Interviu: paklausk forumo

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 19 Lie 2005, 20:47

#1 Standartinė Palantira » 01 Gru 2005, 15:53

Turėčiau vieną tokį prašymą.
Jai kas nors nepatingėtų gal galėtų papasakoti bendrai apie jūsų veiklą? Įvairius susitikimus, kaip jie vygsta. Kažkokius rengemus turnyrus? Ir šeip aplaimai apie tolkienistiška gyvenimą?

Būčiau tikrai labai dėkinga jai kas nors ką nors aprašytų :)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Laiqualasse » 01 Gru 2005, 19:00

Na, kol kas mūsų forumo veikla dar neturi gilių tradicijų, dažniausiai renginiai yra organizuojami ir vyksta spontaniškai. Bet visgi yra ir labiau nusistovėjusių renginių - Forumo gimtadienis (sutampantis su Gondoro naujaisiais metais - kovo gale), Žygis (rugpjūčio pradžioje), reik tikėtis, ir naujųjų metų šventimas... Ankstesniame puslapyje Starlin trumpai paminėjo, kokius renginius planuojame kitiems metams. Taip pat ir veiklos aprašymai kažkur šioje gijoje glūdi.

O bendrai tolkinistiškas gyvenimo būdas buvo nagrinėtas daug kartų (kad ir gijoje 'Tikras tolkinistas'). Aš pats tolkinistišką gyvenimą suprantu kaip nuolatinį mėginimą aplink save sukurti valinorišką idilę ir grožį, bet tikrai neabejoju, kad kitiems tokia samprata yra visai nepriimtina :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Indraja » 01 Gru 2005, 19:05

*Palantira turbūt neprieštaraus, jei pasakysiu, kad šitaip renkama medžiaga straipsneliui apie tolkinistų gyvenimą. Bijau, kad pati daug ir išsamiai nepapasakočiau (laiko, laiko...), bet gal kas nors norėtų? O gal net interviu forma galima padaryti - tada išskirčiau į naują giją. Palantira klausia - mes atsakome.*

Laiquaaa - nemažai kitų galbūt tingi tai daryti, bet bent jau kai kurie netgi tingėdami mano, jog tai tikrai labai giluminis tolkinizmas!
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59

#4 Standartinė Palantira » 01 Gru 2005, 19:27

Laiqualasse, aš ir neklausiu jau kas yra tolkienistas, radus jau tą giją.
Labiau būtų įdomu aplamai apie veiklą įvairią ir aplamai apie tolkienizmą.

Indraja, tikrai ačiū už pagalbą. Tikrai galėčiau kaip pasiųlei tuos klausimus užduot. Taip gal papraščiau... :roll:

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Indraja » 01 Gru 2005, 19:36

Taigi, prašom. Galima ir smulkiau klausinėti, tada reikės po mažiau atsakinėti, o tada bus daugiau netinginčių. Jei vėliau kas nors dar norės parašyti straipsnį ar diplominį apie mus, irgi prašom naudotis šia gija :wink:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59

#6 Standartinė Palantira » 01 Gru 2005, 20:15

Jau jai susikūrė šita tema tai aš gal kas nors jau jei atsakinėt sugalvos :) tai gal nuo pradžiū pradėt būtų galima:

Dažnai yra manoma kad Žiedų Valdovas yra vaikų knyga, kaip manote kodėl kai kurių yra tokia nusitovėjusi nuomonė? Ir patys kaip manot,kiek tai vaikų knyga?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Laiqualasse » 01 Gru 2005, 22:52

Indraja - tai kad ir aš dažnai tingiu kurt tą idilę aplinkui... Bet stengiuosi netingėti, o kai netingiu, stengiuosi kurti, o kai sukuriu, stengiuosi džiaugtis... Bet iš to stengimosi trečiam laipsnyje nelabai kas išeina :D

Palantira - tai kad visa fantastika musyse dažnai pavadinama 'vaikų literatūra, neverta dėmesio'; o ŽV nesusipažinusių vienareikšmiškai priskiriamas fantastikai, nors dėl to galima ir pasiginčyti (bet čia jau turbūt atskira tema). Užsienyje, kiek žinau, tas požiūris nėra toks radikalus, nors irgi ne visada ŽV vertinamas kaip rimta literatūra.

Kodėl daug kas mano, kad tai yra vaikiška? Ogi todėl [čia LABAI subjektyvi nuomonė, prašyčiau nekritikuoti, nes niekam jos neperšu, o kritikos šiuo atžvilgiu esu prisiklausęs daugiau, negu norėčiau ;)], kad, perfrazuojant Egziuperi, suaugusieji rimta literatūra laiko tik tą, kurioje yra labai gilios mintys, ir jų neatkapsčius nieko tame literatūros kūrinyje nesuprasi. Nežinau, ar suprantamai pasakiau, bet turiu omeny tai, kad vertinga modernia literatūra yra laikomas egzistencializmas ir panašūs stiliai, kuriuose kažką suprasti galima tik labai labai gilinantis ir ieškant minčių tarsi archeologinių iškasenų. O literatūra su aiškiu siužetu, lengvai sekamais įvykiais bei aprašomuoju stiliumi yra pripažįstama tik tada, jei buvo parašyta prieš >1000 metų (riterių romanai, Homero veikalai, mitai ir pan.). Moderni mitologija, tame tarpe ir ŽV, 'nurašoma' kaip neturinti gilios prasmės vien dėl to, kad joje yra ir paviršutinė prasmė. O man kaip tik labai patinka tiek literatūra, tiek kinas, kuriuose yra lengvai pastebima paviršutinė idėja, po kuria 'slepiasi' gilios mintys.

Mano supratimu, yra tam tikra rūšis knygų, kurią gali skaityti ir vaikas, ir suaugęs, ir suprasti absoliučiai skirtingai. Pavyzdžiai - 'Mikė Pūkuotukas', Kerolio 'Alisa', 'Džonatanas Livingstonas Žuvėdra', ŽV ir 'Hobitas' taip pat. Mažas vaikas, neturintis gyvenimo patirties ir nežinantis kultūrinio konteksto, knygą supras kaip gražią pasaką, perskaitys ir galbūt pamirš. Suaugęs, jei skaitys be išankstinio neigiamo nusistatymo (arba ryškių vaikiško įspūdžio prisiminimų), supras daug gilesnę potekstę, kuri leis visiškai kitaip vertinti tą kūrinį. Iš asmeninės patirties taip buvo tik su 'Žuvėdra', nes ją skaičiau ir "nepriaugęs", ir jau "priaugęs". 'Alisą' ir 'Pūkuotuką' skaičiau tik vaikystėje, ŽV ir Hob - jau suprasdamas.

Taigi, pavadinimas 'vaikiška knyga' nėra iš principo negatyvus ar peiktinas. Tereikia, kad visi taip galvotų apie šią sąvoką. :)
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Starlin » 01 Gru 2005, 22:56

Tarp kitko, čia praverstų dar viena gija iš senojo forumo (mano pačios atsakymas žemiau).
Gija 'Kodėl verta skaityti šią trilogiją?' senajame forume rašėCOLON Letter2

As esu naujokas,knygom susidomejau del filmu,nes niekada pries tai apie jas net girdejes nebuvau.
Prasau,atsakykit vargsui naujokui i keleta klausimu:
1.Kokiam amziui zmoniu skirta si knyga?Tikiuosi ne maziems vaikams?
2.Kas ten taip zavi,ar is tikro si knyga tokia Oi Oi Oi Kokia!!!
3.Ar yra pirkti kur nors Vilniuj si knyga,mazdaug kokiuose knygynuose?
4.Ar galima skaityti tik is kart Trilogija,nes kaip zinau dar kazkokia izangine knyga "hobitas" yra.
Tai yra ar suprasiu neskaites "Hobito"?
Tai va.Apsviekit,aciu

Aiquen

Ojoj, ir ką gi tau atsakyt? Ok :
1. Trilogija- visoma amžiaus grupėms, Hobitas- rašyta kaip vaikiška, bet daug rimtesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
2. Kas ten taip žavi????? Neįmanoma atsakyti nei keliais žodžiais, nei keliais sakiniais, nei 1000 000 žodžių. Kai perskaitysi, suprasi. Paskaityk, kas parašyta gijoje "Ligos Istorija"
3. Kur Vilniuje ją pirkt, negaliu pasakyt, nes nežinau. tikriausiai, visuose knygynuose turėtų būt, bent aš taip įsivaizduoju.
4. Jei netingi, siūlau pradėti nuo Hobito.

O čia dar keli paaiškinimai nuo manęs asmeniškai :
Gali naudoti lietuviškas raides, šveplas tekstas nebūtinas.
O ir savo klausimus galėjai užduoti ir kurioje nors kitoje gijoje, nebuvo būtina kurti naujo topic'o. Nebijok, į visus tavo klausimus bus atsakyta, nesvarbu, kur ir ko paklausi Beje, perspėju- visi čia mažų mažiausiai maniakai, taigi rizikuoji uždavęs paprastą klausimą, sulaukti visos paskaitos
Tai va

Letter2

Maniakai sakai?nu tai pataikiau ten kur reikia. )Na o ši tema manau naudinga visiems naujokams,norintiems sužinoti ar verta skaityt.

+dar visoms amžių grupėms sakai?Tai reiškias,kad ja supras kitaip.Gal nuo to ir įdomiau.

Hobitą skaityti rekomenduoji?Nu,nzn noris greičiau nuo Troligijos pradėt.Aišku,jei ten labai susiję nuotykiai,tai reikėtų,bet tu skaitei,tu žinai:juk jei neskaitysiu,vistiek viska suprast tureciau Trilogijoje neskaitęs Hobito,ane?Sakyk kaip yra

Aiquen

Na, aš ir pati Hobitą perskaičiau jau po trilogijos . Jei taip nekantrauji, gali pradėt iškart nuo Žiedo Brolijos, suprasi viską. Tik va, tą pirmąją dalį sunkiausia gaut, vargu ar rasi knygynuose. Antra ir trečia tikrai yra.

Exon

1. Pažįstų fanatus nuo 10 iki 50+ metų
2. Sunku net pasakyti, nes kiekvienas atranda kažką savo. Svarbiausia, turbūt, kad knyga yra tikrai gerai parašyta. Tolkienas rėmėsi daugiausia epais, todėl, turbūt, tai, apie ką knygoje pasakojama, tiesiog yra kiekvieno mūsų kraujyje...
3. Lietuvškai mačiau beveik visuose, tiesa, nesigylinau, kokios dalys. O angliškai neseniai mačiau pilną trilogiją už 64lt Nekropolyje.
4. Man "Hobitas" yra visiškai kitokia knyga, nei ŽV. Yra, žinoma, ir panašumu, bet iš esmės tai yra du savarankiški kūriniai.
Tiek tos. Jei yra kitokių klausimų, visada prašom .

Bird of Prey

Aiquen, Aiquen.... taigi pirma ZV dali perleido naujai, nežinojai? Baltu virsheliu, prastu popieriumi (ir ivadini straipsni apie Tolkina isheme), kad labiau derintųsi prie kitų dviejų dalių, nors labiau prie trečios. Reik dažniau knygynuose lankytis

Aiquen

Hehe, įsivaizduok, Paukštuk, tikrai nežinojau Nes, kaip teisingai pastebėjai, knygyne paskutinį kartą buvau prieš dvejus metus, o gal ir daugiau

Lady of the Rings

1. Manyčiau, Trilogija nėra skirta kurioms nors amžiaus grupėms, kas nori - tas skaito.
2. Į šį klausimą negalėčiau užtikrintai atsakyti. Gal draugystės galia, pasiaukojimas, narsa...
3. Nzn, aš ne iš Vilniaus.
4. Senesniame Brolijos leidime buvo trumpas "Hobito" aprašymas, bet, deja, naujame leidime jo nebėra. Jei tingi skaityti "Hobitą", tai paieškok senesnio ŽB leidimo.

Starlin

Pabandysiu ir aš atsakyti:
1.Kokiam amziui zmoniu skirta si knyga?Tikiuosi ne maziems vaikams?
Anot paties Tolkino, ŽV skirtas ne jaunesniems nei 15 metų Atvirai pasakius, kai perskaitai būdamas jaunesnis, kaip aš, tai paprasčiausiai priimi šį kūrinį kitaip, kitaip jį supranti... arba net nesistengi suprasti. Bet jeigu tau patinka ir "užsikabini", tai, skaitydamas vėliau, tikrai nenusivilsi. Kuo žmogus vyresnis, tuo jis daugiau atranda ŽV.

2.Kas ten taip zavi,ar is tikro si knyga tokia Oi Oi Oi Kokia!!!
Žavi tai, kad tai - ir pramoga, ir filosofijos, mitologijos, įvairių žinomų ir nelabai siužetų prigrūstas didingas fentezi šedevras. Čia galima rasti šimtus temų ir skirtingai jas interpretuoti. Tol, kol nusibosta. Tikiuosi, kad man niekad nenusibos Bet ne visiem patinka. Filmai patraukė prie knygų daugiau žmonių, bet irgi - ne visiem skirta tolkinisto dalia

3.Ar yra pirkti kur nors Vilniuj si knyga,mazdaug kokiuose knygynuose?
Lietuvišką vertimą galima rasti bet kur, tik jis dažniausiai būna prie vaikiškų knygų O angliškai dabar būna bet kokiam didesniam knygyne, ypač Baltų Lankų, Vagos, mačiau ir Pegase. Lobynas - Masiulio knygynas (prie Halės). Ten galima nusipirkti Hob, LotR, Sil angliškai, t.p. nebrangiai užsisakyti per internetą kitų knygų.

4.Ar galima skaityti tik is kart Trilogija,nes kaip zinau dar kazkokia izangine knyga "hobitas" yra.
Vis tik patarčiau pirmiausiai perkaityti Hobitą. Ten vaikiškesnė knyga, bet labai reikalinga norint suprasti ŽV. Juolab kad lietuviškam vertime nėra išsamaus prologo, kuriame paaiškinta ŽV priešistorė. Nors šiaip įmanoma suprasti... bet geriau perskaityk

Na, iš dalies mano yra jau atsakyta viršuje. Bet norėčiau papildyti (per pora metų naujų minčių atsiranda ;)). Šiaip man įdomu būtų, kam rašomas tas straipsnelis, kokiai auditorijai. Neretai, tarkim, anglakalbių yra pasakoma, kad jie yra "LotR fanai". Ir tą girdi nebūtinai iš (jau benuslopstančių) filminių gerbėjų, o ir iš tų, kurie šiaip skaitę ne tik ŽV, žino šį bei tą apie Tolkiną - žodžiu, yra tolkinistai. Bet jie mėgsta diskutuoti tokiomis temomis kaip "How LotR influenced you" arba "What is it like to be a LotR fan". Man visa tai atrodo keistai todėl, kad, nors, aišku, įmanoma būti vien tik ŽV fanu, vis tik "ŽV fano" su "tolkinistu" suplakti negalima. Va kodėl man knieti paklausti, kodėl nori žinoti būtent apie požiūri į ŽV kaip į vaikų knygą. Kodėl ne į bendrai Tolkino kūrybą?

Na, bet čia buvo ne visai į temą. Labiau nenukryptemiaujant ir atsakant tiesiogiai į klausimą apie ŽV (o ne apie visą Tolkino kūrybą), paskysiu, kad tokia nuomonė bent jau Lietuvoj yra suformuota:
1) Leidyklos, leidžiančių knygas spalvingais viršeliais, ir knygynų, parduodančių tas knygas vaikų skyriuje;
2) Susiklosčiusios švietimo sistemos, kai fantastinė literatūra ir pasakos paliekamos "mažiukams" (tai susiję, tarp kitko, ir apskritai su nenoru įsileisti šiaip tai ir ne tokius naujus, bet mums "neįprastus" dalykus į mokymo procesą - pvz. kino meną; kažkodėl mūsuose retai kada mokoma suprasti kiną, fotografiją ir pan.);
3) Deja deja, čia uždaras ratas, bet - kadangi reklama nukreipta į vaikus, tai vaikai ir skaito tokią literatūrą, o skaitydami ir priimdami ją taip, kaip Tolkinui nelabai būtų patikę (žr. aukščiau), automatiškai formuoja suaugusiųjų požiūrį į ŽV kaip į "a, čia mano sūnelis / dukrelė skaitė, labai smagu prieš miegą pasiskaityt, kaip koks HP" (atsiprašau už aliuziją į HP, nesusilaikiau :p ).

Kiek tai yra vaikų knyga... Tai - ne vaikų knyga. Tai visų knyga. Vaikų taip pat. Papildydama aukščiau išsakytas mintis, galiu pasakyti, kad tiesiog kiekvienas supranta ją savaip. Labiau tikėtina, kad aštuonmetis ŽV priims kaip pasaką. Galbūt vietomis nuobodžią, priklauso nuo žmogaus. Paaugliui čia svarbiausia nuotykio skonis. Kokiam nors pagyvenusiam žmogui galbūt kalbos grožis. Ir apskritai, ne nuo amžiaus priklauso, o nuo bendrų pomėgių ir požiūrio į gyvenimą - nuo to, ko toje knygoje ieškai. Ko ieškosi, tą ir rasi. Ir čia ne tik ŽV ar Tolkino savybė.

Dėl renginių aprašymo: va čia naudingas būtų buvęs metraštis, kurio niekas nepanorėjo imtis :roll: Jeigu įdomu, aš galiu glaustai papasakot apie forumo pirmąjį susitikimą, apie gimtadienius, apie susitikimus prie arbatos puodelio, apie dalyvavimą Lituanicone.

TAISA: urmyzgos su Laiqua. Ta proga pastebėsiu, kad mudu žiauriai nesutariam vienu klausimu (ir tą visi žino): pvz. man patinka egzistencializmas, taip dūšią atgaivina kartais :p Bet čia tik tarp kitko, pailiustravimui fakto, kad tolkinistai labai nevienodi...

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59

#9 Standartinė Palantira » 01 Gru 2005, 23:21

Starlin rašėCOLON
Dėl renginių aprašymo: va čia naudingas būtų buvęs metraštis, kurio niekas nepanorėjo imtis Jeigu įdomu, aš galiu glaustai papasakot apie forumo pirmąjį susitikimą, apie gimtadienius, apie susitikimus prie arbatos puodelio, apie dalyvavimą Lituanicone.
Būtų labai gera :)

Tai gal kai parašysi tada ir dar kažko paklausiu jai prireiks... :)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Starlin » 01 Gru 2005, 23:38

Na tai pabandau tada nuo pradžių...

2004 m. sausio 10d. įvyko pirmas masinis forumo susitikimas. Prieš tai buvo susitikusios gruodžio 8d., regis, Indraja ir Exon (ėjo į 'Tolkieniconą'). Mes gi susitarėm susitikti prie Forum Cinemas Akropolis kasų, ir kaip atpažinimo ženklą atsinešti kokią nors Tolkino knygą. Dalyvavo *patikrina nuotrauką* Elfhild, Wilwarin, Indraja, Exon, aš, Gutruna, Serme su Kaziu, Zaegin ir Aiquen, Laiqua, Gilthoniel ir Lothlorien Leaf. Iš pradžių pažiūrėjom RotK (kai kas jau kokį šeštą kartą...), o tuomet važiavom į BIXus. Ten žiūrinėjom Gilthoniel nuotraukas iš Naujosios Zelandijos.

Kaip gimė forumo gimtadienio idėja, net ir neprisimenu. Buvo taip, kad kaip tik tuo metu, pavasarį, kraustėmės iš Aimoo į naują serverį, Exon triūsė ruošė šitą forumą... Kažkas prisiminė, kad forumas įkurtas 2003 m. kovą. Tai nusprendėm susitikti ir atšvęsti gimtadienį - drauge su Gondoro naujamečiu. Susirinkom (nepamenu, kurią dieną - kas žinot?) Kaune, Gilthoniel "suveikė" Perkūno namus. Tas gimtadienis buvo antrasis didelis forumiečių susitikimas ir pasižymėjo "menine tyla". Meninė tyla - tai forumietiškas tylėjimas 8) Tiesiog tada dar daug ką matėm pirmą kartą, nebuvo lengva susibendrauti. Tai sėdėjom prie stalo, nukrauto spurgomis, pokalbis nelabai mezgėsi... Tada Exon pirmąkart iškepė Žiedą, kurį draugiškai sunaikinome. Šiaip nelabai ir pamenu, ką ten dar veikėm per pirmą susitikimą. Į rūsį landžiojom. Kažkas ėjo pasivaikščiot. Šiaip labai nedaug ką. O va antras gimtadienis... Jau buvo įvykę daugiau masinių susitikimų, buvom nusiteikę pasilinksminti. Beje, antras didesnis po pirmojo gimtadienio susitikimas turbūt buvo Raudondvaryje pas Aiquen. Prisimenu, kaip po jo džiaugiausi, kad pamažu pavyksta įveikti meninę tylą. Aha. Antrajam gimtadieniui turėjau idėją - kadangi artėjo ŽV penkiasdešimtmetis, padaryti kokį nors mūsų mastais "grandiozinį" renginį. Kad meninei tylai neliktų vietos. Bandžiau pakviest ir neforuminių tolkinistų, bet nelabai pavyko. Užtat renginys pavyko fantastiškai, už tai labai labai visi dėkingi organizatoriams! Ypač kauniečiams: jie parengė nepakartojamą orientacinį žaidimą po Kauno senamiestį. Kauniečiai tiek apsiaustuotų ir ginkluotų žmonių turbūt nematė nuo viduramžių :p Tą dieną nuobodžiauti tikrai nebuvo kada. Vėl buvome Perkūno namuose, tik šįkart mūsų buvo daugiau. Aš papasakojau apie ŽV rašymą, padarėm parodėlę įvairių ŽV leidimų, paimprovizavom improvizacijų žaidime, Indraja su Exon parodė siurprizą nuo forumo vadovybės - vaidinimą "Alio, Barad-dūras". Įvyko viktorina - ir netgi baigėsi, bet jau Vilniuje, nes vyko visą kelią autobuse 8) Tai va, buvo labai smagu...

Susitikimai prie arbatos puodelio - tai mažesni susitikimai. Kol kas, regis, tik Vilniuje. Aldarionas paruošė vienam tokiam susitikimui interviu su Andriumi Tapinu aptarimą bei pasakojimą apie Estijos tolkinistų draugiją. Ne kartą susitikome pažaisti Silmarillion žodinio RPG (meistrė Hildiko). Šiaip susitikdavome paplepėti - kartais be temos (kaip bare "Būsi trečias" prie tamsaus al... khem, arbatos puodelio 8) ), du kartus su poetine tema (paskaityti savo ir kitų poezijos).

Lituanicone 2004 dalyvavom su dviem renginiais: "Hobitiškiausiai plaukuočiausių kojų konkursu" ir "Tolkinistine viktorina". Aš asmeniškai labai bijojau, nes man tai buvo pirmas "išėjimas į fantastų bendruomenę" bet praėjo visai neblogai :) Praeitų metų cono laikraštuke buvo išspausdintas mano straipsniukas, o praeitų metų Hukono biuletenyje - mudviejų su Laiqua darbelis apie Tolkino gnomus (ne rimtas, bet užtat šviečiamojo pobūdžio :p ).

Apie Žygius tegul kas nors kitas... Dar buvo nemažų susitikimų šiek tiek: nauji metai, Rasa, gal dar kažkas... Aišku, susitikimas ant ledo (dabar jau du).

Gerai, užteks čia savo grafomaniškus polinkius tenkint :)

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59

#11 Standartinė Palantira » 02 Gru 2005, 17:05

Starlin, aciu :)

Jai kas nors dar nepatingėtų ypač apie žygius papasakot. :)

Ir dar gal galėtų kas nors apie užsienio tolkienus, vygsta kokie tarptautiniai tolkienistų suvažiavimai, renginiai ir pan?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Laiqualasse » 02 Gru 2005, 19:38

Pasaulyje tolkinizmas, regis, yra daug populiaresnis nei Lietuvoje. Jei neklystu, kasmet vyksta pasaulinis Tolkienicon'as, įvairūs kitokie masiniai renginiai. Pavieniai entuziastai (ar grupėmis) gilinasi į tam tikras sritis - norvegas Helge Kare Fauskanger yra kone didžiausias kvenjos asas (www.ardalambion.com), lenkas Richard (?) Derdzinsky - sindų kalbos (www.elvish.org). Egzistuoja labai daug tolkinistinės dailės (apie dailininkus gali pasiskaityti ir gijoje 'Dailė') bei muzikos (Enya, Blind Guardian, Summoning, The Tolkien Ensembe, etc etc; taip pat žr. giją 'Muzika').
Arčiau mūsų - Estijoje tolkinizmas taip pat smarkiai išplitęs. Šią vasarą keturiese (Starlin, Exon, Woodberry ir aš) buvome pas juos vasaros festivalyje Tolkieno tematika. Apie tai Starlin rašė straipsnį, turbūt jį gali rasti tinklalapyje bei kažkur forume... Tik neatsimenu, kur - gal pati autorė nurodytų?

Žygių įspūdžiai aprašyti Fangorno Fronte, atitinkamose gijose, Žygioraščiuose. O trumpai - tiesiog susirenka mūsų kažkiek ir keliaujam pėsčiomis, pernai keliavom palei Nemuną, šiemet - po Aukštaitijos ir Labanoro nacionalinius parkus. Trunka Žygis teoriškai apie savaitę, bet niekas nedraudžia prisijungti ar atsiskirti, kada nori - kad tik galimybių būtų.

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59

#13 Standartinė Palantira » 05 Gru 2005, 16:12

Laiqualasse rašėCOLONtolkinistišką gyvenimą suprantu kaip nuolatinį mėginimą aplink save sukurti valinorišką idilę ir grožį, bet tikrai neabejoju, kad kitiems tokia samprata yra visai nepriimtina

Gal pats Laiqualasse arba kas nors kitas taip labiau paplėtot šitą mintį galėtų.
Arba tiem kam tai nepriimtina parašyt kodėl.
Ir aplamai santykį su gamta gal galėtumėt apibūdint?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Laiqualasse » 05 Gru 2005, 18:55

'...yra gamta - mūs namas, o jame
keliauja mūs išalkusi gauja'
[Ištrauka iš studentų romantikų dainos, ©liaudies kūryba]

Va toks ir yra tas santykis su gamta - gamta yra mūsų tikrieji namai, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių tenka gyventi atskirtiems nuo jų.

Valinoriškoji idilė ir grožis išplėtoti pradeda skambėti neįdomiai ir banaliai: "Nešiukšlink", "Nesikeik", "Nesimušk", "Padėk draugui" ir t.t. ir pan. Va iš šitų smulkmenų ir susideda toji idilė. Galima suabejoti - o kur čia tolkienizmas? Tolkienizmas yra tame, ko skatinamas tu visa tai darai. Juk elfai, pasak paties JRRT, yra teigiamųjų žmogaus savybių suasmeninimas ir sukristalizavimas.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Starlin » 11 Gru 2005, 12:42

Apskritai, man regis, bent jau mūsų nedidelėj kompanijoj visokios "žalios" idėjos turi populiarumą. Žiū, ne tik elfai, bet ir orkai pavasarį išlenda talkosna...

Vartotojo avataras
Cormare^
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 225
UžsiregistravoCOLON 30 Gru 2005, 14:46
MiestasCOLON Kūdroj, ant žalio lapo;)

#16 Standartinė Cormare^ » 31 Sau 2006, 22:32

Aš norėjau paklausti: kaip pastebėjau, jūsų dauguma - studentai ar dar vyresni. Kaip priimtumėte jaunesnius, maždaug 10 metų už jus jaunesnius žmogėnus? :?:
Kvailiausių mircių sarašo viršus: "Paslydimas ant banano žievės; užsimušimas grėblio kotu".

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Starlin » 31 Sau 2006, 23:06

Nesakyčiau, kad dauguma... Galbūt pagrindinės masės vidurkis dabar būtų paskutinių klasių moksleiviai - pirmų kursų studentai. Čia vidurkis, o šiaip juk yra visokių žmonių: va Coranar ar tik ne 13 (12?), Gilthoniel, kai mes su ja pirmąkart susitikome, irgi buvo 13. Man asmeniškai 19... Supranti, esmė ne ta, kiek tau metų. Esmė, kas tu esi ir ką turi/nori/gali pasakyti. Būkim atviri: čia yra virtualybė, gali apsimesti bet kuo. Man įdomu, apie ką galiu su žmogumi virtualiai pasišnekėti, ir kaip: kultūringai/protingai/paikai... Realybėje užtat vėliau būna truputį sunku apsiprasti, nes parašyti viena, o pasakyti - visai kas kita. Juk prisideda ir kiti dalykai. Todėl pirmieji forumo susitikimai buvo keistoki. Manau, kad ir dabar naujas žmogus atėjęs jaučiasi nejaukiai, bet kadangi jau apsipratome su tuo, kad į susitikimus susirenka labai skirtingo amžiaus, išsilavinimo, gyvenimo patirties žmonės, tai nebekreipiame į tai dėmesio. Turbūt tie, kurie negalėtų su mumis susibendrauti, atsisijoja dar virtualioje erdvėje.

Vartotojo avataras
nassa
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 815
UžsiregistravoCOLON 20 Sau 2006, 18:05
MiestasCOLON urbanistinis rojus...

#18 Standartinė nassa » 06 Vas 2006, 18:15

Laiqualasse skaiciau tavo papasakojimus, bet taip ir nesupratau, ka reiskia - VALINORIŠKAS (tikiuosi nesuklydau)... aciu uz atsakyma is anksto :wink:
beje, man sis forumas patinka del to kad nariai tiesiog geranoriskai dalinasi patirtim ir siaip viskuom..
zodziu dabar dar nieko protingo neparasysiu, nes neseniai atradau si foruma ir dar nespejau visko perskaityti, o skaityti cia matau, yra ka :D
don't read my AURA!!!

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Laiqualasse » 06 Vas 2006, 19:16

Na, pirmiausia - sveika atvykusi į forumą :) Būtų malonu, jei prisistatytum atitinkamoje gijoje ir šiaip imtum aktyviai reikštis.

Apie valinoriškumą - sunku pasakyti, nes pats tiksliai negaliu apibrėžti šitos sąvokos. Turbūt tai tiesiog bendras geranoriškas nusiteikimas pasaulio atžvilgiu. Eru apsaugok, nesakau, kad kiekvienas, norintis save vadinti tolkinistu, turi tapti geruoju samariečiu ar Teresės seserimi ;) Tiesiog kažkiek idilijos kūrimo aplink save suteikia didelį vidinį pasitenkinimą, ir tiek.

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Elentari » 14 Rgs 2007, 22:48

Štai tokio klausimo sulaukiau:
Laimis rašėCOLONLabą dieną, kad jau pradėjom šneką tai norėčiau paklausti kiek neįprasto klausimo iš pagrindų: koks tikslas nagrinėti vieno rašytojo parašytas knygas po keletą šimtų kartų? Negeriau būtų bandyti rašyti tęsinius kurti panašaus pobūdžio pasaulius jungiant forumo jėgas bei fantaziją nei ginčytis ar balrogai turi sparnus ir ar nykštukų moterys barzdotos? Tik nesupraskit ne taip. Aš nenoriu nieko įžeisti tiesiog truputį paskaitęs truputį pamatęs ir truputį paieškojęs radau štai šią vietą kurį man pasirodė kiek keista. Taigi norėčiau, kad atsakytumėt į šį klausimą. Gal bent tada kažką čia suprasiu
:roll:
Kaip tik šiai gijai. Kai ką jau rašiau AŽ, na, o klausimas visgi ne man vienai, manau, kolegos geriau ir išsamiau atsakys :)
---

BUTTON_POST_REPLY