JRRT vardai vaikams

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY

Ar duotumėte savo vaikui JRRT ar pagal jo kalbų dėsnius sukurtą vardą?

Aišku, tik tokį!
12
11%
Tokie vardai būtų lygiaverčiai kandidatai.
51
48%
Duočiau neoficialiai, o vaikas jį žinotų.
26
25%
Duočiau, bet jo niekam nesakyčiau...
3
3%
Jokiu būdu!
14
13%

Viso balsųCOLON 106

Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

JRRT vardai vaikams

#1 Standartinė Indraja » 06 Rgp 2004, 18:03

Mūsų tolkinistiniam forumui reikėtų aptarti keletą specifinių tolkinistinių problemų. Prašom reikšti savo nuomones! :D

Turiu omeny tik tuos vardus bei jų formas, kurie skiriasi nuo įprastų vardų (aišku, kas yra įprasta, kiekvienas sprendžia truputį savaip). Pvz., Ainė, Aistė, Arminas, Arnonas, Elena, Ilja, Laura, Taurius, Valė, Vanda nesiskiria, kaip ir nemažai hobitų vardų.

Taisa: turėjau parašyti "JRRT sukurtą", bet turbūt supratot. Varianto "nežinau" nėra specialiai.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Indraja » 16 Rgp 2004, 10:39

Ši apklausa ne iš piršto laužta - laikraštyje pamačiau paminėtą mergaitę, vardu Elvė (lietuviškai gal toks vardas tikrai labiau tinka ne berniukui :) )

Įdomūs rezultatai... Ar nekyla minčių, kad neįprastas vardas gali sudaryti sunkumų? Pvz. mano brolio vardas Aigris (kaip sako vardo kūrėjas, tai yra taisyklingas trumpinys iš Raigardas), tačiau jis turi du vardus, ir daug kas žino tik įprastesnį. O gal yra vardų, kurie atrodytų gana įprastai? Tarkim, Elvinga?
Oi... Na, bet Skaitytos skaitytojai tai jau galėjo žinoti... O vaikų vardai su klaidom...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#3 Standartinė smeli » 16 Rgp 2004, 12:28

Yra tokis vardas EMIL
ir niekam nekyla problemu istarti EMILIS

yra ir vardas GABRIEL
taciau pasakyti GABRIELIS isdrista ne kiekvienas
Gabrielius ir viskas :))) taigi atrodo iprastas vardas bet vistiek sunkumu sudaro ar ne :)

arba tarkim vardas Aiste
vardas kaip vardas?
nieko panasaus - Amerikoje jums reiketu pakovoti uz varda kuris tariasi kaip "ledine arbata" (ice tea)
IMHO pas mus irgi sunkiai duotu varda Ledine Arbata :)

Elve - tai elvio preslio garbei. geriau butu Gorbe (michailo gorbaciovo garbei)
ROTW - Return of The Warlord

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Indraja » 16 Rgp 2004, 12:49

Gorbagas būtų ir tolkiniškas vardas, ir Gorbio garbei :) Bet juk žmogus visą gyvenimą turėtų kitiems po vieną raidę jį diktuoti ir atsakinėti į klausimus: "Hm... O kokios čia tautos?" Ir, beje, Amerikoj kažkoks reperis ar pan. yra, Ice-T!
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
UžsiregistravoCOLON 11 Lie 2004, 14:44
MiestasCOLON Barsukų g. 23, Hobitonas
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Darla_Jr » 16 Rgp 2004, 13:45

Tokie vardai labai gražūs.Visai norėčiau turėti antrą vardą, sukurtą JRRT, jei tik jį iškraipius jis vis tiek normaliai skambėtų (nes žmonės, niekada nesusidūrę su LOTR, mėgsta neįsiskaityti į vardą ir jį patrumpinti ar kitaip iškraipyti).

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#6 Standartinė Toma » 16 Rgp 2004, 13:53

Kad ir kaip man patinka tai, ką sukūrė profesorius, pirmiausia galvočiau ne apie savo norus, bet apie tai, kaip mano vaikas jaustųsi, turėdamas neįprastą vardą. Mačiau visokių šiaip sau pavyzdžių: kaip mažiukai vos ištaria savo vardą, kaip nervina, kai tavęs n kartų prašo pakartoti vardą, kaip nepatogu būna, kai pamiršti, kuo vardu žmogus ("kaip ten tas, tokiu keistu vardu?..."). Šiuo atveju aš esu trumpų ir tradicinių vardų šalininkė.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Starlin » 16 Rgp 2004, 13:58

Va va, Toma, mano mintis išsakei. Kažkada seniai seniai su viena pažįstama kalbėjom, aš pasakiau maždaug, o ką jeigu vaiką pavadintum Galadriele (tada apie vertimą ir lietuvinimą dar nė nenutuokiau)? Ji atsakė: įsivaizduok, visą gyvenimą šauktų Gale, Galina ir panašiai... (nors Gilė daug gražiau, bet neįprasta).

Šiaip aš esu už gražius lietuviškus vardus ar bent jau tokius, kokie gražiai lietuviškai skamba (pvz. Gaudrė, Vinga, Vėjas...) O tolkinišką vardą duočiau ,,paslapčia".

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#8 Standartinė Toma » 16 Rgp 2004, 14:05

Teisingai, Starlin :) Ir aš manau, kad namie vaikiukas mamos gali būti šaukiamas kaip tik širdis pageidauja. "Ach, tu mano Pipinuk" :D

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Laiqualasse » 16 Rgp 2004, 16:20

Kai kuriose kalbose jau yra vardai, atitinkantys JRRT sukurtus (kad ir gana dažnas vyriškas švediškas vardas Yngve; arba Eldaras - populiarus vardas Azerbaidžiane).
Pažįstu vieną amerikietį, kuris turi du vardus: John Mithrandir. Tai visai įmanoma, tačiau kaip pirmo vardo vaikui tikrai neduočiau.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#10 Standartinė Toma » 16 Rgp 2004, 16:47

Greičiausiai, kad įmanoma. Yra žmonių, kurie savo vaiką Obuoliu (Apple) vadina... :) Bet vis tiek manau, kad tai daugiau tėvų užgaidos tenkinimas. Gerai prisimenu laikotarpį, kai Lietuvoje buvo madinga duoti vardus iš meksikiečių serialų, nes tai kažkam atrodė gražu ir neįprasta. O dabar, tiesą pasakius, atrodo kiek juokingai...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Laiqualasse » 16 Rgp 2004, 17:43

Ojoj... Gerai, kad negimiau tokiu metu. Nepakęsčiau, jei mano vardas būtų koks Chosė :oops: :lol:
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 16 Rgp 2004, 18:28

Man tik atrodo, kad, jei žmogus tikrai ieško "egzotiško" vardo, visgi gražiau pavadinti vaiką Elrondu nei Erlandu. Bet juk kiekvienam patinka vis kitas serialas :p
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
UžsiregistravoCOLON 11 Lie 2004, 14:44
MiestasCOLON Barsukų g. 23, Hobitonas
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Darla_Jr » 16 Rgp 2004, 21:55

Geriausia du vardai-vienas iš ŽV, o kitas paprastas ar šventas.Pvz.Galadrielė Elena-abu vardai elfiški, bet Elena gali būti ir šventas krikšto vardas.

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#14 Standartinė Coranar » 16 Rgp 2004, 22:07

Santrumpos-dalykas bjaurus, bet iš kai kurių Lotr vardų tiktai juoksis, gyventi bus neįmanoma.
Dar galima būtų duoti vardą pagal kokį JRRT kalbos žodį-kad įprastai, gražiai, skambėtų ir ką nors gero reikštų.
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Starlin » 17 Rgp 2004, 13:03

Taip, manau, kad Coros pasiūlytas variantas geras - bet, šiaip ar taip, visa ta vardų sistema tuo ir remiasi. Kita vertus, aš tai turėčiau persiplėšti: juk ne tik tolkinistė esu, bet ir žmogus su savais įsitikinimais ir t.t. Tarkim, katalikas tikrai galėtų duoti Elenos vardą - čia susilietų jo katalikybė ir tolkinistiškumas... Bet tokių atvejų mažai. Todėl du vardai - daug geresnė išeitis, bet vėlgi: nesinori kažko primesti vaikui. Geriau jau "neoficialus" vardas.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Exon » 17 Rgp 2004, 14:07

Na, vardynuose tokių išsirdibinėjimų pasitaiko, kad JRRT vardai dar visai naturaliai skamba. Bet šiaip nesu šalininkė; jei mane būtų pavadinę pagal kokią knygą ar filmą, turbūt, neapkęsčiau šį kūrinį visą gyvenimą. Pirma, aiškink visiems, iš kur toks vardas; be to, turiu savo pomėgius: ką jei užaugus man ta knyga ir pati savaime visai nepatiks? Yra kačiukai, šuniukai, žuvytės - prašom, o vaikui vis gi geriau duoti tradicinį vardą.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Silme Nuquerna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 126
UžsiregistravoCOLON 09 Bir 2004, 23:50
MiestasCOLON Krepšinio sostinė

#17 Standartinė Silme Nuquerna » 17 Rgp 2004, 14:19

Bet galima sugalvot vardą, kuris, nors ir tolkiniškas, bet būtų pakankamai lietuviškas. Pvz, argi ne lietuviškai skamba Varda?

O aš greit naują šunį turėsiu, tai jau dabar tris kvenjos žodynos vartau, vardo ieškau :D
=^..^=

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Exon » 17 Rgp 2004, 14:30

Panašūs vardai - tai kas kita, kaip ir ta pati Elena :wink:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Indraja » 17 Rgp 2004, 17:03

Varda mokykloje taptų Varna :)
Kai kurie vardai, kaip Elvė, man skamba pakankamai įprastai. Elvinga - keisčiau, bet antroji šaknis labai primena lietuvišką priesagą.
Savo vaikams, deja, net ir tokių neduočiau, nes jau nutariau duoti tik baltiškus vardus, kaip ir mano tėvai bei brolis savo vaikams (ir nesvarbu, kokio keistumo bei neįprastumo jie būtų - brolio dukros turi prūsiškus, mažai girdėtus, ir dar besialiteruojančius (ar toks žodis?)). Turbūt tolkinišką vardą sugalvočiau ir niekam nesakyčiau :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#20 Standartinė gilthoniel » 18 Rgp 2004, 23:26

Aš turbūt irgi neduočiau tolkiniško vardo, nes paskui vargšiukas vaikas tikrai jaus atipatiją Tolkienui :shock: Man atrodo įdomiausia duoti vaikui senovinį vardą, tereikia tik senuose kaimuose pabuvoti, ir išgirsi ko negirdėjai: Afemija, Saliomija... O Aldona irgi tolkieniškas vardas :D
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

BUTTON_POST_REPLY