Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 12 Gru 2018, 06:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 71 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 10:29 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Neišmanau, bet rodos yra tokia tendencija, jog fantazė, metalas, drakonai ir kt. dažnai aptinkami kartu. Ar čia kažkokie priežastiniai ryšiai yra, ar tik šiaip koreliacija - nežinau. Galima spėti, jog, tarkim, repą dainuojantiems žmonėms dėl jų subkultūrinės aplinkos JRRT kūryba nėra taip aktuali.

Na, bet koks Tolkien Ensemble ar Finrod Zong - tikrai ne metalas. Kaip ir pora tonų elforusiškų romansų, aptinkamų, pvz., Ardoje ant Kuličkų.
Корабли, парусов ваших гордых размах
До сих пор вас невидевшим сниться...

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 17:40 
Atsijungęs
Lietė Žiedą

Folkas rašė:
Kodėl yra tokia tendencija, kad muzika kuriama Viduržemės tema yra metalas su visom jo atsakom... Kažkokiam puslapy radau belekiek daug grupių, grojančių fantasy metalą visokį kokį ir iš jų tikrai nemaža dalis JRRT kūryba naudojasi. Bet kodėl būtent METALAS?

Galbūt metalhead'ai, nebūdami išrankūs, pradeda ieškoti įkvėpimo Tolkien'o kūryboje būtent dėl to, jog prieš juos tai jau darė kiti (o patys pirmieji greičiausiai augo kažkelintosios Tolkienmanijos laikais, todėl nieko nuostabaus, kad pradėjo groti ta tematika). Galbūt tai garantuoja tegu ir mažą, tačiau vis kažkokį fanų ratelį, juk Tolkien'as tam tikrame žmonių sluoksnyje veikia, kaip itin galinga reklama. Galbūt jie iš tikrųjų mėgsta Tolkien'ą, tačiau interpretuoja jį kiek kita linkme nei, tarkim, aš.
Matau, jog neatsakiau į klausimą, o tik pakartojau, ką kolega sakė :roll:
Na iš tikrųjų Indraja greičiausiai teisi - tai ta pati subkultūra, bent jau dažnai fantasy (o Tolkien'as - prioritetinė fantasy) ir metalas suplakami į vieną.
Deja, manau, kad fantasy (ar "fantazės" - geras žodis :wink: ) metalas gana prastai reprezentuoja viduržemės dvasią. Tačiau negalėčiau tvirtinti, jog ir medieval muzika ar bet kokia kita yra būtent tai, kas atitinka tą dvasią.
Manau, daug priklauso nuo muzikos klausytojo ir nuo to, kokią muziką jis mėgsta.

P.S. Indraja, repas nėra dainuojamas, IMHO, tai tik ritmingas kalbėjimas ar šūkavimas ar netgi linčiavimas, atsižvelgiant į patį tekstą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 17:51 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

BirdOfPrey rašė:
Galbūt jie iš tikrųjų mėgsta Tolkien'ą, tačiau interpretuoja jį kiek kita linkme
...metalas gana prastai reprezentuoja viduržemės dvasią...

Bet sutik, kad ORKŲ DVASIĄ metalas reprezentuoja gerai.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 18:22 
Atsijungęs
Lietė Žiedą

je je, sutinku :D , tačiau tai tik orkai... orkai neturėtų tapti Viduržemės metonimija.
Dažniausiai metalas tai pyktis, agresija, klyksmai, krioksmai... brutalumas, nieko neprikiši - orkiškas stilius. Tiesa, egzistuoja ir 'tamsiųjų' elfų metalas :D ... Matyt apie tokį čia ir buvo užvesta kalba...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 18:26 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Folkas rašė:
Bet kodėl būtent METALAS?

Atsakymas paprastas: o kodėl gi NE? :p

Jei rimčiau, tai kosmologija, mitologija yra nuo seno Europos metalistų mėgstamos temos (amerikonai paprastai kriokia apie alų, kortas ir egzistencializmą). Negaliu pasakyt, kodėl apie tai, o ne apie meilę tarp neužmirštuolių, bet taip jau yra. O Tolkienas su savo meistriškai sukurtu pasauliu taip ir prašosi apdainuojamas...arba apkriokiamas. ;)

Beje, drakonai ir pilys yra power metal trademarkas. Griežtesnės metalo atšakos užsiima ne tokiais romantiškais dalykais (žemiau pateikiu gana tikslią diagramą -- DĖMESIAUS! Yra nenormatyvinės leksikos, forumo vaikučiai, štiš!)

Įsivaizduokit situaciją: Pilies viršūnėje vargsta princesė, saugoma pikto didelio drakono. Štai kaip su situacija išsispręstų įvairiais muzikos stiliais.

Power Metal
Veikėjas atvyksta pilin ant sparnuoto balto žirgo, pabėga nuo drakono, išvaduoja princesę ir jie abu keliauja į tolimus tolius užsiimti meile.
True Metal
Veikėjas atvyksta pilin, kardu nugali drakoną. Po to, visas nutaškytas drakono krauju, padaro princesę.
Thrash Metal
Veikėjas atvyksta pilin, nugali drakoną, išgelbsti princesę ir išdulkina ją.
Heavy Metal
Veikėjas atvyksta pilin ant Harley Davidson, užmuša drakoną, išgeria porą bokalų alaus su princese ir tada jie užsiima seksu.
Folk Metal
Veikėjas atvyksta pilin su keliais draugais, kas groja akordeonu, kas smuiku ar kt. keistenybėmis. Drakonas prisišoka ir užmiega, o chebra išvyksta. Be princesės.
Viking Metal
Veikėjas atvyksta pilin laivu, kirviu nudubasina drakoną, išverda ir suvalgo, išprievartauja princesę, apiplėšia pilį ir viską padega prieš išplaukdamas atgal.
Death Metal
Veikėjas atvyksta, užmuša drakoną, išdulkina princesę, užmuša ją ir išvyksta.
Black Metal
Jis pasirodo iš rūko aušrai brėkštant, užmuša drakoną, pasmeigia jį ant baslio prieš pilį. Išdulkina princesę per užpakalį, papjauna ją savo durklu ir satanistiniam rituale išgeria jos kraują prieš ją nužudydamas. Atradęs, kad ji nebuvo nekalta, pasmeigia ant baslio šalia drakono.
Grindcore
Veikėjas atvyksta pilin, užmuša drakoną, užlipa į bokštą, išdulkina princesę ir užmuša ją. Po to vėl išdulkina. Tada padega ir vėl išdulkina.
Doom Metal
Veikėjas atvyksta pilin, įvertina drakono dydį, užsidepresuoja ir nusižudo. Drakonas suvalgo jo lavoną, o paskui ir princesę.
Nu Metal
Veikėjas atvyksta pilin, giriasi koks jis krūtas ir aiškina drakonui, kad tuoj tuoj padarys. Drakonas jį negailestingai sudubasina ir tenka bėgt kaip primuštam šūdžiui. Bebėgdamas atranda princesę ir papasakoja jai viską apie savo nelaimingą vaikystę, princesė trenkia jam antausį ir eina ieškoti Heavy Metal bičo. „Nu“ bičas išgeria prozako ir eina įrašinėti „Greatest Hits“.
Classic Rock N’Roll
Veikėjas atvyksta pilin ant motociklo, rūkydamas kasiaką, pasiūlo drakonui, kuris pasirodo esantis visai fainas bachūras ir geras draugelis. Po to apsistoja nuošaliam sodo kampelyje su princese ir po daug daug sex, drugs and rock n’roll subloguoja nuo LSD ir uždūsta savo vėmaluose.
Punk
Veikėjas atvyksta pilin, meta akmenį į drakoną, pabėga. Tada nupaišo anarchistų ženklą ant pilies sienos, padaro princesei skiauterę ir atidaro komiksų krautuvikę vienam pilies koridoriuje.
Hardcore
Veikėjas atvyksta pilin, visaip išsipisinėdamas ant skateboardo, bet prie pilies durų vyšibala paprašo paso ir neileidžia dėl nepilnametystės. Pasipūtęs veikėjas dar biškį paišsipisinėja su riedlente, sakydamas, kad princesė per daug pižonė tokiam alternatyviniam bičui kaip jis.
Progressive Metal
Veikėjas atvyksta pilin, sugroja 26 minučių gitarinį solo ir drakonas nusižudo, neištvėręs nuobodulio. Tada veikėjas eina pas princesę ir sugroja jai solo, demonstruodamas visą tą grojimo techniką, kurią išmoko per paskutinius metus konservatorijoj. Princesė skubiai pabėga ir ieško Heavy Metal bičo.
Hard Rock
Veikėjas atvyksta pilin raudonu kabrioletu, kuriam tupi dvi papingos blonodinės, gerdamas Jack Daniels iš butelio. Tada papjauna drakoną peiliu ir apturi orgiją su princese ir blondinėmis.
Gothic Metal
Veikėjas atvyksta pilin apsirėdęs madingiausiais gotiškais apdarais a la Kameloto dvaras, bet nėra įsitikinęs, ar jis nori mušti drakoną ar ne, ar jam patinka princesė ar ne, ir tokių abejonių kamuojamas jis stovi, apžavėtas pirmos pasitaikiusios gėlės pilyje, kol netrukus apserga ir numiršta.
Glam
Veikėjas atvyksta pilin, drakonas taip žvengia, kad veikėjas netrukdomas praeina pas princesę, nugvelbia jos lūpdažį ir plaukų laką, tada įkalba drakoną nudažyti pilį ružavai ir nusipurkšti žvynus blizgučiais.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 19:47 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Nu geeeeeeras, Shly :weedman:
Tiesą pasakius, ir man kildavo panašus klausimas - na kodėl gi būtent metalas ir, kaip draugų tarpe sakom, visokios mergelės ilgom suknelėm? Bet aš nerandu atsakymo iki šiol, juo labiau, kad man asmeniškai tokia muzika nelabai limpa prie širdies. Man daug artimesnė britų roko muzikos kultūra (kur kas labiau akį ir ausį traukia koks nors išblyškęs britas negu tvirtas ilgaplaukis skandinavas) . Ir šiaip įdomu - ar muzika turi įtakos tam, kokią literatūrą skaitom, ar atvirkščiai. Tarkim, ar ką nors iš jūsų Tolkino knygos paskatino susidomėti metalo muzika? Man, pvz., kad ir kaip ieškojau kažko, kas atitiktų Viduržemės dvasią, metalas nepasirodė tinkamiausia jos išraiška. Aš labiau linkstu prie klasikos :-k

Paskutinį kartą redagavo Toma 17 Kov 2006, 21:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 20:05 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Aha... Man irgi Viduržemė man asocijuojasi su klasika... :-({|= Nesiginčiju, gal kokių metalo elementų ir yra tačiau... tai tik mano asmeninė nuomonė. :wink:

P.S. Shly, nu čia pavarei :supz:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 20:56 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Niekad neteko susimąstyti šita linkme - turbūt man, kaip metalgalviui tolkinistui, viskas taip gražiai dera, kad net nesinori galvoti, jog gali būti ir kitaip :) Bet anyway - dėl bendrųjų dalykų pritariu jau išsakytoms shlykshtuko ir Indrajos nuomonėms.
Dar vienas dalykas - tiek fantazė, tiek metalas yra alternatyva visam tam *censored* *censored* *censored*, kas yra populiaru. Labiau civilizuotame pasaulyje gal ir ne taip ryškiai, bet mūsų bananų respublikoje - tikrai taip. Dar viena tokios alternatyvos rūšis - tikslieji mokslai. Iš asmeninės patirties - fizikų, metalistų ir fantastų aibės sutampa maždaug 90% savo narių. Galbūt taip yra todėl, kad su kitokiais nedaug tenka bendrauti ir gal tai visiškai subjektyvi patirtis, bet taip jau yra.

Taisa: Prie shly pateikto sąrašo galima pridėti vieną nemuzikinį:

RPG žaidėjas užmuša princesę (jos vis tiek niekad nesupras RPG), o drakoną apeina išmetęs aukštą move silently.

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 21:24 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

SHLY :!: :sm9: :sm10: :supz:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 21:54 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Ačiū už pamoką, shly :p :prayer:

Šiaip galiu iš savo kaip visada snobiškų neprofesionalios muzikantės pozicijų pasakyti, kad, mano nuomone, melodingas metalas visai tinka iliustruoti kai kurioms Tolkino temoms, bet dauguma atlikėjų, kuriuos girdėjau (jei negirdėjau tų, kurie daro gerai - praneškit), turi didelę bėdą. Instrumentuotę. Gerai jau gerai, juk prisipažinau, kad esmi snobė ir visi puikiai žinot, kaip aš visada niurzgu dėl sintezatorių, bet šitos savo pozicijos nekeičiu ir nekeisiu. Man labai jau rėžia ausį, kai smuikai ar, dar blogiau, chorai imituojami sintezatoriais. Kartais, kaip pvz. Blind Guardian atveju, gabalas labai gerai skambėtų, bet čia įmetami sintezatoriniai chorai ir... fe. Nu negaliu klausyt :? Kai visa tai užmušama kriokimų, dar pusė balrogo, bet kai išeksponuojama viešai... ne, ačiū. O va kai nepatingima paimt tikrus dainininkus ar orkestrą, tai gali klausytis neatsiklausyti.

Tikra muzika valdo. Elektroninė muzika valdo tik kai ji neimituoja neelektroninės.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 22:54 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Gerai tau (o gal ir negerai), kai tavo ausis skiria sintezatorių skleidžiamus smuikų ar pan. garsus nuo tikrų. Ok, choro imitaciją ir aš atskiriu, bet instrumentų - tikrai ne. :)

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 22:57 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Ir aš ne visada, būna gi kad žmonės gerai užmaskuoja :) Bet ne apie tai kalba. Kalba apie tai, kad kai kurios grupės pakeltų savo vertę ir tokių kaip aš akyse, jeigu, vaizdžiai tariant, siūlytų publikai ne sintetinius, o normalius pomidorus. Tuomet ir publika tikrais mėtytųsi. :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 01:40 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Na, aš nors ir 'metala galva', bet man prie Tolkieno klasika irgi dera labiau. Vienok klasika klasikai nelygu. Pvz., koks Mocartas visai netiktų, o Griegas - netgi labai. :mrgreen:

Laiqua, čia koks nors roque character 'move silently' ridentų, o va barbaras taigi eitų kaip vikinginis metalistas. :D

Man elektronika metale netrukdo, jeigu ja nepiktnaudžiaujama - kaip pas Therionus (kurie chorus su savim tamposi kuo tikriausius, beje 8) )

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 16:51 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Gerai pavarei, shly! :D
O metalas man prie fantasy dar ir kaip tinka.Aisku, ne bet koks, bet, sakykim, power metal.O elektronika man dazniausiai netrukdo.Na, kartais jos per daug, bet siaip neerzina.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 22:08 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Tiesą sakant, tikri elfai (o turbūt ir hobitai, ir dauguma žmonių, ir dvarfų) iš JRRT įsivaizduotosios Viduržemės nuo metalo tiesiog pakrauptų. (JRRT net berods džiazą laikė jau nei šiuo, nei tuo, kur ten metalas :lol: ). Bet, nors taip manau, man metalinės ar šiaip rokerinės noldų interpretacijos gerai atspindi jų - maištininkų, kovotojų - dvasią. Tiesiog tai tarsi "vertimas" į šiuolaikinę "kalbą".

[Reklama]O šiaip man labai elfiškai Ženklo × grupės kompozicijos skamba...[/Reklama]

Cituoti:
Tarkim, ar ką nors iš jūsų Tolkino knygos paskatino susidomėti metalo muzika?
Knygos - ne, tolkinistai - taip :)

Sintezatoriai? Ir neskiriu, ir nekliūna. Šiek tiek kliūna tik pati internetu platinamų įrašų kokybė.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2006, 12:45 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Elektronika - elektronikai nelygu. Juolab, kad dabartinė - labiau klubinė, supopsėjusi. Rimtos formos kūrinių pasitaiko labai retai.
Pavyzdžiui man - iki šio - Rick Wakeman "Jorney to the center of the Earth" - išlieka tokios muzikos etalonu. Arba Isao Tomito Debiusi kūrinių interpretacijos sintezatoriumi.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Kov 2006, 00:49 
Atsijungęs
Lietė Žiedą

Šlykštuko sąrašas :D be komentrarų.
Sintezatoriai - dažna metalistų ekipuotė, lygiai taip pat dažnai jie nemoka jais naudotis. Tas nemokėjimas neretai užkliūna ir nuvilia, ypač, kai teko girdėti albumų, kur grojama tikru smuiku :shock:
SG teisus, elektronika - plati savoka... Jei 'elektronika' paprasčiausiai vadinsime sintezuotus garsus, tai tuomet bet koks popselis per radiją yra iš dalies elektronika. 'Tikroji' elektroninė muzika gali varijuoti nuo aukšto lygio kūrybos, lygiavertės geriausiai gyvai muzikai, iki klubinio šlamšto, apie kurį taupumo sumetimais nesakysiu nieko :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Kov 2006, 16:17 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Aš nekalbu apie elektroninę muziką apskritai, kaip sakiau, jei ji gera, neturiu nieko prieš. Ypač mėgstu Glassą, bet čia jau kita tema... Aš turėjau omeny būtent tas prastas imitacijas, kurių metale, kaip man pasirodė, gausu. Na, bet susišnekėjom, tai nesvarbu ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Bir 2006, 20:16 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Opera "Leithian".

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Bir 2006, 20:34 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

O... Būsim dėkingi mokantiems siųsti :wink:
Cituoti:
is used by permission
- Ooo! O juk prieš porą metų baletui teisių nedavė...

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 71 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007