Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 22 Rgs 2018, 15:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 149 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 15:58 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Vulpecula rašė:
Count me in. Kažkada čia buvo (ar buvo planuojama akcija) - ant marškinėlių užsirašyt "krikščionybė lietuvoje okupacinė" ir atsistot prie katedros Vilniuj. Nežinau, man toks "protestas" nelabai, nebūčiau gal dalyvavus, bet pati mintis apie okupacinę krikščionybę man oooj kaip artima. Labai smagu girdėt kad domitės Senuoju tikėjimu :D

Akcija buvo. Bet šitaip žiūrint tai "senasis tikėjimas" irgi okupacinis, nes išstūmė iki-indoeuropietiškąjį kultą, koks jis bebuvo ;)

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 18:20 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Vat įdomu, koks tasai senasis kultas ir kaip jis išnyko. Ar juo tikėję žmonės asimiliavosi? Ir ar dėl "naujojo" tikėjimo buvo žudomi sentikiai? Gal kas ką žinot?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 18:50 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Šiaip aš pažystu šeimą kuri vis dar tiki senajį tikėjimą, tiksliau vyras su žmona. o jų draugai ir netgi sūnus 16 pirštus prie smilkinio sukioja. kiek iš pokalbio supratau tai jie ir per visas šventes važinėja prie senūjų aukurų ir pan. namie apeigas atlieka, kas varo beprotybe sunui, nors man visai patiktu tiesa pasakius :twisted:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 19:06 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Hurinas rašė:
Vat įdomu, koks tasai senasis kultas ir kaip jis išnyko. Ar juo tikėję žmonės asimiliavosi? Ir ar dėl "naujojo" tikėjimo buvo žudomi sentikiai? Gal kas ką žinot?

Manau, kad Lietuvoje tas "kultas" išnyko dėl visokių ordinų puldinėjimų, tai galima sakyt, kad ir "senatikiai" puldinėjami buvo, taigi norėdami išvengti tų puldinėjimų žmonės arba gynesi arba buvo masiškai krikštijami. Mano menkomis žiniomis Lietuva buvo apkrikštyta tikintis, kad liausis puldinėjimai. Kriksčioniška šalimi buvom paskelbti tada, kai Mindaugas buvo paskelbas karaliumi (tas buvo berods 1256m.) bet iki galo mūsų Lietuvėlė apkrikštyta buvo tik 1387m. tikriausiai dėka žiemgalių, kurie buvo atkakliausi ir laikėsi savo tikėjimo. (Aišku čia gali būti ir klaidų, nes 5kl istorijos kursą ejau prieš 6m.)
O vat senasis lietuvių tikėjimas yra labai gražus, savas ir man asmeniškai priimtiniausias, nes neišsivystė iki siekimo manipuliuot žmonėm, o tiesiog buvo žmonių "kelrodis" ir paaiškinimas į nežinomus dalykus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 23:17 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Apie lietuviškąją pagonybę šiek tiek žinau. Neaiškiai paklausiau, soriuks. Turėjau galvoje tą tikėjimą, kultą prieš indoeuropiečių atėjimą. Kur Laiqua buvo užsiminęs. Dėl krikščionybės tai viskas aišku, dėkui :)

Man įdomu, kokiom sąlygom išnyko priešindoeuropietiškasis tikėjimas. Kad tai buvo primesta religija - sutinku šimtu procentų. Tik ar senieji gyventojai jį priėmė jėga ar asimiliavosi patys - šito nežinau. Būtų neblogai tą spragą užpildyti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2010, 23:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Hurinas rašė:

Deja, bet nieko apie tai neįsivaizduoju. Tiesą sakant nežinau net apie tai, ar kokia nors priešindoeuropinė religija egzistavo, tik manau, kad tai yra tikėtina, todėl ir paminėjau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 12:18 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Greičiausiai buvo kažkokių vietinių animizmo apraiškų, kurias galbūt vėliau pasiskolino ir indoeuropietiškoji religija.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 12:42 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Cituoti:
Neolitas ir žalvario amžius mums yra svarbus tuo, kad būtent šiuo laikotarpiu į mezolitinių kultūrų teritoriją atėjo indoeuropiečiai.

Kiek supratau idomu koks tikėjimas buvo iki indoeuropiečių atėjimo, tai tuomet reikėtų domėtis viduriniuojiu akmens amžiumi (nes neolitas buvo naujasis akmens amžius ir tada pradėjo įsivyrauti indoeuropietiškasis tikėjimas ir papročiai). Taigi domimės mezolitiniu arba epipaleolitiniu laikotarpiu arba dar ankstesniu paleolitiniu. Rašom "paleolito/mezolito religija/kultas" ir googlei nieko gero nerandam, nes užsimenama tik apie radinius, prisitaikymą arba gyvenimo sąlygas.

Cituoti:
Neolito epocha pažymėta didžiuliu lūžiu žmonijos istorijoje, paprastai vadinamu neolito revoliucija. Maždaug 10 tūkstantmetyje pr. m. e. Artimuosiuose Rytuose pradėta kultivuoti augalus ir jaukinti gyvulius.

Gal iki neolito laikotarpio nė nebuvo galvojama apie dievų kultą?
Aišku šitie mano išvedžiojimai gali būti ir klaidingi arba visai ne į temą,bet dabar ir man idomu pasidarė kas ir kaip :>

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 13:20 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Hm, man turbūt pasisekė, kad turiu pusprotę gerąja puse išdurnėjusią istorijos mokytoją, kuri labai, labai, labai atsidavusi savo darbui. O man istorija mielas dalykas taigi, leiskit apšviesti (gal kas išmanot geriau, man tai vėjai vasaros kai kurias žinias išpustė tai pataisykit jeigu ką, bet pasakysiu ką žinau). Taigi, priešindoeuropietiškos religijos išvis nebuvo, paprasčiausiai dėl to, kad tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. Paskui atėjo indoeuropiečiai, iš kurių atsirado visos baltų gentys. Kartu jie atsinešė ir savo tikėjimą, tikėjimą gamtos gaivalais. Nieko ten įpatingo, pradėjus griaudėt griaustiniui jie puldavo ant žemės ir melsdavo pasigailėt. Tai ganėtinai primena indėnų tikėjimą, su jų lietaus šokiais. O paskui Baltų gentys išsiskirstė kas sau ir susigalvojo savo tikėjimus, skirtingus ir vis gi panašius. Štai ir paaiškinimas, kiek aš iš to atsimenu :roll: :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 14:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

tomas94 rašė:
<...> tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. <...>

O likusius 99 procentus sudarė elfai, dvorfai, orkai ir hobitai? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 14:49 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Laiqualasse rašė:
tomas94 rašė:
<...> tada dabartinės LT teritorijoje gyveno 1 proc. žmonių. <...>

O likusius 99 procentus sudarė elfai, dvorfai, orkai ir hobitai? :)

Laiqua tu žudai :sm4:

tomas94 rašė:
Taigi, priešindoeuropietiškos religijos išvis nebuvo

Aš nelabai ką išmanau apie prieš indoeuropietiškąją Lietuvos istoriją, bet manau senieji gyventojai bent jau kažką tikrai turėjo garbint. Kad ir kažkokius totemus. Tikiu, kad sudėtingos mitologijos, dievų neturėjo susimąstę, bet kažkokie garbinimo kultai turėjo būti, galbūt mums labiau suprantamu "magijos" pavadinimu. Pvz. prieš medžioklę kažkokios apeigos arba po, piešiniai. Pvz. akmens amžiaus piešiniai urvuose, manoma, kad tai visgi yra kažkokia magijos apraiška - stiprybės suteikimas ar dar kas nors.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 16:37 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Na taip, taip, tą ir tuėjau omenyje, o kas dėl elfų ir dworfų tai iš kur tu manai atsirado krepšininkai ir neūžaugos? Kaip manai kodėl Lietuvaitės traktuojamos kaip vienos iš gražiausių pasaulyje? :twisted: :twisted: o kas dėl orkų tai čia aiškiai matosi forsiškumo pradmenys :twisted: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2010, 22:12 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

O ta pati Briedžių Briedė jau indoeuropietiška?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgp 2010, 10:45 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Hm, jinai jau kaip ir po genčių susikirstymo, man regis, nes apie ją daug duomenų, bet ką gali žinot, gal jinai tikrai indoeuropiečių, hm, įdomu pačiam pasidarė, einu knist bibliotekos :twisted:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgp 2010, 15:50 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Aš kaip understand, tai iki indoeuropiečių aiškiai buvo Senosios Europos kultūra (Gimbutienė). O vat įdomiau, kas buvo iki SE. Nors gal tai ir buvo pirmoji kultūra.
Šiaip

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2010, 15:11 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Hurinas rašė:
P.S. Esi šaunuolis, tuoj nuversim mes tą katalikų bažnyčią :twisted:

Čia taip į "temą":
http://www.sarmatija.lt/index.php/grozi ... imo-akcija

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2010, 09:20 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

nu visai gera akcija, užskaitom
:sm14:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 17:18 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

eigu jau pasiulet, tai kodel gi ne :)
Tik klausimas butu kokia tema? nes tie kurie rase apie bildukus, maloniai pralinksmino (neisizeiskit tik...) :) (Cia turiu omeny pirma puslapi.... :D)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 20:56 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Bildukai? Einu skaityt. :D
O jei rimčiau, tai temų galima sugalvot. Kad ir nuo šitos pradėt:
Aldarion rašė:
Norėčiau pasiginčyti, jog senasis testamentas nėra mitas, tačiau tai reiktų daryti kitoje gijoje ir nebent po trijų mėnesį - it takes too much time from me :lol:.

Tik nežinau kaip ten su tais trim mėnesiais. Realybėj mano laikas žmogiškas, ne elfiškas. :D
Ir kol neperskaičiau visos šitos gijos, nelabai įsivaizduoju kokios forume esančių religinės pažiūros. Nuo to, įtariu, priklausys diskusijos esmė. Aš pati esu laisvamanė, bet visų tradicinių religijų tikinčiuosius, hmmm, kaip čia tiksliau pasakius, toleruoju. :twisted:

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 21:12 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Šitoje gijoje nelabai yra vykusi rimta diskusija, niekad čia per daug dar nesivėliau, ypač po diskusijos apie Evoliucijos teoriją štai šioje gijoje viewtopic.php?f=28&t=2228 - va ten tai apie Dievą daug ir rimtai prisidiskutavom (prisimenu tada dėl informacijos net dvi knygas perskaičiau)... :)

Apie tris mėnesius kalbėjau rimtai - šiuo metu per daug darbų turiu, tad iki birželio naujoms diskusijoms, apart metalo, tikrai nesurasiu laiko. Per daug rimtai aš įsijaučiu :lol:

P.S. Šiaip aš esu praktikuojantis katalikas, paskutiniaisiais metais dar rimčiau pradėjęs praktikuoti.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 149 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007