Klajonės 1

Ta-runda runda runda rom! - žygiai, miškas, dangus.
Žinutė
Autorius
Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

Klajonės 1

#1 Standartinė Elfhild » 02 Bir 2004, 11:43

Na va, kas prie ežerėlių visokių važiuoja, o kas ką tik iš Maskvos traukiniu po dardančios nakties parkeliavo 8) Jau spėjau paragauti atsotogų ir visai nebesinori net prie kompo sėdėti, o tik lėkti į laukus kur nors pasiganyti. bet pareiga šaukia, reikia jus, forumiečius, prižiūrėti, kaip čia taisyklių laikotės ;)
Tai va, Maskva - nerealiai didelis miestas, nemačiau dar tokio. Paryžius jai dydžiu neprilygsta. Londonas - nežinau, nebuvau. Tik aišku jis (Maskva) daug purvinesnis ir nešvaresnis (šiuo požiūriu ir S.Pereterburgas gražesnis), bet va taip penkias dienas paragauti tikro didmiesčio gyvenimo - nuostabus išbandymas (gyvenom pas draugus, ne kokiam viešbutyje). Prikimšti metro, visi kažkur lekia skuba, nieks nieko nežiūri, kiekvienas gyvena sau... kai mieste yra keliolika milijonų žmonių, praktiškai esi vienas, nes vis tiek tu niekam nei rūpi nei ką. Per perėją tavęs kaip pėsčiojo tikrai nepraleis, nes jei sustotų, nebegalėtų pajudėti - gatvę užplūstų žmonės... taip kad turi nuolat kovoti už būvį, už vietą po saule. pirmom trim dienom sunku, tikrai sunku buvo, baisiai pavargau, bet į pabaigą šiek tiek apsipratau. Ten žmonės nešvaisto energijos kur nereikia. iš esmės tokie ramesni dvasioje, nes visą laiką reikia skubėti, todėl reikia jėgas taupyti. Beje, dabar sudėtinga į Maskvą važiuoti - ant ES sienos 2val traukinys prastivėjo, kol kontrabandos ieškojo. Visur kameros, kažkas baisaus. O maskvoje taip paniškai bijo terorizmo, kad gatvėje ant kiekvieno kampo po milicininką. jis tave kada panorėjęs gali sustabdyti. į Kremlių iš vis tik pro devynis metalo detektorius ir devynis apsaugininkus ir devynias jūras marias. Tik pabandyk neštis dildę, tuoj tau galvą nuraus :shock: žengi žingsnį per arti senato rūmų - tuoj iš krūmo šoka milicininkas su švilpuku ir veja tave lauk. Aikštėje rausia šaligatvį - gal bombų ieško (juk panašiai Čečėnijos prezidentą susprogdino), o gal vis tik fontaną daro. kas ten žino. žodžiu, tikras jovalas ir griežta tvarka.

Tokie galingi įspūdžiai :) ot kokią litaniją prirašiau. gal įdomu kam ;)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#2 Standartinė Alatar » 02 Bir 2004, 15:24

:shock:
joo Maskvoj gaila nebuvau,bet susidaro įspūdis,jog daugelis didmiečius vadina "dideliais kaimais" 8) man Londonas irgi yra didelis kaimas..lygiai taip pat visi skuba,lekia,taupo savo sekundes bei energiją..pilna įvairių kultūrų,žmonių,pastatų..ko tik nori..ir policininkų taip pat:0 britai irgi bijo teroristų :? vaikščiojau gal valandą kol radau šiukšliadėžę,ir prie tos sukiojosi bobis-mat bijo kad airių teroristai nepakrtotų savo "pokštų"..
o su rusais įtariu kiek kitaip..pas juos ten GAIsnikai bei kitokio plauko mentai su tavim gali ką nori padaryt..o ar pastebėjai Elfhild,koks eismas gatvėse? :shock: važiuoja kas kaip nori,be taisyklių-laukiniai vien žoo..aišku provincijoje dar baisiau,ten ir šaligatviais bobutes taško į šonus :o o ką veikei Maskvoj,gal pasirašei kaip Salomėja, kad mus atgal į didžiąją tėvynę priimtų? :lol: (čia juokas aišku)

Vartotojo avataras
Elva
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 777
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 20:02
MiestasCOLON Mirkwood, trečias melirnas iš dešinės

#3 Standartinė Elva » 02 Bir 2004, 15:38

Ech....Maskva. Buvau ten prieš 14 metų. Aišku didžiausią įspūdį paliko metro :) reiktų vėl kada apsilankyt Maskvoj
Tupperware - originalu ir patogu.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Elfhild » 02 Bir 2004, 15:46

Aha, eismas - kažkas baisaus. Ten šiaip daugiausia visokie apdulkėję žiguliai arba 15 metų senumo fordai važinėja (turbūt tuo skiriasi nuo Londono). Visi grūdasi kur papuola, signalizuoja. Automobilių centre pristatyta tiek, kad iš pažiūros pakankamai plačioje (Vilniaus mastu) gatvėje pravažiavimas lieka tik vienai mašinai. Mačiau, kaip tramvajus negalėjo pravažiuoti, nes kažkieno bagažinė kyšojo. Tuoj iššoko pora vyrukų, patraukė, ir toliau rieda... Per tą laiką susidarė ilgas ūžiantis besinervinantis kamštis. Vaikščioti pavojinga, turi nuolat saugotis, kad ant tavęs nuežvažiuotų, nes prie perėjos niekas nestoja. užtat daugiausia požeminių perėjų. o jose ir metro tuneliuose grūdasi tiek žmonių, kad dar šiek tiek ir petys į petį eis. Va tokiuose teroristai ir sprogdina... matosi, kai kuriuose stotyse eskalatoriai ir šviestuvai nauji, iškart aišku, kad ten susprogdinta buvo. prisimenu, prieš kokius metus per TV rodė... :shock:

Į Maskvą važiavau šiaip... pasituristauti. Tėtis gerų draugų turi, tai pas vienus ir gyvenom. rusai draugiški žmonės, o valgo tokiais kiekiais kaip ispanai :shock:

Po tokio didmiesčio Vilnius atrodo toks mielas, mažas or ramus. gera vis tik čia gyventi :)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#5 Standartinė Alatar » 02 Bir 2004, 15:55

Vat būtent :lol: toks mielas, jaukus, žalias bei nedidelis miestukas...aišku trūksta mum tokių parkų kaip kai kur yra,bet palyginus gyventi galima laaabai ramiai..

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Indraja » 02 Bir 2004, 16:07

O, Maskvą pamatyti labai norėčiau. Ir Sankt-Peterburgą. Bet tikrai reik turėt, pas ką gyvent :( . Arba - gaut komandiruotę (šitaip rytoj važiuoju į Rygą, kurios niekad nemačiau, bet labai daug kartų girdėjau, kad gražu).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Maja » 02 Bir 2004, 16:16

Lauksiu įspūdžių iš kelionės :D Aš taip pat turiu mintį po sesijos ten apsilankyti, o kadangi viena pažįstama išvažiavo į Rygą dirbti, tai galima sakyti nakvynė jau yra. Jei pasakysi, kad verta - būtinai važiuosiu :wink:
:)

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Elfhild » 02 Bir 2004, 16:44

Mano prisiminimai iš Rygos niūroki. buvau vieną kartą, kai buvo SSE atvirų durų diena. jei kas prisimena, tai buvo kaip tik kitą dieną po LotR nakties :shock: visiškas savęs kankinimas, tuo labiau, kad buvo šalta. taigi visas architektūrines grožybes mačiau pro miglą ](*,)

Visur gerai, bet namie geriausia. Lietuva, tėvyne mūsų, tu didvyrių žeme... 8)
Hrrrr

Ore
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 405
UžsiregistravoCOLON 08 Geg 2004, 23:02
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Ore » 02 Bir 2004, 18:11

O ašai, kai prieš kelis metelius Rygoj turistavau, pasisėmiau pilnas saujas gerų įspūdžių. Ypačiai atminty išliko senamiestis, o tame senamiestyj - kažkokis tai bokštas, nuo kurio matosi beveik visa Rygos ir Jūrmalos panorama... Vaizdas tai reaaaaluuus...

Vartotojo avataras
Miriel Serinde
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 185
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 11:50

#10 Standartinė Miriel Serinde » 02 Bir 2004, 19:39

Niekados nejaučiau jokių šiltų jausmų nei Rygai, nei apskritai Latvijai...
O va Talinas- tikrai svajonių miestas. Teko prieš penketą ar šešetą metelių lankytis. Ten irgi yra vietelė, iš kurios atsiveria nerealiai relus vaizdas. O ypač smagu toje vietelėje sėdėti ant akmeninės tvorelės ir makaluoti kojomis virš stogų- ne prasčiau, nei ant Titaniko nosies ;)

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Elfhild » 02 Bir 2004, 19:46

Talino senamiestis, man atrodo, gražesnis nei Rygos (bet tik atrodo, nes Rygos mačiau pro miglas)... Nors tiesą sakant gal taip yra todėl, kad Rygoje jis gana apleistas, dažai nuo sienų nusilupinėję, o Taline priešingai - viskas prižiūrima, pulsuoja gyvenimas, daug turistų, šiaip žmonių ir apskritai gyvybės. grindinys senų akmenų - kojoms mielas. Rygoje gi asfaltas :? Rygoje tik graži gotikinė katedra, o Taline dar kažkokių pilies liekanų matyti :)

Bet pajūris Lietuvoj geriausias. pats švelniausias ir švariausias smėliukas. Rygos įlankoje kažkoks pilkas kaip cementas. Estijoj akmenuotas. o mūsiškis, deja, nuolat lietaus kankinamas :(
Hrrrr

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#12 Standartinė Alatar » 02 Bir 2004, 19:56

Ne tiek lietaus,kiek jūros,mat kaip žinia ji kasmet nuplauna po gerą gabalą žemelės..artėja prie kopų,o valdininkai tik eilinį kartą kelnes trina: " nėra lėšų,tas, anas kaltas.."kopų kosmetinį remontą tik kasmet atlieka..statytų tas dirbtines saleles ar dar ką nors darytų, o tai greit Basanavičiaus gatve braidys poilsiautojai...o šiaip jei būtų noro(na dar ir klimatas šiltesnis)pas estus,tai jie Taline pasidarytų tokį pliažą kaip Paryžiuje..šiaip tai Talinas aišku gražus,bet man tai kotai Vilnius daaaug gražesnis(yra trūkumų žinoma,bet visgi..) :roll:

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Exon » 02 Bir 2004, 20:00

Senamiestis Rygoj nedidukas, užtat praeito amžiaus pradžios kvartalai ten - grožis... Na, vietomis kiek per daug visko, bet tokių įdomių detalių galima rasti, pvz., masonų ženklų :o
Maskvoje pas gimines dažnokai teko lankytis... N-taip, turizmas ten - ekstremalių pramogų mėgėjams (kaipo girti milicininkai su automatais siaurame skersgatvyje velai vakare reikalaujantys dokumentų...).
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Izengardas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 391
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 17:39
MiestasCOLON samanota trobele prie Neries vingio

#14 Standartinė Izengardas » 02 Bir 2004, 21:01

Siaip del Rygos senamiescio drisciau papriestarauti nes , kai paskutini kart buvau , jis buvo tikrai labai gerai sutvarkytas ir grazus. O siaip is visu triju pabaltijo saliu sostiniu man labiausiai patiko Talinas , ypac del islikusios miesto gynybine sienos , bei labai jaukaus senamiescio , nors Talino rotuse didelio ispudzio nepadare. :)
Soldiers dont die , they just go to hell to regroup !
"The masses have a potentially inexhaustible enthusiasm for socialism" M.D
"Parombinsim kaip džeka !" KPI studentas

Ore
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 405
UžsiregistravoCOLON 08 Geg 2004, 23:02
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Ore » 03 Bir 2004, 01:04

Jeigu iš 3ių Pabaltijo sostinių, tai bent jau mana širduže Vilniun linxta... kaip ir daugumos kitų forumiečių.

O šeip, labai gražus Paryžius(pati nesu buvus, bet namie yra vienas pabuvęs asmenis, taigi prisiklausius tiek istorijų, kad ligi kaklo ir dar auxčiau)

Sankt Peterburgas. Vėlgi senamiestis... Ten kiekvienas namas archtektūrinis šedevriukas, tiltai nuostabūs. Apie Baltųjų Naktų neįprastumą išvis jau nekalbu... Vidurnakty parke ant suoliuko atsisėdus laikraštį skaityt galima. :) Buvau tik 2kart, bet noriu dar ir dar...

Maskva, kaip manam orkiškam proteliui, gana, sakyčiau, mielas miestas... Toks nešvarus, negalima lygint su, tarkim, Stokholmu kokiu...

Ai, bet viskam - savi standartai...
Taip pamintijusi Ore sumąsto, kad čion ir taip jau daug nusšnekėjo, ko rezultatas - kelionė kiton gijon

Vartotojo avataras
Gutruna
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 21:12
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Gutruna » 03 Bir 2004, 10:47

Man Vilniaus senamiestis yra žiauriai mielas, iš vis aš Vilnių myliu.
Šiaip kiek teko keliauti nerealiausias mietas pasirodė Venecija :D Labai pasisekė, kad keliavau ne su turistine grupe, o su šeima, todėl vaikščiojom kur norėjom, o ne ten, kur turistus visus veda. Tai tokių fatastiškų kampelių radom :D
Suplanuok buti spontaniskas.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Elfhild » 03 Bir 2004, 10:51

O jei jau kalbant apie turizmą, tai iki šiol didžiausią įspūdį man Venecija paliko. kažkas neįsivaizduojamai gražaus. žinoma, kanalai nešvarūs ir dvokia, bet kokia architektūra :shock: tik tiek, kad ten grynai turistinis miestas. gyventojų labai mažai. ir šiaip Venecija grimzta, po kokių 20 metų jos nebeliks, jei nepavyks išgelbėti :cry:

Stokholmas man artimiausias širdžiai po Vilniaus. ten gana jauku, ir maždaug tiek pat gyventojų kiek Vilniuj, tik visi labiau susigrūdę į vieną tašką, o pas mus išsimėtę dideliam plote. o šiaip ten miela.

Paryžiuje buvau, kai man vos 11 metų buvo. ir gailiuosi, kad tada nieko nesupratau, nes dabar pažiūrėčiau į architektūrą ir tuo labiau į Luvro šedevrus visai kitom akim. tada Luvras man buvo kankynė, o mieste įdomiausias užsiėmimas - orientuotis žemėlapyje ir nardyti metro tuneliais. na ką gi... tikiuosi dar ten nuvažiuosiu... :)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Laiqualasse » 03 Bir 2004, 10:53

Kaip pagalvoju, esu matęs tiek nedaug 'populiarių' pasaulio įžymybių...
Bet manau, kad daug geriau už visas tas įžymybes buvo porą savaičių viešėti Sankt Blasiene Vokietijos pietuose (nuo ten kalnų takeliais pėsčiomis galima nueiti iki Šveicarijos). Kažkada jau esu minėjęs, bet turbūt dar senajame forume, kad ta vieta man pasirodė tarsi Viduržemė žemėje ;) Žinoma, miestelyje yra automobilių, beveik visi maigo mobiliakus, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia - aplink esantys kalnai, miestelio mažumas ir visur juntamas gamtos artumas. O kai kuriose vietose vaizdas toks, tarsi būtum kokiam Bryliuje (nedrįstu sakyt, kad Hobitone, nes nameliai ne kalvų šlaituose ir durys ne apvalios).
Beje, ten stovi trečia aukščiausia Vokietijos katedra. Ir viena didžiausių jėzuitiškų mokymo įstaigų pasaulyje. Ir būtent dėl to ten buvau nemokamai.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Gutruna
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 21:12
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Gutruna » 04 Bir 2004, 18:16

Elfhild rašėCOLONParyžiuje buvau, kai man vos 11 metų buvo. ir gailiuosi, kad tada nieko nesupratau, nes dabar pažiūrėčiau į architektūrą ir tuo labiau į Luvro šedevrus visai kitom akim.
Aš irgi Paryžiuj buvau maždaug 11-os metų, irgi labai gailiuosi, nes nepasakyčiau, kad tie prisiminimas labai ryškūs būtų...
Suplanuok buti spontaniskas.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#20 Standartinė smeli » 04 Bir 2004, 22:41

O man labiausiai patiko Rojus.

taip, as buvau Rojuje!!!
ROTW - Return of The Warlord

BUTTON_TOPIC_LOCKED