Anapusybės (visos diskusijos apie ne/tikėjimus - ČIA)

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laurien
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 230
UžsiregistravoCOLON 18 Rgs 2005, 17:35
MiestasCOLON Valinoras

#21 Standartinė Laurien » 12 Sau 2008, 01:23

Kodėl "blogosios dvasios" - būtent demonai? Gal demonai labiau puolę labai nublogėję angelai. O blogų dvasių gali būti visokių - mirusio blogo žmogaus siela, mirusio gero žmogaus siela, neturinti ramybės, ar tiesiog stiprus blogas jausmas, išėjęs "pasivaikščioti"...
Ir geriau jų nesikviesti, o tai dar netyčia pavyks...
Miegu žiemos miegu, nežadinti iki pavasario (apytiksliai iki kol braškės ims nokti)
Braškės jau raudonuoja, o aš miegosiu toliau - iki Kalėdų...
Kalėdos praėjo - nežadinti iki alyvinių obuolių!
O paskui - iki žibučių...
Žibučių prirankiojau, gal palaukti grybų...
Laukiu, kol vanduo sušils...

Vartotojo avataras
Hitoshi
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 63
UžsiregistravoCOLON 18 Lie 2006, 13:24
CONTACTCOLON

#22 Standartinė Hitoshi » 12 Sau 2008, 02:27

apie kokias dar dvasias šnekat? esu kvietęs ir ne sykį,pasisukiojo adata ir viskas,nieko neįvyko. netikiu tokiais dalykais,nes esu pats nevieną būdą išbandęs ir niekas nepavykdavo ;> užteks būti vaikais.
[size=75]Being hurt inevitably breeds feelings of hatred towards your attacker. We have to deal with their hatred for us, and our own feelings of guilt. But knowing what it feels like to be hurt is exactly why we try to be kind to others. That's what makes us human.[/size]

Vartotojo avataras
Nūmenorietė
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 120
UžsiregistravoCOLON 18 Lie 2007, 16:18
MiestasCOLON žemaitijos kalvos

#23 Standartinė Nūmenorietė » 12 Sau 2008, 15:22

Laurien rašėCOLONKodėl "blogosios dvasios" - būtent demonai? Gal demonai labiau puolę labai nublogėję angelai. O blogų dvasių gali būti visokių - mirusio blogo žmogaus siela, mirusio gero žmogaus siela, neturinti ramybės, ar tiesiog stiprus blogas jausmas, išėjęs "pasivaikščioti"...
Ir geriau jų nesikviesti, o tai dar netyčia pavyks...
na nepatinka demonai, galima įvardinti velniais. nes miršta žmogus, ir jo čia nebelieka, dvasios nebelieka. lieka tik kūnas pasmerktas suirti. o gliučnas tai dvasios, demonai, velniai (kaip beįvardinsi) persimaine kaip mus artimi žmonės, poltergeistai ar kitokia balrogija.
Onen i-Estel Edain, u-chebin estel anim.

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

#24 Standartinė sielagaudys » 12 Sau 2008, 17:17

Ne, nu man tikrai įdomu pasidarė. Kiek iš šitų dvasiomis tikinčiųjų pasirašytų kartu iškvietinėt dvasias(po sesijos)? Nes VBS informacijos tarnybos pateiktais faktais mėtytis galima be galo - demonai, angelai, gali pasmaugti, negali...noriu pagaliau su anais susidurt, jei jau tikrai egzistuoja :roll: . Juk negali milijonai musių klysti, ania?
//Tiesa, aš vis dar nesulaukiu tos dvasių iškvietimo instrukcijos. Dar pradėsiu įtarti, kad kažkas tik tuščiai prisigyrė...//
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#25 Standartinė Legolas86 » 15 Sau 2008, 21:24

Aš manau, jei dvasios gali judint daiktus tai gali, manau gali ir žmogui ką padaryt....
Sorry, aš negalėjau atsiųst artimiausiu laiku, nes mokslai spaudė (sesijos gi buvo), ATSIŲSIU šį SAVAITGALĮ.
VISA YRA TAI IR NE-TAI, TAI IR NE-TAI SYKIU, NEI TAI, NEI NE-TAI
Alassenya ná alat sinomë

Vartotojo avataras
Nūmenorietė
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 120

#26 Standartinė Nūmenorietė » 17 Sau 2008, 11:19

aš nesuprantu jūsų, kaip jus taip nebijot eksperimentuoti, savo ir savo palikuoniu ateitimi...

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#27 Standartinė Aiquen » 17 Sau 2008, 11:45

O ko bijoti? Tai, kuo netiki, negali tau pakenkti. Jei kas vakarą dairysies po lova baubo - anksčiau ar vėliau jis iš ten išlįs. Tik tikėjimas kuria dievus ir demonus. Pasaulyje - kiekvieno atskirame pasaulyje - egzistuoja tai, ką žmogus nori jame matyti. Maniškiame, pvz, nei velnių, nei piktų dvasių nėra, nes man jie nereikalingi. Ir net jei visa minia spoksos į kokią nors raguotą dygliuotą baidyklę, aš jos nematysiu. Lygiai taip pat žmogus, netikintis kaukais ir miško dvasiomis, nematys mano Pūkio.
Beje, su sakančiais, kad nieko apskritai nėra, ir visa tai yra vaizduotės kūriniai, aš irgi nesutinku. Vaizduotė sau, o tikėjimas- sau. Nieko juk irgi nėra, nes tai... Nu kas yra NIEKAS? Kaip gali būti tai, kas reiškia nebuvimą apskritai? Bet jei nieko nėra, tai kodėl yra žodis, reiškiantis nieką? Kas skiria buvimą nuo nebuvimo? Jei yra žodis, yra ir tą žodį reiškiantis kažkas, net jei tik to vieno žodžio pavidalu. Taigis, kas nori, tas turisi velnius, babaužius ir būrimus su adatom; kam smagiau kepti kiaušinienę aitvarui - tam jis ir tempia namo visokius gėrius, o kas garbina laidukus ir pikseliukus, to gyvenime daugiau nieko ir nebus. :)

Na, tai kas eis su manimi į miškus pavasariop medžioti Ūbo? ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Nūmenorietė
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 120

#28 Standartinė Nūmenorietė » 17 Sau 2008, 23:16

nesvarbu tu tuom tiki ar netiki, tai visvien veikia. nesvarbu mes norim to ar ne. gi kiek faktų kad žmogus nieko netikėjo, ar nieko nesitikėjo. Ir pas jį prasidėjo poltergeisto išluoliai iš niekur. netgi tai kad jei vyksta būrimas kambaryje, ir tu atsisakai tame dalyvauti, bet lieki tam kambaryje, tai visvien tave paliečia. užsitrauki realų prakeikimą sau ir savo palikuonim. kurie galvos "kodel mums nesiseka tas ar anas" arba "kodel mums visada taip nutinka". ir nežinos kad tai su krauju parėjo nuo mamos, močiutes , tėvo ir pan.

tu pati sakai kad netiki "Maniškiame, pvz, nei velnių, nei piktų dvasių nėra, nes man jie nereikalingi." o sakiai kad turi ligu kauką ar ka ten namuose. tu tuom tiki. ir tau jis reikalingas. sakai kad "O ko bijoti? Tai, kuo netiki, negali tau pakenkti. Jei kas vakarą dairysies po lova baubo - anksčiau ar vėliau jis iš ten išlįs. Tik tikėjimas kuria dievus ir demonus"

tu tuom nori pasakyti kad netiki velniais ir Dievu? tada kaip tu gali tikėti, kaukais , aitvarais ir ūbais? gi tai viskas labai panašu ir realu. tik Vienas atstovauja viena pasaulį o kiti kitą.

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

#29 Standartinė sielagaudys » 18 Sau 2008, 01:38

Nūmenorietė rašėCOLONnesvarbu tu tuom tiki ar netiki, tai visvien veikia. nesvarbu mes norim to ar ne. gi kiek faktų kad žmogus nieko netikėjo, ar nieko nesitikėjo. Ir pas jį prasidėjo poltergeisto išluoliai iš niekur.
Kiek faktų - įrodytų nulis :P . Pagrinde VBS informacinė tarnyba ir populiarioji literatūra. Ta, kurią lengva parduoti, o rašant nereikia remtis jokiais šaltiniais.
Dėl "nesvarbu tu tuom tiki ar netiki, tai visvien veikia" - ne tikėjime esmė. Nuo to, kad tikėsiu, kad aš briedis, ragai man neišdygs. Maksimaliu atveju man pradės rodytis, kad jie yra, ir gausiu minkštasienį kambarį vasaros gatvėj.

Akei, dabar klausimas Nūmenorietei - vat Aiquen kadangi kažkuo tiki, tai prieš ją argumentų yra, o prieš tokį bedievį kaip aš? :P kuris netiki nei kaukais (nors yra juk dokumentikos, pvz. pasakojimai apie Gugį ir kryžiuočius ;) ), nei dievais (išskyrus save, kai megalomanija apima), nei dvasiomis? Kaip galėtum pagrįsti savo tikėjimą dvasiomis, kai diskusijos oponentas netiki niekuo, su kuo galima būtų taikyti analogijas("viskas labai panašu ir realu")?

O kas dėl to, kad kuo tiki, tas tave ir veikia - faktas kaip blynas. Žmogaus vaizduotės galia įsikalbėti sau nesąmones (kartais ir ne tik nesąmones - placebo efektas medicinoj, etc.) didžiulė. Jei be galo tikėsi dievu, tai ir įžvelgsi jo pirštą visuose reiškiniuose, jei tikėsi dvasiomis, tai ir dėl vėjo gūsio užsidariusį langą sugebėsi prirašyt joms, jei tikėsi smurfais pedofilais...hmmm...gal aš toliau netęsiu, kiek galima mane moderuot ;) . Psichologinis poveikis, savitaiga, škias. Bet realios dvasios nuo to neatsiranda. It's all in your head.
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#30 Standartinė Aiquen » 18 Sau 2008, 03:20

Nūmenorietė rašėCOLONnetgi tai kad jei vyksta būrimas kambaryje, ir tu atsisakai tame dalyvauti, bet lieki tam kambaryje, tai visvien tave paliečia.
Todėl, kad APLINKINIAI tiki tuo, ką daro ir mato. ;) Beje, sakiniai prasideda didžiosiomis raidėmis. Būk gera, prisimink, o tai akys vargsta skaitant.

Ir dar, aš gi nesakiau, kad dievo, ar dievų, nėra. Pakankamai žmonių juo/jais tiki, kad suteiktų pagrindą egzistuoti kažkam daugiau, ne tik žodžiui.

Sielagaudy, aukseli, "O kas dėl to, kad kuo tiki, tas tave ir veikia - faktas kaip blynas. Žmogaus vaizduotės galia įsikalbėti sau nesąmones didžiulė." - AMEN to that. :mrgreen: Čia tamstai pritariu visu šimtu, bet nepritariu kitur- mumi mano, kad tai kas egzistuoja samonėje/suknistojepasąmonėje, ne itin skiriasi nuo to, kas yra realybėje. Skirtumas tik sugebėjime pastebėti ir interpretuoti. Kai per ilgai filosofuoji prie bokalo, ilgainiui pastebi, kad skepticizmas toks pat nepraktiškas kaip ir fanatizmas, ba nei tas, nei tas nėra įdomu. Buvau ir fanatiška katalikė, buvau ir sena, nupindėjusi cinikė. Nei tas, nei tas nepasiteisino.

Deja, nesu labai kieta žodžių vartytoja, todėl tolimesnius aiškinimus atidėsiu tam sykiui, kai aplankys įkvėpimas (ir vynas nesuks galvos fotošopo ir darboholizmo linkme). ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#31 Standartinė Aldarion » 18 Sau 2008, 16:47

Dalyvavau praeitais metais švietėjiškame susitikime su Rukloje dirbančiu karo kapelionu Valkausku - jis yra vienas iš šešių Lietuvos egzorcistų, tikrai vertėtų jį išgirsti kiekvienam. Žmonės neturėtų taip lengvabūdiškai žiūrėti į visokius būrimus ir tuo labiau, į visokius spiritistinius seansus, nes jų pasekmės kartais būna tiesiog tragiškos http://www.lrytas.lt/?data=20070602&id= ... view=2&p=1. Šiuo klausimu visiškai pritariu Nūmenorietei, pagarba ;). O priešpaskutinę žinutę parašiusiam asmeniui (nekiltų ranka surinkti tokio nick'o), galiu pasakyti, jog netikėjimas niekuo - tai tavo ir tik tavo asmeninis kelias... diskusijos ir argumentai čia beprasmiški ;)
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#32 Standartinė Hurinas » 18 Sau 2008, 23:46

Įdomus straipsnis.Turbūt naktį neužmigsiu ...
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Nūmenorietė
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 120

#33 Standartinė Nūmenorietė » 21 Sau 2008, 00:00

Ačiū Aldui už palaikymą. Jau buvau pradėjus galvot kad bene vienintelė manau kitaip... ;)
Šiaip šį straipsnį skaičiau laikraštyje prieš pusmetį, džiaugiausi, kad buvo prabilta visuomenei apie šiuos dalykus. Straipsnis pasako viską ką norejau pasakyti ir dar su kaupu :)

Ačiū Aiquen už komenta dėl sakinių. Man bloga Wordo įtaka.. :roll:

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#34 Standartinė Exon » 21 Sau 2008, 13:08

džiaugiausi, kad buvo prabilta visuomenei apie šiuos dalykus.
Nepastebėjau, jog bent kada apie šiuos dalykus po sovietmečio pabaigos nebūtų kalbama.

Mano nuomone, šitie apsėdimai kuo puikiausia gali būti paaiškinami saviįtaiga ir isterija, juk žmonės, kurie užsiima burimais ir pan., patys ir yra linkę tikėti, jog tai nėra labai gerai, ir, ypač jei nepaisysi saugos technikos, viena diena gali susilaukti nemaloniu pasekmių. O egzorcizmas yra alternatyvi psichoterapijos technika, ir jeigu jį padeda - puiku, galima tik pasidžiaugti už tuos nelaimėlius.
Aš negaliu paneigti dvasių egzistavimo, nes paneigti kažką yra sunkiau, nei teigti, bet realūs taip vadinami "dvasių poveikiai" gali būti paaiškinti ir be dvasių hipotezės. Kadangi dvasios yra už mano mokslinės kompetencijos ribu, kol kas renkuosi paprasčiausią materialistinį paaiškinimą. O ateitis parodys, ar teisingai...

Beje, sielagaudį, kaip su tuo manualu baigėsi?
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#35 Standartinė Aldarion » 21 Sau 2008, 17:08

Jei tikrai skaitėte straipsnį, turėjote užfiksuoti, jog apsėstasis sureaguoja tik pradėjus maldą, beja, lotynišką :D. Kai kuriais atvejais netgi atsitinka taip, jog pats apsėstasis pradėda kalbėti ne savo balsu - taip pat lotyniškai... Hmm, įdomu kiek žmonių šiais laikais moka lotyniškai ;). Bet nesiginčysiu, kiekvienas tiki tuo, kuo nori ir gali tikėti. Juk šis pasaulis ir skirtas tam: atradimams, praradimams ir laisvam asmeniniam pasirinkimui. "Norit pagyventi be manęs, prašau"!
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#36 Standartinė Exon » 21 Sau 2008, 18:36

apsėstasis sureaguoja tik pradėjus maldą, beja, lotynišką
Teisingai, smegenys reaguoja į specifinį kalbos, ritmo bei kalbesienos skambesį. Panašiai kaip kai kurios šventinės mirksinčios lemputės, rezonuodamos su tam tikrais smegenų ritmais, sukelia epilepsijos priepolius ligoniams.
pats apsėstasis pradėda kalbėti ne savo balsu - taip pat lotyniškai...
Žmogaus smegenys atsimena absoliučiai viską, ką yra matę, girdėję, etc., tik ne viskas yra "darbinėje atmintyje", tačiau gali iškilti nestandartinėmis aplinkybėmis (deja, per egzamenus paprastai taip nebūna...). Jei žmogus bent kartą yra girdėjęs lotynišką tekstą, gali jį ir atgaminti - panačių atveju yra užregistruota.

Supraskite, paties žmogaus potencialas yra dar toli gražu neištirtas, ir ribos jo nežinomos. Netikėdama dvasiomis, aš tikiu žmogumi.

Ir jeigu žmogus tikrai yra sukurtas aukštesnės būtybės - tuo labiau aš galėčiau gerbti tą Kūrėją.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#37 Standartinė Morta » 21 Sau 2008, 18:52

Aldarion rašėCOLON Hmm, įdomu kiek žmonių šiais laikais moka lotyniškai
mokausi mokausi lotynų kalbą. Pas mus mokykloje ši kalba privaloma dvyliktoje klasėje. ;)

Straipsnyje rašoma, kad apyrankes naudoja satanistai.. o pas mus pernai
į mokyklą buvo atvykę, baptistai, ir jie taip pat visiems užrišo apyrankes iš siūlų.. nežinau ,gal ir nieko blogo, bet nesigailiu, kad savąją pamečiau.
o šiaip tai esu linkusi tikėti tokiais dalykais, ir manau, kad prasidėti su jais nieko gero.
Iš tikrųjų, seniai esu bandžiusi su draugais tokį ale spiritizmo seansą su adata ir t.t., bet nors ir nieko nesigavo, to nebekartočiau.
Tiesiog kvaila šaukti sau bėdą. O dvasios ir demonai yra, ir manau jie gali patekti į šį pasaulį, ypač jei yra kviečiami.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#38 Standartinė Indraja » 21 Sau 2008, 19:27

Atsikrapštau, kad turbūt jau penktą kartą pasikartoju, bet visgi labai pritariu nuomonei, kad psichika - ne žaisliukas, ir nepriklausomai nuo dvasių bei demonų buvimo ar nebuvimo, su ja įmanoma prisižaisti iki visiškai realių neigiamų pasekmių. Manymas, kad "netiki", ne ką padės, nes vis tiek suvoksi, kad darai kažką neįprasto, kas, kažkieno nuomone, gali pakenkti, ir t.t., o nevalingam įsiteigimui to per akis. O jei dar padarytume prielaidą apie piktas dvasias - aišku, galima tikėtis tik dar liūdnesnių padarinių.

Visa tai nereiškia, kad aš pati niekad nesusigundyčiau su ta psichika pažaisti, o ką, kiti ir gilų įsigyvenimą į vaidmenį pavojingu eksperimentu laiko :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Nūmenorietė
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 120

#39 Standartinė Nūmenorietė » 22 Sau 2008, 11:16

Exon, o kokia yra saugi technika? Ar ji iš vis įmanoma lendant į dvasinį pasaulį ("nekišk nosies į burtininkų reikalus, nes liksi be nosies" - tai puikiausiai tinka apibūdinti būrimams ir "saugiom technikom")

O Lotynu kalba.... kaip žmogus gali būti pervertes visą lotynu kalbos žodyną ir dar būti jį perskaitęs (Juk reikalingas teisingas tarimas), kad moketų rišliai ir teisingai tarti žodzius, nes per telika neina rytinė laidelė: "Ką atsakyti egorcistui kai iš tavęs išvarinės demonus". Demonas atsakinėja ne tik padrikus žodžius, o gali papasakoti ir apie egzorcistio jaunystę( nes veliau jo gyvenimas yra pašvestas Dievui ir velnias negali matyti jo), apie jo gimines ir pan. :)

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#40 Standartinė Exon » 22 Sau 2008, 17:16

Exon, o kokia yra saugi technika? Ar ji iš vis įmanoma lendant į dvasinį pasaulį ("nekišk nosies į burtininkų reikalus, nes liksi be nosies" - tai puikiausiai tinka apibūdinti būrimams ir "saugiom technikom")
Profesionalūs demonologai su tavimi pasiginčytų. Aš tokios kompetencijos neturiu, bet kadangi su demonologais, skirtingai nuo demonų, esu susidurus, spėju, jog anie turi ir kažkokias technikas turėti. Patys supranta, jog ne visi demonai yra ružavi ir pukuoti.
kaip žmogus gali būti pervertes visą lotynu kalbos žodyną ir dar būti jį perskaitęs (Juk reikalingas teisingas tarimas), kad moketų rišliai ir teisingai tarti žodzius
Teisingai tarti jis mokės, jei tik per filmus ar pamaldas yra girdėjęs teisingą tarimą. Žodyno nereikia, jis gali paprasčiausia atkartoti girdėtas frazes. Nes toli gražu ne visais egzorcizmo atvejais taip vadinamas "apsėstasis" atsakinėja lotyniškai "į temą".

Kaip dėl:
Demonas atsakinėja ne tik padrikus žodžius, o gali papasakoti ir apie egzorcistio jaunystę( nes veliau jo gyvenimas yra pašvestas Dievui ir velnias negali matyti jo), apie jo gimines ir pan.
Yra daugybė galimybių:
1. Šiuo konkrečiu atveju "apsėstasis" pažįsta kūnigą ir žino lotynų kalbą;
2. Pasakojimai apie egzorcistą tėra egzorcisto kontakto su liga forma, kai jisai empatiškai reaguoja į "apsėstojo" baime prieš ją pagydant; gliukai, paprasčiausia tariant, bet naudingi gliukai;
3. Ši konkreti istorija yra gerokai pagražinta, jei neįšgalvota - ir prieš tariant "ne" parodykite man šaltinį ir konkrečią citatą.

O šiaip, kodėl lotynų kalba? Jei jau demonui norisi pašnekėti kažkokia senobine nepažįstama kalba, tai kodėl ne hetų, šumerų, aramėjų ar bent hebrajų. Įtartina... kažkokie pernelyg katalikiški demonai. Nors kas juos, demonus, žino ;)?

<hr>
Didelė nukryptemė, bet beveik į temą…

Juodoji magija – baltoji karštligė! © TG
("Pirma – magai, dabar vyrai su sparneliais… štai, prisigeriau iki angelų.")
Paveikslėlis
Mergaitė Gyvatė

BUTTON_POST_REPLY