Kokiai padermei jūs priklausytumėte bei kodėl?

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#341 Standartinė Indraja » 20 Lap 2006, 17:45

shlykshtukas rašėCOLONsorry, liaudis, bet jei kažkas galvoja, kad turi drakono/Feanoro/Sailormoon/bele kokio išgalvoto sutvėrimo sielą, tai - jau patologija. Ginčytis galima nebent dėl jos pavojingumo laipsnio.

IMO, čia panašu kaip vienišų vaikų imaginary friends - kažkas turi per mažai dėmesio iš aplinkinių ir per daug fantazijos, ir su ta fantazija drastiškai bando patraukti dėmesį. Nu, ir patraukia.. 8)
Tai jau labai plačiai Šly patologiją supranta. Aš irgi ne specas, gal reikėtų paklausti nassos - ne ne ne, ne dėl to, - mūsų daug, - bet kad ji išsilavinimą turi. O gal tas išgalvotas sutvėrimas labai realiai gyvena paraleliniame pasaulyje. Noriu pasakyti, kad žmonės tiki daugybe dalykų, kurie kitiems, kitokių pažiūrų žmonėms geriausiu atveju atrodo itin saviti. Bet tiki jie ne dėl savo nenormalumo, o todėl, kad tos detalės įeina į jų pasaulio modelį, kuris paaiškina pasaulį jiems patinkančiu būdu. Tai kodėl gi patologiška turėt tokį pasaulio modelį, kuriame gali turėti išgalvoto sutvėrimo sielą?

O bent jau tie įsivaizduojami draugai, kiek žinau, jokia patologija nelaikomi.

Beje - Šlykštuk, gerai, kai duodi nuorodas ir pan. - bent jau būna aišku, ką turi omeny. Nes Lietuvoje vis dar nė virtualiai nesutikau nė vieno, tvirtai taip tikinčio (įsiskaityk - juk pasisakymai vis būna variacijos "man patinka" tema), ir, jei Šly visus taip ir toliau baugins, gal nė nesutiksiu. O fandomą jie puošia.
<hr>
Straipsniukas apie elfus ir jų įsivaizdavimą. Naudingas vien tuo, jog parodo, kaip ir ko galima ieškoti šiame literatūriniame įvaizdyje. Ir ar elfai geri, ir iš kur blogi elfai, ir kas šiaip jau Ardoje laikoma tarnavimu blogiui, ir t.t. Įdomu - Šly iš ten apibūdintų pozicijų palaikytų tą "realistinę"?
O štai ką kai kuriems žmonėms reiškia "būti" net ne elfu - puselfiu, elfų kilmės. Nepanašu į lakstymą po mišką su kalaviju ir ausimis?
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#342 Standartinė Laiqualasse » 21 Lap 2006, 04:03

Indraja rašėCOLONpasaulio modelį, kuris paaiškina pasaulį jiems patinkančiu būdu. Tai kodėl gi patologiška turėt tokį pasaulio modelį, kuriame gali turėti išgalvoto sutvėrimo sielą?
Mano absoliučiai neprofesionalia nuomone, kone visos psichinės ligos taip pat yra tiesiog kitokie požiūriai į gyvenimą, neatitinkantys bendrų nuostatų. Kai kurie tie požiūriai, aišku, yra pavojingi kitiems visuomenės nariams, bet toli gražu ne visi. Taip kad ir varžtelių atsisukusių bijoti nereikia - visi mes turim po vieną kitą išklibusį. :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#343 Standartinė Indraja » 21 Lap 2006, 09:18

Tik turbūt skirtumas - kad ligos atveju nebegalima to požiūrio pakankamai kontroliuoti, net jei jis ima nebepatikti...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#344 Standartinė shlykshtukas » 21 Lap 2006, 14:07

Indraja, žinau, kad imaginary friends nėra blogai - kol juos turi vaikai. Suaugę žm. su imaginary friends yra berods vadinami šizofrenikais (todėl geriau neišsiduoti, kad turi tokių draugų 8))

Laiqua: man atrodo, uncyclopedia yra bendro pobūdžio absurdas, o dramatica labiau tyčiojasi iš interneto bendruomenės fenomenų.

Mano taipogi neprofesionalia nuomone, daug psichinių ligų tikrai panašios į kitokį požiūrį į gyvenimą. Betgi kai kada tas požiūris toks drastiškai skirtingas nuo tavo paties vargano realistinio, kad dialogas yra visiškai neįmanomas (teko bendraut su šizofreniku. Neprilygstama vaizduotė, bet kaip nejauku, kai ans pradėdavo apie savo pasaulio detales...)

O vat su Indraja su tuo, kad visokie, hm, "alternatyviai religingi" fandomą puošia, tvirtai nesutinku. Nebent puošmena laikytume kaimo kvailelio pareigybę. Dėl rimtumo - na, jei nori, pasiskaitinėk kokį otherkin.net - IMO, jie rimtai tuo viskuo tiki. (Aš labai, LABAI džiaugčiaus, jei šiuo atveju klysčiau)

Linkai. Pirmas - akivaizdžiai tendencingas, palaikantis "romantikų" pusę. Antro, kap saka, "niasilil", bo nu nebaisiai man įdomu, ką kažkoks nepažįstamas LJ juzeris galvoja apie elfus.

Dėl religinio motyvo. Yep, išsikėliau sau ir tokią hipotezę, kad šiais laikais, kai viskas keičiasi taip greit, kad jokios senos religijos nespėja koja kojon su progresu, žmonės ima jom nepasitikėti, bet tuštumą reik kažkuo užpildyti, ir kaip pelėsiai po lietaus dygsta "New Age" religijos ir religijytės. Na taip, galbūt tikėjimas tuo, kad esi vienas iš Pokemonų, gal ir įsipaišytų tarp New Age tikėjimų, bet kad dėl jų pačių statuso vis dar intensyviai ginčijamasi, ar tai tikėjimai, ar sergančio proto vaisiai.

O kodėl patologiška - na, todėl, kad tavo tikimas dalykas yra viso labo kito žmogaus vaizduotės vaisius? Pagal, kap saka, visus dokumentus ir liudininkų parodymus?

Beje, toj pačioj E.Dramatica užbrowsinau ant grupelės juzerių, kurios tiki, kad Severus Snape yra tikras ir pas jas ateidinėja naktimis ar pan. Ką tu apie tai, Indraja? 8)
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#345 Standartinė Indraja » 21 Lap 2006, 15:22

Snape is more than real! Rimtai, iš viso to, ką tam HP pasaulyje mačiau - pats tikriausias. Tiesa, man tik kaip archetipas, ar kaip tai vadinasi. Bjauraus mokytojo, kuriam įveikti nėra būdų, nes dalyką jis, bjaurybė, išmano. Viena iš manųjų baisybių buvo net panašios į tą nenuglaistytąją išvaizdos ir jau toookios pašaipios bendravimo manieros... Tik berods išmanė saikingai, ne super. Na, o tos panelės nieko naujo neišrado, visokie sukubai ir inkubai gi visada buvo - gal tik keistoka tokiame vaidmenyje matyti knyginį SS :lol:

To antro ir nebūtina skaityt ištisai - tiesiog pavyzdys, kad žmonės sugalvoja įdomių dalykų, tarkim, kurti moralinius kodeksus pagal elfus. Žavėjimasis elfais juos skatina tobulintis.

Dėl dygstančių tikėjimų - tiesa, dygsta, tik vargu ar tokie asmeniniai įtikėjimai tos pat svorio kategorijos. Sakyčiau, labiau psichologijos, o ne religijotyros sritis.

Patologijos apibūdinimas vis tiek "itin savitas". Mano nuomone - patologija, kai tai nuo žmogaus nebepriklauso ir trukdo gyventi visuomenėje. O šiaip žmonėms tikėti kažkieno kito sugalvotu ir dokumentais ar dar kaip neįrodytu dalyku - kasdienybė. Kad ir rinkimų metu pažadėtais dalykais.
P.S. Labai uoliai galvoju, ar tik Šly manęs čia tyčia neprovokuoja leptelėti tai, ką manau, bet nesakau, nes mokausi būti pakanti ir tolerantiška.

Suprantama, tie pasaulio modeliai gali būti labiau ar mažiau pagrįsti, logiški ir t.t. - bet tai ne medicinos sritis.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#346 Standartinė shlykshtukas » 21 Lap 2006, 15:39

Štai ką rašo m-w.com apie patologijas:

Main Entry: pa·thol·o·gy
Pronunciation: -jE
Function: noun
Inflected Form(s): plural -gies
Etymology: New Latin pathologia & Middle French pathologie, from Greek pathologia study of the emotions, from path- + -logia -logy
1 : the study of the essential nature of diseases and especially of the structural and functional changes produced by them
2 : something abnormal:
a : the structural and functional deviations from the normal that constitute disease or characterize a particular disease
b : deviation from propriety or from an assumed normal state of something nonliving or nonmaterial
c : deviation giving rise to social ills <connections>

Nu panašu, kad daugmaž pagal paskirtį žodį vartoju, bo tie otherfruktai tikrai truputį taip...nematerialūs, sakyčiau 8)

Indraja rašėCOLON To antro ir nebūtina skaityt ištisai - tiesiog pavyzdys, kad žmonės sugalvoja įdomių dalykų, tarkim, kurti moralinius kodeksus pagal elfus. Žavėjimasis elfais juos skatina tobulintis.
Tai IMO jau kažkur sakiau, ir ne vieną kartą, kad toks dalykas yra totaliai normos ribose. Na, nori žmogus pagal kažkieno kodeksą gyvent, kodėl ne? Ar tai elfų, ar indėnų lifestyle'as būtų. Bet yra skirtumas tarp "gyvenimo pagal Tatanką Jotanką" ir "gyvenimo su T. Jotanka, jo žmona, vaikais, jo mylimu arkliu ir jo žieminiu vigvamu dalinantis viena galva" .

O tai gal dabar nori pasakyti, kad tikėti rinkimų pažadais yra protingas dalykas? :mrgreen:
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#347 Standartinė Indraja » 21 Lap 2006, 15:55

Provokacijos tęsėsi ir mane išprovokavo :oops:
O kodėl patologiška - na, todėl, kad tavo tikimas dalykas yra viso labo kito žmogaus vaizduotės vaisius? Pagal, kap saka, visus dokumentus ir liudininkų parodymus?
Taigi ir pasaulėžiūrinės-religinės sistemos pagal tam tikrą interpretaciją gali būti laikomos pastatytomis ant tokių vaisių pagrindo (kitų žmonių ar ir nuosavos vaizduotės). Skirtumas nebent toks, kad visada atsiras daug teigiančių, jog objektyvių įrodymų vienam ar priešingam požiūriui yra. Bet va agnostikai nemano, jog tų įrodymų užtenka, kad žinotum :wink:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#348 Standartinė shlykshtukas » 21 Lap 2006, 17:03

Ach tu biesas, aš kaip tik stengiausi šito posūkio išvengt, bo čia gi bandymas išbalansuoti ant labai lakaus lakiojo smėlio. Taip, iš pirmojo žvilgsnio panašūs 'delusions' sukonstruoti tuo pačiu principu, kaip ir religijos, bet - nors ir nelabai ką išmanau religijotyroje - kažkur turi būti esminis skirtumas, ir ne toks, kad 'religijos atsirado prieš n metų, jei šitas naujokėlis tiek išsilaikys, tai priimsim į klubą, jei ne, tai buvo apsimetėlis'.

Dėl agnosticizmo - savo, asmeniško ir subjektyvaus, tai man viskas labai paprasta - aš neturiu nuomonės apie subjektą tada, kai nematau įrodymų nei jo buvimą teigiančių, nei neigiančių. Kito žmogaus išgalvotas personažas ar pasaulis - mano supratimu, yra pagrįstas neigiantis įrodymas, ir todėl otherkinizmas man patologija, o ne gimstanti nauja religija.
Taipogi, kaip irgi sakiau, tai, kad tie žmonės tapatinasi tik su gražiais/kilniais personažais o "gyvūnines sielas" antromorfizuoja, irgi matau kaip neigiamą argumentą, nes čia laaaaabai smarkiai kvepia savo norų ir svajonių projekcija į kažkokį idealizuotą objektą.

Aaaaišku, jei darom prielaidą, kad aukštesnė jėga egzistuoja, tai tada gali būti, kad ji turi humoro jausmą ir pakišo rašytojui idėją apie jau egzistuojantį personažą, kurį kažkoks vargetėlė perskaitė ir šnai atpažino kaip savo praeitą gyvenimą (kuris, jei jau egzistuoja a.j., irgi turi teisę gyvent)...ale bet taip filosofuojant galima į toooookias hašišo pievas nugrybaut ir pateisint ką tik nori, pradedant ufonautų pagrobimais ir baigiant Hitlerio idėjomis, kad gal geriau nė nepradėt.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#349 Standartinė Indraja » 21 Lap 2006, 17:27

Na, tik norėjau pasakyti, jog tas, cituotasis, argumentas buvo ne visiškai tobulas, nes jį galima panaudoti ...įvairiai... Ramybė vargšėms Pasaulėžiūroms iš didžiosios, apie religijas yra kita gija.

O šiaip manyčiau, jog tie - o kaip juos lietuviškai? Kitagenčiai? - dažniausiai irgi turi humoro jausmą, tik jį iš šono ne visada lengva pastebėti, ypač, jei kuris nors vos ne visada rašo atlikdamas vaidmenį :wink: O Rusijoje paplitę dar ir įsikėlėliai, вселенцы...

O aš jau seniai sakiau, kad palaikau abipusį telepatinį empatinį ryšį su laume (ir Indraja - tai jos vardas), o ta laumė be kita ko dar yra išblėsusi elfė... :lol:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#350 Standartinė shlykshtukas » 21 Lap 2006, 17:44

Aha, aš dar girdėjau, kad vselencais kartais nepasidalinama, xixixi :twisted:

Mano smegenys mažos, kompaktiškos, vos nuosavas riebus ego ir superego telpa, o kur dar naglas ir judrus id...žo, bet kokį vselencas, ateinantis pas mane su dantų šepetuku ir šlepetėm, bus negailestingai neįleistas. :mrgreen:

P.S.: Nu tada musėt kai kurie turi būt tobuli aktoriai, bo RPG'inančius, kaip beintensyviai, ir nerimtai į save žiūrinčius kol kas dar atpažindavau. Deja, Indraja, nors ir labai norėtum tu tikėti, kad dauguma žmonių yra iš esmės geri, scary freakai egzistuoja. :P

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#351 Standartinė Indraja » 21 Lap 2006, 17:57

Šly - taigi aš telepatija netikiu. Tai didžiąja dalimi tokių situacijų parodija, o iš dalies - žaidimas. Elfai - hm... Sunku būtų pagal mano logiką suvesti elfus iš menamojo laiko ir pasaulį mūsų laike. O laumė - well... Tam tikru požiūriu. Kaip bebūtų, aš ją sugalvojau (beje, tai nereiškia, kad 100% ja patikėjau) dar tais laikais, kai tai dar ne patologija, o vėliau sumąsčiau, jog subjektyvūs išsigalvojimai irgi egzistuoja - kaip išsigalvojimai, t.y. idėjos - ir tokiu būdu yra pasaulio dalis, tad savo materialistinės filosofijos tokiais žaidimais neišduodu. Kaip matai, "gyvenamosios vietos" prie avataro tokiu būdu man keisti nereikia niekada :D
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#352 Standartinė shlykshtukas » 21 Lap 2006, 18:50

Aha, tataigi - tu ją sugalvojai, taigi jinai kaip ir yra tavo, hm, nežinau kaip pavadinti - mikrokosmo gal - dalis. Taipogi, tu ją pati vadini išsigalvojimu, kaip matau. O tokia 'extended esybė' manęs nekonfūzija. Sakau gi, čia visokie 'vselencai' iš pvz. anime pasaulio arba antropomorfizuoti vilkai mane verčia abejoti, ar jų 'nešiotojas' adekvačiai suvokia aplinką.

O tie, kurie krykštauja, va, "aš elfė, lialia!", būt gerai, kad šalia pateiktų ir savo, khm, nors kokią teoriją, kodėl jie galvoja, kad elfai egzistuoja ir dar jų kraujas teka anųjų gyslomis. Aišku, nieks to neprivalo daryti, bet tadu atitinkamai nieks man neuždraus, paskaičius tokį įrašą, švilptelėti ir pasukioti pirštą prie smilkinio. :P

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#353 Standartinė Indraja » 23 Lap 2006, 11:07

Visgi labai geras patarimas išdygo toje diskusijoje, kur nebūtina skaityti:
Myrngwaur rašėCOLONуж если ты именуешь себя эльфом, так будь хотя бы порядочным человеком для начала
- "Jei vadini save elfu, tai iš pradžių būk bent jau padorus žmogus".
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95
UžsiregistravoCOLON 24 Lap 2006, 21:20

#354 Standartinė Toidas » 07 Gru 2006, 20:09

Aš norėčiau būti dvarfas, bet pagal charakterį esu hobitas... :lol:
[img]http://fantasy.vhost.lt/images/DwarfSlayervsBlackOrc_s.jpg[/img]

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#355 Standartinė woodberry » 07 Gru 2006, 20:58

Radau savo sena posta sitoj gijoj. Reik ji paneigti is prisiskirti save prie orku. Va :)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#356 Standartinė Aiquen » 07 Gru 2006, 23:59

Pala, tai tu ne visada buvai orkė? :shock:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Maeglas
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 45
UžsiregistravoCOLON 07 Gru 2006, 03:29
MiestasCOLON Deepwood'as

#357 Standartinė Maeglas » 12 Gru 2006, 06:55

Miško elfas, pagal Tolkieną tikriausiai Laiquendi. Dėl simpatijos gamtai ir gyvunams, abipusės simapatijos... :).

Vartotojo avataras
Strėlė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 445
UžsiregistravoCOLON 13 Sau 2006, 19:11

#358 Standartinė Strėlė » 12 Gru 2006, 11:52

Na štai, orkų padaugėjo - woodberry persirašė :lol:

Nors kažkaip niekur neteko aptikti orkių. Apie dworfiukes užsiminta, ir apie entes, jau nekalbant apie visas kitas rases, bet apie orkes - nė vieno žodelio nėra. Gal sakau Tolkien'ui ranka nekilo prirašyt dalį gražiosios lyties prie tokios "dailios" rasės :roll:

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#359 Standartinė Indraja » 12 Gru 2006, 23:42

Štai jos. Laiške...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#360 Standartinė Aiquen » 13 Gru 2006, 11:04

Beje, nors nuolatos prisiregistruoja vienas kitas elfas, jų skaičius nuo to nedidėja, nes laiks nuo laiko kas nors iš elfų persikvalifikuoja į hobitus. :D

O jei jau kažkas partaukia į orkus- kaip Woodberry- tai jau nepagydoma. Istorijoje užfiksuotas tik vienas atvejis, kai buvęs orkąs tapo hobitu (nors jo elgesyje dažnai išryškėja grynai dvorfiškas kietakaktiškumas bei meilė kirviams).
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

BUTTON_POST_REPLY