Kalavijai, estiški ar kokie?

Nuorodos ir pranešimai apie kitus renginius
Žinutė
Autorius
Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#41 Standartinė Folkas » 14 Lap 2005, 22:04

Aldarion, aš nesutinku, kad tai, ką tu pasakei būtų gerai. Nenorim mes jokio kovinio larpo. Ir nenoriu, kad besijaučiantieji "geriau ir saugiau" su dagorhiriniais kalavijais puldinėtų beleką belekaip. Tai nebebus prasmės būti, kad ir kokiu smuklininku, nes bijosi orkų ar plėšikų užpuolimo, kadangi rizika būti užpultam padidėja. Naujokai gavę į rankas kalaviją pradės dar netyčia kapot visiem galvas... Nu fui. Vienas didelis FUI. :evil:
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#42 Standartinė Starlin » 14 Lap 2005, 22:06

Aldarion rašėCOLONP.S. Larpe be ginklo nė pro kur :)
Protestuoju. Dar ir kaip pro kur. Lig šiol nė vienam iš šešių LARPų, kuriuose dalyvavau, neturėjau ginklo. Na, Amberas nesiskaito, ten vis tiek nelabai buvo kur naudot (nors meistro komentaras po to, kai tapau nebenematoma: "tai ką, jau ką nors nužudei?" 8) ). Estijoj gi tą ginklą man įbruko jau apgulčiai prasidėjus...

TAISA: urmyzgos su Folku.

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#43 Standartinė Aiquen » 14 Lap 2005, 22:09

Palaikau Folką. :snakeman: Labai tiksliai išdėstė mano pačios nuomonę.
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#44 Standartinė Indraja » 15 Lap 2005, 08:48

Šiaip atitinkamoje gijoje nebuvo labai aiškiai išdėstyta, kas nori kovinio, kas - ne (ar jau neberandu?), nors tai buvo prašyta padaryti?...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
null
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 246
UžsiregistravoCOLON 01 Gru 2004, 19:06
MiestasCOLON namai! negi galvojat, kad as gatvej miegu?!

#45 Standartinė null » 15 Lap 2005, 09:04

Mano vienas geras pazistamas, kuris per Japonijos zaidynes buvo smuklininkas, sake kaip tik, kad pats didziausias "kaifas" yra buti nekoviniu personazu, kai bet kuria akimirka gali netekti makaules. Nuo kovinio rankos. Itampos tikrai papildomos atsiranda, o bet taciau, Japonijos zaidynes buvo isskirtines savo dalyviais, kurie neskubejo kits kitam galvu kapoti. Bet irgi namanau, kad i Tolkien larpa suvaziuotu kruva visokiu pokemonu, kuriu tikslas - tik pasikapoti. Tai, beje, labai priklausys ne tik nuo zaideju, bet nuo meistru - kaip zaidynes bus pateiktos, koks scenarijus sugalvotas.
Duok, valdove, kilpinėlį eiklų, taiklų, kalaviją kieto plieno, kalvėj lietą, kirvį aštrų, ilgakotį, kuoką sunkią pakyloti duok, valdove...

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#46 Standartinė smeli » 15 Lap 2005, 09:20

hmmm.... nu gal cia ir yra vienintele racionali priezastis nesaugioms slidems tai kad bijodami realiu traumu zmogeliai rinksis nekovines roles.

as asmeniskai susilaikau balsavime del ginklu

pagrindine priezastis IMHO kuri vercia ginkluotis siuvejoms ir kepejams yra ta kad po mirties jie turi atsedeti tas pacias 4 valandas. del to norisi savo gyvybe atiduoti kuo brangiau.
paprastoje situacijoje normalus kariai niekad nezudys kokiu valstieciu nes kas tada maista gamins? kas tada sius rubus ir keps bandeles?
vienok zaidime situacija gaunasi kita - a) kepejai/valstieciai ginkluoti ir potencialiai pavojingi, b) meistrai neretai sumano kad zmoniu aukojimas yra gerai c) kareiviu gerove poligone visiskai nepriklauso nuo valstieciu kiekio ir ju nuotaikos. d) valstieciai/bomzhai neretai praranda pagarba kareiviams e) kareiviai nesupranta kad ju kovos tikslas ir yra taikiu personazu gerove

problemas ivardinau, reikia jas spresti ir cia meistrai tikrai gali daug itakoti, jei zaidejai patys nesugeba susiprasti

kita problema nenormali nei zaidimui nei tikrovei - munchkinizmas.
gal pavyks pagaliau rasti vaistu pries sia liga. veiksmai butu tokie
1)ligoniu identifikavimas
2)ju gydymas
beje zaidime tiesiog meistro pareiga butu munchkinui suteikti kokia tai liga. kaip ir tikroveje - kiekvienam idividualiai Dievas suteikia vienokia ar kitokia liga uz tam tikrus veiksmus prasilenkiancius su Dieviska logika
ir Dieviskos/meistru logikos nesupratimas neatleidzia nuo atskomybes :)
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#47 Standartinė KRONAS » 15 Lap 2005, 09:44

Aldarion išsakė nuomonę, kurią dabartiniam Lietuvos larpe girdžiu per dažnai. Žmonės neisivaizduoja larpo be kovų. Norit kovoti?.. Pasileiskit žaidimą ant kompiuterio. Netikra?.. Išeikit naktį Fabuose į kiemus pasivaikščioti. Baisu?.. Ateikit į viduramžių festivalį. Ne lygis?... Tada su broliu/sese surenkit pagalvių mūšį. Larpas šifruojasi Live Action ROLE - PLAYING Game. Todėl aš esu už larpus, kur visas dėmesys skirtas socialiniams santykiams, ekonomikai, personažo atžaidinėjimui. Keli nedideli susirėmimai galėtų tiesiog įnešti į žaidimą daugiau intrigos, bet galima ir kitaip...

//Kronas pasiima marmuro lenta ir pradeda iškalinėti skelbimą: "Rengiamas pagalvių mūšio turnyras. Registracija nuo Lapkričio 24 d."//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#48 Standartinė Indraja » 15 Lap 2005, 09:50

Siūlau pagaliau Tolkien LARPG gijoje aiškiai parašyti, kokio kovingumo žaidimo norisi (ypač prašyčiau tų, kurie ketina dalyvauti, bet dar šito nepasakė), ir panašius dalykus - šioje gijoje tai būtų nukryptemė.

Nieko neišmanau, bet nekovinį žaidimą įsivaizduočiau taip: tik maža dalis veikėjų gali, nori ir moka kautis. Eilinis kepėjas gali turėti kirvuką malkoms kapoti, bet jokių kirvukų "dėl įvaizdžio", savaime suprantama, nenešioja. O kalaviją pamatęs pažiūrėtų į jį gana įtariai. Aišku, viskas priklauso ir nuo istorinės situacijos: jei kaimas tokioje vietoje, kur jau porą šimtmečių vyksta karai ir mūšiai, tai turbūt būtų kitaip, bet mūsų kaimelis, rodos, iki Dol Gulduro gyveno visiškai ramiai?

P.S. Iš vis normalaus ir gana nepavojingoje vietoje gyvenančio žmogaus normali reakcija į ginklą, mano kuklia nuomone, turėtų būti it kokių amišų, pvz. kaip šiame filme rodoma. Ypač į tokį ginklą, kurį medžioklėje nelabai panaudosi, tik prieš kitą asmenį.

P.P.S. Ginklu per šį žaidimą naudotis nenorėčiau. Abstrakčiai kalbant - norėčiau 1. išmokti ir pasidaryti ginklą, 2. ilgai ilgai treniruotis, 3. naudotis juo, bet, kai kalba eina apie mėnesių trukmės procesą, turiu pasverti, kiek tokių (prasmingų ir neprasmingų) procesų jau vykdau, ir su liūdesiu suprasti, kad geriau jau kokybiškiau vykdyti kitus, nei prasidėti su dar vienu. Tas pats galioja ir larperiavimui iš viso - nuosekliai užsiimti būtų nuostabu, bet visko gyvenime nespėsi. :( Tačiau porą kartų pabandyti įmanoma :)
Paskutinį kartą redagavo 1 Indraja. Iš viso redaguota 15 kartus.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#49 Standartinė Aldarion » 15 Lap 2005, 11:13

Hmm, nenorėjau jūsų supykdyti, tiosiog išsakiau savo nuomonę :oops: . Dabar sužinojau, jog ji kertasi su daugelio iš jūsų ir man to pakanka. Beje, tas P.S. buvo grynai apie mane - jei dalyvaučiau larpe, norėčiau buti kokiu ginkluotu prašalaičiu iš nuolatinės konfrontacijos vietų: Ūkanotųjų kalnų ar Dykųjų žemių :wink:

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#50 Standartinė Starlin » 15 Lap 2005, 14:27

Gerai, pamažu nors pradedam aiškintis, kas ko nori. Mano požiūris (t.y. riebus IMHO) yra kad žaidime (mūsų) turėtų būti ginkluoti tik:

1) blogiukai (kuriuos greičiausiai atžaidinės meistrai, nes žaidėjams tamsiųjų vaidmeny gali nebūti ką veikti);
2) medžiotojai (ietim ir/arba lankais);
3) labai gerai su meistrais suderinti pašaliniai personažai - na, kaip Aldarionas sako norintis būti prašalaičiu, arba Kronui leistume būti dvarfu.

Šiaip žaidimo "mėsa", IMHO, turėtų būti būtent kaimelio žmonės su savo kočėlais ir šakėmis. Į juos įskaičiuojami ir minėti medžiotojai, bet, manau, niekam nekyla klausimų, kuo iš esmės skiriasi medžiotojas nuo kario.

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
CONTACTCOLON

#51 Standartinė KRONAS » 15 Lap 2005, 18:16

Starlin rašėCOLON3) labai gerai su meistrais suderinti pašaliniai personažai - na, kaip Aldarionas sako norintis būti prašalaičiu, arba Kronui leistume būti dvarfu.
Jaučiuosi labai pamalonintas.... bet greičiausiai atsisakysiu šios viliojančios galimybės. Ir mano atveju, geriausias mano ginklas bus kočėlas. :wink:

//Kronas pajaučia labai didelę pagarbą ir dėkingumą Starlin už supratingumą ir t.t.//

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#52 Standartinė woodberry » 15 Lap 2005, 19:17

Socialinis larpas gražu, kaip ir valstiečiai su šakėmis ir kočėlais. Bet kaip tada "kritiniu atveju" naudotis tais buitiniais įrankiais savigynai? Juk nedarysi iš kočėlo pagalvės...

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
CONTACTCOLON

#53 Standartinė KRONAS » 15 Lap 2005, 19:49

woodberry rašėCOLONSocialinis larpas gražu, kaip ir valstiečiai su šakėmis ir kočėlais. Bet kaip tada "kritiniu atveju" naudotis tais buitiniais įrankiais savigynai? Juk nedarysi iš kočėlo pagalvės...
O kam žmonėms kojos duotos?.. Realiai tai kaimiečiai ir kepėjos bėgdavo ir slėpdavosi vos išgirsdavo ginklų žvangesį. :wink: Ir kočėlus iš baimės šalin mesdavo. Imkit pavyzdį iš protėvių... :D

//Kronas pasislepia tarp savo kailių, iškiša tik vieną akį ir vieną ūsą, ir įtariai stebi savo urvelį//

Vartotojo avataras
null
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 246
UžsiregistravoCOLON 01 Gru 2004, 19:06
MiestasCOLON namai! negi galvojat, kad as gatvej miegu?!

#54 Standartinė null » 15 Lap 2005, 22:12

Kaip cia taip blogiuku roles meistru uzurpuotos?.. :(
<<NULL suraukia snuki ir staugia i toliakalbi-ragini-megafona:
-Kronai, a klausyk, jei as be savo boyz atkeliauciau, priimsi mane i savo pozemines sales, gersim sau "alu" ir neisim su niekuo kariauti, o taik kai jau visai nususrebsim, islisim su visais paplepet? Juk pozemiuose ne tik dwarfai gyvena...>>
Duok, valdove, kilpinėlį eiklų, taiklų, kalaviją kieto plieno, kalvėj lietą, kirvį aštrų, ilgakotį, kuoką sunkią pakyloti duok, valdove...

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
CONTACTCOLON

#55 Standartinė KRONAS » 15 Lap 2005, 22:20

null rašėCOLON -Kronai, a klausyk, jei as be savo boyz atkeliauciau, priimsi mane i savo pozemines sales, gersim sau "alu" ir neisim su niekuo kariauti, o taik kai jau visai nususrebsim, islisim su visais paplepet? Juk pozemiuose ne tik dwarfai gyvena...>>
Jei tu apie Tolkien Larp, tai į savo urvą priimt negalėsiu, nes vaidinsiu taikią kokio medžioklio žmonelę - vienu žodžiu sėdėsiu jurtoj, kepsiu, virsiu, siuvinėsiu ir pan., tad į jurtą gali užeit, tik be ginklų.
O jei šiaip kada - mano urvas tau visad atviras ir tamsaus alaus kvorta svečiui paruošta....

//Kronas atidaro urvo sienoj slaptas dureles, pažiūri ar niekas nelietė alaus atsargų ir vėl atsargiai uždaro//

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#56 Standartinė Starlin » 16 Lap 2005, 22:12

Kritiniai atvejai... Na, šakės irgi ginklas :twisted: Reiks apie tai pamąstyt... Šiaip ar taip, neįsivaizduoju kepėjo, mokančio tobulai valdyti kalaviją, jeigu to jam nereikėjo per visą gyvenimą, kaip nereikėjo ir jo tėvui, seneliui ir t.t.

Dėl blogųjų personažų: čia aš taip leptelėjau, dar nenuspręsta niekas (organizatoriai, būsimieji meistrai, gal išjudinam ledus?), bet lygtais esame kalbėję, jog orkams gali būti nuobodu. Na, sėdi jie tam savo Dol Guldure, ateina meistrai, pasako, va, pagal scenarijų prasideda Saurono puolimas... o ką iki to ir po to? kortom lošti? Save gerbiantys orkai eitų plėšt kaimelio ir be jokio leidimo, bet ne to mes siekiam. Kita vertus, niekas nesako, kad "blogų" personažų negali būti pačiam kaimely. Sukčiai, apgavikai, vagys, išdavikai... Reikia tik fantazijos. Be "blogų" veikėjų žaidimas bus nuobodus.

BUTTON_POST_REPLY