JRRT vardai vaikams

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY

Ar duotumėte savo vaikui JRRT ar pagal jo kalbų dėsnius sukurtą vardą?

Aišku, tik tokį!
12
11%
Tokie vardai būtų lygiaverčiai kandidatai.
51
48%
Duočiau neoficialiai, o vaikas jį žinotų.
26
25%
Duočiau, bet jo niekam nesakyčiau...
3
3%
Jokiu būdu!
14
13%

Viso balsųCOLON 106

Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#21 Standartinė Aiquen » 18 Rgp 2004, 23:35

gilthoniel rašėCOLON Afemija, Saliomija...
Na... su tokiu vardu... :roll:

:sm12: :sm10: :toimonster:
Neatleisčiau tėvams... :lol:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#22 Standartinė gilthoniel » 18 Rgp 2004, 23:46

O aš atleisčiau :p Baisaus čia daikto. Čia tik variantai. Juk yra ir gražesnių. Nori pasakyti, kad geriau, kai yra tūkstančiai Mildų, Gintarių ir Rūtų, ir eidama atsisuki ir apsigauni maždaug tris kartus dienoj, nes kažkas kviečia kitą žmogų? Na jau ne, originalumas ir taip yra privalumas. Man patiktų būti Afemija. Iš bėdos sutikčiau būti ir Domicele :p
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#23 Standartinė Aiquen » 19 Rgp 2004, 00:05

O ką, Domicelė- nieko vardas :) Aš UŽ originalumą, bet neįprasti vardai paprastai gręsia kraupiomis pravardįėmis mokykloje... :roll:
Nors gaila, kad manęs prosenelės garbei nepavadino Rozalija... :p
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#24 Standartinė gilthoniel » 19 Rgp 2004, 00:15

Anyway, kas tų pravardžių neturi... Nemanau, kad tai turėtų būti pagrindinis vardų rinkimo aspektas. Bet, aišku, tokie senoviniai vardai gali kelti nepatogumų (vis tiek atsiranda tokių, kurie neištaria normaliai :shock: ), jeigu kelia net manasis. Ir nėra labai malonus užsiėmimas aiškinti, kad Milda ir Mylda - ne tas pats :) Šiaip ar taip, geriausiai - lietuviškas vardas, gali būti ir "naujoviškas" - Ąžuolas :) Tik visokių Pragiedrulių tai nesuprantu. Ir šiaip, pats vaikas turėtų rinktis. Velnias žino, kokius tėvus galima turėti ir kuo gali tave pavadinti. (Paskui būsi koks Šėtonas ar dar kas...)
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#25 Standartinė Senasis Gollumas » 19 Rgp 2004, 01:39

gilthoniel rašėCOLONIr šiaip, pats vaikas turėtų rinktis
Jei vaikams patiems leistum, tai pirmiausia turėtum sulaukti, kol jei ka nors ištars sąmoningai. Nemanau, kad norėtum vadintis Ūbū, Gu, Brrrr ar kaip kitaip. O ir paaugus - nemažiau "kolorovi" vardai atsirastų: Telebimbamas, DrakonasZ, Digimonas ir t.t.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#26 Standartinė Toma » 19 Rgp 2004, 10:22

Arba Tiūnė Bantiūnė :D
O šiaip vardas turbūt turėtų "prilipti", ateiti savaime. Gal ir šiek tiek mistiškai skamba, bet kai kurie žmonės sako, kad pasiteisina. Aš už.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#27 Standartinė Laiqualasse » 19 Rgp 2004, 11:11

gilthoniel rašėCOLONNori pasakyti, kad geriau, kai yra tūkstančiai Mildų, Gintarių ir Rūtų, ir eidama atsisuki ir apsigauni maždaug tris kartus dienoj, nes kažkas kviečia kitą žmogų?
Tikrai ne geriau, bet galimas ir kompromisas. Tarkim, mano vardas - ne toks jau ir keistas, o kol kas per visą gyvenimą bendravardį pažįstu tik vieną (spėkit, ką tokį ;) Aiquen, tu tai žinai, gali nesakyt ;))
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#28 Standartinė Indraja » 19 Rgp 2004, 11:14

Beje, nemažai įprastų vardų sugalvoti rašytojų ar bent jų išplatinti. Živilė, Gražina, spėju, kad ir Jūratė su Kastyčiu :wink: (ateity papildysiu ir patikslinsiu).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#29 Standartinė Starlin » 19 Rgp 2004, 11:17

Laiqua, žinau tą tavo bendravardį... Neseniai žiūrėjau LNK ir atspėjau... Tikiuosi... Beje, kalbant apie tavo pavardę, čia didelė nukryptemė, bet kaip tik po Raudondvario su seneliais gėrėm vyną ir kažkaip išėjo iš kalbos, kad teko ragauti su herbu, paklausė, kieno herbas ir pradėjo man skaityti paskaitą apie tavo giminės istoriją, dar, pasirodo, ir pažįsta kažką... 8)

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#30 Standartinė Toma » 19 Rgp 2004, 11:18

Daiva, Jurga irgi iš tų išpopuliarintųjų...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#31 Standartinė Laiqualasse » 19 Rgp 2004, 11:35

Starlin rašėCOLONBeje, kalbant apie tavo pavardę, čia didelė nukryptemė, bet kaip tik po Raudondvario su seneliais gėrėm vyną ir kažkaip išėjo iš kalbos, kad teko ragauti su herbu, paklausė, kieno herbas ir pradėjo man skaityti paskaitą apie tavo giminės istoriją, dar, pasirodo, ir pažįsta kažką... 8)
Visko gali būti, kad pažįsta. Pasigilinsiu savo giminės medyje, gal mes ir giminės esam ;) O tie seneliai iš tėvo pusės (ta prasme, pavardė tokia kaip tavo?)
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#32 Standartinė Indraja » 20 Rgp 2004, 10:53

"Lietuvių vardų kilmės žodynas" - visi jame esantys vardai yra rekomenduotini (priešingai nei kiti). (Skliausteliuose - vardo autorius arba išplatintojas, šiuo atveju yra išpl. Tiesa, ten ne visur aiškiai nurodytas skirtumas.)

Daiva (Vydūnas); Gražina (Mickevičius); Jūratė (Maironis išpl.); Izolda (iš romanų); Kastytis (Maironis); Kunotas (Krėvė išpl.); Margiris (Krėvė išpl.); Merkys (Krėvė); Perlys (Krėvė); Sigitas (iš legendų apie Zygfridą); Šarūnas (Krėvė, yra dainose); Vaiva (Krėvė išpl.); Živilė (Šatrijos Ragana išpl.); Žvainys (Mykolaitis-Putinas). Jurga neminima kaip "išplatinta", bet aišku, kad Boruta prie populiarumo prisidėjo.

Iš pasakų, padavimų: Ąžuolas, Naglis, Pajauta, Sigutė, Snieguolė, Uosis, Žilvinas.

Tik vienas vardas yra "neįprastos" kilmės: Daiva (iš sanskrito lemtis, dalia). Tai rodo, kad kvenjiškiems ar sindiškiems vardams prigyti būtų sunkoka. Svarbiausia, kad fonetinė struktūra smarkiai nesiskirtų nuo įprastų vardų. Manau, visgi verta pabandyti (tiems, kuriems iš viso priimtina duoti vaikui neįprastą ir ne gimtosios kalbos vardą).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Simbelmyne
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 116
UžsiregistravoCOLON 09 Bir 2004, 18:19
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#33 Standartinė Simbelmyne » 20 Rgp 2004, 17:50

Iš savo baisios asmeninės patirties galiu pasakyti, kad bene didžiausias neįprastų vardų pliusas - juos nepalyginamai sunkiau padaryti mažybiniais. Afemijėlė ar Galadrieliutė - gali liežuvį nusilaužt, vargu ar kas ryšis taip visą laiką šaukt...
Kur dabar žirgas ir raitelis? Kur dabar karo ragas?
Kur grandininiai šarvai ir šalmas, besiplaikstantys šviesūs plaukai?
Kur yra rankos, laikančios arfas ir žėruojanti raudona ugnis?
Kur pavasaris ir rudens derlius ir, ir aukšti javai?
Viskas pranyko kaip vėjas pievoje, kaip lietus, nuprausęs kalnus...

Formeniel
Girdėjo apie Žiedą +
PranešimaiCOLON 38
UžsiregistravoCOLON 22 Geg 2004, 12:40
MiestasCOLON Eryn Lassgalen 6 fletas į kairę
CONTACTCOLON

#34 Standartinė Formeniel » 20 Rgp 2004, 19:48

Taip taip. Labai gerai viską apgalvot reikia, kad dėl to vardo (daugiau ar mažiau keisto) tavo vaikelis pasiekęs pauglystės laikotarpį nepasismeigtų ant sienos kabačiu Andurilu :wink: . Ačiū Eru, mano tėvai neskaitė LotR :wink: . O tai jeigu būčiau Galadrielė... Gile! Gilute mieliausioji! Lembasas ant stalo... (nauja idėja - o jeigu šunį pavadinčiau Lembasu? Ei, visai neblogai :). Kaip rodė tokioj vokiečių melodramoj "Aš turėjau šunį Frodą, žirgą Aragorną, o jeigu turėčiau sakalą, pavadinčiau jį Gendalfu" :wink: Gaila, kad mano šuo - Meškis). Hey, Aragornas visai neblogas vardas berniukui! Visai neblogas trumpinys gaunas - Aras (beje, taip trumpinant puikiai tinka ir Arvedujis, ir Aranartas... :wink: ). Mergaitėms labai geri vardai tokie kaip Elena, Elanora (beveik tas pats kaip Leonora), Elenytė :D , Lučiena, Elvinga, Idrilė, Firielė, Silmariena arba Silmarilė :wink: ir panašiai... Berniukams: Elendilas, Eladanas, Ilidanas (čia iš Warcfraft III :wink:), Berenas, Feanoras (nu nors biskį neįprastas...), Semas, Tomas, Markas, Teodoras (čia darinys iš Teodeno :) ) nu ir visi kiti, išskyrus Farazoną, Sarumaną, Manwe... ai, žodžiu, nusišnekėjau :).
I see in your eyes the same fear, that would take the heart of me. A day may come, when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bounds of fellowship, but it is not this day. This day we fight!!!

Vartotojo avataras
Elva
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 777
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 20:02
MiestasCOLON Mirkwood, trečias melirnas iš dešinės

#35 Standartinė Elva » 20 Rgp 2004, 19:53

Aš pagal vardą pagonė...Tik kartą teko kažkokioje berods legendoje ar istorijoje rasti savo vardą.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#36 Standartinė Indraja » 20 Rgp 2004, 20:18

Taisau lietuvinimą: Lietuvoje galėtų būti tik Lūtijena, Silmarijena (antraip visi tartų dvibalsį). Turėtų būti Elendilis. Ta Lučiena jau ima nervinti - negalima tikėti rusiškais vertimais, tuo labiau, kad taisyklingai rusiškai turi būti Лутиэн.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Formeniel
Girdėjo apie Žiedą +
PranešimaiCOLON 38
UžsiregistravoCOLON 22 Geg 2004, 12:40
MiestasCOLON Eryn Lassgalen 6 fletas į kairę
CONTACTCOLON

#37 Standartinė Formeniel » 20 Rgp 2004, 20:57

Lietuvinimo taisyt nė balrogo nereikia. Žinot, ką pasakysiu- man nesąmonė tos jūsų "Lutijenos", "Elendiliai", "Džiugas" vietoj Merio ir panašiai. Tokiais pasakymais tik darkot gražų (tai kas, kad nepilnai sulietuvintą) Tapino vertimą. Aš tai pvz nesuprantu, kam viso to reikia? Ir dar sakot, kad aš neteisingai lietuvinu... Aš nelietuvinu. Aš tik rašau taip, kaip buvo išversta knyga. Kuriem galam lietuvint? Gi labai jau baisiai gaunas. Tolkinas rašė angliškai. Visas pasaulis buvo sukurtas angliškai. Taigi kokio velnio iš hobito padaryt pusinuką, iš Merio - Džiugintą... Dar iš Lučienos sugalvokit, kad jin turi būt Leokadija (suprask, nes Lučiena nelietuviškas vardas...). Žinot, man jau irgi nervai nelaiko :evil: :evil: :evil: LotR pasaulis - tai ne Lietuva, ir Lietuvos folkloro elementų ten būti negali. Išvis, baigsiu šūlę ir čiuošiu į JAV, nes užkniso jau lietuviai, laikantys save pernelyg svarbiomis personomis. Lietuvių kalba išvis yra pyp. Išvis, skaitykit tik anglišką versiją ir nekiškit nagų prie lietuviško vertimo, nes tas, kuris buvo, buvo BEVEIK TOBULAS.
PS: O kaip jūs lietuvintumėt Elijah Wood? Elijas Medis, ane? O Viggo Mortensen? Karas <kažkastai>?
PPS: Ai, žodžiu, nervai neišlaikė...
I see in your eyes the same fear, that would take the heart of me. A day may come, when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bounds of fellowship, but it is not this day. This day we fight!!!

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#38 Standartinė Laiqualasse » 20 Rgp 2004, 21:07

Matyti, kad tau nervai neatlaikė. Bet šiaip gali sakyt ką nori, mūsų lietuvintojų nesulaikysi ;) Beje, nors ne visuomet pritariu tiems lietuvinimams, manau, kad darbas pagirtinas ir reikalingas.
Ir svarbiausias dalykas - JRRT nesukūrė Viduržemės angliškai. Jis tik išvertė iš Vestrono į anglų kalbą tuos kūrinius, prie kurių galėjo prieiti. Ir ne jo kaltė, kad jis buvo būtent anglas. O mums kaip tik daug patogiau - kas būtų, jei panašią vertimo koncepciją reikėtų galvoti norvegiškai užrašytam kūriniui?

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#39 Standartinė Aiquen » 20 Rgp 2004, 21:33

Oho, kokios emocijos... :lol: Na, Formeniel...
Nekomentuosiu. Išsižvengti reikia pirma. :mrgreen: :supz: :sm10:
Nazgūlai, galit šitą trinti...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ai, netrinsim... Bet tik šį kartą...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#40 Standartinė Starlin » 20 Rgp 2004, 22:06

Formeniel: milijoną kartų buvo aiškinta, kad LotR, Sil ir kt. - ne šiaip sau kūriniai, jie, o ir pats jų autorius reikalauja specialių dalykų, kurių kitam kūriniui netaikytume (todėl ir ne Elijas Medis). Bet nebeaiškinsiu, nes nusibodo :evil:

Elanora - turbūt vienintelis vardas, kurį duočiau kaip antrą...

Laiqua: taip, pavardė tokia kaip mano. O tu turi ką nors bendro su Čiurlioniu?

BUTTON_POST_REPLY