Aplinkosauga abstrakčiai ir konkrečiai

Ta-runda runda runda rom! - žygiai, miškas, dangus.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

Aplinkosauga abstrakčiai ir konkrečiai

#1 Standartinė Indraja » 11 Geg 2004, 11:35

Gerbiamieji Fangorno gyventojai, jei ši gija nereikalinga - bus galima ištrint. Tačiau nenoriu prirašinėti nukryptemių kitur. Aldariono reklamėlė labai gundo paklausti: kokia prasme vartojamas žodis "globalizacija"? Ar tai visad blogai, ar ne? Gal padiskutuokim šia ir kitomis pasaulėžiūrinėmis / filosofinėmis / politinėmis / mokslinėmis temomis, susijusiomis su gamtosauga? Taip, ir politinėmis (globalizacija ir anarchizmas tikrai turi kažką bendro su politika...) Juk tikriausiai suprantame, kad tokios diskusijos gali būti pakankamai kultūringos, ir kad mūsų nuomonių skirtumai jokiu būdu neturi mūsų iš gerų pažįstamų paversti susipykusiais pažįstamais. Gal 99% tikėtina, jog svetimų nuomonių perskaitymas nepaskatins atsisakyti nuosavosios. Tačiau tai nereiškia, kad tokios diskusijos beprasmės - galime šio to pasimokyti ir iš priešingos nuomonės reiškėjų, galime praplėsti akiratį.
Paskutinį kartą redagavo 2 Indraja. Iš viso redaguota 26 kartus.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#2 Standartinė smeli » 11 Geg 2004, 12:12

Globalizacija.... blogai/gerai

Nesamones - pradeti reikia nuo lokalizacijos.
Musu kiemas pilnas auto ir pasiutusiu shunu, vietos nera net orkiukams, nekalbant apie elfiukus.
Kol savo kiemas shudinas tol globalizacija gyvuos ir nera cia paie ka diskutuoti
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#3 Standartinė Aldarion » 11 Geg 2004, 13:55

Ačiū, Indraja, už šią giją :lol: Galėsiu dabar dalintis savo mintimis su kitais konkrečioje gijoje. Atleiskit, už mano žinučių ilgumą :oops: , tačiau trumpomis nelabai ką išeina pasakytų. Taigi.

Tavo tiesa, Smeli, labai teisingas požiūris =D> . Aš irgi bandau išlaikyti panašią poziciją, tačiau neatmetu taip kategoriškai kaip tu galimybės prisidėti prie antiglobalizacinio judėjimo. Globalizacijos apibrėžimas... :-k . Kiek prisimenu, ekonomistų lūpose jis skambėtų kažkaip panašiai: tai laisvų kapitalo, paslaugų, informacinių, produkcijos ir pan. srautų sukūrimas, siekiant pagerinti žmonių gerovę (wow, kaip gražu, deje tai labai prasilenkia su realybe) :vom: . Iš tikrųjų, globalizacija siekiama pavergti neturtinguosius kraštus, primesti jiems savo valią ir savo kultūrą – tai pasaulinis asmenybių naikinimas ir bejėgės visuomenės kūrimas :!: . Kaip vienas iš globalizacijos apraiškos pavyzdžių galėtų būti palestiniečiai (bus rodomas filmas ir apie juos). Kažkada, gal prieš kokius 100 ar daugiau metų jie gyveno kaip tyki, normali, žinoma kolonizuota, musulmonų tautelė. Tačiau atėjo žydai (aš asmeniškai nieko prieš juos neturiu) ir pagal JTO rezoliuciją užėmė dalį jų žemių. Ir kas iš to išėjo :?: Dabar palestiniečiai gyvena kaip paskutiniai vergai, izraeliečiai juos uja, kankina, terorizuoja kaip tik jiems patinka (nepamatysit to nė per vieną televiziją) :cry: . Globalizacija, mano mielieji, yra dalykas tikrai blogas, nes tai susiję su visuomenės suskaldymu į turtinguosius-galinguosius bei vargšus-vidutiniuosius ir paskutiniuosius. Jei kas matė bent kelias futuristines holivudines juostas, tokias kaip Saulės misija, galėjo pamatyti globalizacijos principu išsivysčiusią visuomenę: dideli, gražūs miestai su skraidančiomis transporto priemonėmis ir jų priešingybė, visiškai nuskurdę, alkani ir pikti valkatos. Ne, žmogau, manęs tokia ateitis visai netraukia, nors ir žinočiau, kad gyvensiu tame “rojuje-mieste”. Tokiame pasaulyje valdys ant rankos pirštų suskaičiuojami asmenys, kokie 10% gyvens gražiai (bet tokio sauso gyvenimo tikrai nenorėčiau), o visi likę bus laikomi šiukšlėmis. Ir kai tu, Smeli, turėsi gražų kiemą, pas teve vieną dieną nei šio nei to užsuks brigada, nugriaus tavo namą ir pasakys, kad tai reikalinga miesto grožiui pagerinti, ar kokiam nors dangoraižiui pastatyti, tu nieko jiems negalėsi padaryti, nes pas Juos, valdžančiuosius, bus sutelkti visi pinigai, visa valdžia ir nebebus kas jiems pasipriešintų :!: . Štai kokia linkme mus veda entuziastingai verslininkų linksniuojama globalizacija. Dauguma žmonių dabar laikosi nuomonės “Ai, manęs neliečia, koks mano reikalas! Tegu daro ten jie ka nori!” Toks nusistatymas atves žmoniją prie visiško susiskaldymo, ir tada nemanau, kad bus galima kalvėti apie bet kokią demokratiją. Tuomet nebepadės ir Fellowship’as, nes nebus Žiedo, kurį užtektų sunaikinti.

Atsiprašau už mūsų forumo teršimą bloga nuotaika bei pesimizmu, bet diskutuojant apie globalizaciją, to sunku išvengti. “It’s all wrong” – Semas kalbėjo Viduržemėje, tą patį aš galiu pasakyti ir dabar.

Mano “žinute” labai subjektyvi :? , be to, palikau nemažai atvirų klausimų (vienas iš jų, kodėl tad tie vargeliai palestiniečiai bombina nekaltus žydus? Juk jie geriečiai!), todėl laukiu galybės puolamųjų žinučių. Labai būtų gerai, jei sulaukčiau jų kuo daugiau. Jei žmonės apie tai diskutuos, gal nesulauksim tokios tragiškos ateities, kokią pabandžiau nupiešti.

P.S.Anarchistai irgi ne išeitis, bet kol kas jie vieninteliai kovotojai :supz:
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Exon » 11 Geg 2004, 14:25

N-taip... Atėjo žydai į "taikiųjų" palestiniečių žemes. Žemės buvo daugiausia arba dykuma, arba pelkės. Dauguma atkeliaudavo, nes kitose šalyse (ypač Rusijoje) buvo diskriminuojami - išskyrus turgingąją viršūnę arba intelegentiją. Mirdavo tūkstančiais - nuo ligų, bado, "taikųjų" vietinių gyventojų, nes nemaža jų dalis gyvenimui užsidirbdavo toli gražu ne žemės ūkiu. Per kelis dešimtmečius tarp šių pelkių ir dykumų išsivystė viena pažangiausių šalių, kuri eksportuoja žemės ūkio produktus, nekalbant apie kitas sritis. Taip, su milžiniška JAV pagalba, bet vis vien, juk nepravalgė tų pinigų ir nesukišo vien į armija.
Žinoma, tai yra labai vienpusiškas požiūris, bet ne ką vienpusiškas, nei tavo Aldarionai. Istorija turi daug pusių. Taip, jie kariauja, o kare visada yra kaltos abi pusės, ir abi jos neapykanta ir žiaurumų viena kitai nenusileidžia. Bet faktas yra faktas - žydai pastatė rojų dykumoje. Ir nepasakyčiau, kad susiamerikonijo. Gyvena ten ir nemažai arabų, kurie labiausia bijo savo patriotiškai nusiteikusių tautiečių.
Globalizacija turi, sakyčiau, ir gerųjų pusių. Ir šiolaikiniai dangoraižiai mane žavi labai už dežutes-"chruščiobkes". Atsiradusias, beje, kaip vienos anarchijos pasekmė :P .

P.S. And do you know what to do with freedom? Nes without freedom kaip tik labai aišku, ką daryti...
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#5 Standartinė smeli » 11 Geg 2004, 14:27

globalizmui jau kaput, jo dienos suskaiciuotos
tie kam jis naudingas jau pasitrauke is kovos nugaleti

vienok tam kad sita gigantiska mesmale sustabdyti prireiks kokio 100 meteliu. ale mums tai kaip akimirka. o jie , globalistai, bijo, jie juk gyvena apgailetinus 70-90 metu, taip jiems ir reikia
po 1000 metu visa tai ka mes dabar matome nebus, tokia stai ateitis.

jei anarchija tai valdzios nebuvimas, tai taip, butent taip atrodys ateitis, nes zmones bus per daug uzsieme kad prasidetu su valdymais visokiais.

zinoma pradiniame etape kazkokia valdzia bus, ir ji bus ne tiek skirta valdymui , kiek bendravimui su dar neisisvysciusiomis (globalistinemis) salimis. kitaip tariant aiskins uzsienio vyriausybems ka jos turi daryti, kad nebutu nusluotos nuo zemes pavirsiaus.
Taciau ismirus globalistu kelioms kartoms ir sios valstybes taps tokios kaip ir likusios laisvos zemes musu planetoje - be jokiu valdziu, automobiliu, dangoraiziu ir milzinisku savartynu.

grizta aukso amzius, tas rojus, is kurio pasak Biblijos buvo isvarytas Adomas.

jeigu zalieji ar narchistai linke rodyti kraupius vaizdus kurie yra globalizmo pasekme, tai naujoji ateities galia rodo elfams mielus vaizdus kurie bus ir jau dabar darosi griuvant ir puvant globalizmui

PS. orkas - tai elfas specialiai paruostas bendravimui su globalizmu ir sekmingam egzistavimui globalizmo salygomis. Skaitykit Tolkiena kas netikit :)
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Senasis Gollumas » 11 Geg 2004, 15:21

Exon, nesutinku, kad Lenino-Stalino-Brežnevo laikų Rusijai galima priskirti frazę "išskyrus turtingąją viršūnę ir inteligentiją". Būtent daugiausia ir nukentėjo jie: gydytojai, mokslininkai, rašytojai ir pan.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Exon » 11 Geg 2004, 15:33

Turėjau omeny dar carinės Rusijos laikus, nes žydų persikelimas į Palestiną prasidėjo jau tada. Na o Lenino-Stalino-Brežnevo laikais taip, net aršiausiems komunistams su ne to užrašu penktojoje grafoje kliūvo...
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#8 Standartinė smeli » 11 Geg 2004, 15:34

nuo globalizmo kencia visi zmones.
nera prasmes tiketi iliuzijom kad turtingieji yra laimingi. jie dar nelaimingesni uz mane, nes as zinau kad manes laukia rojus zemeje, o jie...
ROTW - Return of The Warlord

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#9 Standartinė gilthoniel » 12 Geg 2004, 16:58

Pasakyčiau ir aš savo nuomonę apie globalizaciją, bet kad ji beveik tokia pati kaip Aldarion :oops: Tai gal susilaikysiu :wink:
Mieliausias, būk toks geras ir kuo greičiau pasakyk tikslų peržiūros laiką, nes nuo to priklauso mano galėjimas ar negalėjimas :cry:
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Indraja » 15 Geg 2004, 18:24

BirdOfPrey Posted: gegužės 14, 2004, 22:36 Pranešimo tema: neabejingiems

--------------------------------------------------------------------------------
Diskriminuojantis pasiūlymas:
eikite į gatvę, ir kiekvieno sutikto žmogaus paklauskite: "ar jums rūpi pasaulio švara ir žaluma, ar norėtume, kad mūsų namai namučiai būtų tvarkingi ir lapuoti?"
Variantai: "Taip"; "Ne"; "Eik..."
nekreipkite dėmesio į tuos oponentus, kuriems šiandien bloga nuotaika ir jie į visus klausimus atsakinėja vienodai: "eik tu.. neklausinek ..!!!". Derėtų klausyti tik tų, kurie iš tikro atsako į klausimą, pasirinkę pirmąjį arba antrąjį variantus.
Tai va, manau, jog atsakymas "Taip" nuskambėtų bent 8 atvejais iš dešimties. Teigiamai atsakinėtų bet kuris žmogus su vidutiniu IQ, bent minutėlei pamiršęs apie savo asmenines problemas (pinigai, šeima, darbas, pinigai, nuotaika). Taigi teoriškai išeina, jog beveik 5 milijardai žmonių norėtų matyti mūsų planetą kitokią
Deja čia tik norai, ir jie nieko nepadarys tol, kol nepasirūpins savo pinigais, šeima, darbu, pinigais ir nusiteiks tam tikra "žalia" nuotaika.
Plakatai, eitynės ir protesto akcijos , kaip suprantu yra skirtos įtikinti tuos, viršūnėles, likimo apdovanotus, kurie jau turi pinigų ir gali ką nors pakeisti, kurių šeimos jau voliojasi taukuose, o darbas jiems yra pramoga Tai štai, bet ar tokius žmones įtikinti lengva? Man atrodo, kad jiems riebiai nusispjaut ant plakatų, nes jie jau yra apžioję daug ir ieško kur daugiau, ir kiekvienas standartinis žmogus taip darytų, o plakatai ir iliuzijos skirti tiems, kurie nors nieko negali pakeisti, labai to nori ir įsivaizduoja, kad gali.
Svarbiausia tikėti tuo ką darai, ar ne?
Aš asmeniškai niekada nebūsiu žaliasis, nenoriu žiauriai nusivilti.


Alatar Posted: gegužės 14, 2004, 22:48 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
Ir vis dėlto ieškai išeities, paukštuk?anksčiau esu šiek tiek rašęs čia,bet galiu pakartot:švietimas ...dabartinio pasaulio nepakeisi,bet gali pakeist rytojaus pasaulį.tam reikalinga nauja karta.bet ne pati savaime,o kitokio lygio,su kitokiu supratimu..tam reikalingas kitokio lygio švietimas,visiškai nauja globali švietimo sistema,kuri apimtų viską ir akcentuotų būtent tokias idėjas. nauja karta turi augti ant nmaujų mielių...ką manai?


Izengardas Posted: gegužės 14, 2004, 22:59 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
Kas is to svietimo , siandianinem kartom tai neidomu ...Be to koks skirtumas anksciau ar veliau visus isteklius isnaudosim todel jei ka paliksim kitom kartom vistiek bus iseikvota...


Elfhild Posted: gegužės 15, 2004, 11:43 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
jaunimui gal ir neįdomu, užtat reikia tą švietimą nuo darželio laikų pradėti. maži vaikai naują informaciją siurbia kaip kompiuteriai su šimtais GB atminties, tai va jei jiems įdiegsi pagarbą gamtai, gali išaugti visai geri žmonės
nes visiems kitiems, pradedant paaugliais ir baigiant pensininkais, neišaiškinsi, kas čia blogo savo numylėtam šunyčiui leisti dergti pievelę kurioje šiaip vaikai pažaisti norėtų. arba kas čia blogo mieste nuo kieme augančio medžio kačiukų nusiskint. taigi gražu jiems - pasimerks į vazelę, turės "dalelę gamtos namuose"


Maja Posted: gegužės 15, 2004, 11:58 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
Būtent Kaip tik šį rytą per vieną laidą (nežiūrėjau, bet tuo metu pataikiau įsijungti TV ) vėdėja mamytėms palinkėjo, kad jų vaikučiai nepamirštų parneši žydinčios šakos. Taip ir pasakė - šakos Na, nieko baisaus, kai mergaitės pienes skainioja ir vainikėlius pina , bet medžius laužyti, tai jau atleiskit


BirdOfPrey Posted: gegužės 15, 2004, 12:23 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
truputį nuo temos nukrypsiu, bet kadangi LL užsiėmusi mokslais, klaidžiojimais po miškus ir neprižiūri gijos, tai leisiu sau:
švietimas yra svarbus. Nelabai įsivaizduoju kokia turėtų būti ta naujoji švietimo sistema. Galima ir nuo to pradėti, tik švietėjų reikia tokių, kurie mokytų, kas tesinga. Bet kur tokių rasti? Jiems irgi reiks mokėti pinigus už tai, kad mokytų vaikus to, kas liepta, bet jeigu patys mokytojai netikės tuo, ko moko, ateities kartos irgi neišmoks ir nesupras.
IMO, kad sukurti naują švietimo sistemą, reikia sukurti naują politinę sistemą, nes dabartinei santvarkai, dabartinės švietimo sistemos iki kaklo užtenka - pilka masė abiturientų, nemažas procentas padugnių, spindinti mažytė ledkalnio viršūnėlė išrinktųjų - ko daugiau reikia? Be to, manau, jog kažkokia tobula sistema išvis nėra įmanoma, jei individams yra suteikiama minčių laisvė. tuomet niekada visi nebus viskuo patenkinti, net knygose taip nebūna.


Alatar Posted: gegužės 15, 2004, 14:48 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
Taigi priėjote prie mano prietos išvados*stovi sprendimų kryžkelėje ir mojuoja bepasitikdamas prie tos pačios išvados priėjusį paukštuką*
Čia ir yra tam tikras užburtas ratas,jei norit. Norint pakeist politinę sistema,mąstymą,reikia pakeist švietimą,kad pradėtų kitaip mąstyt..tačiau nuo ko pradėt?ir kas turi keist?galu gale kas TURI GALIĄ keist??taigi ta pati politinė sistema,grubiai sakant..ir ji nėra suinteresuota jokiems pakeitimams,ji suinteresuota minimaliais pakeitimais,akių dūmimu,jog būtų išlaikyta statusqo..
Ir visdėl to, nėra jau viskas taip prastai..visuomet atsiranda individų pralenkenčių laiką,atsiranda ir jiems galimybių keisti ir įtakoti taip,kad apverstų viską aukštyn kojom..šiaip ar taip,jei jau vien apie tai kalbam,tai vadinasi,jau po truptį,bent milimetra pajudėjom kilometrinėje distancijoje...
Visada preinamos ribos,dažniausiai sukrėtimų metu..taip gimsta naujos/senos idėjos kurios anksčiau atrodė utopinėmis,o dabar įmanomos įgyvendinti dėl tam tikrų priežąsčių.
Švietimas,kaip minėjau turi pasireikšti globaliu mąstu..ir ne tik edukacinėse įstaigose,bet ir šeimose,informavimo priemonėse(kas šiais laikais l. svarbu),politikoje ir t.t.kad tai turi būti tai,ok..bet kaip tai įgyvendinti??
galbūt vienas iš sprendimo būdų yra būrimąsis,įtakos auginimas ir spaudimas..spaudimas iš visų pusių elgtis taip, o ne kitaip. Įtakinga žmonių grupė turi plėstis,spausti dar labiau..kol galu gale būtų prieitos tam tikros išlygos..švietimas turi keistis.pasaulyje padėtis yra tokia ir tokia.taip toliau nebegali tęstis.mane,vat spaudžia Jonaitis ir Petratis,juos savo ruožtu spaudžia dar kiti..kagi keičiam švietimo sistemą.mokom to ir to,o kad tas blogai.tą turit daryt ir jūs TV,internetas..ir jūs kurie manęs dabar klauso,tą patį padarysiu ir aš grįžęs namo..suimsiu save į rankas,sutelksiu valia(bet ir jūs tą patį)bei auklėsiu vaikus kitaip.
šitaip spaudimas grįš grįžtamuoju ryšiu..tai yra,kai jūs visi ir mes visi spausime juos visus ir mus visus,tai galu gale preisime viršūnę, o iš vioršūnės(niekur nesidėję) jie pradės spaust likusius,kurie nelinkę spaust ar paklust..prieš tuos imsimės priemonių(tokių kokios yra leistinos ir kokios yra veiksmingos bei protingos) po truputį(tai-ilgalaikis procesas,per kurį raumenys turi būti maksimaliai įtempti visą laiką)švietimas ims veikt..augs naujos kartos,kurios jau bus pamiršusios dabartinius veikimo būdus kaip nepriimtinus ir net autiomatiškai juos atmetinės,ieškos ekologiškesnių sprendimų,racionalesnių,kurie užtikrintų gerbūvį ir pan. ir t.t.
p.s.
faktas,jog niekada visi nebus patenkinti kol kas yra būtent toks,ir jo nepakeisi,bet siekiant laipsniškai aukščiausio ir atitinkamai geriausio gerovės modelio lygioįeina ir santykiai tarpusavy, ir su gamta ir pan.), tų nepatenkintų procento nežymumas verstų rintis būtent tokį variantą.Kita vertus,kas žino..kas mūsų laukia ateity(tolimoje) ir koks pasaulis atrodys po tūkst. metų?
p.p.s.
niekada nežinai ar idėja tikrai yra utopinė,nes nežinai kas laukia ateity..vertink kaip viltį, tuščiai neidealizuok,tačiau žiūrėk į priekį ir svajok..kadanors,galbūt...(taip žmogus pakilo į dangų)


Senasis Gollumas Posted: gegužės 15, 2004, 16:09 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
O ar ne geriau, prieš pradedant ŠVIESTI, nušvisti pačiam. Pilstyti iš tuščio į kiaurą, kad reikia kažką keist - visi gudrūs. Bet kai tenka mokyti - daugumas lenda į krūmus: "AŠ pasakiau, o darotegul KITI." Populizmas - ir Afrikoj populizmas.


Alatar Posted: gegužės 15, 2004, 17:12 Pranešimo tema:

--------------------------------------------------------------------------------
Kai būsiu atitinkamai kompetetingas ir išsilavinęs,tuomet ir darysiu ką galėsiu(mokysiu,agituosiu,šviesiu..),o kolei kas man dar studijuot ir studijuot..
o vat tamsta,ganėtinai..hmm patyręs,kompetetingas, kad galėtum mokyti,šviesti...ar ne?
beja,siūlykit kitas alternatyvas(išskyrus branduolinį karą,viską pradedant nuo pradžių,anarchiją ir kitus destrukcinius pasiūlymus) tik įdomiau.


Tik pamanykit - visa tai buvo gijoje "Neoficialūs forumiečių susitikimai: miškas ir pavasaris :)" :o - Chamūlas
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Senasis Gollumas » 15 Geg 2004, 19:04

Alatar, aš tą gana seniai darau. Ir TV laidose anksčiau, ir žurnaluose "Meisteris" bei "Žūklė" dabar. Gal būt mano, kaip žvejo pastebėjimai ir pasvarstymai apie mūsų ežerų ir upių pakrantes jauniesiems žvejams ir meisteriukams (beje daugelyje jiems skirtų straipsnelių kalbama apie įvairių pakuočių "antrąjį gyvenimą") šiek tiek "košės" į smegenis įdrebia.
O pasiteisinimas "kai būsiu atitinkamai kompetetingas ir išsilavinęs..." ir yra savotiškas lindimas į krūmus. O ar esi kada gatvėje, matant vaikams pakėlęs ir įmetęs į šiukšliadėžę besimėtantį popierių? O juk tai ir yra ŠVIETIMAS asmeniniu pavyzdžiu.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#12 Standartinė Alatar » 16 Geg 2004, 00:36

Esu :!: (Golumas didžiai nustemba)ir pats nemėtau kur papuola.Mat bjauru kai nori kur pažvelgt,prisėst,o ten - šiukšlės...
Dėl lindimo į krūmus:
taip ir maniau,kad toks komentaras bus..
dėl mažų švietimo pavyzdėlių neprieštarauju nors ir dabar,bet sakau ir sakiau,jog tiek kas nori keisti, patys dar ir turi tuėt tam galios..daugiau galios,kurią galima būtų sutelkti konkrečiam tikslui. O atvirkščiai tai būtų Rawlso minimumų siekimas ir sutarimas dėl jų,aš ne to siekiu.Būti kompetetingam,išsilavinusiam manau yra labai svarbu norit tirai šviesti ir padaryt švietimui įtakos,nemanai? :?

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#13 Standartinė Aldarion » 17 Geg 2004, 20:16

Alatar – tavo mąstymas super :supz: . Atleiskit, kad nedalyvavau tikrai intriguojančioje diskusijoje ir prisijungiu tik dabar - neturiu namuose interneto :oops: .

Taigi, kaip žinote, penktadienį dalyvavau pirmajame Kauno jaunųjų, kaip juos TV3 pavadino, anarchistų :twisted: , nors jie patys save pavadintų antiglobalistais 8) , susirinkime-seminare. Buvo rodomi ne tik antiglobalistinių akcijų Prahoje, Varšuvoje ir Genujoje vaizdo įrašai, bet taip pat ir skaitoma paskaita apie pačios globalizacijos esmę, jos daromą žalą ir alternatyvas šiam procesui. Viską organizavo vienas aktyvistas, dalyvavęs paskutiniuose dviejuose protesto žygiuose, kuris savo išsakytomis idėjomis gyvena ir bando jas įgyvendinti. Visa jo kalba buvo išsami (daug naujo iš jos galėjau sužinoti), todėl viską perpasakoti būtų neįmanoma. Viena iš baigiamųjų jo minčių skambėjo kažkaip panašiai :!: : “Taigi, norėdami kažką pasiekt, turime mąstyti globaliai, bet veikti lokaliai.” (kiek primena Smėlio pirmąją žinutę šioje gijoje, nors turi kiek kitokią prasmę). Kaip tai daryti – viskas buvo paaiškinta seminare. Šiukščiai sutraukus ilgas mintis, galima būtų pasakyti: “Domėkis globaliomis problemomis, jei gali – prisidėk prie jų sprendimo per tarptautiniu mastu organizuojamas akcijas (švietimas seminarų, žygių, virtualių diskusijų internete metu, visuomenės dėmesio atkreipimas taikiomis arba radikaliomis protesto akcijomis), tačiau daugiausia pastangų įdėk savo lokalios pilietinės bendruomenės kūrimą. Paskutinis uždavinys ir susiveda į sudėtingą Alatar’o taip propaguojamo naujo švietimo problemą. Kaip šiuo atveju veikt :?: . :idea: Buvo pasiūlyta iš pradžių susirast bendraminčių savo laiptinėje, po to kartu organizuoti visų jos gyventojų bendrus susirinkimus ir vietinių problemų sprendimą (pvz. atliekų rūšiavimą, tinkamą vaikų auklėjimą mokykloje, užsienietiškų prekių boikotavimą, vietinių gamintojų rėmimą ir pan. Vienu žodžiu pradėt patiem spręst savo ateitį). Vėliau iš atskirų “laiptinių” jungtis į “namų” bendruomenes, iš jų į “gatvės”, “gyvenamojo rajono”, “miesto” ir galiausiai į visos “šalies”. Šis pasiūlymas, žinoma, nėra per daug genialus, tačiau judant į priekį, visada iš pradžių yra susiduriama su kiek kvailokomis ir gan utopinėmis idėjomis kaip pajudėti :oops: .

Visa šiuolaikinės pasaulio visuomenės problema yra jos nepilietiškumas :vom: , kas, žinoma, seka iš ne mano paties minėto senojo švietimo ir apskritai visos santvarkos ydingumo: būdami mokiniais, žmonės nėra sudominami aukštesniais dalykais, darbuose jie turi taikstytis su darbdavių valia, dabartinių “valstybių” vyriausybės yra visiškai priklausomos nuo didžiojo kapitalo savininkų nurodymų ir pan. Tačiau ir nepilietinėje visuomenėja visgi yra piliečių :wink: , kurie kelia bangas, nenori pasiduoti bukiems, savanaudžiams politikams bei kapitalistinėms kiaulėms :supz: (atsiprašau už šiurkštumą) – jie bando rasti sprendimą, o kas ieško, tas paprastai ir randa. Švietimas asmeniniu pavyzdžiu? Manau kad tai yra vienas iš geriausių būdų pradėti, tačiau nemanau, kad vien tik tuo užtektų apsiriboti. Pavyzdžiui, kad ir tas seminarą organizavęs aktyvistas – juk jis jau daro daug daugiau: buria jaunimą, kelia problemą į aukštesnį lygį (rodė net TV3 žiniose). Jei Paukštis mąsto teisingai, tai aktyvūs žmonės galėtų suburti milžiniškas armijas bendraminčių, su kurių valia galėtų ne tik paspaust, bet ir visiškai sutrėkšt vargšus “grietininius” :twisted: . Bet viskas tik su švietimu. Žalieji, antiglobalistai, anarchistai daro tai, ir nors tai gali atrodyti beprasmiška ir netobula, tačiau be pradžios nebus ir pabaigos. :!: Aš, kol būsiu gyvas ir kvėpuosiu bent šiokiu tokiu Žemės oru, būsiu prieš globalizaciją, sakysiu - ne diktatūrai (tokia beveik įsigalėjo JAV) ir dirbsiu dėl pilietiškesnės visuomenės, nes dabartinė “pilka masė abiturientų, nemažas procentas padugnių, spindinti mažytė ledkalnio viršūnėlė išrinktųjų (BirdOfPrey) neturi jokios ateities :cry: . Tiesa, nusivilti tikrai teko ir tenka, tačiau per daug didelis užsidegimas nesitaikyti su neteisybe neleidžia vilčiai užgesti. Viskas yra įmanoma, viskas yra įgyvendinama. Gero jums vakaro :lol:

P.S. Antiglobalistai rinksis ir šį penktadienį tuo pačiu laiku toje pačioje vietoje. Jei kas norėtų… Praeitą kartą buvo susirinkę dešimtų-vienuoliktų klasių mokiniai (turintys tikrai aukštą mąstymo kultūrą), su kelių studentų priemaiša. Visų nusiteikimas buvo tikrai optimistiškai – visgi pradžia :wink:
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Indraja » 17 Geg 2004, 20:48

Taigi, aišku, kad globalizacija turi neigiamų pasekmių (mažos tautos netenka savo kalbos ir kultūros, žmonės iškerta miškus ir ima auginti aliejines palmes, ir t.t.). Tuo labiau, kad tie, kurie yra bent mano amžiaus, dar patyrė vietinę, sovietinę globalizaciją (kai vaikas parduotuvėje galėjo būti aprėktas už tai, kad su pardavėja nekalba Didžiojo Brolio kalba). Bet kai sakiau "kokia prasme vartojamas žodis "globalizacija"? Ar tai visad blogai, ar ne?", turėjau omeny labai konkretų dalykėlį. "Globalizacija" juk reiškia ir visus laisvus informacijos mainus pasauliniu mastu. Aišku, gerai, kai ta informacija - mokslo žinios ir kiti tikrai svarbūs dalykai. Tačiau turbūt dauguma tos informacijos - pramoginė (nuo pornografijos iki klasikinės literatūros, aišku, pirmosios dalis - daug didesnė). Ar visuotinis "nerimtos" informacijos plitimas - dalinimasis šiukšlėmis? Norisi atsakyti "taip"? O kas tas mus užkrėtęs virusas - "tolkinizmas" :mrgreen: ? Sakyčiau, akivaizdi globalizacijos apraiška. Kultūrinės informacijos vienetų - memų - kompleksas (mempleksas), apsėdęs visą Vakarų pasaulį, buvusią Sovietų Sąjungą ir neseniai šturmavęs likusią dalį (po filmo pasirodymo daug kur imtos pirkti ar net versti pačios knygos). ŽV globalizacijos apraiška pavadinti sugalvojau ne pati, o "genialusis" "kino kritikas" Paulius Virbickas. Bet dalis tiesos jo apibūdinime yra?... Nors knygoje išsakomos bendražmogiškos vertybės, remiamasi Europos kultūra ir istorija, viskas pateikiama per jos prizmę. Kai kas sugeba įžvelgti netgi rasizmą (ne tą, kuris ten yra - orkų atžvilgiu, - o tą, kurio, manyčiau, nėra - neeuropiečių atžvilgiu). O vertybės irgi pasislinkusios į krikščioniškąją spektro pusę: kokiam budistui gal pasirodytų labiausiai verta dėmesio ne rašytojo išryškinta kančios ir gailesčio, reikalingų Žiedo sunaikinimui, linija, o Tomo Bombadilo pozicija. Tai ar nereikėtų "blogajai" globalizacijai sugalvoti ją skiriančio nuo "globalizacijos bendrąja prasme" termino?...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Izengardas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 391
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 17:39
MiestasCOLON samanota trobele prie Neries vingio

#15 Standartinė Izengardas » 17 Geg 2004, 22:43

Elfild pilnai sutinku jog vaikus reikia mokyti nuo mazens bet vaikams didziausias autoritetas yra tevai todel jei tevai mokys vaika kad siuklint galima tai jis ir siukslins ir vaikui atrodys jog tai teisinga nes tetis ar mama taip sake...Todel vel reikia peraukleti kai kuriuos tevelius , o tai neimanomas dalykas....griztame prie iseities tasko...
Soldiers dont die , they just go to hell to regroup !
"The masses have a potentially inexhaustible enthusiasm for socialism" M.D
"Parombinsim kaip džeka !" KPI studentas

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#16 Standartinė Alatar » 17 Geg 2004, 23:00

Tik iš dalies..mokykloje,darželyje išgirsti dalykai gali persimesti į namus.aišku,jog vaikui perauklėti tėvus ne pagal jėgas..bet tai jau šis tas.
Nori nenori tos pamokos darys jam poveikį..galbūt namie to iškart nesijaus(būtent todėl omenyje turėjau kelias kartas),tačiau vaikas suaugs.jis pamatys kas pasaulyje dedasi,ką darė(o) jo tėvų karta.galbūt jis išvis nepasikeis,bet mokytas nuo mažens edukacinėse įstaigose taip nesielgti jis jau mąstys kitaip.suprasdamas,jog jam jau galbūt per vėlu,jis jau kitaip mokys SAVO vaikus(o edukacinė sistema liks tokia pat ar gerės..optimaliu variantu).o jo vaikai jau gaus teigiamą įtaką tiek iš savo tėvų,tiek iš darželių,mokyklų,draugų..galu gale įvestos tam tikros taisyklės informacinėje sferoje(protingai sureguliuotos)irgi turės poveikį,tačiau skirtingai nei dabar,teigiamą..taigi nėra jau visiško "tupiko",yra tik šulinys,kuriame vaikštome ratais(sakydami,jog tupikas),bet anksčiau ar vėliau kažkas susiprotės išlipti iš jo ne pro šonus,o pro viršų(vienaip ar kitaip),pajudės ir reikalai tuomet. :roll:

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Maja » 17 Geg 2004, 23:01

Pridėkim dar pačių "blogiukų" aktyvias pastangas pasukti reikalus sau palankia linkme. Kiek žinau, kaip priešprieša Žaliųjų judėjimui (nuo globalizacijos grįžtu prie gamtosaugos) egzistuoja vadinamasis Rudųjų judėjimas, kuris atstovauja turtingų pramonės magnatų interesus. Jie skiria milžiniškas lėšas propagandai - kaip antai šūkiai "Žalieji gelbėja medžius aukodami žmones" ir pan. Ir apskritai kovoja labai negražiais, tiksliau banditiškais metodais. Vaizdelis niūrokas :?
:)

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#18 Standartinė Aldarion » 20 Geg 2004, 18:28

Tikrai, kažką apie antižaliuosius esu girdėjęs :wink: , tačiau manau, kad žmonės skiria dirbtinius šūkius nuo idėjinių. Jei rudieji ir egzistuoja :vom: , tai juos sudaro vieni materialistai ar šiaip kokie pinigų vergai – jų terpe nėra idėjinių maniakų, todėl ir pats judėjimas yra panašus į mirtininkų judėjimą. Jokios perspektyvos, tik neikt. Nėra širdies, nėra žmonių žavėjimo :) .
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Izengardas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 391
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 17:39
MiestasCOLON samanota trobele prie Neries vingio

#19 Standartinė Izengardas » 20 Geg 2004, 19:01

Hm bet kai kurie zmones daznai nuleidzia rankas nes mato kas is to ar as saugosiu gamta ar ne vistiek kiti ja sudirbs, be to daug zmoniu mano jog vistiek viena diena visi istekliai bus iseikvoti todel nieko ir netaupo stengiasi patys pasiimti savo dali...
Mano galva tai galima butu sutvarkyti nebent kietu kumsciu na pvz. kaip Kinijoje , berods uz tigro nuzudyma yra baudziama mirties bausme nes ten jie beisnykstantys ( tik neatsimenu ar kokios rusies tigrai ten veisiasi berods usuriniai nors tiksliai nezinau...) , ar siaip ivedus kokias dideles baudas del siukslinimo ... :roll:
Soldiers dont die , they just go to hell to regroup !
"The masses have a potentially inexhaustible enthusiasm for socialism" M.D
"Parombinsim kaip džeka !" KPI studentas

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#20 Standartinė Alatar » 20 Geg 2004, 19:15

Usūriniai ar Sibiro tigrai..taip...
bet draudimai,net ir tie drastiškieji,neduoda daug naudos.visu pirma, ne visų pasaulio gyventojų toks pats mentalitetas,kaip ir kinų(bei kitų paklusti įpratintų azijiečių), iš kitos pusės,faktas,jog tų tigrų visvien mažėja,rodo,jog brakonierių nesustabdo net ir tokios bausmės. Apskritai,draudimai yra gal ir veiksminga,bet laikina priemonė,nes juos galima apeiti...
Tuo tarpu aiškinant nuo mažens(ir taikant bausmes nuo mažens)galima pasiekt kur kas geresnių rezultatų.

BUTTON_POST_REPLY