Mytofest Kassinurmės kalvose - liepos 28-30 d.

Nuorodos ir pranešimai apie kitus renginius
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Mytofest Kassinurmės kalvose - liepos 28-30 d.

#1 Standartinė Starlin » 19 Bir 2006, 17:31

Pernai ketveriukė iš Tolkien Lietuva nukeliavo į Kassinurmę (Estijoje), į ten vykusį vasaros festivalį su žaidimais, šokiais, dainomis, pasimokymais, pasijuokavimais ir daug gražių kostiumų. Šiemet Kassinurmėje vyks ne tolkinistų festivalis, o smagiai eklektiškas suvažiavimas pavadinimu Mytofest – The Celebration of an Ancient World (Mitofestas - Senojo Pasaulio šventimai). Kassinurmėje LARPo žaidėjai bus šalia istorinės rekonstrukcijos mėgėjų, paskaitas keis koncertai ir pilies šturmas (o šturmuoti ten yra ką).

----
To all with interest in myth and legend,
song and story of days of yore,
crafts of war and of the skilful hand!


Visiems, kuriems rūpi mitas ir legenda,
senųjų dienų sakmės ir giesmės,
karo menas ir įgudusių rankų darbai!Paveikslėlis

July 28 – 30

At Kassinurme Hills


Liepos 28 – 30 d. Kassinurmės kalvose

Mytofest, ’tis a whole world of old with its king and warriors, elves and dwarves, craftsmen and musicians. There is a fair and a feast to be held, not without tests of might nor joyful dance and song.

Mytofest is a unique chance to be a part of the time when elves and men had not yet grown apart, when one could run into wizards and dwarves on the road, and when those more wise could even speak to bird and beast. These are the times that have come down to us in great epics as song and story.


Mitofestas - tai senovės pasaulis, jo kariai ir karaliai, elfai ir dvarfai, amatininkai ir muzikantai. Jūsų laukia šventė, mugė, jėgos išmėginimai, smagūs šokiai ir dainos.

Mitofestas - išskirtinė galimybė persikelti į tuos laikus, kai elfai ir žmonės dar nebuvo vieni nuo kitų nutolę, kai kelyje sutikdavai išminčių ir dvarfų, o protingesnieji kalbėdavosi su paukščiais ar žvėrimis. Tai - laikai, mus pasiekę per dainas ir sakmes.


----

Daugiau informacijos - šiame tinklalapyje.

Apie šventės vietą, rengėjus, kaip ten nuvykti taip pat galite klausti manęs (ettelie eta gmail.com).

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#2 Standartinė KRONAS » 20 Bir 2006, 12:42

hmm visai gera alternatyva BBRI.
Ale iškart iškilo klausimų:
1. Kiek maždaug kainuoja kelionė ten atgal? Kiek išvis reik pasiimt? (Rekonstruktorių renginiuose įprasta, kad organizatoriai apmoka bent pusę kelionės ir dar girdo bei maitina nemokamai....)
2. Ar istorinės rekonstrukcijos mėgėjai čia dėl vaizdo parašyti? Ar vis tik bus ko pažiūrėti ir kur padalyvauti?
3. Kas važiuoja iš Tolkien Lietuva narių?

vėliau sugalvosiu dar klausimų...

//Kronas skalbia alum sulaistytus rūbus, po šventės Trakuose.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 20 Bir 2006, 13:30

KRONAS rašėCOLON1. Kiek maždaug kainuoja kelionė ten atgal? Kiek išvis reik pasiimt? (Rekonstruktorių renginiuose įprasta, kad organizatoriai apmoka bent pusę kelionės ir dar girdo bei maitina nemokamai....)
Deja, nemanau, kad organizatoriai apmokėtų kelionę. Būtų apmokėję man, bet aš nevažiuoju. Kelionė į Taliną ir atgal autobusu kainuoja apie 150 Lt, traukinys Estijoje, kiek pamenu, apie 30 Lt. Šiaip kai skaičiavau mūsų kelionės išlaidas, pati kelionė atsiėjo ~200 Lt. Daug tiesiau, beje, yra važiuoti savo mašina (arba tranzuoti), nes per Taliną išeina labai jau aplink. Asmeninėm išlaidom - priklauso nuo paties pageidavimų. Alaus kainos tokios pat kaip Lietuvoje ;) Pačioje Kassinurmėje parduotuvės nėra, viską reikia turėti su savim.
2. Ar istorinės rekonstrukcijos mėgėjai čia dėl vaizdo parašyti? Ar vis tik bus ko pažiūrėti ir kur padalyvauti?
Dėl vaizdo ar ne dėl vaizdo - sunku pasakyti. Aš užrašiau tai, ką man pasakė organizatorius (Mati). Esam su juo diskutavę apie tai, ar "LARPer" tikrai labai skiriasi nuo "re-enactor" ir istorijos mėgėjų. Jie ten nelinkę žmonių taip griežtai atskirti... Iš asmeninės patirties galiu spėt, kad realiai grynai "rekonstrukcinių" reginių ten nebus. Viskas maišytai. Estų, matai, truputį kitoks viso to supratimas... Ir jie, beje, labai linkę šurmuliuoti, linksmintis ir pan. Tas pats žaidimas atrodo labiau ne kaip žaidimas vaidmenimis, o kaip didelis pasilinksminimas, bet su kostiumais ir rolėmis.
3. Kas važiuoja iš Tolkien Lietuva narių?
Ketinau važiuot, bet nevažiuosiu, nes turiu būti Lietuvoj. Galbūt važiuosiu į BBRI.

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#4 Standartinė KRONAS » 29 Bir 2006, 16:22

O ten už viską atskirai reik mokėt? Nes yra mokestis už renginį 220 eek. Berods už larpą irgi atskiras mokestis... O workshopai, kursai ir pan. irgi atskirai apmokami, ar čia įtraukta į renginio mokestį?

Ir dar. Ar anais metais buvo turnyras metalu? Bo programoje yra parasyta: "Swordfighting tournament", o tituliniame puslapyje tai chebra metalu kovoja. Vat ten sudalyvaut būtų gėrisss.

//Kronas sveria auksą ir deimantus, ir pakuoja juos į kapšus kelionei.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Starlin » 29 Bir 2006, 23:25

Žinios iš Mati:

iki liepos 9 d. LARP dalyvio mokestis yra 110 EEK. Į tai įeina visi (ne tik LARP) renginiai visas renginio dienas (Mati tai pavadino "Roleplayers' Extra"). Į kainą įeina ir workshopų medžiagos. Tik galimas daiktas, į workshopus negalės pakliūti visi, nes tiesiog dalyvių skaičius ribotas. Todėl reiktų užsirašyti iš anksto. Kol kas tam atskiros vietos neturi, bet galima pageidavimą įrašyti į paskutinę dėžutę čia: http://mytofest.ee/index.php?option=com ... &Itemid=77 Kitą savaitę registracijos sistema bus truputį patobulinta, atsiras ir vieta workshopui.

Pernai turnyro metalu nebuvo (viskas estiškai). Bet Mati į klausimą, ar bus šiemet, atsakė "yesyesyesyesyesyes" :) Turnyro prizas - vikingų kalavijas, padarytas šito dėdės: http://mytofest.ee/index.php?option=com ... &Itemid=35 (kuris praeitų metų LARPe buvo dvarfas su diiiiideliu ragu, visada pilnu alaus)

P.S. Atsisveikindamas Mati pasakė, kad jei surasi kokius dešimt draugų, jis jums duos neblogą nuolaidą ;)

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#6 Standartinė woodberry » 01 Lie 2006, 13:13

Hmm.. Verta pasvarstyti. Pernykščiai prisiminimai gundo :D
Šiaip, jei važiuosiu, tai mašina ir tik jei susirinks nors kiek "chebros" į tą mašiną.

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#7 Standartinė KRONAS » 01 Rgp 2006, 00:13

Nagi "Slibino" komanda jau grįžo iš Mytofesto. Įspūdžių daug ir įvairių. Bet bendrai paėmus - kitąmet važiuočiau vėl... :) Pabandysiu bent kažkiek įspūdžių perteikti.
Pirmiausia, tai manau, kad mūsų komanda paliko visai kitokį įspūdį estams, nei delegacija, kuri ten buvo anais metais. Neblogą, bet kitokį... :D
Vat ką pastebėjau:
1. Estai tikrai yra lėti. Larpe viskas vyksta dar lėčiau. Pvz.: Buvo druidų sąskrydis. Mane, kaip droidą, irgi ten pakvietė. Nuėjau, ir stovim mes dviese su dar viena ragana lietuje 40 min. Klausiu: Kada pradėsim? Kur kiti? Atsakymas: Kiti ieškomi, palauk. Palaukes dar 5 min ir supratęs, kad dar porą valandų čia lietuje neišstovėsiu, nusiploviau nuo šio reikalo, nors jis buvo pagrindinis mano personažo tikslas, vykstant į Kassinurmės šalį.... :twisted:
Arba. Pagavom du įtariamuosius žmogžudyste. Surišom ir palikom sėdėt pilyje. Tai jie ten sėdėjo 2 val, kol buvo surengtas teismas, ir dar 1.5 val pačio teismo. Aš jų vietoje, būčiau miręs iš nuobodulio.... :roll:
2. Pas estus VISI ginklai yra minkštinti afigienai. Ietys minkštinamos per visą ilgį - todėl jausmas, kad rankoje laikytum didžiulį falą. Dageriai taip pat pilnai paminkštinti - todėl atrodo, kaip ištirpęs snikersas pakelyje... Ir visa kita: kirviai, kalavijai, kuokos ir t.t. irgi afigienai paminkštinta. Vaizdelis klaikus.
Kas dėl pačios kovos. Hmm Kovos technika visai nevertinama. Mojuojama tais bananais "vėjo malūnų" stiliuje, galvos lygyje, betkaip, iš visų jėgų. Bet kokia kaimo moterėlė gavusi į rankas kalaviją, bėga mojuodama betkur betkaip.
Tačiau turi jie ir gražių dalykų. Pvz.: kalavijas, šviečiantis tamsoje. Arba lateksiniai ornamentuoti kalavijai su gražiomis makštimis.
Ir dar pas juos yra toks paradoksas, kad visi ginklai nerealiai minkštinti, tačiau leidžiami lankai ir arbaletai iki 18 KILOGRAMŲ!!! Shocked
3. Iš tiesų estų kalboje nėra tokio žodžio "Kulemaja" :lol:
4. Žmonės ten labai malonūs. Smagu su jais bandrauti. Ypač su rekonstruktoriais. Pvz.: kai gavau per turnyrą kalaviju per dantis, tai net pats Karalius šoko iš savo vietos ir atbėgo pasižiūrėti į mano dantis :D
5. Ten alus upeliais teka. Ta prasme, kad stovėjo baras, kuriame beveik kiaurą parą galėjai įsigyt maisto ir alaus. Nors, kai vėliau klausiau, tai sakė, kad šiaip larpuose jie alaus neleidžia. Tačiau mes su jais pakalbėję, vis tik priėjom bendrą nuomonę, kad alus larpe - gėrisss.
6. Estai - anarchistai. Visame feste tvyrojo kažkoks balaganas. Nebuvo normaliai suorganizuoti nei workshopai, nei tutorialai. Viskas vykdavo kas sau. Jei larpo kokiam tai įvykiui reikėdavo surast, kokį nors žmogų, tai būdavo sudėtinga. Pvz.: karalius ne kartą buvo realiai nuėjęs miegoti. Kažkos druidas šešioms valandoms išėjo į reindžerių kursus...

jei dar ką prisiminsiu - parašysiu. O tokie įspūdžiai, kurie neskelbiami forume - prie alaus bokalo... :wink: :D

//Kronas bando išsidžiovinti lietaus permerktus rūbus, pošarvį, kailį...//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Starlin » 01 Rgp 2006, 00:19

Būtų gerai to alaus bokalo sulaukti iki rugpjūčio 28-tosios, mat smalsu paklausyt išsamesnių įspūdžių ;) Džiugu, kad patiko. Gaila, kad manęs ten nebuvo. Mati sakė, kad yra pavargęs kaip šuo - tikiu, nes, atrodo, renginys buvo galintis išsiurbti jėgas! Tuolab organizatoriams...

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#9 Standartinė KRONAS » 01 Rgp 2006, 19:41

Galėsim prie bokalo susėst, kai tik grįšiu iš Wolino. tai bus apie rugpjūčio 8 d. Bus daugiau ką papasakoti... :wink: :)

//Kronas negali apsispręsti ką pirkti Wolino turguje: kalaviją ar 2 l talpos ragą...//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#10 Standartinė Aredhel » 02 Rgp 2006, 09:15

Mhm, išties norėtūs daugiau išgirst. Jei nusikabarosiu iki Apuolės, tikiuosi papasakosi ne tik apie šitą, bet ir apie Woliną [-o<
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#11 Standartinė woodberry » 03 Rgp 2006, 11:37

Taigi, Kulemaja - toks estų krepšininkas :D

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Starlin » 08 Rgp 2006, 15:59

Rugsėjo 15-17 Kassinurmėje bus didelis mūšis. Norintys pasimūšinti - prašom 8)

Ir šiaip jau ten visokie tolimesni projektai tik auga, tik auga...

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#13 Standartinė KRONAS » 09 Rgp 2006, 19:52

Man sakė, kad jie Kassinurmės pilį nori iki rugsėjo dvigubai išplėsti. O kitą vasarą žadėjo padaryti diidelį pilies šturmą. Kovos plienu!!! Jei viskas gerai, tai žadu ne tik pats važiuoti, bet ir šiokį tokį desantą iš Lietuvos suorganizuoti...

//Kronas bando sumąstyti, kaip panaikinti pelėsį iš absoliučiai visų daiktų, grįžus iš Lenkijos.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#14 Standartinė KRONAS » 07 Kov 2007, 18:21

Liepos 19-22 dienomis rengiamas II-asis Mytofest festivalis Kassinurmėje.
Festivalis orientuotas į VIII - XII a. Baltijos jūros regiono gentis.
Žada dalyvauti klubai iš Estijos, Suomijos, Latvijos, Švedijos, Rusijos(?)

Preliminari Mytofest programa

Liepos 19 d.
Dalyvių suvažiavimas į Kassinurmę. Susipažinimas ir pan. Jei tam vakarui bus numatyta kokia programa, bus pateikta vėliau.

Liepos 20 d.
19,00 Festivalio atidarymas.
Bendras giedojimas ir gyvatės šokis.
20,00 Grupių, kuriančių muziką mitologiniais motyvais, koncertas: Vilkači, Auli, Tyr.

Liepos 21 d.
10,00 – 18,00 Dirbtuvės, kursai, treniruotės, varžybos ir turnyrai.
13,00-18,00 Seminarai.
14,00-16,00 Karių turnyrai.
21,00 Didžioji puota.
Gros: Krauka, Oort, Vägilased

Liepos 22 d.
10,00 Tęsiasi kursai, seminarai ir amatų pamokos dirbtuvėse.
11,30 Varžybos ir turnyrai tęsiasi.
16,00 Pabaigos koncertas ir nugalėtojų apdovanojimai.
Gros: Tulli Lum, Celtic Circle.

Dirbtuvėse bus mokoma pasigaminti:
Tašelę prie diržo, juostą, tradicinį vikinginį diržą, apyrankę iš vientisos vielos, žiedmarškę, dubenį, šaukštą, keramikos dirbinius, degtus lauže, bronzinę apyrankę, segę, įvijinį žiedą.

Kursai:
Vyrų tradicinės dainos, moterų tradicinės dainos, išgyvenimas ir orientavimasis laukinėje gamtoje, pirmoji pagalba laukinėje gamtoje, vaistažolės, senieji šokiai, tvirtovės šturmas.

Treniruotės:
Šaudymas iš lanko;
Kalavijo valdymas.

Seminarai:
Kristi Salve – „The Characteristics of the Development of the Mythologies
of the Balto-Finnic Peoples”;
Tõnno Jonuks – „Shared Fields of Mythology and Experimental Archaeology”;
Einar Laigna – „The Ethics of A Viking Warrior”;
Marika Mägi – „The Viking-Age Estonian”;
Mare Kõiva – „Enchantments”
Kärt Summatavet – „The Mythology of Jewellery”;
Ülo Valk – „The Influences of Scandinavian Mythology on the World-view of
the Estonians”;
Jaagup Irve – „Dungeons & Dragons: Tabletop Role-playing – What and for
Whom?”.

Varžybos ir turnyrai:
Šaudymo iš lanko;
Vikinginių imtynių;
Kovos kalavijais;
Aksties svaidymo.

Kitos atrakcijos:
Masinės kautynės;
Tvirtovės šturmas.

Lankytojai galės dalyvauti valandos trukmės kelionėje po Kassinurmės mitologinį parką. Mažieji lankytojai galės būti palikti su vaikų prižiūrėtojais, kurie seks pasakas ir mokys įvairių nesudėtingų rankdarbių. Visi norintys turės galimybę išmėginti savo jėgas šaudant iš lanko, svaidant ietis ir kirvius. Taip pat pajodinėti poniais.
Taip pat mugėje bus galima įsigyti amatininkų gaminių.
Festivalio metu vyks gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas, kurio pagrindinė tema Šiaurės Europos mitologinės Kassinurmės karalystė. Visi norintys lankytojai galės dalyvauti.
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Vartotojo avataras
Celduin
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 130
UžsiregistravoCOLON 31 Gru 2006, 17:25
MiestasCOLON Dorwinion
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Celduin » 07 Kov 2007, 19:37

O tu šyre kaip įdomu! Velniškai norėtųsi sudalyvauti. Bet kadangi aš ne optimistė, tai :

a) manęs niekas neišleidžia net nakvoti pas kaimynus, ką jau kalbėti apie tolimąją-nepasiekiamąją Estiją.

b) jeigu ir nusišypsotų man Eru, aš ten patekusi arba stovėčiau po medžiu (ir per lietų, ir per darganą), nes esu šiuose renginiuose žalesnė už žalios spalvos dažus, arba būčiau įkišta pas vaikų prižiūrėtojus, ir mokyčiausi daryti plastelinines sages.

Fainai ne?

BUTTON_POST_REPLY