Tolkien Lietuva tinklalapis

Techniniai forumo bei tinklalapio klausimai.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#361 Standartinė Laiqualasse » 16 Rgs 2007, 20:16

Starlin rašėCOLONO bet žinok dabar man logo atrodo žalias. Čia arba mano kompas, arba mano akys? Na, whatever šiaip.
Aš tau visą laiką ir sakiau, kad jis žalias, o tu netikėjai :p
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#362 Standartinė Starlin » 16 Rgs 2007, 20:19

Laiqualasse rašėCOLON
Starlin rašėCOLONO bet žinok dabar man logo atrodo žalias. Čia arba mano kompas, arba mano akys? Na, whatever šiaip.
Aš tau visą laiką ir sakiau, kad jis žalias, o tu netikėjai :p
Tai aš užtat ir sakau :) Gal čia tikrai nuo moniko priklauso? Įdomu, ar dar kam nors kitam atrodo rudas... Tai neesminis klausimas, bet įdomu, juolab kad taip aiškiai ir nesutarėm dėl logo spalvų politikos.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8383
CONTACTCOLON

#363 Standartinė Laiqualasse » 18 Rgs 2007, 22:40

Virtualiojoje arbatėlėje vykusios diskusijos metu buvo iškeltas pasiūlymas, kaip galima atnaujinti tinklalapio turinį. Turbūt daugelis žinote, jog lietuviškoje Vikipedijoje yra vykdomos savaitės iniciatyvos, taip pat būna skelbiamos mėnesio šalys - tai yra tam tikri projektai, kuriais siekiama pritraukti žmones rašyti straipsnius apie kažkokius konkrečius svarbius (o gal ir nelabai) dalykus. Galime padaryti tą patį ir su mūsų tinklalapiu.

Labiau sukonkretinu idėją. Tarkim, kas keletą mėnesių paskelbiama kokia nors su tolkinizmu susijusi tema. "Pirmojo Amžiaus istorija", "JRRT sukurtos kalbos ir raštai", "Hobitų kultūra", ar kas nors panašaus. Per tuos kelis mėnesius kiekvienas norintis prisidėti gali mėginti parašyti kokį straipsnį arba išversti kažką ta tema iš užsienio kalbų. Projekto dalyviai galėtų bendrauti tarpusavyje, tikrinti vienas kito parašytus straipsnius, juos patobulinti, ir galų gale pateikti Exon, kad ji juos įdėtų į tinklalapį. Svarbiausia tai, kad prie tokių straipsnių atsiradimo galėtų prisidėti ne tik "pasikaustę" tolkinistai, bet ir naujokai, norintys kažką naujo sužinoti ar pagilinti turimas žinias - informacijos ieškojimas ir kažko rašymas paprastai labai gerai padeda įsisąvinti medžiagą.

Aišku, visai gali būti, kad tokia idėja patiks visiems, daug kas pareikš, jog būtinai padės, bet iš tiesų nieko ir nepadarys. Na ką gi, jei bus taip, tai bus. Gal atsiras ir tikrai norinčių ir galinčių prisidėti. Tuo labiau, kad krūvis nebūtų didelis - jei atsiras šeši žmonės, iš kurių kiekvienas parašys po straipsnį per pusmetį, tinklalapis bus atnaujinamas jau kas mėnesį, kas yra gana neblogai.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#364 Standartinė Starlin » 25 Rgs 2007, 11:54

Kadangi bręsta tam tikri rimti projektai, mums tiesiog privaloma susitvarkyti tinklalapio dizainą - mūsų pačių veidą - kuo greičiau. Todėl primygtinai prašau kuo daugiau žmonių užmesti akį į aukščiau pasiūlytus variantus, ypač į paskutinįjį, kurį mes derinom atsižvelgdami į įvairius pageidavimus, ir išsakyti savo nuomonę. Toliau reikia sužinoti šituos punktus:

1. Ką darom su antraščių šriftu (dabar panaudotas šriftas neturi lt raidžių, todėl kabliukai ir taškiukai prirašyti ranka, kas, manome, sukels problemų perkeliant viską į html, todėl reikia žmogaus, kuris arba pasakytų, kad problemų nebus, arba kad jų bus ir tuomet skubiai ieškom naujo šrifto).

2. Paskutinis variantas buvo darytas neprofesionalų, todėl mes nežinom, kokių dar žingsnių reikia, kad webmistress galėtų šitą dizainą perkelti į virtualią erdvę. Ar užtenka tokio failo su visais layers, ar reikia dar kažkokio apdorojimo. Ir kas tokį apdorojimą apsiimtų padaryti. SKUBIAI.

3. Tinklalapyje bus logotipas. Logotipo konkursas jau seniai rengiamas, bet kažkodėl nepaskelbiamas. Na, tai imu ir paskelbiu.

4. Ar Exon gyva ir kaip greitai ji galėtų sukilnot dizainą, kai atiduotume jai jį paruoštą. Jei Exon baisiai užsivertusi, ką darom.

Labai prašau SKUBOS, nes tikrai yra planų, kuriuose bus svarbu parodyti, kaip mes atrodom, o atrodyti apšepę juk nenorim.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#365 Standartinė Exon » 25 Rgs 2007, 15:35

1. Ką darom su antraščių šriftu (dabar panaudotas šriftas neturi lt raidžių, todėl kabliukai ir taškiukai prirašyti ranka, kas, manome, sukels problemų perkeliant viską į html, todėl reikia žmogaus, kuris arba pasakytų, kad problemų nebus, arba kad jų bus ir tuomet skubiai ieškom naujo šrifto).
Jeigu antraštės bus paveiksliukai - dzin. Jeigu tekstinės - reikia kito šrifto - "pritvirtinti" paukčšiukus - per daug hemorojaus, reikia daryti fiksuoto dydžio puslapį ir visus elementus ir galiausia visas grožis susigadins.
2. Paskutinis variantas buvo darytas neprofesionalų, todėl mes nežinom, kokių dar žingsnių reikia, kad webmistress galėtų šitą dizainą perkelti į virtualią erdvę. Ar užtenka tokio failo su visais layers, ar reikia dar kažkokio apdorojimo. Ir kas tokį apdorojimą apsiimtų padaryti. SKUBIAI.
Man reikia visų paveiksliukų: fono, mygtukų, antraščių, etc. atskirai. Tokiems mygtukams kaip dabar galiu parašyti skriptą (kiekvienam mygtukui eina po tris paveiksliukai), jei dar kokių pribambasų reikia - po Naujųjų Metų.
Kaip atrodo dizainas - man jau po x, tegu nors rožiniai elfai ir orlandai blumai skraido. Jei dauguma pritaria - well, sanity is not statistical (C).
Ar Exon gyva ir kaip greitai ji galėtų sukilnot dizainą, kai atiduotume jai jį paruoštą. Jei Exon baisiai užsivertusi, ką darom.
Gyva. Baisiai užsivertusi. Terminų nesakysiu, nes tai blogas ženklas, bet proto ribose. Tai yra, palyginus greitai galiu viską sudelioti. Esu beveik pertvarkiusi tinklapį pagal planą, bet negaliu jo įkelti, nes neturių naujų mygtukų. Jei labai tempsite, perdarysių esamus ir ilgam paliksių esamą dizainą, nes kokio velnio aš vargau su tais mygtukais? :twisted:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#366 Standartinė Starlin » 25 Rgs 2007, 21:43

Supratau. Taigi planas toks: Laiqua ruošia tau failus, jie turėtų būti paruošti iki logotipo rinkimų pabaigos (spalio 25 arba savaite vėliau), tuomet beliks tik įkomponuoti logotipą.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#367 Standartinė Exon » 26 Rgs 2007, 14:40

Laiqualasse

Ideja gera, tik:
1) Parodykite man savanorius;
2) Reikia, ypač pritraukiant naujokus, nekritikuoti labai žiauriai ir negąsdinti, kad be 12 HoME tomų nėr ką ir galvoti rašyti straipsnius ME tema ;). Galų gale, iš labai baisaus straipsnio galima padaryti labai gerą "Paplitusios klaidingos nuomonės apie bla-bla-bla ir kodėl yra kitaip, o ne taip ;)"

Starlin
Planui pritariu.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#368 Standartinė grumlinas » 26 Rgs 2007, 22:23

na dėl savanorių, tai jų gal ir atsirastų (bent vienas ;), jei būtų aiški koncepcija, į kurią pusę lapotinklis juda. jei ruošiamasis kurti perdėm mokslišką puslapį, kur kiekvienas žodis triskart pasvertas (kaip kad dabar forume pagrindinis rūpestis yra, kad visi rašytų į deramas gijas ir neduokdie dviejų žinučių iš eilės ;) - savanoriai per tokią adatos skylutę nepralįs ir tokio puslapio atnaujinimui amenpoteriai. jei gi ruošiamasi kurti populiarų puslapį, kur lietuviakalbiai, susidomėję JRRT sukurtu pasauliu, rastų šįbeitą lietuviškai ir (pakankamai) išsamų nuorodyną į pasaulinį tolkinistinį aruodą - tada reiktų apsibrėžti temas, kuriomis dirbama (istorija, geografija, biografijos etc.itd.)
nes dabar lietuvis skaitytojas, pirmąkart susidūręs su Tolkino pasauliu ir bandąs rasti ką nors apie jį lietuviškai - apart puslapio DUKų ne ką ir teras... :( O juk DUKuose sudėtas nemažas plėtimosi potencialas
realus puslapio vystymosi kelias IMHO - negailestinga ir be jokio sąžinės graužimo eklektinė kompiliacija iš užsienio šaltinių užsiduotomis temomis ;) juolab, kad visi tie užsienio šaltiniai iš esmės tuo principu ir sukurti, tik patys originaliausi kompiliavo iš paties JRRT :D
tad jei būtų minčių puslapį paversti populiaristiniu - siūlyčiau operatyviai pradiskutuoti ir neatidedant nakčiai sudaryti temų, kurios būtų potencialiai įdomios, sąrašiuką, kad norintys prisidėti (jei tokių atsiras) galėtų kažką pradėti daryti - kas dirba, kas mokosi, tad kad ir nedidelio straipsnelio sukūrimas gali užtrukti. padėka ir paskatinimas prisidėjusiems gali būti jų paminėjimas paruoštuose straipsniuose
tai va toks mano trigrašis ;)
P.S. galite paklausti - o kuo galiu prisidėti pats, kad toks kritikuotojas? ko gero, tuo, kas mane domina - kažkiek įvykių timeline, kažkiek geografija/kartografija. šioks toks mano įdirbis JRRT temomis yra http://grumlinas.merkine.lt (iliustratoriai, kartografija, Tolkien-related LEGO ;) - tik dabar neturiu laiko toliau plėstis, nes studentus reikia pakankint lekcijomis ir kirviu iškapot plius darbe darbeliai užpuolė :(
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#369 Standartinė Starlin » 27 Rgs 2007, 10:11

Aš nemanau, kad mūsų tinklalapis bandomas padaryt kažkoks "mokslinis" :roll: Niekad toks nebuvo. Tiesiog, kadangi realiai jam straipsnius rašė trys keturi žmonės, ką turėjom, tą dėjom. Yra ir humoristinių straipsnelių, ir paprasčiausių knygų aprašymų/recenzijų, ir labiau, kaip tu sakai, "moksliškesnių" rašliavų, bet mokslinėm jų negalima vadint, nes mūsuose dar nėra to potencialo, t.y. nėra žmonių, kurie tikrai puikiai išmanytų Tolkino kūrybą ir viską apie jį, ir galėtų kelt kažkokias hipotezes ir pan. Viskas lieka "faniniam" lygmeny.

Aš Laiquai jau sakiau, ką manau apie jo idėją. Dabar artimiausi planai vis tik yra dizainas, o dėl naujos medžiagos - taigi sakykit, kas ką galit, ir įsiterps ji tikrai. Nemanau, kad galime leisti sau kažką atmetinėti tik todėl, kad tai neatitiktų kokios nors neva tinklalapio teminės koncepcijos. Pvz ar man vaidenosi, ar kažkas kažkada žadėjo parašyt apie kompiuterinius žaidimus pagal Tolkiną? Taigi puiku!

O dėl to, kokia "koncepcija" forume, prašom kreiptis į Indrają. Aš, kiek prisimenu, moderuodavau proto ribose ;)

Ir P.S. ką pamiršau prirašyti: jei pats turi kokią idėją straipsniui, rašyk man arba bet kam kitam iš tinklalapio komandos... kurioj, atrodo, likom mes su Laiqua enivėj :roll: ;)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#370 Standartinė Indraja » 27 Rgs 2007, 10:59

Niu ką... "Į temą" artimiausiu metu (metais) - vargu ar, bet galbūt prisidėsiu kitaip. Situacija taip klostėsi, kad man panorėjus štai šitą išversti, kaip ir "už tai" iš manęs buvo paprašyta parašyti apie mūsų fandomą Ardai ant Kuličkų. Taigi, po kokių metų nuo to pažado gal ir parašysiu, mūsų svetainei galiu išversti. Taip pat gimtadieninę paskaitą apie elfų rasizmą kada nors gal suvesiu į skaitomesnį pavidalą. Bet iki Naujųjų ar net iki pavasario galiu turėti per daug reikalų su kitokiu Rašymu...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8383
CONTACTCOLON

#371 Standartinė Laiqualasse » 27 Rgs 2007, 21:38

grumlinas rašėCOLONna dėl savanorių, tai jų gal ir atsirastų (bent vienas ;), jei būtų aiški koncepcija, į kurią pusę lapotinklis juda. [...] jei gi ruošiamasi kurti populiarų puslapį, kur lietuviakalbiai, susidomėję JRRT sukurtu pasauliu, rastų šįbeitą lietuviškai ir (pakankamai) išsamų nuorodyną į pasaulinį tolkinistinį aruodą - tada reiktų apsibrėžti temas, kuriomis dirbama (istorija, geografija, biografijos etc.itd.)
Būtent tokia ir buvo mano idėja. + ypač skatinti pasireikšti naujokus, jei tik jie turi tam nors menkiausio noro (o iš to, ką jie rašo naujokų prisistatymo gijoje, to noro jie turi).
realus puslapio vystymosi kelias IMHO - negailestinga ir be jokio sąžinės graužimo eklektinė kompiliacija iš užsienio šaltinių užsiduotomis temomis ;)
Nukryptemė - šita mintis man priminė gal kai kam žinomą apsakymą "Mašina sustoja", kur vieno veikėjo lūpomis buvo dejuojama apie tokį "mokslą", kai tyrinėjamas ne pats objektas/reiškinys, o [tai, ką parašė apie]^n jį kas nors kita(s).

Čia irgi pakartojai mano mintis - patys nelabai turime galimybių parašyti mokslinių straipsnių, remdamiesi vien savo žiniomis apie Tolkiną bei pirminių šaltinių analize.
tad jei būtų minčių puslapį paversti populiaristiniu - siūlyčiau operatyviai pradiskutuoti ir neatidedant nakčiai sudaryti temų, kurios būtų potencialiai įdomios, sąrašiuką, kad norintys prisidėti (jei tokių atsiras) galėtų kažką pradėti daryti
Manau, kad verta sudėti pasiūlymus temoms, kas kokių turi. O toliau - jei kas ką nors padarys - labai gerai. Jei ne, ką gi - bent jau būsim pabandę.

Vartotojo avataras
Aragornas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 269
UžsiregistravoCOLON 31 Spa 2006, 19:01
MiestasCOLON Šalčininkai

#372 Standartinė Aragornas » 28 Rgs 2007, 14:33

Jau visus metus kalbat apie atnaujinimus o taip ir nieko neatnaujinat. :lol:
Want hack, serial, crack? Need tutorials of hacking? PM ME.

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113

#373 Standartinė grumlinas » 28 Rgs 2007, 16:05

Laiqualasse rašėCOLONNukryptemė - šita mintis man priminė gal kai kam žinomą apsakymą "Mašina sustoja", kur vieno veikėjo lūpomis buvo dejuojama apie tokį "mokslą", kai tyrinėjamas ne pats objektas/reiškinys, o [tai, ką parašė apie]^n jį kas nors kita(s).
skaičiau šį kūrinį kadaise ;) šiaip juk ir mūsų pasaulio nemaža dalis yra kompiliacinė, sudėliota iš svetimų šablonų
Čia irgi pakartojai mano mintis - patys nelabai turime galimybių parašyti mokslinių straipsnių, remdamiesi vien savo žiniomis apie Tolkiną bei pirminių šaltinių analize.<...>Manau, kad verta sudėti pasiūlymus temoms, kas kokių turi. O toliau - jei kas ką nors padarys - labai gerai. Jei ne, ką gi - bent jau būsim pabandę.
pora minčių tarp dviejų darbelių, vėliau tęsiu:
1) Laikajuostė (timelinė ;) - pradedant nuo Ardos sutvėrimo, baigiant IV Era (perspektyvoje pailiustruojant atskirus įvykius dailininkų kūriniais, nepažeidžiant jų copyright'o)
2) Ardos geografija (pradedant nuo sulietuvinto vietovardžių sąrašo, laipsniškai galima būtų išplėsti iki trumpų vietovių aprašu ir schematiniais žemėlapiais, nesusikertant su JRRT copyright cerberiaias - jie nužudė jau ne vieną žemėlapių saugyklą) - kažkas nuveikta forume, tačiau tą 'kažką" surasti oj kaip nelengva

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#374 Standartinė Starlin » 28 Rgs 2007, 16:43

Aragornas rašėCOLONJau visus metus kalbat apie atnaujinimus o taip ir nieko neatnaujinat. :lol:
Du klausimai:
1. Tik dabar pastebėjai, kad TLT niekas neįvyks, kol neateis geradarys atpirkimo ožys ir nepadarys visko už kitus?
2. Ar pats kuo nors realiai prisidėjai?

grumlinas rašėCOLON(perspektyvoje pailiustruojant atskirus įvykius dailininkų kūriniais, nepažeidžiant jų copyright'o)
Rask man tų necopyright'inių darbų. Jau ne vieną kartą apeliavau ir į mūsiškių gerą valią, kai reikėjo paveiksliukų Vikipedijai. Ir ką tu manai - nieko.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#375 Standartinė Exon » 28 Rgs 2007, 17:17

Aragornas parašė straipsnius apie žaidimus, tad jam pretenzijų neturiu, tik padėkas ;) .
Mergaitė Gyvatė

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113

#376 Standartinė grumlinas » 28 Rgs 2007, 17:53

Starlin rašėCOLONRask man tų necopyright'inių darbų. Jau ne vieną kartą apeliavau ir į mūsiškių gerą valią, kai reikėjo paveiksliukų Vikipedijai. Ir ką tu manai - nieko.
mumi jumi nesuprasti ;)
ne viename puslapyje (ir nebūtinai tolkinistiniame) iliustravimui panaudojami žinomų autorių ŽEMOS rezoliucijos darbai, nurodant autorių. be to, nemanau, kad parašius dailininkui mandagų laiškelį apie tai, kad jo piešinukai bus panaudoti geram darbui - šviesti puslaukinius lietuvius, - jis kategoriškai tai uždraustų. pavyzdėliai kiek iš kitos operos, bet į temą - mano citroeniniame puslapyje GRUMLT pridėta nemažai iliustracijų iš Interneto. esu gavęs kelis kartus pastabas dėl nekorektiško naudojimo:
1) buvau panaudojęs fotonuotraukų dalis, kuriose buvo nurėžta informacija apie autorių (gavau tokį kreivą CD su daugybe fotkių). autoriui padarius pastabą, mušiausi į krūtinę, už tai man buvo perduotos puikios skiriamosios gebos pilnos fotkės, kurias suresamplinęs ir sudėjau. autoriaus (c) buvo išsaugotas
2) porąkart buvau panaudojęs antikvarines fotkes be nuorodos į puslapius, iš kurių jas paėmiau. iš puslapių autorių gavau pastabas, nuorodas įdėjau ir konfliktas buvo išsemtas, nes jie nėra fotkių autoria, o tiesiog skaneriai, tad vėlgi konflikot kaip ir nebeliko
3) esu gavęs fotkių (iš įvairių vietų) tiesiog įdėjimui be pretenzijų apie (c) nekaltybės išsaugojimą
aišku, mano puslapis yra asmeninis, tad ir atsakomybė mažesnė, tuo tarpu tolkinistinis puslapis yra kaip ir visuomeninis-reprezentacinis, tad (c) nekaltybei reiktų skirti daugiau dėmesio. bet per galvą labai verstis neverta ;)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#377 Standartinė Starlin » 28 Rgs 2007, 19:15

grumlinas rašėCOLON ne viename puslapyje (ir nebūtinai tolkinistiniame) iliustravimui panaudojami žinomų autorių ŽEMOS rezoliucijos darbai, nurodant autorių.
Yra tokia kategorija, JAV vadinama "fair use", mūsuose išvertė "sąžiningas naudojimas". Tai yra knygų viršeliai, filmų plakatai ir pan. dalykai, kurie (ar jų nuotraukos) gerokai sumažinti gali būti naudojami šviečiamuosiuose straipsniuose (pvz. enciklopediniuose, taip pat bendro pobūdžio informaciniuose straipsniuose kad ir mūsų tinklalapyje). Čia labai norint irgi galima prisiknisti: iš interneto ištrauktas paveiksliukas yra ne tavo daryta nuotrauka, taigi nors iš principo gali naudoti jį kaip fair use, bent teoriškai reikia atsiklausti to žmogaus, kuris tą, tarkim, knygą nufotografavo.
be to, nemanau, kad parašius dailininkui mandagų laiškelį apie tai, kad jo piešinukai bus panaudoti geram darbui - šviesti puslaukinius lietuvius, - jis kategoriškai tai uždraustų.
Žiūrint kokiam dailininkui. Štai tas pats Ted Nasmith yra leidęs naudoti sumažintos rezoliucijos savo darbus angliškoje Vikipedijoje. Deja, ne visi bus tokie kaip Nasmithas. Šiaip laiškelius rašyti tai bus galima bandyt, su tuo sutinku, bet tegu kas nors kitas tuo apsiima. Tarkim, kai reikėjo iliustracijų vienam nesenam straipsniui, kažin kodėl to laikraščio žmonės nenorėjo rašinėt laiškelių, o iškart prašė paveikslėlių su laisvo naudojimo licencija. Turbūt ne be priežasties?
2) porąkart buvau panaudojęs antikvarines fotkes be nuorodos į puslapius, iš kurių jas paėmiau. iš puslapių autorių gavau pastabas, nuorodas įdėjau ir konfliktas buvo išsemtas, nes jie nėra fotkių autoria, o tiesiog skaneriai, tad vėlgi konflikot kaip ir nebeliko
Kai kurioms nuotraukoms, padarytoms anksčiau nei kažkokie ten metai (reikia pasitikrinti), automatiškai pritaikoma laisvo naudojimo licencija, tačiau vėlgi, kaip ir pats pastebėjai, čia autorines teises į .jpg/.gif įgyja tą nuotraukėlę nuskanavęs žmogus.
Beje, dabar esanti tinklalapyje Tolkino nuotrauka, spėju, nelegali. Yra senesnių, kurios yra GFDL, tai jas ir reiktų naudoti.
aišku, mano puslapis yra asmeninis, tad ir atsakomybė mažesnė, tuo tarpu tolkinistinis puslapis yra kaip ir visuomeninis-reprezentacinis, tad (c) nekaltybei reiktų skirti daugiau dėmesio. bet per galvą labai verstis neverta ;)
Galbūt per daug laiko Vikipedijoj praleidžiu, bet manau, kad verta. Geriau jau apsidrausti, nes iliustracijom išiminėti ir kaitalioti nebus laiko, juk vien naują medžiagą įdėti ar seną aptvarkyti šitiek užtrunka.

Pati geriausia išeitis iš šitos painiavos yra originalūs paveikslėliai: t.y., nuotraukos, fotografuotos mūsų pačių, ir paveikslėliai, pačių piešti. Būtent to kažkada esu prašius Vikipedijai: pavyzdžiui, pakeverzoti hobitą "Hobitų" straipsniui. Nes jeigu tu susisieksi su, nežinau, kokia Anke Katerina Eissman, tai geriausiu atveju ji tau duos fair use teisę, nes jai taip labiau apsimoka, o savi saviems gali suteikti ir GFDL, tik va kad nieks neapsiima papaišyt, nors juk yra mokančių, ir ne vienas.

Beje, kalbant apie autorines teises, aš būčiau nieko prieš, jei tinklalapio apačioje atsirastų užrašėlis, kad straipsnelių autorinės teisės priklauso jų autoriams. Jau buvo pora atvejų, kai kiti tinklalapiai paimdavo ištisą straipsnį - vėliau pagėdinus atsiprašė. Aš duočiau jiems tas teises, man negaila, kad mano rašliavos plinta, bet plikai nesinori duoti: bent būtų ar mano emailas, ar nuoroda į mūsų tinklalapį įdėta.

P.S. Atrodo, atsirado originalesnių iliustracijų Wikimedia Commons, pvz. šita, tik apdorojimas nelabai koks.

Vartotojo avataras
Aragornas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 269
MiestasCOLON Šalčininkai

#378 Standartinė Aragornas » 28 Rgs 2007, 22:25

Exon rašėCOLONAragornas parašė straipsnius apie žaidimus, tad jam pretenzijų neturiu, tik padėkas ;) .

Jei tūrėsiu laiko ir netingėsiu tai gal dar aprašymų parašysiu... :)

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113

#379 Standartinė grumlinas » 28 Rgs 2007, 22:29

galbūt, kažkiek apdorojus, galima paruošti dar 2 temas:
3) oficialūs Tolkieno iliustratoriai (tęstinė)
4) tolkinistinė kartografija

šiaip matyčiau dar vieną temą
5) Tolkino nuorodynas, tačiau tas raistas labai jau beribis

Vartotojo avataras
Aragornas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 269
MiestasCOLON Šalčininkai

#380 Standartinė Aragornas » 28 Rgs 2007, 23:29

Manau reikėtų saite įdėti kokį savaitės foną kaip įprasta kai kuriose saituose dienos paveiksliukas. :lol:

BUTTON_POST_REPLY