Tolkino muziejus Šveicarijoje

Nuorodos ir pranešimai apie kitus renginius
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Tolkino muziejus Šveicarijoje

#1 Standartinė Laiqualasse » 25 Gru 2011, 21:07

Nusprendžiau, kad tokia naujiena verta atskiros gijos.

Šveicarijoje 2013-aisiais metais duris atverti turėtų Tolkinui skirtas muziejus. Straipsnis iš Tolkien Library.

Kas su manim į Alpes išvykai pasirašytų? ;)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

Re: Tolkino muziejus Šveicarijoje

#2 Standartinė Aldarion » 03 Sau 2012, 03:38

Aš pasirašau, ypač po (taip pat tavo per Sniego žygį išsakyta) idėja tai apiforminti kaip jubiliejinį, tai yra dešimtąjį, 2013 metų TL vasaros žygį! :sm10: Taip susižavėjau šia idėja, jog šiandien/vakar niekaip nebegalėjau atlipti nuo Šveicarijos Jenins - maps.google.com bei Jenins - map.geo.admin.ch žemėlapių ir, žinoma, Lonely Planet kelionių gido (2006 metų Switzerland 5-ojo leidimo, nors jau yra išleistas ir 2010-ųjų 6-asis leidimas). :lol: Sugebėjau netgi šį bei tą išsiaiškinti. Pavyzdžiui:
 • a) Pigiausiai iki Jenins (miestelio, kuriame bus atidarytas JRRT (Viduržemės) muziejus) galima nusigauti Ecoline autobusais Vilnius-St Gallen. Pilna kaina į abi puses - 633 LTL, studentams taikoma 10 % nuolaida. Kelionės trukmė į vieną pusę - apie 28 valandos. Nuo St Gallen iki Jenins keliais yra 87 km, pėsčiomis per kalnus galima nukirsti gerą kampą, tad atstumas daug trumpesnis – 63 km. Važiuojant traukiniu reiktų išlipti Bad Ragaz miestelyje, turinčiame vienintelį kempingą apylinkėje. Nuo jo iki Jenins tėra apie 5 km, tad traukiniu tektų važiuoti 82 km (bilieto kaina į vieną pusę - 93 LTL, Šveicarijos viešojo transporto tvarkaraščiai ir kainos).
  b) Kiek greičiau, bet brangiau nusigauti galima lėktuvais skrendant per Vokietiją. Ryanair į Šveicariją neskraido, tačiau šios kompanijos lėktuvais galima iš Kauno nusigauti iki Frankfurt Hahn oro uosto. Šiuo metu perkant bilietus birželio pabaigai - liepos pradžiai, kelionė ten ir atgal kainuotų 580 LTL. Iš Frankfurt Hahn specialiu autobusu reikėtų važiuoti apie 50 km iki pagrindinio Frankfurto oro uosto (kaina – apie 45 LTL į vieną pusę, kelionės trukmė - 1 h 30 min). Iš Frankfurto Lufthansa skraidina į Ciurichą (angl. Zurich, Šveicarija), kuriame nusileistume apie 21.40 (tokį vėlyvą skrydį sąlygoja Ryanair‘o vienintelis skrydis iš Kauno). Šio skrydžio kaina į abi puses šiuo metu būtų 342 LTL. Realybėje greičiausiai tektų nakvoti Ciuricho oro uoste ir iki Bad Ragaz ar Jenins vykti kitos dienos ryte, tačiau variantų palyginimui planuoju naktinę kelionę traukiniu iki Bad Ragaz miestelio (99 LTL, 104 km į vieną pusę).
  c) Greičiausiai ir patogiausiai, bet kartu ir brangiausiai iki tikslo galima nusigauti skrendant per Austriją Lufthansa oro linijomis. Iš Vilniaus per Vieną skristume į Altenrhein (Šveicarija) oro uostą, nuo Jenins esančio už 70 km. Skrydžių kaina priklauso nuo to, ar juos planuoji kaip vieną multi-segmentinę kelionę Vilnius – Viena – Altenrhein – Viena – Vilnius ar dvi atskiras ten ir atgal keliones: Vilnius – Vienna bei Vienna – Altenrhein. Atitinkamai kainos: 2103 LTL ir 1528 LTL į abi puses. Traukinio kaina iki Bad Ragaz 63 LTL, atstumas - 65 km į vieną pusę.
Taigi, apibendrindamas nuvykimo variantus, sudariau štai tokią lentelę (visais trim atvejais išvykstama iš Vilniaus autobusų (a ir b variantai) ar geležinkelio (c variantas) stočių, o atvykstama į Bad Ragaz miestelį (Jenins lankomas kitą dieną):
Paveikslėlis

Kaip matome, važiuodami autobusu savo laiko ir sąnarių sąskaita galėtume sutaupyti 433 LTL (studentai ir 475 LTL), lyginant su b variantu. c varianto privalumas prieš b gal tik tas, kad nereikėtų kankintis nakvojant Ciuricho oro uoste, tačiau jo kaina jau tikrai didoka. Aš asmeniškai esu porą kartų važiavęs iš Kauno į Miuncheną Ecoline autobusais (kelionė trukdavo 24 h), tad galiu pasakyti, jog tai iškenčiama. Be to, važiuojant autobusu, neribojamas nei bagažo svoris nei jo išmatavimai (Ryanair leidžia vežtis iki 15 kg (už 87,5 LTL) arba 20 kg (už 122,5 LTL, ką aš ir pasirinkau skaičiuodamas bilietų kainą) svorio ir max 81 cm x 119 cm x 119 cm išmatavimų bagažą, o Lufthansa - iki 23 kg svorio ir 158 cm suminio išmatavimo (plotis + aukštis + gylis) bagažą). Man asmeniškai nebūtų problema važiuoti autobusu.

Dėl nakvynių. Važiuojant autobusu Žygis gautųsi 8 dienų (atvykstama penktadienį ir atgal išvykstama šeštadienį) su 7 nakvynėmis (neskaitant dviejų parų, praleistų autobuse). Skrendant lėktuvais, tai ne taip apibrėžta, bet vis tiek manau 8 dienas galima būtų sau leisti pasibastyti po Šveicariją sukorus tokį atstumą. :lol: Taigi, nors Šveicarija yra trečdaliu mažesnė už Lietuvą, joje veikia net 450 kempingų, iš kurių 350 su detalia informacija pateikiami štai šiame Šveicarijos kempingų gide. Kiek pastebėjau, kainos juose visuose beveik identiškos, t.y. vidutiniškai 8 CHF žmogui (CHF - Šveicarijos frankas, kursas 2,82 LTL/CHF) + 9 CHF už keturvietę palapinę, taigi 35 LTL/žmogui/nakvynei. Nakvojant 7 naktis, gaunasi 245 LTL/Žygiui. Sakyčiau visai pakenčiamai, kaip vienai brangiausių šalių pasaulyje... Beje, nereiktų pamiršti ir nemokamo stovyklavimo atokiose vietovėse, apie tai žmonės diskutavo štai šiame forume, o
Lonely Planet gidas rašėCOLONFree camping is not strictly allowed and should be discreet, but it is perfectly viable in the wide open mountain spaces, and is fairly common in places like Ticino. If the police come across you, they may not do anything (especially if you've been responsible with your rubbish) or they may move you on. A fine is theoretically possible. Farmers might let you pitch on their land - but ask first.
Taigi, reikia tik gerą maršrutą susidaryti. Jenins priklauso didžiausiam pagal plotą Šveicarijos Graubünden (angl. Grisons) kantonui, kurių iš viso yra 23 + 3 puskantoniai. Jame įsikūręs vienintelis Šveicarijos nacionalinis parkas ir apskritai naudingo ploto jame tik 30% teritorijos - viskas vien kalnai ir miškais apaugę upių slėniai (1, 2, 3, 4) - ne be reikalo čia kažkas pasirinko vietą Tolkino muziejui - Naujoji Zelandija Nr. 2! \:D/

Sakoma, jog Šveicarijoje maistas brangiausias Europoje, tačiau supermarketuose žyginiai produktai, kiek mačiau youtubėje, kainuoja 0-3 kartus brangiau nei pas mus Lietuvoje. Taigi, galima daryti prielaidą, jog Lietuvoje išgyvenant žygio metu už 100 LTL per savaitę (be alkoholio), Šveicarijoje tai atsieitų 300 LTL. Pridėjus dar muziejų ir kitų objektų lankymo bei galimas transporto išlaidas visa kelionė ne studentams važiuojant autobusu gali kainuoti nuo 1500 LTL iki kokiu 1800 LTL. Skrendant lėktuvu per Vokietiją: 1950 - 2250 LTL. Kaip savaitės pasibastymui po Šveicariją aplankant naująjį Tolkino muziejų, taip dar kartu pažymint ir jubiliejinį TL vasaros žygį - man tinka!!! 8)
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

Re: Tolkino muziejus Šveicarijoje

#3 Standartinė Aldarion » 06 Sau 2012, 01:00

Laiquai pasiūlius, dar įvertinau ir galimybę nusigauti iki Šveicarijos automobiliais, tiek nuomotais, tiek nuosavais. Tokio keliavimo būdo privalumas ne tik mažesnė kaina (žr. žemiau), bet ir galimybė pakeliui aplankyti daugybę objektų, sustoti bet kur, kur tik širdis geidžia. Galėtume tokiu būdu netgi aplankyti ir Vokietijos tolkinistus (šveicarai, kiek skaičiau išsiskirstė dar 2006 metais...).

Kelionės kaina individualiu transportu labai priklauso nuo važiuojančiųjų skaičiaus. Kol kas darau prielaidą, jog mūsų važiuos ne mažiau dviejų ir ne daugiau dešimties žmonių. Galimi trys variantas:
 • d) nuomotis devynvietį mikroautobusą (privalumas, visi važiuotume vienoje mašinoje, jokio skaidymosi, esant daugiau 5 žmonių vis tiek tereiktų vieno vairuojančiojo);
  e) nuomotis lengvąjį/lengvuosius automobilius (esant daugiau 5 keliaujančiųjų, nuomotumėmės du automobilius, tad vienam kelyje sugedus, turėtume antrąjį, tačiau trūkumas, jog važiuojant dviem automobiliais, reikia dviejų vairuotojų vienu metu);
  d) važiuoti nuosavais automobiliais (viskas tas pats kaip e varianto atveju, tačiau jei automobilių savininkai už automobilių naudojimąsi imtų tik amortizacijos mokestį, apie 10 LTL/100 km, t.y. 440 LTL už visą kelionę neskaitant kuro, būtų galima dar šiek tiek papildomai sutaupyti).
Skaičiavimuose naudojamos prielaidos:
 • Kelionės trukmė (nuo išvykimo iš Vilniaus iki grįžimo į jį) - 10 dienų.
  Bendras vieno automobilio nuvažiuojamas atstumas - apie 4400 km (įskaičius 700 km važinėjimą pačioje Šveicarijoje);
  Mikroautobuso (Opel Vivaro) kuro (dyzelino) sąnaudos - 7,6 l/100 km.
  Lengvojo (Renault Scenic) automobilio kuro (dyzelino) sąnaudos - 6 l/100 km.
  Dyzelino kaina - 4,4 LTL/l.
  Mikroautobuso nuomos kaina - 180 LTL parai.
  Lengvojo automobilio nuomos kaina - 110 LTL parai.
  Nuosavo automobilio amortizacija - 10 LTL/100 km.
Rezultatai: 10-ies dienų kelionės išlaidos transportui, LTL/žmogui
Paveikslėlis

Nuomojantis automobilius 16 dienų, sutaupoma po 20 LTL nuo kiekvieno automobilio per dieną, t.y.:
 • Mikroautobuso nuomos kaina - 160 LTL parai.
  Lengvojo automobilio nuomos kaina - 90 LTL parai.
  Taip pat galima daryti prielaidą, jog nuvažiuotas atstumas išliktų nepakitęs, nes vistiek tas papildomas dienas žygiuotume pėsčiomis.
Rezultatai: 16-os dienų kelionės išlaidos transportui, LTL/žmogui
Paveikslėlis

Kaip matome, pigiausia būtų važiuoti 5-iems arba 10-iai žmonių nuosavais automobiliais. Kita vertus, nebūtinai tokių automobilių atsiras, tad vertėtų panagrinėti ir nuomos variantus. Šiuo atveju pigiausia yra važiuoti 9-iems žmonėms mikroautobusiuku. Skamba šauniai - devyni tolkinistai 16-os dienų kelionėje vienu mikroautobusiuku! \:D/ Jei atkreipsit dėmesį, skirtumas vienam žmogui tarp 10-ies ir 16-os dienų kelionių yra tik +85 LTL, kitaip tariant 16-os dienų kelionės transporto išlaidos važiuojant 9-iems žmonėms nuomotu mikroautobusiuku yra tik 23% didesnės nei tokios pačios, tik 10-ies dienų kelionės. Mikroautobusiuką verta nuomotis, jei mūsų važiuoja 6 ir daugiau, nes esant jau tik 5-iems keleiviams, mirkroautobusiuko kaina stipriai viršija lengvojo automobilio kainą. 5-ių keleivių atveju, mikroautobusiukio kaina jau beveik prilygsta ir kelionei autobusu, tad kažin ar toks komfortas pasiteisintų?

Pamėginau įvertinti ir visos kelionės kainą.
 • 10-ies dienų kelionės atveju turėtume 7 nakvynes ne automobiliuose, tad išlaidos joms, jei nakvotume kempinguose - 245 LTL/žmogui.
  Praktiškai visą maistą galėtume vežtis iš Lietuvos, tad ir šioje eilutėje stipriai susitaupytų - 143 LTL/žmogui.
  Išlaidos objektų lankymui - 150 LTL/žmogui.
  Nenumatytos išlaidos - 100 LTL/žmogui.
  Išlaidos viešajam transportui - 0 LTL/žmogui.
Rezultatai: Pilna 10-ies dienų kelionės kaina, LTL/žmogui
Paveikslėlis
 • 16-ies dienų kelionės atveju turėtume 13 nakvynių ne automobiliuose, tad išlaidos joms, jei nakvotume kempinguose - 455 LTL/žmogui.
  Išlaidos Lietuviškam maistui - 229 LTL/žmogui.
  Išlaidos objektų lankymui - 200 LTL/žmogui.
  Nenumatytos išlaidos - 100 LTL/žmogui.
  Išlaidos viešajam transportui - 0 LTL/žmogui.
Rezultatai: Pilna 16-os dienų kelionės kaina, LTL/žmogui
Paveikslėlis

Matome, jog nakvojant 7 naktis Šveicarijoje (10-ies dienų kelionės atveju), vietoj 1500-1800 LTL/žmogui kainuojančios kelionės viešuoju autobusu, galima tiek pat laiko pakeliauti tik už 1000 LTL/žmogui, jei važiuotume 9-iese nuomotu mikroautobusiuku ar nuosavais automobiliais. Apskritai važiuoti viešuoju autobusu apsimokėtų tik tuo atveju, jei į šią kelionę važiuotų 2 žmonės, visais kitais atvejais individualus autotransportas kelionės kainą sumažina 100-u (važiuojant 3 žmonėms) ar net 800-iais šimtais litų žmogui (važiuojant 9 žmonėms).

Ilginant kelionės laiką iki 16-os dienų, natūraliai didėja visų išlaidų sumos, tačiau žvelgiant į šiuos pokyčius santykinai (LTL/papildomai dienai), bent jau man asmeniškai tikrai tik didėja noras užsibūt ilgiau. Pavyzdžiui, važiuojant 9-iems žmonėms, 10-ies dienų kelionės išlaidos yra maždaug 100 LTL/žmogui, tuo tarpu kiekviena papildoma diena tekainuoja po 72 LTL/žmogui. Iš tai galima dar stipriai sumažinti (35 LTL), kaip jau minėjau praeitoje žinutėje, nakvojant atokiose kalnų vietovėse nemokamai :).

Taigi, ši kelionė gali būti tikrai labai nebrangi, įkandama kiekvienam. Tampykim ir mąstykim iki kitos žiemos, kuomet jau reiks dėliotis viską konkrečiai ir tiksliai! :)
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Re: Tolkino muziejus Šveicarijoje

#4 Standartinė Laiqualasse » 06 Sau 2012, 01:46

Ačiū už visus šituos įvertinimus. Pora pastabų:

1. Lengvajame automobilyje greičiausiai bus santykinai mažiau vietos bagažui, nei autobusiuke.
2. Maistui visgi skaičiuočiau daugiau išlaidų, nei tik 15 Lt/žmogui/dienai. Beje, ar nėra kokių apribojimų dėl maisto produktų įvežimo į Šveicariją? Problemų nebūtų?
3. 16 dienų yra daugiau nei dvi savaitės, gali būti potencialių dalyvių, kurie tiek ilgai neištrūktų iš darbo. Jau ir 10 dienų yra pakankamai nemažai, realiai reiktų imti 2 savaičių atostogas (ypač jei pridedame dieną išsimiegojimui po žygio).
4. Šveicarijoje yra nauja tolkinistų organizacija, jie (bent iš dalies) ir rūpinasi šituo muziejumi. Tinklalapio kol kas, atrodo, neturi. Susisiekti su jais ir apsilankyti pakeliui būtų visai įdomu. Kai artės šitas laikas, pasikalbėsiu su pažįstamais vokiečiais, gal kažką suderinsim.

Šiaip aš tokiai kelionei pasirašyčiau (mikriuku 10 dienų), nors, žinoma, viskas dar gali priklausyti nuo mano darbo sąlygų kitą vasarą.

Dar tokia idėja - jei matysim, kad mūsų susirenka mažai, pakalbinsiu latvius/estus; estai pernai planavo nuomotis autobusiuką ir aplankyti keletą kitų tolkinistų bendruomenių, bet tie jų planai sužlugo. Gal nesužlugs kitąmet :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Alo-easy
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 1
UžsiregistravoCOLON 21 Geg 2013, 10:04

Re: Tolkino muziejus Šveicarijoje

#5 Standartinė Alo-easy » 21 Geg 2013, 10:09

Sveiki, tai ar planuojate kelionę šiais metais? Jei taip ar turite transportą ar planuojate naudotis automobilių nuoma užsiimančios kompanijos paslaugomis? :) domintų galimybė prisijungti prie Jūsų.

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

Re: Tolkino muziejus Šveicarijoje

#6 Standartinė le_golas » 21 Geg 2013, 10:22

Alo-easy rašėCOLONSveiki, tai ar planuojate kelionę šiais metais? Jei taip ar turite transportą ar planuojate naudotis automobilių nuoma užsiimančios kompanijos paslaugomis? :) domintų galimybė prisijungti prie Jūsų.
Labas!

Šią vasarą jau tikrai nebekeliausim, ji užimta daugybe senų ir naujų tolkinistinių renginių bei veiklų (vienas jų - čia, galbūt sudomintų prisijungti? :) ). Kadangi muziejaus ekspozicija ilgalaikė, kada nors ateityje vis tiek tikimės aplankyti, bet, manau, tikrai ne šiemet.
What have I got in my pocket?

BUTTON_POST_REPLY