Tikras tolkinistas?

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Tikras tolkinistas?

#1 Standartinė Starlin » 04 Spa 2004, 10:23

Kažkaip labai netikėtai prisiminiau TORCe prieš kokius metus skaitinėtą giją, kur buvo ginčijamasi, ką galima vadinti "tolkinistu". Žinoma, ten yra labai apsiskaičiusių žmonių - tarkime, vienas labai gerbiamas narys aiškino, kad save tikru tolkinistu pradėjo laikyti, kai perskaitė ne tik Sil, Hob ir ŽV, bet ir HoME, Laiškus, UT, visus smulkesnius Tolkieno darbus. Turi jis visą įmanomą bibliografiją... Bet, tęsė jis, tai nereiškia, jog tolkinistu turi teisę vadintis tik tokie kaip aš.

Be abejo, tarp mūsų nėra visiškai perskaičiusių HoME (ar ne?), ir šiaip esame daug kur "atsilikę" (nieko, laiko dar yra ;)), bet taip pat suvokiame, kad kiekvieno, skaičiusio ŽV ar Hob, ar net Sil, negalima vadinti tolkinistu. Ką manote apie šios sąvokos apibrėžimą?

Man regis, visų pirma tolkinistas turi domėtis pačiu Tolkienu. T.y. nebūtinai žinoti atmintinai jo biografiją, bet žinoti, kas jis buvo ir kad jis apskritai gyveno anksčiau nei PJ ir panašūs veikėjai. Antra, "tolkinistas" - tai ne filmų gerbėjas, o visų pirma knygų (arba ir to, ir to. Bet jei pirmiau filmai, tai kuo čia Tolkienas dėtas?). Trečia, be abejo, noras sužinoti kuo daugiau: į tai įeina ir turimų knygų skaitymas ne po vieną kartą ir, aktyviųjų atveju, tolesnių knygų traukimas iš įvairių interneto ir realaus pasaulio vietų, žinoma, kalbos, straipsniai, panašūs dalykai... Kitaip tariant - Tolkienas kaip pomėgis, kaip hobi.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#2 Standartinė smeli » 04 Spa 2004, 10:29

dometis metrastininku, nu reik visai iskrypusiu but

siulau geriau Dometis siu laiku Vidurzeme!
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 04 Spa 2004, 10:36

O kas čia tokio iškrypusio? Na, suprantu tavo mintį (bet tuomet su ja nesusieju, kodėl būtent šių laikų Viduržeme domėtis reik - juk metraščiai, t.y. tų laikų Viduržemė ir yra pagrindinis tyrinėjimų ir skaitymų objektas), tačiau jeigu jau vadiname "tolkinistu", tai vardą reikia pateisinti.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#4 Standartinė smeli » 04 Spa 2004, 11:21

>kodėl būtent šių laikų Viduržeme domėtis reik - juk metraščiai, t.y. tų laikų Viduržemė ir yra pagrindinis tyrinėjimų ir skaitymų objektas),

na taip, istorija labai svarbi
vienok Tolkienas budamas neteisingos puses salininkas mazai demesio skyre orku tautos teisingo ivaidzdio pateikimui.
Tokiu budu sitie metrasciai praranda istorine verte kaip objektyvus ir automatiskai patenka i kategorija "Istorija raso nugaletojai"

Ir is viso orkai yra labai nuskriausti... ir sitas forumas neisimtis

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Indraja » 04 Spa 2004, 11:28

Man atrodo, kad labiau besidomintys Viduržeme už Tolkino kronikų ribų nei jose yra labiau posttolkinistai nei tolkinistai.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#6 Standartinė Aiquen » 04 Spa 2004, 12:25

Geras klausimas, gera tema. :)
Aš- sąžiningai prisipažįstu- neskaičiau nei Tolkino biografijos, nei UT, nei HoME, apskritai, senokai bebuvau kokią nors knygą į rankas paėmus. Todėl tolkiniste manęs tikriausiai apskritai negalima laikyti :p bent jau iš literatūrinės pusės.
Bet vadinti mano meilę Viduržemei paprasčiausiu pomėgiu... :twisted: Po šimts klišų orkų, aš juk gyvenu tuo!
Mano manymu, yra kelios tolkinistų rūšys (aišku, ne man čia ką nors apibendrint, bet šiokių tokių pamastymų turiu):
1. Literatūriniai. Čia jau nereikia aiškinti, kas ir kaip; literatūriniai tolkinistai ŽV ir visas kitas knygas laiko tiesiog knygomis- tobulomis, užvedančiomis- bet tik knygomis. Skaito, knaisiojasi, nagrinėja, mokosi mintinai, lygina, verčia, vėl skaito, ir dar syki skaito... Išmano absoliučiai viską, net vidurį nakties prikėlus akimirksniu atsakytų į bet kokį klausimą apie Profesorių, kurią nors knygą ar personažą... bet išeidami iš namų apsimaus tik džinsus ir net nepagalvos apie šampūną kojoms, ausų pasismailinimą arba elfišką šukuoseną iš kaselių. Pats tolerantiškiausias porūšis.
2. Stiliaus tolkinistai. Čia labiau tie, kurie susižavėjo Tolkinu po filmo. Skaitę mažiau, žino mažiau... nelabai gaudosi, kas ir kaip, bet gaminasi smailias ausis, kaišioja į kasdienę kalbą atsitiktinius kvenjos žodžius, rengiasi, elgiasi ir kalba kaip elfai (orkai, hobitai, etc...)- nes tai gi taip stilinga ir originalu! Tokiems būti tolkinistais tiesiog linksma- ir tokio tipo manija dažnai praeina (gal ir ne be požymių, bet praeina).
3. Idėjiniai. Perskaitę viską ar ne viską, atsimena smulkmenas ar ne- neesmė, tokie žmogeliukai tiki tuo, ką perskaitė. Pvz, Sirijų vadina Earendilu netgi tada, kai niekas negirdi. ;) IMO, tobuli idėjinio tolkinisto pavyzdžiai- Laiqua ir LL.
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#7 Standartinė Toma » 04 Spa 2004, 13:00

Na, čia beveik filosofinis klausimas (kažkada su panašiu esu susidūrusi, kai reikėjo "nuspręsti", kas yra tikras depešistas...).
Ar galima tolkinistu vadinti tik tą žmogų, kuris jau perskaitė visus profesoriaus kūrinius ir kaipgi tas, kuris dar tik ŽV įveikinėja, bet jau žino, kad norės perskaityti ir visus likusius kūrinius, nes ŽV pasaulis jam tapo be galo artimas? Būti tolkinistu yra daugiau "state of mind" (atsiprašau, nerandu gero lietuviško atitikmens), o ne perskaitytų kūrinių kiekis, manau. Beje, mano nuomone, kad būtum tolkinistas, taip pat neprivalu mokėti kūrinių ištraukas mintinai ar kalbėti elfiškai (ar kaip nors kitaip pasižymėti). Tačiau nusimanyti, apie ką apskritai kalbama, reikėtų. O tokiu atveju, kaip sako mano profesijos atstovai, svarbu ne mintinai mokėti, o žinoti, kur pasižiūrėti :)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#8 Standartinė Aiquen » 04 Spa 2004, 13:03

Toma rašėColon"state of mind"
Tiksliau pasakyti neįmanoma. Kalbėdama apie "idėjinius", turėjau omeny būtent tai :)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#9 Standartinė smeli » 04 Spa 2004, 13:11

>Po šimts klišų orkų, aš juk gyvenu tuo!

AIQUEN!! Daryk Larpa pagal Tolkiena salia Kauno, jau kitais, 2005 metais!!! Atvaziuos ne vien vietiniai kauniskiai bet ir kruva vilniskiu, siaulieciu ir dar is bala zino kokiu krastu!!!
(pasizadu pakonsultuot visais rupimais klausimais)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#10 Standartinė Aiquen » 04 Spa 2004, 13:16

Hehe... :D Ekstremalus alpinistinis larpas Golumo Griovyje... :lol:

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Indraja » 04 Spa 2004, 13:19

Pritariu, kad tikras tolkinistas turėtų žinoti nors tiek, kad knygos buvo prieš filmus. Nežinau, ar būtina, kad knygos patiktų labiau negu filmai - sakyčiau, svarbu, kad knygos gana stipriai patiktų. Jei patinka tik filmai, arba jei knygų žmogus dar nė nepradėjo - tolkinistu nevadinčiau. Taip pat nemanau, kad būtinas noras kuo geriau viską išnagrinėti - svarbiau "proto būsenos" intensyvumas, kuris vienam gali pasireikšti kaip HoME skaitymas, o kitam - kaip Veneros (pasirodo, Lost Tales parašyta, kad Venera - Earendil, ne tik Zvirmariljone) vadinimas Earendiliu.
Mačiau įdomų straipsnį apie tolkinistų - rpgistų klasifikaciją. Jei nesupainiojau:
I - žmogus laisvalaikiu pažaidžia, bet vėliau "išauga".
II - žmogus skiria daug dėmesio žaidimams ir bendravimui su bendrabepročiais, bet mąstyti ir giliau kapstyti nenori.
III - žmogus, bendraudamas su bendrabepročiais ir JRRT kūryba, siekia realių tikslų - suorganizuoti žaidynes, analizuoti, versti knygas.
IV - "ypatingieji" - tolkinizmas jiems tampa "proto būsena" taip, kad nusitrina visos ribos tarp jo ir kasdienybės. Žmogus ima matyti JRRT knygose aukštesnės valios apsireiškimus ir panašiai, visiškai tikėdamas savo itin drąsiomis interpretacijomis.
Keista, bet nė karto net virtualiai nesutikau IV tipo atstovų (arba jie neišsidavė) :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#12 Standartinė Aiquen » 04 Spa 2004, 13:25

Sutikai, aišku sutikai :)
Paskutinį kartą redagavo 1 Aiquen. Iš viso redaguota 4 kartus.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#13 Standartinė smeli » 04 Spa 2004, 13:28

>Keista, bet nė karto net virtualiai nesutikau IV tipo atstovų (arba jie neišsidavė)

nu zinai, nesikeikiant. mano postus trina ir aiskina kad ju nemato... nu as apie eflas niekada teigiamos nuomones nebuvau!

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Indraja » 04 Spa 2004, 13:49

Gerb. orke, gal galėtumėt aiškiau suformuluoti? Kai kalbu apie IV klasę, kalbu apie "дивные". Paprastas žiūrėjimas į dangų ir galvojimas "Undome..." - dar ne tai. Kaip ir orkiškas elgesys internete.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
MiestasCOLON Vilnius

#15 Standartinė smeli » 04 Spa 2004, 13:56

Tiek jau to, patylesiu, bo vel is forumo ismes, net neatsizvelgdami i tai kad viena savaite virsaus prasedejau :(((

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Laiqualasse » 05 Spa 2004, 20:13

Jau norėjau taisyti Aiquen, kad nepainiotų Sirijaus su Earendiliu (kitaip žinomu Veneros vardu), bet Indraja spėjo tai padaryti anksčiau ;)

Keista, visi reiškia savo skirtingas nuomones, bet jos visos atitinka maniškę. O pačiam savo nuomonę suformuluoti ir išreikšti žodžiais - sunku, oi sunku. Bet kad ir kaip bepasakyčiau, vis tiek nepasakysiu daugiau, nei jau čia yra.
Vienas iš dalykų, kurį pastebėjau savo gyvenime, yra tas, kad bent jau man, kaip tolkinistui, reikia palaikymo. Kol pažinojau tik kelis tolkinistus, ir tie patys buvo mano klasiokai (beje, neypatingai susižavėję ŽV, tiesiog 'prijaučiantys', taigi nežinau, ar tikrai juos galima vadint tolkinistais), tol ir pats niekaip nesireiškiau ta kryptimi. Bet atradęs forumą ir bendrabepročių kompaniją, grįžau prie 'idėjos' ir dabar stengiuosi skleisti tolkinizmą net ir tiems, kurie yra kategoriškai priešiški bet kokioms panašioms apraiškoms.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#17 Standartinė Aiquen » 05 Spa 2004, 20:30

Laiqualasse rašėColonJau norėjau taisyti Aiquen, kad nepainiotų Sirijaus su Earendiliu (kitaip žinomu Veneros vardu), bet Indraja spėjo tai padaryti anksčiau ;)
Dėl dezinformacijos prašau kreiptis į Zae- aš jo klausiau, kaip vadinasi ryškiausia žvaigždė danguje, ir jis pasakė Sirijus... kaip galėjo vargšas suprasti, kad mane domina šviesulys... :oops: Ai, ką jau... nekokia iš manęs astronomė...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Laiqualasse » 05 Spa 2004, 21:11

Nesinervink, visiems pasitaiko... Nesusišnekėjot, ir tiek ;)

O aš vat pasigirsiu... šiandien mane pasveikino pats Prezidentas. Taip taip, Adamkus. Mokytojų dienos proga sveikino visus tarptautinių olimpiadų dalyvius, mokytojus, vadovus ir pan., tai ir man teko garbė būti vienu iš 109 dalyvių, 28 apdovanotųjų ir 9, gavusių medalius :) Kone susigraudinau dėl tokios garbės... :oops:
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Maja » 05 Spa 2004, 21:29

Sakykit ką norit - Tolkinizmas tai dvasios būsena. Aišku, Hobito ir ŽV knygų perskaitymas būtinas, kaip kitaip susiupažinsi su Viduržemės pasauliu. O toliau - kaip Eru panorės. Arba po kurio laiko praeis, arba ne, nepriklausomai nuo to, ką skaitysi, ar apie ką diskutuosi.
Nors me asmeniškai neištvėrė to baisaus nežinojimo ir Silą įveikė, o po to ir UT griebė. O šiuo metu galvoja, ką su tuo kardu, kur po lova paslėpiau daryti :roll: Labai praverstų koks orkiškas kaklas šalia...
:)

Vartotojo avataras
Simbelmyne
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 116
UžsiregistravoCOLON 09 Bir 2004, 18:19
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Simbelmyne » 05 Spa 2004, 21:39

Laiqualasse rašėColonO aš vat pasigirsiu... šiandien mane pasveikino pats Prezidentas. Taip taip, Adamkus. Mokytojų dienos proga sveikino visus tarptautinių olimpiadų dalyvius, mokytojus, vadovus ir pan., tai ir man teko garbė būti vienu iš 109 dalyvių, 28 apdovanotųjų ir 9, gavusių medalius :) Kone susigraudinau dėl tokios garbės... :oops:

Pasisekė tau... Aš arčiausiai Prazidento buvau atsidūrus per inauguraciją šiemet. Stovėjau ir plojau, o Adamkus (Paulauskas, beje, irgi) praeidamas ir man linktelėjo ir "laba diena" pasakė. Po to tris dienas visiems gyriaus :roll:
Kur dabar žirgas ir raitelis? Kur dabar karo ragas?
Kur grandininiai šarvai ir šalmas, besiplaikstantys šviesūs plaukai?
Kur yra rankos, laikančios arfas ir žėruojanti raudona ugnis?
Kur pavasaris ir rudens derlius ir, ir aukšti javai?
Viskas pranyko kaip vėjas pievoje, kaip lietus, nuprausęs kalnus...

BUTTON_POST_REPLY