Tolkinas alternatyviai

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Tolkinas alternatyviai

#1 Standartinė Laiqualasse » 02 Vas 2010, 20:44

Yra nemažai manančių, kad "Žiedų Valdovas" bei didelė kitos Tolkino kūrybos dalis yra alegorija apie II-ąjį pasaulinį karą. Taip manančių tikrai nemažėja nepaisant to, kad Tolkinas pats yra tai paneigęs ir ne kartą sakęs, kad nemėgsta alegorijų. Naobetačiau pafantazuoti visada įdomu...

Taigi, apie ką aš čia. Štai yra toks komp. žaidimas "Hearts of Iron" - globalinė strategija apie II pas. karo laikus. Egzistuoja jo modifikacija "Kaiserreich", apie alternatyvų pasaulį, kuriame Vokietija laimėjo I pas. karą, o vėliau Britanijoje įvyko komunistinė revoliucija ir didžioji dalis monarchijos šalininkų pabėgo į Kanadą. Šios modifikacijos kūrėjai į ją įkėlė tokį įdomų "istorinį įvykį" - "Dž. R. R. Tolkinas parašo knygą "Nūmenoro žlugimas"". Knyga tampa labai populiari ir daug kas ją lygina su Britanijos monarchijos žlugimu ir pabėgimu į Karalystę tremtyje - Kanadą.

Mano supratimu, šitokia alternatyvi interpretacija yra įdomi keliais lygiais. Iš vienos pusės - kaip tam tikras pasišaipymas iš tų "alegorininkų"; iš kitos - kaip dar viena alegorija.

O kaip jūs galvojate, kaip atrodytų Tolkino kūryba įvairiuose alternatyviuose pasauliuose? Nebūtinai tie pasauliai turi būti realistiški (taip, le_golai, čia proga tau pasireikšti :D) arba rimti - tiesiog siūlau pasižarstyti idėjomis :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY