Mūsų forume vykstančios pamokos sudarytos pagal Ardalambiono pamokas (http://www.ardalambion.com), tačiau nėra tiesiog jų santrauka. Pridėjau kai ką naujo, išmečiau nereikalingus dalykus (tokius, kaip išsamus tarimo paaiškinimas - jis lietuviams nebūtinas), šį bei tą paėmiau ir iš neseniai atsiradusio kito kvenjos kurso.
Taip pat noriu pastebėti, kad aš nesu kvenjos specialistė ir forume apskritai negyvena nei vienas Helgė Fauskangeris. Pamokose stengiuosi pateikti kuo kokybiškesnę kvenją, bet vis tik norintiems kvenją pažinti kuo rimčiau ir apžvelgti visus jos niuansus rekomenduoju patiems kibti į tikrai informatyvų (ir pakankamai mokslinį) Ardalambiono kursą.
Mokymosi eiga
Kai išspausdinama nauja pamoka, mokiniai perskaitykite ją, o su teorija susijusius klausimus (jei jų yra) užduokite toje pačioje gijoje. Tada kibkite į pratimus – namų darbus (klausimus vėlgi užduokite pamokos gijoje). Juos atlikę, siųskite mano profilyje nurodytu elektroniniu paštu (kaip prikabintą word'o bylą). Klaidas išspausdinsiu pamokos gijoje ir jūs viešai jas taisysit (t.y. mokomės iš savo klaidų!). Ištaisę klaidas, galite pereiti prie kitos pamokos.
Kai klaidų nedaug ir jos nerimtos (ypač žemesnėse pamokose), neretai aš pati jas ištaisysiu ir tik pakomentuosiu. Kai jos rimtesnės, paliksiu jas raudonas, šalia [galbūt] parašysiu komentarą ir ištaisyti turėsit patys.
Norintiems pradėti mokytis
Nors pamokos prasidėjo gana seniai, užsirašyti į pamokas gali bet kas ir bet kada ir arba mokytis savo tempu, arba pasivyti kitus kvenjistus (pagrindinę grupę).
Jei nori pradėti mokytis kvenjos:
1. Gali pranešti, o gali ir nepranešti apie savo pasiryžimą šitoje gijoje arba man AŽ.
2.a) Kibk į pirmą pamoką, klausk gijoje/AŽ, jei kas nors neaišku, ir padaryk jos namų darbus. Atsiųsk man emailu ir lauk rezultatų.
2.b) Kibk į pirmą, antrą, trečią ir kiek tik nori pamokų, kol teorija nepasidarys sudėtingesnė ir painesnė, klausti, kas neaišku. Padaryk tų kelių pirmų pamokų namų darbus ir visus vienu ypu siųsk man. Dažniausiai naujokai šitaip atsiunčia 5 pamokų užduotis, bet čia kiekvienam spręsti - siuntimas man yra pasitikrinimas, kaip sekasi mokytis, todėl kai tik atsiranda sunkesnės teorijos, siūlyčiau ir tikrintis

3. Šitokių pavienių mokinių namų darbų klaidas anksčiau irgi dėdavau į tų pamokų gijas ir ten reikėdavo jas taisyti, bet dabar dažniausiai siunčiu klaidas emailu arba AŽ, ypač jei tai 1-5 pamokos. Vėlesnių pamokų taisymai vis tik turbūt vyks gijoje, ypač jei klaidos tokios, iš kurių galėtų pasimokyti ir kiti (tiems, kurie pradėjo mokytis vėliau, rekomenduoju žvilgtelėti į kitų klaidas ir pasižiūrėti aiškinimus - gali būti naudinga). Vienaip ar kitaip, sulaukus savo klaidų reikėtų jas ištaisyti, o tada judėti toliau.
Namų darbų tvarka
Būtų neblogai, jei namų darbai būtų bent minimaliai tvarkingi - taip man bus daug lengviau tikrinti ir mažesnė tikimybė, kad ką nors pražiopsosiu (kas yra visai įmanoma).
~ Geriausia, kad pratimus siųstumėt e-mailu (tuo, kuris nurodytas mano profilyje, bet ne hotmailu) prikabintoje word'o byloje - šitaip ne tik galėsite naudotis word'o patogumais (numeravimas, spalvos, šriftai ir visa kita), bet ir nepradings specifinės raidės (á, ú, í...), kaip kartais atsitinka AŽ.
~ Minėtas specifines raides namų darbuose naudoti reikia, nes kitaip gali atsirasti tokių dviprasmybių kaip lietuviški "kąsti" ir "kasti"

~ Būtų gerai, jei atlikdami vertimo užduotis kvenja->lietuvių arba lietuvių->kvenja ne tik parašytumėte savo vertimą, bet ir paliktumėte originalų variantą. Tokiu atveju dar reiktų atskirti užduoties tekstą nuo savo teksto pastorinant arba pakreipiant vieną iš jų. Taip daug lengviau tikrinti. Pavyzdžiui, verčiat antrą pratimo sakinį:
2. Kvenjiškas tekstas - vertimas į lietuvių
Nusiuntę namų darbus, būkite kantrūs. Kartais aš išvykusi, kartais užsiėmusi. O kartais elektroniniai laiškai pasimeta, todėl neblogai pranešti AŽ, kad išsiuntėt.
Ačiū

Kaip rašyti specifines raides
Elfai, aišku, lotyniškais rašmenimis nerašinėjo, bet mes tengvomis forumo gražinti irgi nesiruošiame. Susiduriame su klaviatūroje nesančiomis raidėmis á, ó, í, ú, é ir ë. Jas ištraukti galima iš Start -> Programs -> Accessories -> System tools -> Character map. Patogiau po ranka turėti jų kodus, kuriuos irgi galit rasti Character map:
á - Alt+0225
ó - Alt+0243
í - Alt+0237
ú - Alt+0250
é - Alt+0233
ë - Alt+0235
Bet dirbant su word'u (pvz. darant namų darbus) patogiausia yra nusistatyti patogias klavišų kombinacijas kiekvienai raidei. Tai galima padaryti čia: Insert -> Symbol, pažymi reikiamą raidę ir -> Shorcut key.
Gijos
Pirmos kelios pamokos užėmė po dvi gijas - viena teorijai ir viena žodynui bei namų darbams. Toliau kiekvienai pamokai tenka viena gija.
1-a pamoka - teorija
1-a pamoka - namų darbai
2-a pamoka - teorija
2-a pamoka - namų darbai
3-ia pamoka - teorija
3-ia pamoka - namų darbai
4-a pamoka - teorija
4-a pamoka - namų darbai
5-a pamoka - teorija
5-a pamoka - namų darbai
6-a pamoka
7-a pamoka
8-a pamoka
9-a pamoka
10-a pamoka
11-a pamoka
12-a pamoka
13-a pamoka
Kvenjistų sąrašas
(neoficialūs mokiniai irgi įtraukti

Laiqualasse (13)
Ellorion (13)
Maja (11, ak.a.)
Linkis (11-12)
Gilthoniel (11?)
pusinuke (11?)
Warrior Elf (9)
Folkas (11)
Snortinge (7)
Palantira (2)
Gandalf (3)