Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 19 Sau 2019, 03:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 93 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Lap 2004, 09:27 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Kov 2004, 13:06
Pranešimai: 2162
Miestas: Vilnius
http://swap.nkkm.lt/~ulvenkvart/meet/re ... /orkai.pdf

_________________
ROTW - Return of The Warlord


Paskutinį kartą redagavo smeli 21 Gru 2004, 14:43. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2004, 11:45 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Bal 2004, 20:15
Pranešimai: 1618
Miestas: vis ten pat
YŠsamus traktatas.
Iš kur pas Orką tiek kantrybės - tiek daug parašyti?
Ypač patiko punktėlys :Kaip Orkui Paturėti elfę: :twisted:

_________________
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Lap 2004, 01:36 
Atsijungęs
Lietė Žiedą
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 23:50
Pranešimai: 126
Miestas: Krepšinio sostinė
Mhmmm... perskaičiau ir supratau, kodėl nuo orkynės geriau laikytis atokiau... :D

_________________
=^..^=


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Lap 2004, 12:50 
Atsijungęs
Tamsioji Magistrė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Kov 2004, 19:20
Pranešimai: 1154
Miestas: Musdaubė
Keista, o aš maniau, kad tai kaip tik paskatins čia apsilankyti?.. :lol:

_________________
:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 15:25 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Kov 2004, 13:06
Pranešimai: 2162
Miestas: Vilnius
Klano Kronikos...NR???

Klano santykiai su kitomis rasėmis.
Kad geriau suprastūmėte toliau aprašytas mintis, pirmiausia pateiksime mokslinį požiūrį į nagrinėjamą problemą. Remsimės keliais žmonių šaltiniais: Darvino evoliucijos ir Civilizacijos vystymosi teorijomis, bei vienu elfišku šaltiniu.
1. Darvino teorija.
Skaitytojai nusimamantys šioje teorijoje puikiausiai atsimena aprašytus biologinės evoliucijos dėsnius ir mitybinės grandinės schemą. kurioje pačioje apačioje pavaizduoti planktonai, kirmelės, o pačiame viršuje - žmogus. Be abejo jums kyla klausimas kodėl šioje schemoje nėra elfų bei orkų. Šį klausimą plačiau nagrinėja Konspiracijos teorija, o mes nenukrypsime nuo pradinės temos. Mūsų nuomone elfus reikėtų įpaišyti žemiau žmonių o orkus aukščiau, nes pagal Darvino teoriją aukštesnės išsivystymo pakopos rasės minta žemesnės išsivystymo pakopos rasėmis. Banginiai minta planktonu, tigrai medžioja antilopes, orkai minta elfais - tai natūralus gamtos dėsnis.
2. Civilizacijos vystymosi teorija.
Jau girdisi šūksniai kad orku civilizacija per daug primityvi ir atitinka maždaug akmens amžių. Deja faktai byloja ką kitą. Civilizacijos vystymosi pradžia iš tikro datuojama akmens amžiumi. Vėliau civilizacija vystosi ir palyginti greitai pasiekia Graikijos ar Renesanso epochas, kurios pasižymi elfiška dvasia: klesti menas, filosofija, mokslas pažengia toliau nei eiliniai zmonės sugeba juo pasinaudoti ir t.t. Tačiau po to nugali pragmatiškumas, materialinės naudos siekimas bet kokia kaina būdingas žmonėms. Po truputi, tačiau užtikrintai elfiška prigimtis yra išstumiama iš gyvenimo. Elfiškos kultūros vieta užima MakDonaldsu kultūra. Atrodytu jau civilizacijos viršūnė pasiekta, iš pirmo žvilgsnio net sunku isivaizduoti kur gi čia gali atsirasti bent nedidelė niša orkų hegemonijai. Tačiau civilizacija vystosi ir neišvengiamai pasiekia branduolinės ar gamtinės-kataklizminės katastrofos stadiją. Štai čia, postapokalipsinėje radijacinėje/mutageninėje aplinkoje ir atsiranda orkai, kurie tampa vienvaldžiais civilizacijos lyderiais.
3. Elfų šaltinis.
Teigia jog orkai atsirado vėliau už elfus ir net už žmones. Tačiau gamtoje taip jau nustatyta: pirma atsiranda maistas, ir tik po to plėšrūnai-sanitarai, kurie tuo maistu minta.

Dabar, kai remdamiesi šiais šaltiniais, žinome jog orkai yra aukštesnė išsivystymo forma, galime panagrinėti orkų požiūrį į elfus bei žmones.
Pastaruoju metu labai gaji nuomonė, suformuota "Žiedų Valdovo" šviesoje, kad orkai neapkenčia elfų. Tačiau žiedųvaldovišką neapykantą sąlygoje juodoji magija, kuria plačiai naudojasi blogio herojai: Melkoras, Sauronas, Sarumanas ir kiti. Jie tiesiog užvaldo orkus ir pajungia savo valiai. Todėl natūralu, kad griuvus Saurono imperijai orkai, pajutę laisvę, kuo greičiau išsilaksto į visas puses - kol dar ne vėlu.
Beje šis įvykis sąlygoja orkų požiūrį į hobitus. Čia orkai susiskaldo į kelias dalis, viena kurių, loginiu pavadinimu "Prie Saurono buvo geriau..." hobitų atvirai nekenčia. Kaip bebūtų gaila, orkai yra labai jautrūs juodai magijai, todėl jie visa savo esybe nekenčia magijos.

Tačiau dabar, kai juodosios magijos šaltiniai pražuvo kartu su blogio valdovais orkai yra laisvi ir gali gyventi savo gyvenima, bei vadovaustis savo valia o ne aklai paklusti svetimai.
Taigi orkai grįžta prie savo ištakų ir vėl atranda elfus, kaip savo mylimus naminius gyvūnėlius. Taip, žmonės augina kiaules, karves, arklius, tuo tarpu orkai, budami aukštesnės išsivystymo pakopos atstovai augina elfus. Žinoma per tamsiuosius Viduržemės amžius elfai sulaukėjo ir paprastai stengiasi arti neprisileisti orkų, tačiau kuo toliau tuo arčiau ši ta valanda kai orkai vėl rūpinsis elfų saugumu, o elfai galės netrukdomi karų atsiduoti poezijai, menui, filosofijai, muzikai, mokslui ir kitoms ~aukštoms~ materijoms. Be abejo orkai rūpinasi elfais simbiozės metodu: elfai maitina orkus, orkai gina elfus. Kuo orkus maitins elfai nėra labai svarbu, svarbu kad mėsa būtų šviežia, maloni akiai bei skarndžiui. Orkų legendose neretai minimi didvyriški elfų pasiaukojimai, kada bado metais elfai patiekdavo orkams savo pačių kūnų mėsą. Vienok klysta tie orkai, kurie mano jog elfai savo mėsytę atiduoda be kovos. Už tokias klaidas yra tekę brangiai sumokėti ne vienam orkui. Kad ir situacija kada Legolasas Helmo daubos mūsyje nužudė 40 orkų. Čionai nėra nieko neįprasto, jei ne nuovargis, tai būtų dar 40 nudėjęs. Legolasas buvo elfų princas, taip sakant jaunesnysis warlordas. Todėl jo mėsa galėjo atitekti tik orkų warlordui. Blogio valdovai pavergdami orkus, pirmoje eilėje išžudė orkų warlordus, tam kad niekas negalėtų pasipriešinti jų tamsiai valiai. Vadinasi orkų warlordų tame mūšyje nebuvo.
Taip, elfai aktyviai gina savo mėsytę ir tai yra teisinga. Kas būtų jei jie nuolankiai duotųsi suvalgomi eilinio orko? Įsivaizduokite bado laikotarpį, ir silpna ir kūnu ir dvasia snagą, kuris pasislėpęs krumuose valgo elfa? Jokiu būdu taip nebuvo ir nebus - elfas atitenka tam kas ji nugalės, o ne tam kas prie jo prišliauš ir nužudęs nesiginantį lauks kol mėsa kiek apipūtų, nes šio šliužo dantys visi išmušti ir jis šviežios mėsos neįkanda. Elfai privalo gintis - tai sąlygoja orkų evoliuciją!

Istorinių šaltinių apie elfų ir orkų draugystę nėra išlikę, kaip beje ir kitų svarbių istorinių šaltiniu. Melkoras ir kiti jo bendrininkai tuo pasirūpino nuo pat pradžių. Tačiau mes pasistengsime iš elfų elgesio rudimentų atrasti tiesos krislus.
1. Elfai stato tvirtoves.
"Mano aptvaras - mano tvirtovė". Okai elfus laikė aptvaruose. Todėl elfams išliko aptvaro saugumo jausmas. Yra elfų kurie gyvena miškuose. Tai greičiausiai neprijaukintų elfų palikuonys, nors tikėtina kad kai kurie šeimininkai orkai nebuvo itin dėmesingi savo augintiniams ir nesirūpino nei aptvaru nei kita elfo gerove, o tiesiog išleisdavo į mišką pasiganyti.
2. Elfai mėgsta kovoje užsidėti FULL PLATE šarvus. Tai ~vientisi~ plieniniai šarvai, kurie primena puodą. Elfai tiesiog pasamone jaučia savo paskirtį, todėl bando patys lįsti į puodą. Ne veltui žodis PLATE reiškia ir lėkštę ėdalui.
3. Elfai gerai šaudo iš lanko.
Turint omenyje jog elfai pagrinde maitinasi lembasais, ir vengia žudyti miško žvėris, galima teigti jog šaudymas iš lanko tiesiog būtinas įgūdis norint maitinti šeimininkus orkus šviežia mėsa.
Galima būtų atrasti ir daugiau specifinių dalykų, kurie elfams reikalingi tik dėl to kad įtiktų savo šeiminikams orkams. Tačiau toliau paliksime šį užsiėmimą antropologams-etnologams.

Žmonių rąsę orkai laiko vergų rase. Žmonės vergavo nuo pat pirmųjų rašytinės istorijos atsiradimo laikų iki šių dienu. Vienok tiesioginis vergavimas žmogui netinka. Žmogus nori būti apgautas, įtikintas kad jo vergavimas teikia jam malonumą ir yra jo paties noras. Orkai sako tiesą, štai todėl nemėgsta jų žmonės. Žmogui arčiau širdies saldus populistinis melas, nei karti orkiška tiesa. Su vergais orkai ir elgiasi atitinkamai. Įpatingos meilės, tokios kaip elfams, žmonėms orkai nejaučia. Tačiau neretai žmonių patelės orkams atrodo pačios mieliausios. Tuo tarpu elfės ir orko seksualiniai ryšiai yra labiau išimtis nei taisyklė.

Galų gale pateiksime išvadas:
Elfai yra orkų mylimi tarnai, vertinga nuosavybė, naminiai žvėriukai/gyvuniukai.
Žmonės kurie yra nesajungininkai yra orkų vergai, skirti sunkiam fiziniam darbui atlikti, o jų patelės orkų įgeidžiams tenkinti.
Hobitai gyviai kurie ~išvadavo~ orkus iš blogio gniaužtų
Dworfai - žmonės kurie niekaip nenori pamiršti savo akmens amžiaus urvinės kultūros.
Entai - vaikčiojantys medžiai, kad orkams būtų lengviau malku gauti ten kur medžiai neauga. Entai tiesiog patys ateina į šias vietas.

_________________
ROTW - Return of The Warlord


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 15:47 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Bal 2004, 20:15
Pranešimai: 1618
Miestas: vis ten pat
Elfiškos kultūros vieta užima MakDonaldsu kultūra. - vertingiausia traktato mintis. Visa kita - pilstymas iš tuščio į užkimštą.

_________________
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 17:17 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Kov 2004, 15:55
Pranešimai: 1921
Miestas: agūp ilautriv
Cituoti:
3. Elfų šaltinis.
Teigia jog orkai atsirado vėliau už elfus ir net už žmones. Tačiau gamtoje taip jau nustatyta: pirma atsiranda maistas, ir tik po to plėšrūnai-sanitarai, kurie tuo maistu minta.


Į aukso mintis :lol:
Susirūpinau smelio sveikatos būkle. Jau antrą kartą jis rašo su lietuviškom raidėm. Ką tai galėtų reikšti? gal pataikauja valdžiai, kad paskirtų jį nazgūlu? :twisted:

_________________
Hrrrr


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 17:56 
Atsijungęs
Tamsioji Magistrė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Kov 2004, 19:20
Pranešimai: 1154
Miestas: Musdaubė
:? pagrindiniai Darvino nuopelnai yra tai, kad jis įrodė, jog vyksta kova dėl būvio, bei gamtinė atranka. Jis taip pat rašė apie rūšių susidarymo mechanizmus ir t.t. Bet tikrai nemačiau niekur parašyta, kad aukščiausiame evoliucijos lygmenyje yra tas, kas ėda visus kitus. Panašu, kad orkai yra girdėję apie mitybines piramides, bet patys nelabai supranta apie ką čia kalba :lol:

_________________
:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 18:31 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Kov 2004, 13:06
Pranešimai: 2162
Miestas: Vilnius
issivystymas remiasi ne tik mitybine grandine, bet ir organizmo sudetingumu
apie sudetinguma kalba nejo, ners jis analogiskas tiek hobitu tiek orku, tiek elfu

_________________
ROTW - Return of The Warlord


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 18:47 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 28 Bal 2004, 19:10
Pranešimai: 2155
Įtariu, kad čia apsimetėlis, o tikrasis smelis seniai kažkur užverstas. Nors ir į purienas rašo, bet vis dėlto smegenim naudojasi. :shock:

_________________
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 19:58 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Bal 2004, 20:15
Pranešimai: 1618
Miestas: vis ten pat
Aredhel rašė:
Nors ir į purienas rašo, bet vis dėlto smegenim naudojasi. :shock:

Kyla klausimas: KIENO SMEGENIMIS?

_________________
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 21:09 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 28 Bal 2004, 19:10
Pranešimai: 2155
Kas pažįstat Smeli susisiekit su juo ir įsitikinkit ar jam viskas gerai. Būtų gaila prarasti tokį chaoso kėlėją. Nesmagu pripažint, bet liūdnoka būtų be dalykų kurių priežastis yra Smeli, o pasekmės negyvi orkai. :twisted:

_________________
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.


Paskutinį kartą redagavo Aredhel 08 Lap 2004, 23:31. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 22:54 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Geg 2004, 23:02
Pranešimai: 405
:shok: :prayer: :prayer: lenkiu blusėtą galwą prieš naująjį mūsų warlordo(? po šio kūrinio imu abejoti jų išlikimu(ta wieta apie Helmo dauba paskatino...)) įwaizdį... Wiezo owacijos beigi plojimai naujam orkų himnui&puslapiui iš sutraukto istorijos-biologijos wadowelio.... :prayer:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2004, 23:06 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Bal 2004, 23:43
Pranešimai: 1138
Miestas: http://diary.ru/~ya-coranar/
*Cora, suriesta juoko priepolio, atsargiai bando atsigauti.Pakyla nuo grindu(ant kuriu isitaise pati, kad netektu nukristi) ir puola tarskinti klava*

Geeerassss...Man labai i tiesa uznesa..Wow..Daugiau tokiu-butume tikri nemirtingi elfai :lol: :roll:

_________________
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2004, 16:57 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Kov 2004, 13:06
Pranešimai: 2162
Miestas: Vilnius
Arda is not Enough

I know how to hurt
I know how to heal
I know what to show
And what to conceal
I know when to talk
And I know when to touch
No one ever died from wanting too much

The world is not enough
But it is such a perfect place to start, my orc
And if you're strong enough
Together we can take the world apart, my orc

Orcs like us
Know how to survive
There's no point in living
If you can't feel the life
We know when to kiss
And we know when to kill
If we can't have it all
Then nobody will

The world is not enough
But it is such a perfect place to start, my orc
And if you're strong enough
Together we can take the world apart, my orc

I...I feel strong
I...I feel elves cry
I...I feel ready
To kill and to die!

The world is not enough
But it is such a perfect place to start, my orc
And if you're strong enough
Together we can take the world apart, my orc

The world is not enough
The world is not enough
NO NO WHERE NEAR ENOUGH
THE WORLD IS NOT ENOUGH

_________________
ROTW - Return of The Warlord


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 02:30 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Bal 2004, 10:36
Pranešimai: 1969
taip ir isivaizduoju garbage daininke orkes galva :lol:
nu eto darosi netgi labai saunu-respect :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Gru 2004, 19:58 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Kov 2004, 13:06
Pranešimai: 2162
Miestas: Vilnius
http://www.kulichki.com:8105/tolkien/ka ... p/ork.html

_________________
ROTW - Return of The Warlord


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 16:02 
Atsijungęs
Lietė Žiedą ++
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Bal 2004, 11:51
Pranešimai: 303
Miestas: Skeletų krantas
Tikras "Gondoro fronte nieko naujo" :)

minimizuoti orkai - blakės, negaliu....
Sauron Sinii ....

_________________
Nekenčiu rasizmo ir elfų


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2005, 16:48 
Atsijungęs
Matė Žiedą
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Gru 2004, 14:25
Pranešimai: 98
Miestas: Ant debesų pūkų
Kuo toliau tuo labiau man tie orkai patinka. Man reikia rimtos pagalbos=/

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2005, 17:25 
Atsijungęs
Mūvėjo Žiedą
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Geg 2004, 23:02
Pranešimai: 405
Jaučiu kai kas tuoj pasakys "Ne, tau pagalbos nereikia. Stok i orku klaną, ir orkuose atrasi daug daugiau teigiamu pusių"
[agitacija i Orku klaną #25xxx. Už agitaciją apmokėta is neprisistaciusio asmens sąskaitos]


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 93 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007