskusijoms, apart metalo, tikrai nesurasiu laiko. Per daug rimtai aš įsijaučiu :lol:

P.S. Šiaip aš esu praktikuojantis katalikas, paskutiniaisiais metais dar rimčiau pradėjęs praktikuoti.
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

BUTTON_POST_REPLY