Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 18 Spa 2018, 14:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ligos istorija
StandartinėParašytas: 06 Kov 2004, 22:36 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Žiedo užburtųjų ligos istorijos

Bird of Prey

Užsikrėčiau sunkiai, bet kartą susirgęs šiuo virusu, manau niekada nepasveiksiu.
Tai va, mano dėdė padovanojo dvi pirmąsias ŽV dalis keturioliktojo gimtadienio proga, aš tada buvau girdėjęs apie ŽV, kaip apie labai įžymų kūrinį pavergusį visą pasaulį. Tačiau atsitiko kai kas nenumatyto - aš sugebėjau peskaityti tik iki tos vietos, kur žiedo brolija stovi prieš Morajos (Morijos) duris ir galvoja, kas per velniava užrašyta ant tų durų... Na ne, pagalvojau aš, jeigu visas kūrinys toks, tai aš neturiu tam laiko. tada padariau didelę klaidą, kurią supratau tik po pusantrų metų.
Taigi tuo metu, kai išėjo trečia ŽV dalis ir jau buvo girdėti filmo atgarsiai, aš griebiau Žiedo broliją ir pradėjau skaityti nuo tos pačios vietos kur buvau numetęs. Žinoma baisiausiai susižavėjau ir pergraužiau Dvi tvirtoves per savaitgalį. Jau buvau nusipirkęs Karaliaus sugrįžimą, kurį patvarkiau dar greičiau. Paskui žiūrėjau kino teatruose pirmas dvi filmo dalis, svajojau apie DVD extended version (ir dabar tebesvajoju ). 2003-iųjų pavasarį iškaulijau iš tėvo angliškas knygutes, kurias dabar taupau literatūros badmečiui. Šiuo metu užsiimu filmo laukimu, į premjerą neisiu, bet iškart po naujų lėksiu iškoręs liežuvį.
Propaganda, šantažu ir maldomis artimųjų ir draugų atžvilgiu bandžiau užsiimti, bet tai beviltiška... Išsikovojau tik tiek, kad veduosi motiną į filmus). Tokia štai istorija.

Aiquen

O mano liga prasidėjo taip- kai buvau dar visai bamblė, pamačiau filmą "Begalinė istorija". Filmo pradžioje pagrindinis herojus vardino savo mėgstamiausias knygas, tarp jų paminėjo ir "ŽV". Tada žūt but užsikepiau perskaityti visas suminėtas knygas- ir perskaičiau. Visas, išskyrus Žiedų valdovą, nes niekur negalėjau gauti... O gal dar lietuviškai ir išleista nebuvo? Nežinau. Anyway, "Žiedo broliją" į rankas pirmąkart paėmiau tik sulaukusi dvidešimties- ir iškart supratau, kad nebegalėsiu gyventi be Tolkieno. Pirmas dvi dalis įveikiau per dvi naktis, trečiajai perskaityti sugaišau irgi ne daugiau laiko... Silmarilioną skaičiau kiek ilgiau ( nes rusiškas leidimas pasitaikė ) , o "Hobitą" perskaičiau patį paskutinį. Dabar maždaug kas trys mėnesiai vėl viską urmu perskaitau... O filmo abiejų dalių Extended version žiųriu beveik kasdien, priklausomai nuo nuotaikos.... Kiekvieną frazę, judesį ar garselį mintinai moku... Mačiau ir tą seną "multiką", bet nepatiko.
O būti ligos platintoja man nesiseka. Tiesa, mama jau peržiūrėjo abu filmus, gal po kokius tris kartus. Ir knygą baigia skaityt Gal iki Velykų ir pabaigs. O draugai laikosi tokio požiūrio- filmą pažiūrėjau, patiko, knygą kada nors perskaitysiu... Gal...

Gutruna

Aš tai dažnai matydavau knygą su keistu išsišiepusiu žmogeliu su deimantuku rankoj (tai buvo Hobitas) padėtą lentynoj, nes brolis buvo rimtai susirgęs tolkinizmu. Aš nuo jo paskui ir užsikrėčiau. Vieną kartą Hobitą paėmiau, pavarčiau ir... padėjau atgal... Nežinau po kiek laiko vėl sugalvojau ją paimti ir nuo to laiko nebesiseka išimti jos iš galvos) Kai perskaičiau TTT, tai ROTK dar nebuvo išleista lietuviškai. Apsižliumbt galima, kokioj vietoj TTT baigiasi...
Kitus užkrėst, galima sakyti, visai sekasi, nors "aukų" dar ne ypač daug.
<…>
Ši liga kartai pasireiškia labai įdomiu pavidalu, nes matau LOTR vardus ir frazes ten, kur jų nėra. Pvz, cheminis elemantas aragornas, o ne argonas. Prieš pora dienų beveik aiktelėjau, kai pasirodė, kad lentynoj pamačiau knygą "Lietuvos goblinai".... Deja, ten buvo "Lietuvos gobelenai"

Zaegin

kaip zhinia, kadaise lietuviskai pasirode "Hobitas", tai nuo jo ir pradejau... is pradziu man ta knyga pasirode gan juokinga ir vaikiska, bet gal tik del to, kad as tada jos tiesiog nesupratau....
paskui lietuviska pasirode FotR, kuria nupirkau savo draugui kaledu proga berods, paskui pasiskolinau ir... negrazinau negrazu is mano puses, bet...
likusias dalis pirma syki skaichiau rusishkai, kazkoks Kauno pankas paskolino man LotR 3 dienom... shi karta teko grazinti...
Pamazu susipirkau lietuviskai likusias LotR dalis, bei galu gale gavau artipilni leidima rusishkai - shi karta irgi nuosava.
O tolkienizmu uzkrechiau tik viena zmogu kazkaip... niekas daugiau nepalkiuvo ant mano meskeres...

Lady of the Rings

Man ŽV rekomendavo draugė. Sakė, kad knyga labai gera. Perskaičiau kokius 9 ar 10 psl ir numečiau, bet po poros savaičių prisiverčiau skaityt toliau, nes jau greit reikėjo į biblioteką gražint. Nu kaip atsisėdau, taip ir iki Lorieno perskaičiau. sekančią dieną baigiau ir nuėjau TTT ir RotK pasiimt. Tas irgi greit perskaičiau. Po kelių mėnesių nusipirkau FotR VHS, o šią vasarą ir Extended DVD. Kadangi vos ne kasdien žiūrėdavau FotR, mano šeimos narius tai labai nervindavo (ypač kai sakydavo "O, naujas filmas!"). 7 klasėj mokiausi popietinėj pamainoj, tai primelavau lietuvių mokytojai, kad tik galėčiau išsprukt į išankstinį TTT seansą
P.S. Vienas toks klasiokas mane nebe normaliu vardu o netgi kartais elfe vadina

Laiqualasse

Hmm... 'Hobitas' mano namuose atsirado greičiausiai dar prieš mane patį. Bet ne nuo jo pradėjau savo Tolkinizmo istoriją. Kažkada, būdamas gal 5-ių metų, mėginau jį skaitytį (juk ten parašyta, kad knyga skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams), bet visai nepatiko, taigi numečiau į šalį.
8-oje klasėje (t.y. prieš beveik 3 metus) vienas klasiokas pasiūlė perskaityti ŽV. Perskaičiau. Patiko. Labai patiko. LABAI patiko. Pasiskolinau ir antrą dalį (pirmąją perskaičiau per porą savaičių, antrąją - per porą dienų). Po pusmečio pasirodė ir 'Karaliaus Sugrįžimas'. Nusipirkau jį praėjus maždaug trims valandoms po pasirodymo, perskaičiau per kelias dienas... Tada galų gale perskaičiau ir Hobitą.
Prieš metus įsigijau 'Silmarillion', skaičiau daug ilgiau nei ZV, bet taip pat įveikiau. Dar teko perskaityti 'Lost Tales 1'.
Ligos simptomai - jei būtų šiek tiek daugiau laiko, turbūt jau visai pusėtinai kalbėčiau Quenya ir Sindarin. Bet laiko trūksta... Taip pat moku rašyti runomis (Moon runes, ne Cirth Daeron) bei Tengvomis (Feanor's stiliumi, Sindarin dar ne). Labai patogu darytis špargalkes.

Indraja

"Hobitą" perskaičiau septynerių (mane bando įtikinti, jog jis man buvo skaitytas ir anksčiau). (Angliškai vis neprisiruošiu...) Įspūdis buvo keistas: įdomu, tačiau tamsu ir slogu. Gal todėl, kad tada labai bijojau vorų. Tėvas sako, kad stebėjosi, jog kažkas mažiems vaikams parašė tokią ganėtinai gąsdinančią knygą. Visgi tarp mano žaislinių žiedų buvo ir vienas iškritusia akute. Kai buvau didesnė, nutariau, kad fantasy knygų nemėgstu (nes perskaičiau porą nepatikusių ), o į tuometinius fantasy filmus iš vis negalėjau žiūrėti. Apie ŽV išgirdau, kai D. Britanijos gyventojai ją išrinko geriausia šimtmečio knyga. Perskaityti įtikino draugės nuomonė. Esu nepaprastai dėkinga Exon už patarimą skaityti būtinai originalo kalba (dabar tai kartoju visiems, kas tik klausosi). Taigi, kai buvau 18-os metų, tamsiais rudens vakarais ir naktimis skaičiau LotR. Pirmiausia įsimylėjau knygos kalbą - anksčiau nemaniau, kad anglų gali būti tokia išraiškinga (juokingiausia būna, kai pamatau kai kurių anglakalbių nepasitenkinimą būtent knygos kalba). Po poros mėnesių perskaičiau "Silmarillion". Dvejus su puse metų liga buvo latentinės stadijos - tik kartais netikėtai prisimindavau kokį skambų vietovardį ar apie ką nors pamanydavau, kad tai atrodo "elfiškai". Ir porą piešinukų pakeverzojau. Ūmi stadija prasidėjo pusmetį prieš pasirodant filmui, kai internete užtikau porą straipsniukų apie filmavimą. O po to radau ir visą didįjį internetinį tolkinistų judėjimą. Nutariau su knyga supažindint mamą ir ta proga ne iš eilės perskaičiau kokią pusę G&G vertimo į rusų kalbą. Po FotR filmo nulėkiau visko iš naujo skaityti angliškai. Po metų nutariau tėvams pademonstruoti FotR kompiuteryje, tačiau radau tik košmariškus titrus, kuriuos nutariau suredaguoti. Tada ir prasidėjo niekaip nesibaigianti sunkiausioji stadija, lydima kliedesių apie JRRT kūrinių vertimo koncepcijos sukūrimą... Po TTT - Silm antrą kartą, jau ne redaguoti, o savarankiškai versti titrai. "Lost Tales" pradėjau, bet kompiuteryje - niekaip nebaigiu. O galiausiai po ilgų paieškų aptikau šį forumą. Ir įsivėliau į tekstų rašymą svetainei. Spėju, kad neišsigydysiu visą gyvenimą...

Lothlorien Leaf

Hm... sakyčiau, mano liga kol kas sparčiai progresuoja.
"Hobitą" buvau pasiėmusi iš bibliotekos dar pradinėse klasėse, bet taip ir neperskaičiau - knyga pasirodė man pernelyg keista, apie kažkokį seneliuką gauruotomis pėdomis... ("Niekada nepamilčiau tokio personažo," - galvojau.)
O kai pamačiau knygyne "Žiedo Broliją", man buvo gal 16 ar 17, buvau girdėjusi iš anksčiau apie ŽV knygas (nors tik užuominas), pavadinimas mane intrigavo ir skambėjo kažkaip magiškai, be to, viliojo fantastika (persidavė genai iš tėvo pusės). Tad griebiu knygą ir tempiu namo.
Na, ir ką... skaitau, skaitau, skaitau... patinka... gerai, toliau skaitau, ryju... tebepatinka, nusiperku "Tvirtoves", bet skaitau vis lėčiau, lėčiau, lėčiauuuuu... nes pasiklystu vardų, vietovardžių ir Middle-Earth istorijos miške.
Padedu knygą į šalį, nusprendusi, kai bus laiko, pradėti iš naujo ir šį kartą skaityti atidžiau. O laiko neatsiranda ir neatsiranda. Užgriūna abitūra, stojamieji. Ir kiti rūpesčiai. O ŽV guli lentynoje ir dulka.
Draugė nusiveda mane į kinoteatrą. Ir pamatau LOTR reklamą. "E? Bus filmas?" Draugė džiaugiasi, nes mėgsta knygas. Aš - neskubu džiaugtis, nes visai praradau pasitikėjimą Holivudu. (o matau ekrane "New Line Cinema" logo). Kas jau kas, o Holivudas sugeba "patvarkyti" knygas... o man kažkaip nesinorėtų pamatyti žiaurų "Žiedų Valdovo" išniekinimą.
O sausį pamatau "Fellowship". Ir pasirodo, kad tai filmas, apie kokį metų metus svajojo, sapnavo, ilgėjosi mano romantinė dūšia. Žiūriu jį septynis kartus. Kliedžiu.
Po metų pasirodo "Towers". Nors siaubingai bijojau, kad filmas nebūtų prastesnis už pirmą (kaip taisyklė!), bet "Towers" netgi sugeba išstumti iš mano širdies "Fellowship". Žiūriu jį septynis kartus. LABAI LABAI kliedžiu.
...Tada išsitraukiau knygas iš lentynos. Perskaičiau iki galo. Žliumbiau ties Pilkaisiais Uostais. Bet filmai vis tiek kažkaip buvo svarbesni kol šią vasarą man į rankas pateko "Silmarillionas". Originalo kalba. Tai buvo KAŽKAS. Iki šiol neatsigaunu. Mano vaizduotė tada patyrė elektrošoką. Tiksliau: atradau Tolkieno Middle-Earth. Su visa jos erdve, amžiais ir begaliniais toliais.
Šiuo momentu pagaliau skaitau LOTR angliškai ir kaifuoju nuo kiekvieno žodžio. Kodėl to nepadariau anksčiau?! O mano vaizduotėje Frodo, Gandalf, Aragorn ir visa kompanija pamažu tolsta nuo filmo aktorių veidų. Nors tai nereiškia, kas filmus dabar mėgstu mažiau... bet jie tuoj pasibaigs, ir šiaip juos jau moku atmintinai, o knygas išmokti atmintinai prireiks viso gyvenimo... Ir, vardan Eru, KAIP jos man patinka.

Elfhild

Hmm.... Hobitas mūsų namuose mėtėsi, kiek prisimenu, visą mano gyvenimą. Kai buvau visai mažylė ir skaityti nemokėjau, mane baisiai viliojo tas nupieštas hobitukas ir slibinas ant viršelio, bet dėl nesuprantamų priežasčių niekas nesutiko man jos paskaityti (dar ir dabar nesuprantu kodėl). Kai buvau pradinėse klasėse, iš principo (esu labai užsispyrusi) į rankas neėmiau knygų, bet galiausiai man įbruko Hobitą ir po ilgų dvejonių perskaičiau. Patiko. Tačiau Žiedų Valdovą vis pasiimdavau iš lentynos ir greitai vėl padėdavau. Nesiryžau skaityti, nes atrodė be galo storas. Taigi perskaičiau tik kokių 12 metų. Ir tai tik pirmas dvi dalis, nes trečios dar nebuvo lietuviškai, o nors angliškai turėjom visas tris, aš nesiryžau pradėti. Kai išleido "Karaliaus sugrįžimą", rijau dienom naktim ir, manau, su kiekvienu kąsniu gaudavau gerą viruso dozę. Tada ir susirgau sunkiausiai. Po metelių kitų čiupau anglišką LotR. Surijau. Iš pradžių sunku buvo, bet pralaužiau kalbos ledus ir prarijau. Tada mano troškulys pasisuko Silmariliono link. Jis guli štai ten, lentynoje, bet rusiškas (pastaba: visas minėtas knygas turėjome todėl, kad ir tėtis irgi Tolkino mėgėjas, nors ir neapsirgęs). Todėl aprimau ir pasisotinau... internetu! Mano troškulį labai apmalšino rastas Quenya kursas ir davė darbo ilgam laikui.
Po to prasidėjo TORCas, į kurį mane atvedė Starlin. Tada įsigijom Silą. Net du. Dar po to - anglišką Hobitą. O visai neseniai - Unfinished Tales, kurias dabar su pasigardžiavimu kramsnoju.
O ką dar kalbėti apie filmus ir begalines klajones interneto platybėse.
Liga man pasireiškia spazmais. Kartais spazmuoja taip, kad viską skaitau be perstojimo, o kai atslūgsta, ramiai tyrinėju, tarkim, kelias detales iš vieno knygos skyriaus.
Platinti nesiseka, nes aplinkiniai žmonės įgiję neįtikėtiną imunitetą. Atsparūs. Užsigrūdinę. Šiuo metu esu įbrukusi vienai klasiokei, kuriai filmai patiko, anglišką Hobitą. Apsimečiau, kad noriu ją anglų kalbos išmokyti. O iš tikrųjų negailestingai platinu virusą
O išgyčiau nebent Vakaruose, už jūros, kur Nemirtingosios žemės plyti

Exon

Savo šeimoje esu antros tolkinistų kartos atstovė, va. Trilogija pradėjau skaityti gana seniai (pirma pilną rusiška leidimą, "Radugos"), isivažiavau ne iš pirmo karto (skirtingai nuo savo vyresniosios sesers, kuri užaugo su "Hobitu"), bet kai jau isivažiavau… Ne vienerius metus iškenčiau kartu su Semu po Cirith Ungolo sienomis, nes trečioji knyga vis nebuvo leidžiama… Taip viskas ir prasidėjo.
Platinti liga pradėjau sulig susirgdama, ir labai pergyvenau, kai nepavykdavo, kai knyga, jau ruda "Severo-Zapad" išleista "plyta": visa trilogija vienu tomu - abėjingai buvo gražinama atgal. Tikrus fanus už šeimos ribu pavyko sutikti tik paskutiniais mokyklos metais.
Simptomai? Kokie simptomai, daktare?

Serme

viskas prasidejo nuo filmo... paziurejus fotr (net ne kine, o per kompa, nes net nenutuokiau, kas bus per filmais ir gailejau pinigu bilietui) beveik nicnieko nesupratau. maisesi visi vardai, veikeju veidai.. nelabai gaudziausi, kas vyksta. tada nusprendziau, kad gal vertetu perksiatyt knygas, kad butu lengviau suprast, nes siaip filmas pasirode esas gan neblogas. drauge patare pradet skaityt nuo hobito. taigi urmu uzsipirkau lietuvisku leidimu ir per meneseli (nemoku greit skaityt) surijau hobita ir lotr. nuo tada ir prasidejo didzioji manija. dabar jau turiu fotr extended dvd, angliskas silmarillion (bet dar neperskaiciau), hobbit ir visas lotr. labai saunu, kad rafau bendraminciu (starlin ir elfhild). jos daug labaiu isigilinusios i knygas ir man daug ka paaiskina (aciu)
uzkretinet zmones kartais gal visai ir sekasi. isprasiau, kad mama perskaitytu zv, bet jai nepatiko tai, kad labai daug visokiu sudetingu pavadinimu, kurie labai maisosi. dar drauga priverciau skaityt angliska hobbita (bet kad jis dabar apsistojo ties 60 psl).

Starlin

Kadangi tingiu rašyti išsamią ligos istoriją, turėsit pasitenkinti simptomų sąrašu:
Neiškenčiau laukti lietuviško RotK vertimo ir perskaičiau angliškai... taip viskas ir prasidėjo...
Kai sklaidau anglų kalbos žodyną, visada nesąmoningai sustoju ties žodžiu "ring"
Hem... Ar tai, kad tą patį filmą mačiau 7 kartus, skaitosi?..
Skaičiau LotR, Hob, Sil, UT, t.p. "Tales from the perilous realm". Kai ką ne po vieną kartą.
Sukūriau šitą forumą
Man patinka garbanoti ir ilgaplaukiai vaikinai . O jei dar basi vaikšto...
Ateity pirksiu kardą. Nes atrodo estetiškiau nei dalgis (nors ir ne toks naudingas ūkyje).
My precious, my love... - tuo viskas pasakyta
Kai sugalvosiu daugiau, grįšiu čia.
O, prisiminiau dar vieną: per anglų kalbą laiškus pasirašinėju Tolkieno personažų vardais. Buvo tokia Rožytė Medvilnytė, kuri skundėsi dėl blogų džinsų, šiandien vat Arwen Evenstar "applied for the position of personnel manager"... Įsivaizduokit: Arwena dirba IBM!!!
<…>
Galiu pridėti dar vieną simptomiuką: per filosofiją rašėm rašinį apie draugystę pagal Montenį, Hesę, Šopehauerį ir Aristotelį. Be abejo, paminėjau Forod ir Semą ir pradėjau interpretuoti Šopenhauerio teorija. Dar paskui Niggle ir Parishą įgrūdau... vis tiek mokytoja nebus skaičius

Gilthoniel

Va, o dabar papasakosiu savo ligos istoriją.
Tai va, prieš daug metų mano mamai knygyne bandė įgrūst Tolkieną, bet jis atsilaikė ir nepirko, o kai paskui pasvarstė, kad gal ir reiktų, knygynuose nebebuvo. Atėjus mano gimtadieniui (lyg ir vienuoliktam) ji man padovanojo visą trilogiją. Apsidžiaugiau, galvoju, bus įdomi, krūta knyga. Pradedu skaityt - nesusipratimas grynas, galvoju, kas čia per nesąmonė. Bet jau vien iš mandagumo mamai skaitau. Prisikasiau iki Tomo Bombadilo, jau ir į pavadinimus įsikirtau, ir šiaip sudomino, ir kaip tik paskutinės demonstravimo savaitės paskutinę dieną (!) nuėjaau į Fellowship'ą. Patiko. Bet nelabai. Grįžus mama tuoj pat surijo TTT ir RotK, o aš toliau variau FotR'ą. Paskui turbūt mažiau nei per savaitę perskaičiau abi likusias, ir... apstulbau. Nebuvau mačius tokios knygos. Visą dieną prožliumbiu visiems aiškinau, kad jie privalo ją peskaityti.
Ir taip istorija tęsiasi iki dabar, kai aš jau visoj mokykloj garsi kaip kvaištelėjusi fanė, pabuvojusi Naujojoje Zelandijoje ir ten lankiusi filmuotas vietas...
O užkratą platinu neįtikėtinai gerai: knygas perskaitė jau visa šeima (dabar netgi senelis, kuris šiaip yra užkietėjęs antifantastas), filmus irgi matė, mamą netgi iš tikrųjų perverčiau į mūsų pusę, netgi mano mokytojai kai kurie JRRT skaitė. Visi tėvų draugai mano iniciatyva pažiūrėjo LotR'ą, kai kurie perskaitė. Visiems sutiktiems įskiepiju dalelę tolkienizmo.

Elva

m.. na aš irgi savo klasėje balta varnela. dauguma klasiokų apie mano šitą maniją nežino, o tos drauges kurios jau prisiklausiusios iš manęs apie Tolkieną, vos imu šnekėt ta tema, reikšmingai susižvalgo, maždaug "tai nepagydoma", bet vis dar neprarandu vilties kad ką nors iš jų apkrėsiu šita liga. vienas draugas prarijęs visas lotr dalis įvertino teigiamai. o dabar tai dauguma draugų kurie domisi lotr iš interneto tiktajs.

Nazguile

geda net prisipazint bet "hobitas" man is pradziu net nepatiko...ir tik paziurejusi FotR ciupau ir perskaiciau pirma dali..po to kantriai laukiau metus kol isejo TTT filmas nes norejau palyginti knyga ir filma(knyga aisq belenkiek kartu geresne) zinau keistas poziuris bet buvau jauna tuomet.. nu po to dejau ant visko nes nebegalejau kentet toj nezinioj kas bus toliau ir perskaiciau trecia dali...po to hobita...o jau tuomet visas knygas kurios tik susije su LOTR is eiles: pvz: tolkien's beastiary and so on ( jo sunaus knygos irgi labai fajnos) angliskai skaityti aisq kur kas geriau jei tik zodynas pakankamai platus....
daba visiem kas tik netingi klausyti aiskinu koks tai nuostabus pasaulis ir bandau atvesti i tikraji kelia = tolkino garbinima.... labiausiai nekenciu zmoniu kurie nera nekart skaite nei vienos knygos ir net nemate filmu, bet jau aiskina koks tai yra sudas ir kad skirta tik maziem vaikuciam kaip pasakele pries miega!!!!!!!! isivaizduojat kokiu idiotu ir siauraprociu yra pasauly?! nu sakes............. issaudyt juos visus MUAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!

Maia

Mano "liga" prasidėjo labai tvarkingai - nuo Hobito, kurį perskaičiau gal antroje, ar trečioje klasėje. Tada ir supratau, kad būna dar geresnių dalykų nei Vinetu ir Diuma istorijos Po to sekė ilgoka pertrauka, nes apie ŽV nieko nežinojau, o kai sužinojau, niekur negalėjau rasti. Matyt fanų tada buvo pakankamai, kad nusiaubtų visus knygynus ir bibliotekas. Bet, kaip sakoma - ilgai laukus pagaliau sulaukiau, o jau tada... Žodžiu, nepagydomai. Šiaip jau su anglų aš nedraugauju, bet va knygų mugėje nusipirkau visas šias knygas angliškai ir dabar labai laiminga skaitau . Ir viska suprantu Nes lietuviškai mintinai moku... Kai baigsiu, pabandysiu Silmarillion. Tada ir bus matyt, ką suprantu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Kov 2004, 20:03 
Atsijungęs
Girdėjo apie Žiedą
Vartotojo avataras

Visa gyvenima megau knygas - vos pirmos klases pradzioj jau mintinai mokejau Batuota katina, Asilo oda ir t.t. :lol: Visa trumpa gyvenimele buvau ir busiu knygau grauzike ir tuo didziuojuosi...
Pries pora metu smarkiai susirgau gripu... :? Guliu, knygas eliolikta karta skaitau, veik ner ka... Na tai sakau tetukui gal gali ka nors is knygyno parvezt? Spekit - parveze TTT... Nu kaip as taip skaitysiu? :shock: sakau tai tu pirma parvezk... Na savaime suprantama atveze RotK... :lol: Toliau seip ne taip gavau FotR... :D Buvo šeštadienis... Pirmadienį knygos buvo gražiai zugraužtos... :roll: Na dabar seip vis pagalvoju kaip as cia dar akiniu nenesioju? :oops:
Ir taip amzinu fanu galima tapti per dvi dienas... 8)

Ir taip Tolkien pradėjo šitą maišalynę...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Kov 2004, 16:36 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

mjoa...Starlin.. bitute tu..tokį darbą atlikai. visas forumas tau dėkingas kad nereikės iš naujo rašyt apie save :) ech..žmonės, kokią mes mamytę čia turim...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Kov 2004, 15:47 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Elva: tai jau tikrai. Pradedu jaustis lyg niekur nebūtume išsikraustę :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bal 2004, 16:00 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

O kodėl ten apie mane neužsiminta????? :(

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bal 2004, 16:22 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Nes pats nieko neparašei.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bal 2004, 16:53 
Atsijungęs
Lietė Žiedą

Volir, blyn nebegaliu!
NEFLOODINK!!!!! :evil: :evil: :evil:
Užknisai.
Parašyk ką nors normalaus, arba išvis užsičiaupk. &*$%&$$%@#^^

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bal 2004, 17:24 
Atsijungęs
Matė Žiedą
Vartotojo avataras

Nu jus ir manjakai:) As tai tiesa sakant dar toks nesu hehehe( o gal esu:)). Jei rimtai tai apie ziedu valdova isgirdau su jo pasirodymu kinoteatru ekranuose:)) Ir tada isgirdau, kad tai yra filmas pagal knyga "Ziedu valdovas", tada pagalvojau, kodel as nesu apie ta knyga nieko girdejes, nors siaip megstu paskaitynet. Dabar noriu perskaityt "Silmarilionas", nes girdejau, kad si knyga ne ka blogesne,o gal net ir dar geresne, beto vakar knygynuose buvau, maciau nauja knyga "Elfu durklas" ar kazkas panasaus, ten ivykiai vyksta 300 metu po Ziedu valdovo, bet ne Tolkino, jei kas skaite papasakokit apie ka:)))) Beje ziuriu cia visi originalo kalba skaito, jus ka cia visi taip puikiai anglu mokat ar ka?:) Siaip reiks vasara uzsiimt anglu kalba ir "Ziedu valdovu":)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bal 2004, 19:18 
Atsijungęs
Tamsioji Magistrė
Vartotojo avataras

Ne visi, ne visi. Kai kurie - tokie kaip aš - tik iš didelės meilės Tolkino pasauliui šturmuoja anglų kalbos džiungles. Patikėk, originalo kalba skaityti verta.
O apie Elfų durklą ir Perumovą (autorius) geriau visai neužsimink... Nes čia jis blogiau, nei nepopuliarus... Nors yra ir atskira gija apie tai, ko negalima minėti :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bal 2004, 17:33 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą +
Vartotojo avataras

Perumovui sukurta tema. Taigi baikit.

Aha, nukėliau pas Perumovą - Chamūlas

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bal 2004, 21:44 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Dėkoju atsitiktinumui, kai knygyne pamačiau ŽV.Jis mane pakerėjo TUOJ PAT, vos perskaičiau Hobitą.Išsireikalavau visos trilogijos per vieną kartą ir susirgau nebepagydamai.
Dėl filmų kliedžiu, Tolkinui ir PJ :prayer: ...Kartais skaitau ir jaučiu kaip knyga tiesiogine prasme keri..žavi, įtraukia...tą pačią pastraipą skaitau po kelis kartus ir jaučiu, kaip knyga traukia į magišką, didingą, nuotykių kupiną pasaulį...Veikėjų džiaugsmas ir skausmas, drąsa ir baimė, ištikimybė ir išdavystė, begaliniai toliai ir nuostabusis Lorieno grožis, ir seniai pradingęs pasaulis ant Kerin Amroto, Rivendeilo magija liejasi, plūsta į mane.........
Tai vienintelė tokia knyga pasaulyje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Bal 2004, 00:12 
Atsijungęs
Matė Žiedą
Vartotojo avataras

Oj gražiai tu čia Coranar parašei :wink: Ir mane taip veikia LotR knygos.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Bal 2004, 09:42 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Tai kas sako, kad Tolkinas nebuvo magas ar angelas :!: :?: Dėkojam Dievui už tai, kad atsiuntė mums Tolkiną, o kartu-ir gyvenimo prasmę :!:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Geg 2004, 21:07 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą +
Vartotojo avataras

Va irmalda sukūrei, tik Amen prideti ir prašom...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Geg 2004, 22:00 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Tai kas sako, kad Tolkinas nebuvo magas ar angelas :!: :?: Dėkojam Dievui už tai, kad atsiuntė mums Tolkiną, o kartu-ir gyvenimo prasmę :!: Amen, Eru, gelbėk ir gink mus nuo antitolkinistų, kurie nežino, ką daro....

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Geg 2004, 22:09 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

kalbi kaip paksas... :? taip ir tautų tėva draugą staliną šlovindavo(na šiek tiek kitaip)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2004, 19:23 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą +
Vartotojo avataras

Nelygink Tolkieno su Stalinu. :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2004, 19:35 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Aš ir nelyginu :? o vat besąlyginį šlovinimą galima lyginti,nieks neuždraus :twisted:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2004, 20:10 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

*baisiausiai susikuklina*Juk aš nuoširdžiai kalbėjau :!: Gal ir komunistiškai šlovinu, bet gi gerą dalyką.Dar pasakyk, kad Tolkienas buvo blogas, :evil: tai pamatytsi, kaip reaguos tolkinistų forume. :!: :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2004, 20:18 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą +
Vartotojo avataras

Siandien pries miega naujaja malda isbandysiu... 8) :D

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007