Tikras tolkinistas?

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#81 Standartinė smeli » 13 Spa 2004, 14:49

>nes moka susitarti.

jo! mes orkai mokame susitarti!
ROTW - Return of The Warlord

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#82 Standartinė Indraja » 14 Spa 2004, 09:40

Norisi apibendrinti sąvokas... (dėl pačių terminų, aišku, galima diskutuoti). Ir, aišku, visi myli :D

Pagal veiklos pobūdį:
1. Tokino kūrybos mėgėjas - paskaitė knygas, jos jam patiko, kažką širdy paliko, bet nepaskatino elgtis kitaip, nei visos kitos patikusios knygos. Pvz., jei jis visas patikusias sapnuoja, tai ir ŽV susapnuos, bet tolkinistinio larpg žaist neis.
2. Tolkino kūrybos gerbėjas - knygos patiko ir paskatino elgtis kitaip, nei kitos patinkančios knygos, o jei ir taip pat pagal veiklos pobūdį - tai daug intensyviau. Pvz., piešti iliustracijas (man taip tik nuo trijų autorių atsitiko... A.Volkovas, A.Diuma ir patys žinot kas), skaityti autoriaus biografiją, ieškoti kitų, kuriems patinka.
3. Tolkinistas - 2., kuris rado bendrabepročių ir pramogauja, bendraudamas su jais. Būtent bendruomeninis padaras.

2. ir 3. pagal "proto būsenos" intensyvumą gali būti įvairūs. Gali laikyti kūrybą kūryba, arba gali pamanyti, kad ŽV - naujas šv. Raštas. 1. "proto būsena" turbūt nebus itin intensyvi, nes antraip paskatintų elgtis kaip 2., bet ir nebus visai neutrali.

Hm. O kur toj mano frazėj eskapizmas? Tik bandau pasakyti, kad fantastika pratina žmogų prie menamų tikrovių ir duoda erdvės jo fantazijai, tuo pat metu nereikalaudama atsisakyti nuosavo požiūrio į pasaulį (skirtingai nei kokia nors sekta). Menamų tikrovių vietos pasaulyje suvokimas žmogui gali padėti ramiau priimti savo pasaulėžiūrų ir pasaulėjautų komplektą (čia tik dabartinė mano stotelė takelyje, be galo vingiuojančiame tarp ir nuo bei iki panteizmo, ateizmo, agnosticizmo ir kitko... Juk gana sudėtinga laikytis materialistinės-ateistinės pasaulėžiūros ir retkarčiais pasiduoti impulsui atsiklaupt prie apsnigtą upės šlaitą ar dainuoti lietuviškas liūdnas dainas senam keltiškam kalnui, su kuriuo tie krikščionys tiek šimtmečių normaliai nepakalbėjo...) Nesijuokit, kad po tos fantastikos svarbos interpretacijos sakausi "ypatingųjų" nemačiusi.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#83 Standartinė smeli » 14 Spa 2004, 12:47

vo! as tiksliai atitinku 2 ir 3 punktus!

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#84 Standartinė Toma » 14 Spa 2004, 12:53

Manyčiau, kad labai teisingai Indrajos viskas sudėliota į vietas. Aš pagal šiuos aprašymus, kaip ir Smeli, išsitenku tarp 2 ir 3. Kažin, ar apskritai šiame forume yra tokių, kurie patektų tik į vieną kategoriją... Čia beveik tas pats, kaip su temperamentu - dažniausiai sangvinikas turi ir choleriko bruožų ir pan. "Grynų" mažoka...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#85 Standartinė Indraja » 14 Spa 2004, 14:36

Vėl neaiškiai pasakiau... Negalima būti keliais vienu metu, nes 2., tapęs 3., jau laikomas 3. :wink: Galbūt kai kuriems būdinga evoliucija 1 - 2 - 3 (man lyg taip buvo). Bijau, kad reguliarus buvimas ne tik netolkinistinėse šio forumo gijose yra ryškus 3. simptomas.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#86 Standartinė Toma » 14 Spa 2004, 15:22

Bet gal tada galima būti 2. su trupučiu 3. bruožų? Aš visgi interpretuočiau taip. Epizodinio pabuvimo su bendrabepročiais dar nelaikyčiau virsmu 3. Nežinau, gal čia ir nelabai logiška, bet aš remiuosi pavyzdžiais iš praktikos :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#87 Standartinė Indraja » 14 Spa 2004, 15:32

Manau, pereinamosios stadijos tarp punktų yra, bet į tolkinistus priimsim ir "su trupučiu bruožų". Visgi punktai labiau diskretūs nei tolydūs, jei taip galima sakyti :roll: Problema gana svarbi - ir biologinę evoliuciją apibūdina arba kaip "punctuated equilibrium", arba "phyletic gradualism" (pamiršau lietuviškai :oops: ), t.y., kaip šuolišką ar laipsnišką. Bet turbūt iš tikrųjų yra tų reiškinių derinys... (nebemoku...)
O gal taisyklingiau sakyti "tolkiniečiai"?...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#88 Standartinė Laiqualasse » 14 Spa 2004, 17:50

Apie 'tolkiniečius' - nepritariu. Mes juk ne Tolkine gyvenam, o formantas '-iečiai' vartojamas būtent su tam tikrų vietovių gyventojais: kauniečiai, kaimiečiai, gondoriečiai :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#89 Standartinė Coranar » 14 Spa 2004, 21:00

Ardiečiai :p

Įdomios stadijos, bet jų mažoka...Sunku tiksliau apibūdinti :roll:
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#90 Standartinė Starlin » 18 Spa 2004, 11:43

Panaršiau po TORC'ą, radau smagių mintelių ta pačia tema. ;) (skirtingų autorių nuotrupėlės)

If youhave tons of Orlando Bloom posters you are more obsessed with Orli than Tolkien
[...]
You've read the books more times than you've seen the movies--and you've seen the movies *a lot*.
[...]
When it gets boring on a lecture you start writing down the notes in Tengwar.
[...]
...the book is the first thing you reach for when you get up in the morning--even before you brush your teeth--and the last thing you put down at night before you go to sleep.
[...]
...you shudder anytime anyone uses the word "precious."

Daugiau yra čia

Šiaip dar ieškojau ir rimtos gijos ta tema, bet kol kas nepavyko rasti (ji tikrai yra, tiesiog pavadinimo nepamenu).

Beje, turiu čia tokį prašymą: sumaniau parašyti straipsniuką apie sąvoką "tolkinistas" ir - iš esmės - apie mus, kaip mes gyvenam ir ko mes tikimės iš tolkinizmo. Gal Exon įdės į puslapį, jei gražiai paprašysiu... Na, bet kol kas jis neparašytas ir faktiškai dėl vienos priežasties: noriu pasiteirauti, ar šios gijos dalyviai sutinka, kad jų mintys būtų cituojamos?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#91 Standartinė Indraja » 18 Spa 2004, 11:49

Starlin - prašom rašyt straipsniuką ir cituot, bent jau manąsias, kiek telpa. Aišku, yra skirtumas, ar cituosi skirtingų autorių apibrėžimus ir klasifikacijos sistemas, ar tik kitokius pastebėjimus. Pirmuoju atveju reiktų jiems duoti tuos epizodus patikrinti, kad nebūtų netyčinių iškraipymų. Tam straipsniui labai praverstų psichologinis - sociologinis įvadas apie subkultūrines grupes (galima paklausti, ar tolkinistai Lietuvoje yra tokia grupė, ar ne). Lauksim :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#92 Standartinė Starlin » 18 Spa 2004, 11:51

Kaip tik mokausi psichologijos ir sociologijos įvadą :p Cituoti esu numačiusi ir tiesiogiai, ir kaip kokio nors teiginio iliustravimą. Užtat ir TORCą naršau. Labai įdomi tema...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#93 Standartinė Indraja » 18 Spa 2004, 12:27

Galima išsiuntinėti anketą su klausimais apie tolkinistinę savijautą. Galima klausti, ar skaitė, ar nuo to ėmė daryti ką nors neįprasto, ar laiko bendravimą su kitais tokiais svarbiu, ar kiti pastebi keistą elgesį, ar jį vertina neigiamai, ar teigiamai, ar žmogui atrodo, kad susidomėjimas JRRt kūryba kenkia kitoms jo veiklos sritims, ar kaip tik padeda, ar leidžia pasireikšti tokiose srityse, kuriose jis kitaip neturėtų progos parodyti, ką sugeba.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#94 Standartinė Elfhild » 18 Spa 2004, 16:32

... taip pat reikia nusiųsti anketas tolkinistų artimiesiems arba šiaip žmonėms, kurie juos mato kiekvieną dieną, ir paklausti, ar nepastebėjo keisto elgesio bei kaip jis pasireiškia ;)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#95 Standartinė Laiqualasse » 18 Spa 2004, 20:18

Starlin rašėColonWhen it gets boring on a lecture you start writing down the notes in Tengwar.

E... kad aš taip darau net ir kaip paskaita/pamoka įdomi ;) :oops:

O straipsnio idėjai pritariu. Ir cituoti savas mintis (kiek jų čia yra ;)) leidžiu, kaip ir Indraja, - kiek telpa.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Milda
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 98
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2004, 14:12

#96 Standartinė Milda » 19 Spa 2004, 11:15

Aha, aš berods čia vienintelė, kuri priklauso 1-ai grupei, kurią apibrėžė Indraja. :oops: Man patio filmai, knygos man patiko dar labiau, ir pačiu Tolkienu žaviuosi.... Bet tai manęs neprivertė ir nepaskatino elgtis LABIAU KITAIP. Nusipirkau tik muzikinį kompaktą ir karts nuo karto brūkšeliu čia ką nors. Tai ir viskas. Prasta iš manęs tolkienistė :lol: Ir žinot ką, tikrai pvydžiu tiems, kurie gali taip "fanatiškai" žavėtis.
O žmogaus žavėjimasi kažkuo turi atspindėti ne tik žodžiai, bet ir veiksmai: skitymas, vertimas, analizavimas, kūryba ta tema ir t.t

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#97 Standartinė Indraja » 19 Spa 2004, 14:08

Straipsnis, parašytas tik remiantis diskutuotojais, būtų siaurokas. Būtų gerai patyrinėti ir ne foruminius tolkinistus, tarkim, žaidėjus (gal Dywa padėtų?).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#98 Standartinė Toma » 19 Spa 2004, 14:15

Viena pažįstama, sužinojusi, kad kartais apsilankau forume paplepėti apie Tolkieną ir viską, kas su juo susiję, kiek patylėjo, o po to pasakė: "Man tokie reikalai į sektų veiklą panašūs..." Taigi, štai jums ir aplinkinių nuomonė... :?

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#99 Standartinė shlykshtukas » 19 Spa 2004, 14:34

Milda rašėColonAha, aš berods čia vienintelė, kuri priklauso 1-ai grupei, kurią apibrėžė Indraja. :oops: Man patio filmai, knygos man patiko dar labiau, ir pačiu Tolkienu žaviuosi.... Bet tai manęs neprivertė ir nepaskatino elgtis LABIAU KITAIP. Nusipirkau tik muzikinį kompaktą ir karts nuo karto brūkšeliu čia ką nors. Tai ir viskas. Prasta iš manęs tolkienistė :lol: Ir žinot ką, tikrai pvydžiu tiems, kurie gali taip "fanatiškai" žavėtis.
O žmogaus žavėjimasi kažkuo turi atspindėti ne tik žodžiai, bet ir veiksmai: skitymas, vertimas, analizavimas, kūryba ta tema ir t.t

Ne vienintelė, ne vienintelė. Šiais laikais tragiškai sunku būti unikaliam. :twisted: Nors, hm, gal aš maždaug ties 1,5 atsiduriu. Jei užskaitysim, kad per Tolkieną užsikabinau ant skandinavų mitologijos ir Islandijos sagų. (Biografijos užteko tiek, kiek buvo prieš rusišką vertimą).

Beje, 3 punktas netikslus, bo pritaikytas tik ekstravertams. O jeigu žmogus, pvz, paišo iliustracijas, rašo tęsinius, mokosi dirbtinių kalbų, pavadina savo auksinę žuvelę Galadriele ir t.t. , bet nelabai bendrauja, nes jam kompanijose nepatinka - tai jau ir ne fanas?
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#100 Standartinė smeli » 19 Spa 2004, 14:36

>Viena pažįstama, sužinojusi, kad kartais apsilankau forume paplepėti apie Tolkieną ir viską, kas su juo susiję, kiek patylėjo, o po to pasakė: "Man tokie reikalai į sektų veiklą panašūs..."

dar pasakyk jai kad visu partyiju nariai susirenka savo forumuose apie Lietuvos valdyma artimiausiai savaitei pasneket. tai is viso pakraups. :)

BUTTON_POST_REPLY